Sayfa Yükleniyor

Lütfen Bekleyiniz

5* COSTA PACIFICA ile UZUN BALTIKLAR KURBAN BAYRAMI 28.08

28.08.2017'den itibaren kalkışlı

1.899,00 EUR 7.484,34 TL

TUR ÖZELLİKLERİ

 • Erken Rezervasyon

Tur Programı

1.GÜN İSTANBUL-HAMBURG-KİEL

AtatürkHavalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde 04.30’dabuluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra 07:30 da TürkHavayollarının TK 1661 no’lu seferi ile Hamburg’a hareket. Yerel saat ile 09:40 da Hamburg’a varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız Kiel limanındakigemimize transfer. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra kabinlere yerleşme.Dinlenmek ve geminin aktivitelerinden yararlanmak için serbest zaman. Gemimizsaat 17:00 itibari ile limandan ayrılacak.

2.GÜN DENİZDE

Denizdeseyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyorolacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden,güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardanalışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icraedilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişikyemek alternatifleride sizleri bekliyor.

3.GÜN STOCKHOLM

Sabah saat 08:00'da Stockholm limanına varış. Burada arzu edenler rehberlerinin ekstraolarak düzenleyeceği Stockholm şehrini tanıtan yarım günlük panoramik turakatılabilirler. Aristokrat Başkenti ve Baltık Denizi ile Malaran Gölü’nünbuluştuğu Gamla Stan’ı panoromik olarak Fjölgatan tepesi’nden seyirden sonraadaya geçiyoruz. Kraliyet Sarayı, Katedral ve eski şehir Gamla Stan’ın StrogetMeydanı ve çevresindeki otantik sokakları arasında dolaştıktan sonraParlamento, Belediye Sarayı, Kültür Parkı gibi diğer adalar arasındakigezimizden sonra 17 yy da ilk seferinde batan muhteşem savaş gemisi Vasa’yıbarındıran Vasa müzesini gezeceğiz. Serbest zamanımızı göz kamaştıranvitrinlerle dolu bulvarları gezerek, alışveriş yaparak veya KralBahçeleri’ndeki kafelerde İsveçlilerle birlikte (varsa) güneşin tadınıçıkartabilirsiniz. Gemimizin hareketi 17:00

4.GÜN HELSİNKİ

Sabah saat 12:00’de Helsinki limanına varış. Sabah alınacak kahvaltı sonrasında geminin Helsinkilimanına yanaşmasını müteakip arzu edenler rehberlerinin ekstraolarak düzenleyeceği Helsinki şehrini tanıtan yarım günlük panoramik turakatılabilirsiniz. Bu turumuza limanda vereceğimiz bir fotoğraf molası ilebaşlayacağız daha sonra eski ile yeninin doğu ile batının karışımı olan şehirmerkezine giderek bu özel şehri görme imkanı bulacaksınız. Senato Meydanı, KayaKilisesi, Şehir Meclisi, Başkanlık Sarayı, Olimpiyat Stadyumu, Opera Binası,Parlamento Binası, Sibelius Parkı ve en meşhur alışveriş caddesi olanEsplanades göreceğiniz yerler arasında Gemimiz limandan saat 18:00’deayrılacak.

5.GÜN ST.PETERSBURG

Sabah saat07:00’da St. Petersburg limanına varış. Bu muhteşem şehirde arzu edenler rehberlerinin organizeedeceği ekstra St. Petersburg şehir turunakatılabilirler. Çarlık Dönemi ihtişamının içine girip; gezilecek, görülecek vehayran kalınacak çok ayrıntı var bu kentte. 300 yılı aşan geçmişin görkeminiher köşesinde hissedeceğiniz panoramik turda Aziz İshak Katedrali, Kışlık saraydünyaca ünlü Hermitage Müzesi, Donanma, Eski Liman, Kanlı Kilise,Peter&Paul Kilisesi ve Kalesi, Kazan Katedrali, Turkuvaz Camii ve MuhteşemNevski Bulvarı bu görsel şölende yer alıyor. Tabii ki gezimiz sırasında bugüzel şehrin sunduğu geleneksel mağaza ve yerel açık pazarda alış-veriş içinserbest zamanımız olacak. Öğleden sonra Dünyanın en eski ve en büyük sanatkoleksiyonlarından birine ev sahipliği yapan Hermitage Saray & Müzekompleksini gezme imkanı bulacaksınız. İçinde barındırdığı 5 değişik binada 3milyondan fazla eserin bulunduğu bu sarayda aynı zamanda yıllarca Çar sülalesineev sahipliği yapan kışlık Hermitage sarayın müze olmuş salonlarını da görmeimkanı bulacaksınız Tur sonrası serbest vaktinizi alışveriş yaparakdeğerlendirebilirsiniz. Geceleme limanda demirli gemide.

NOT:St.Petersburg limanı için Costa Cruisesyada Costa Cruises Türkiye ( Türkçe Rehberlik Hizmeti ) tarafından yapılacak ekstraturlara katılımları durumunda vize uygulamasına tabii tutulmayacaklardırAncak turlara bağlı kalmayıp bireyselharekete edecek yada durumu riskli gören yolcuların tarafımıza bildirerek vizebaşvurularını yapmaları gerekmektedir. Başvuru ile ilgili gerekli bilgilendirmesatış acenteniz tarafından bildirilecektir.

6.GÜN ST.PETERSBURG

Sabah kahvaltısonrasında isteyenlerle ekstra  Peterhof Sarayı turumuza katılabilirler.St Petersburg’da Hollanda tarzı ile başlayan yapılaşma Büyük Petro’nun arzusudoğrultusunda yerini İtalyan esintilerine bırakır ve Barok tarz mimari kendinigöstermeye başlar. Peterhof Sarayı bu oluşumun dünyadaki en güzel örneklerindenbiridir. Yazlık olarak yaptırılan saray kendi kadar bahçeleri ve çeşmeleri ilede ün yapmıştır. Gezimizin ilk bölümünde bu eşsiz ihtişamın çok yakıngözlemcisi olma imkanını bulacaksınız. Günümüzün son bölümünde ise; BaşkanPutin’in, Başkan Bush’u St Petersburg’da ağırlarken bu muhteşem şehri en güzelve keyifli gösterebileceği rota olan Nevanın sularının üzerinden gidiyoruz.Görkemli saraylar ve meydanlar arasından, Peter&Paul Kalesi’nin granitsurları tüm ihtişamı ile karşınıza çıkacak, Katedralin göz alıcı kubbeleriyerini Smolny’nin soğan kubbelerine bırakacak ve bu gerçek seyir şöleni teknemiYazlık Saraya varana dek Neva Nehrinin keyfini yaşayacaksınız. Gemimiz limandan18:00’de ayrılacak

7.GÜN TALLİNN

Saat 08:00 da Estonya’nın başkenti Talinn’e varış. Burada arzu edenler rehberlerinin ekstraolarak düzenleyeceği yarım günlük panoramik şehir turuna katılabilirler.AvrupaKıtası’nın en eski ve en iyi korkunmuş yerleşim merkezlerinden biri olan surlariçindeki ‘Eski Şehir’ merkezine kırsal bölgeler arasından geçerek ulaşacağız.Yolumuzun üzerinde , geleneksel Müzik Festivali’nin yapıldığı Kadriorg Parkı,Büyük Petro’nun sevgili Çariçesi 1 ci Katerina için yaptırdığı Kadriorg Sarayı,Moskova Olimpiyatları deniz sporları yarışmaları için yaptırılan Pirita Marinagöreceğimiz yerler arasında.Parlamento, Hermann Kulesi ve Rus Ortadoks Kilisesiile ünlü surlar içindeki ‘Eski Şehir’deki serbest zamanınızda arzu edersenizyerel halk ile kafeleri paylaşır veya özellille eşsiz keten tekstili ile ünlübu ülkenin mağaza veya yerel pazarında alış-veriş keyfini yaşayabilirsiniz. Gemimizsaat 13:00’de hareket edecektir.

8.GÜN RİGA

Sabah saat 09:00'da Riga'ya varış. Burada arzu edenler rehberlerinin ekstraolarak düzenleyeceği şehir turuna katılabilirler. Kuruluşu 800 yıl önceye gidenve tarihinin bir döneminde İsveç’in ikinci başkenti sayılan Riga Baltıkşehirleri içinde en büyük olanıdır. Riga turumuzun belli kısımlarını otobüs ileeski şehir içinde kalan tarihi şehri ise yürüyerek gezeceğiz. Parklar veyeşillikler şehri Riga’da turumuz sırasında 19. Yy’da inşaa edilmiş pek çok artneuveau yapıların yanında Riga Kalesi , ortaçağdan kalma Üç Kardeşler Evi,şehrin simgesi Özgürlük Anıtı, Dom Katedrali, Büyük ve Küçük Belediye, 13.Yy’dan kalma Aziz Peter, Aziz George ve Aziz John Kiliseleri, Bekar AlmanTacirler Locası (House of Blackheads) gibi bir çok cazibe noktası görülecekyerlerden bazılarıdır. Gemiye dönmeden önce alışveriş ve birşeyler içmek içinserbest zamanımız olacaktır. Geminin hareketi saat 17:00

9.GÜN KLAIPEDA

Sabah saat 09:00'da gemimiz Litvanya'nın tek büyüklimanı olan Klaipeda’ya demirleyecek. Burada arzu edenler rehberlerinin ekstraolarak düzenleyeceği tura katılabilirler. Litvanya’nın liman şehri olanKlaipeda’nın yerleşim bölgelerinden geçerek Litvanya’nın plajları ile ünlüsayfiye şehri Palanga’ya hareket ediyoruz. Palanga’da göreceğimiz yerlerarasında Kont Tikevicius tarafından yaptırılmış eski bir saray içinde yer alanAmber (Kehribar) Müzesi ile Litvanya’nın en güzel ve en zengin botanik parkıolan Palanga Botanik Parkı’nı gezeceğiz. Palanga sahilinde vereceğimiz birserbest zaman molasından sonra tekrar Klaipeda’ya dönerek bu tarihi sayfiyeşehrini keşfedeceğiz. Göreceğimiz yerler arasında, eski şehir, Tiyatro Meydanışehri de hem otobüsle hem de yürüyerek keşfedeceğiz. Gemimizinhareketi saat 20:00

10.GÜN GDYNIA

Sabah saat 07:00’de Gdynia limanına varış. Burada arzu edenler rehberlerinin ekstra olarakdüzenleyeceği Gydnia ve Gdansk şehirlerini tanıtan panoramik bir tura katılabilirler.Gdansk Polonya’nın en önemli liman şehri olup hem Polonya’nın hem de Baltıkbölgesinin en güzel şehirlerinden biridir. Eski bir Hansa şehri olan GdanskGotik kiliseleri, ortaçağdan kalma sevimli eski şehri ile mutlaka görülmelidir.Panoramik olarak ve yürüyerek göreceğimiz yerler arasında Yeşil Kapı, UzunÇarşı, 15. YY’dan kalma tüccarlar sarayı, şehrin sembolü Neptün Çeşmesi, AltınGeçit, dünyanın en büyük tuğla kilisesi olan Aziz Meryem Kilisesi, pastelrenkli evleri ile kanal bölgesi ve ortaçağa ait en büyük vinçi görebilirsiniz.Dönüş yolumuzda müzik yarışması ve festivalleri ile ünlü Sopot şehrinin içindengeçeceğiz daha sonra Polonya'nın en uzun katedrali olan Oliwska'yı göreceğiz.8000 boru'dan oluşan Org'dan muhteşem bir senfoni dinleyeceğiz. (Denk gelmeyeçalışıyoruz) Sonrasında Gdynia'ya dönüş. Gemimizin hareket saati 20:00

11.GÜN DENİZDE

Denizdeseyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyorolacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden,güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardanalışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icraedilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişikyemek alternatifleride sizleri bekliyor.

12.GÜNKİEL-HAMBURG-İSTANBUL

Saat 09:00'da gemimiz Kiel limanına yanaşacak. Çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Daha sonraHamburg havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra Türk HavayollarınınTK 1664 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:30 de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 22:45 de varış. Turumuzun sonu.

DETAYLI BİLGİLER İÇİN TIKLAYINIZ

Uçuş Detayları

 • TK 1661 İstanbul –Hamburg  07:30 - 09:40
 • TK 1664  Hamburg – İstanbul  18:30 - 22:45

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

 • Costa Pacificagemisinde (tüm yiyecekler dâhil) 11 gece 12 gün tam pansiyon konaklama;
 • Türk Havayolları ile İstanbul Atatürk Havalimanı - Hamburg- İstanbulAtatürk Havalimanı ekonomi sınıfı uçak bileti;Alan-liman-alantransferleri; Havaalanı ve Liman vergileri; Gemideki her gün ve gece için ayrıca düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar; Türkçe rehberlik hizmeti Seyahat Sigortası

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

 • Gemideki tüm alkollü vebazı alkolsüz içecekler
 • Kişisel harcamalar (Telefon, kurutemizleme, doktor, internet v.s)
 • Gemi veya rehberiniz tarafından organizeedilecek tüm ekstra turlar,  Geminin personel servis ücreti, Vize ücreti,  Yurt dışı çıkış harcı

Vize

 • Programiçin çiftgirişli Schengen ve Rusya (Bordo, yeşil ve gri pasaportlara vize uygulamasıvardır) vizesi gerekmektedir

İÇ kabinde kişi başı

Çift Kişilik Oda (Kişi Başı)Üç Kişilik Oda (Kişi Başı)Tek Kişilik Oda (Kişi Başı)  
1.899,00 EURFiyat SorunuzFiyat SorunuzTaksit SeçenekleriBiz Sizi Arayalım
Gidiş Tarihi: 28.08.2017
Dönüş Tarihi: 08.09.2017
Kalkış Noktası
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş
Kalkış Saati : 00:00

DIŞ kabinde kişi başı

Çift Kişilik Oda (Kişi Başı)Üç Kişilik Oda (Kişi Başı)Tek Kişilik Oda (Kişi Başı)  
1.999,00 EURFiyat SorunuzFiyat SorunuzTaksit SeçenekleriBiz Sizi Arayalım
Gidiş Tarihi: 28.08.2017
Dönüş Tarihi: 08.09.2017
Kalkış Noktası
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş
Kalkış Saati : 00:00

BALKONLU kabinde kişi başı

Çift Kişilik Oda (Kişi Başı)Üç Kişilik Oda (Kişi Başı)Tek Kişilik Oda (Kişi Başı)  
2.199,00 EURFiyat SorunuzFiyat SorunuzTaksit SeçenekleriBiz Sizi Arayalım
Gidiş Tarihi: 28.08.2017
Dönüş Tarihi: 08.09.2017
Kalkış Noktası
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş
Kalkış Saati : 00:00

ÜLKELER

 • Almanya
 • İsviçre
 • Estonya
 • Finlandiya
 • Letonya
 • Rusya

LİMANLAR

 • St.Petersburg
 • Helsinki
 • Tallinn
 • Stockholm
 • Klaipeda
 • Hamburg
 • Riga
 • Gdansk