5* M/S Rossia İle Volga Nehri Beyaz Geceler 24 Temmuz 2021

1.599,00 EUR 16.555,73 TL
7 6 5 3 1 4
World Card 'e özel 3 Taksit

Gezilecek Yerler
St. Petersburg(1)-Old Ladoga-Petrozavodsk-Kiji-Kuzino-Ugliç-Moskova(1)

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Uçaklı Turlar

1 Gün : İstanbul-St. Petersburg

İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 08.00’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK401 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.20 ’de St.Petersburg’a hareket. Yerel saat ile 14.35’de St.Petersburg’a varış sonrası düzenleyeceğimiz ücretsiz St.Petersburg panoramik şehir turunda; Alexandr Nevski Manastırı, Nevski Prospekt caddesi, Kont Strogonof Sarayı, Saray Meydanı, Kışlık Saray, St Isaac Katedrali, Smolnıy Manastırı, Aniçkov Sarayı ve Köprüsü, 2. Alexandr Kan Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer, check-in işlemleri ve oda dağılımı sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.


2 Gün : St. Petersburg, Rusya

Otelde alacağımız kahvaltı ve çıkış işlemleri sonrası ücretsiz Hermitage Müzesi Turu. Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrası gemimize transfer, check-in işlemleri ve kabinlerin dağılımı. 20.00’da Old Ladoga’ya hareket. Rehberimiz tarafından gemi ve tur programı ile ilgili detaylı bilgilerin verileceği tanıtım toplantısı yapılacaktır. Akşam ‘’Hoş geldiniz’’ kokteylinde Kaptan ve gemi mürettebatı ile tanışma. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.


3 Gün : Old Ladoga

Saat 08.00’da Old Ladoga’ya varış. Kahvaltı sonrası yapacağımız ücretsiz yürüyüş turunda; Vorotnaya kulesi ve Ladoga müzesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası gemiye dönüş ve saat 12.00’da Petrozavodsk’a hareket. Geceleme gemimizde. 


4 Gün : Petrozavodsk, Rusya

Öğleden sonraya kadar geminin aktivitelerinden faydalanmak için serbest zaman. Saat 17.30’da Petrozavodsk’a varış. Burada yapacağımız ücretsiz şehir turunda; Ulusal müze, şehir parkı ve Lososinka nehri kıyısındaki set görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası gemiye dönüş ve saat 23.55’de Kiji’ye hareket. Geceleme gemimizde.


5 Gün : Kiji, Rusya

Saat 08.00’da Kiji’ye varış. Onega gölü içinde 60. paralelin üstünde yer alan bu ada bir açık hava müzesi olup UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesindedir. Kahvaltı sonrası yapacağımız ücretsiz Kiji yürüyüş turunda; 22 kubbesiyle bir Peri masalı görüntüsünde olan hiç çivi kullanılmadan yapılmış ahşap Tecelli Kilisesi, tümü ahşap eski Rus köy evleri ve köylülerin günlük yaşantılarını görebileceksiniz. Tur sonrası Ada’da serbest zaman. Daha sonra gemimize dönüş ve saat 11.00’da Kuzino’ya hareket. Öğleden sonra güverteden Onega Gölü’nün güzelliğini seyredebilirsiniz. Geceleme gemimizde. 


6 Gün : Kuzino, Rusya

Kahvaltı sonrası üst güvertede Volga nehrinin güzelliklerini seyretmek için serbest zamanınız olacak. Saat 15.30’da Kuzino’ ya varış. Özel aracımız ile ücretsiz Aziz Kiril Manastırı turu için hareket. Tur sonrası gemimize dönüş ve saat 20.00’da Ugliç’e hareket. Geceleme gemimizde.


7 Gün : Ugliç, Rusya

Öğle yemeği sonrası saat 15.00’da Ugliç’e varış. Volga kıyısında bulunan bu şirin şehirde yapacağımız ücretsiz Ugliç yürüyüş turunda; Eski Kremlin meydanındaki Transfigürasyon Katedrali ve Korkunç Ivan’ın oğlu Dimitri’nin 9 yaşında iken öldüğü yerde yapılmış olan Dimitri Kan Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Saat 19.00’da Moskova’ya hareket. Geceleme gemimizde.


8 Gün : Moskova, Rusya

Gemimizden çıkış yapacağımız bugün gün boyu Volga nehrinin eşsiz doğasının keyfini çıkarma fırsatınız olacak. saat 20.00’da Moskova’ ya varış. Özel aracımız ile otelimize transfer check-in işlemleri oda dağılımı. Geceleme otelimizde. 


9 Gün : Moskova-İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltı ve çıkış işlemleri sonrası ücretsiz Moskova panoramik şehir turunda; Leningrad caddesi, Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası ücretsiz Kremlin + 1 Katedral turu yapılacaktır. Tur sonrası Moskova Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK416 sefer sayılı uçuşu ile saat 20.20’de İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Yerel saat ile 23.25’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Fiyata dahil olan hizmetler

THY ile İstanbul Havalimanı – St.Petersburg / Moskova – İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti

Havalimanı ve liman vergileri (400 Euro)

5* Rossia gemisinde 6 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)

Moskova’da 1 gece 4*otelde oda kahvaltı konaklama

St. Petersburg’da 1 gece 4*otelde oda kahvaltı konaklama

Moskova ve St. Petersburg’da yarım günlük panoramik şehir turları

Moskova’da Kremlin Turu + 1 Katedral Turu

St Petersburg’da Hermitage Müzesi Turu

Nehir güzergâhında uğranılan limanlardaki turlar

Programda belirtilen havalimanı transferleri

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti 

 Seyahat Sağlık sigortası (70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır. iptali kapsamaz) 

Gemide valiz taşıma hizmeti

Gemide Hoş geldiniz kokteyli ve Kaptanın Gala Yemeği

Gemide tüm yemeklerde çay ve kahve servisi 

Gemideki Konser, gösteriler, kültür dersleri ve etkinlikler (Rusça dil dersi, Rus şarkıları dersi, Rus   Dansları dersi, Rus mutfağı, Rus Halk sanatları, kostümleri ve ahşap hediyelik eşyaların tarihçe ve yapılışları hakkında bilgi)Fiyata dahil olmayan hizmetler

Gemi personeli servis ücreti (Günlük kişi başı 8 Euro toplamda kişi başı 48 Euro) Gemide nakit ödenmektedir

Gemide alkollü, alkolsüz içecekler ve kapalı şişe suyu

Rusya Vize ücreti (150 Euro) 

Seyahat iptal sigortası | Yurt dışı çıkış harcı

Ekstra Turlar (nakit euro şeklinde ödenebilir, kredi kartı geçerli değildir)
Uçuş detayı

İstanbul-St. Petersburg       TK401   Kalkış: 11:20 Varış: 14:35

Moskova- İstanbul               TK416  Kalkış: 20:20 Varış: 23:25


İptal Şartları

Tur hareket tarihinden 30 gün öncesine kadar cezasız iptal hakkı ( Sadece gemi kısmı için geçerlidir. Uçak bileti, otel kesintileri ve vize ücret kesintileri ayrıca yansıtılacaktır). 29-22 gün arası %90 ceza uygulanır. 21 gün ile tur kalkış gününe kadar olan sürede iptal durumunda ise %100 ceza uygulanır.


Ana Güverte (Açılır Pencere) 12,4 m2

Tarih
24.07.2021
1.08.2021
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.599,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR

Orta Güverte (Gerçek Balkonlu) 14,5 m2

Tarih
24.07.2021
1.08.2021
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.749,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR

Üst Güverte (Gerçek Balkonlu) 14,5 m2

Tarih
24.07.2021
1.08.2021
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.849,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR