Alaska Limanları

Astoria, Oregon

Amerika'nın en eski yerleşim birimlerinden olan West Rockies ' in sarp ve ormanlık yamaçlarını yüzlerce Viktorya evi süsler. Columbia Nehri'nin ağzında kurulmuş bu görülesi yerde, yeniden canlanmış 1920 li yıllara doğru bir gezintiye çıkın.

Icy Strait Point, Alaska

Buzul Koyu'nun sadece 22 mil güneydoğusunda, Alaska'nın en vahşi noktası olan National Park ' da tarihi Icy Strati Point bulunuyor. Seyahatseverlerin Tlingit kültürünü tanıma, olağanüstü vahşi hayat manzaralarına şahit olma ve Alaska tarihine kısa bir bakışta bulunma fırsatını yakalayabilecekler.

Catalina Island, California

Hollywood ' un nezih ve gezmeyi seven botçuları için, Los Angeles sahilinden 20 mil kadar uzaklıkta boylu boyunca bir oyun alanı uzanıyor. Catalina ' nın art deko mimarii, antika butikleri ve eşsiz restoranları sayesinde burayı keşfetmek, etrafındaki sularda zaman geçirmek kadar mest edici hale geliyor.

Inside Passage, Alaska

Tüm dünyada bulunan en güzel geçitlerden birisi hiç şüphesiz burasıdır. Yağmur ormanları, buzullar, fiyordlar ve beyaz şapkalı tepeler de dahil olmak üzere Alaska ' ya geldiğinizde görmeyi ümid edeceğiniz herşeyi burası kapsıyor ? ki tüm bu mekanlar, deniz aslanlarını ve yunusları görmeniz için en harika anları sizin için hazırlayacaktır.

Hubbard Glacier, Alaska

Hubard Buzulu, Kuzey Amerika kıtasındaki en geniş buzul olmakla birlikte, Rhode Island Eyaleti'nden %25 daha büyüktür. Buzuldan, bir kaç dakika aralıklarla 10 katlı bina büyüklüğüne yaklaşan boyutlarda büyük buzullar koptuğu için, siz geminiz ile Yakuta Bay ' e doğru ilerlerken büyüleyici bir buzul gösterisini izliyor olabilirsiniz.

Juneau, Alaska

Alaska'nın başkenti olan Juneau, sınırda bulunan sarp doğasını kozmopolit havası ile zarif bir biçimde dengeliyor. 1,5 mil genişliğindeki ve 6 milden fazla uzunluktaki buz nehri olan Mendenhall Glacier, Juneau'nun kuzey tarafını adeta kucaklar ve 38 adet geniş buzulu besleyen 1500 squaremil büyüklüğündeki Juneau Icefield ' in bir parçasıdır.

Ketchikan, Alaska

Ketchikan, Tlingit halkının atalarına ait olmakla birlikte, dünyanın en geniş totem koleksiyonunun da merkezidir. Ayrıca, 2.2 milyon hektarlık vahşi Misty Fjords National Monument bölgesi ile bağlantılı olarak deniz uçakları turlarının kalkış noktasıdır.

Los Angeles, California

Rodeo Drive, Spago, Mann's Chinese Theatre, Sunset Bulvarı...Zaman yönetiminiz doğru ilerlediği sürece, L.A. ' de yapacak ve görecek o kadar çok şey var ki...Yıldızlarla alışveriş yapabilir, perde arkasına girebilir, ilgiyle izlediğiniz bir çok programın canlı yayınına izleyici olarak katılabilirsiniz.

Nanaimo, British Columbia, Canada

Vancouver Adası'nın 2.büyük şehri olan Nanaimo, yenilenmek için birbirinden ferah yeşil alanlar barındırırken, yeni düzenlenmiş sahili boyunca yürüyüş yolları, bahçeleri ve yüzen restoranlarıyla da seyahatinizi renklendirecektir. Doğal güzelliğinin yanısıra, 36 millik Georgia Boğazı'nda her sene fiberglass bölmeleri olan küçük motorlu botların yarıştığı dünya kupası organizasyonu "The World Championship Bathtub Race" e de ev sahipliği yapmaktadır.

Prince Rupert, British Columbia, Canada

Dünyanın en yoğun turist ağırlayan en eski bölgelerinden birisi olan Prince Rupert, eşsiz olan kültürünü oldukça geliştirmiştir. Dünyaca ünlü sanatçılar yetiştirmiş olan ve gelişmeye devam eden sanat toplumu, bu kuzey sahilini ziyaret etmeye değer kılan ögelerden bir tanesi olarak varlığını sürdürmektedir.

Seward, Alaska

Seward, birçok vahşi hayat kaynağının rakipsiz güzelliği ile kuşatılmış bir balıkçı köyüdür. Köy ismini, Alaska' yı 1867 yılında 7.200.000 $' a, ya da hektarını takriben 2,5 sente Rusya ' dan satın alan William Seward ' dan alır.

San Francisco, California

Körfezde bulunan bu metropol, birçok şarkıya ve altın ateşine esin kaynağı olmuştur. Kültürü, mutfağı ve inkar edilemez California atmosferi ile San Francisco, dünyanın en büyük şehirlerindendir.

Seattle, Washington

"Zümrüt Şehir" adıyla anılan Seattle'da Rainer Dağı'nın karlı kaplı zirveleri, Puget Sound ve Washington Gölü'nün sularından oluşan bir manzara vardır. Mükemmel alışveriş olanakları, müzeleri ve Seattle'ın rahat havasını meşhur eden kafeleri olan Seattle şehir merkezini ziyaret edin. Şehir merkezinde monoraya atlayıp, 90 saniyelik bir yolculukla Seattle Center'daki Uzay İğnesi'ne gidin veya yüzyılın başından bu yana değişmemiş olan, yer altı sokaklarının oluşturduğu büyüleyici Yeraltı Seattle'da doalaşın. Seattle'ın tarihi rıhtımındaki Pike Place Makrket'i gezin; burada taze balıktan Washington eyaleti şaraplarına ve antikalara kaar herşeyi bulabilirsiniz.

Skagway, Alaska

Güneydoğu Alaska'nın iç geçidinin kuzey ucunda bulunan küçük skagway kenti ahşap kaldırımları, at arabaları ve olağanüstü doğal güzelliği ile altına hücum devrinin ruhunu yaşatır. Brodway kaldırımlarında gezin ve Alaska'da altına hücum döneminden kalam en iyi koleksiyonu barındıran 98'in İzleri Tarih Müzesi'ni ziyaret edin. Dünya'nın en güzel manzaralı demir yolu olan White Pass & Yukon güzergahında seyhat fırsatını kaçırmayın. Tarihi vagonlarla 873 metre yükseklikteki zirveye tırmanırken, muazzam buzllar, derin uçurumlar ve şelalalrler dolu olağanüstü bir manzara göreceksiniz. Red Onion saloon'un yüzyıllık maun barında boğazınızı ıslatın.

Vancouver, British Columbia, Kanada

Kanada'nın en batısındaki şehir olan Vancouver Kanada'nın "Pasifik'e geçiş kapısı" olarak bilinir ve çalkantılı denizin yüksek dağlarla birleştiği bir yerde kuruludur. Güzel mağazaların ve şık butiklerin bulunduğu Nathan Street'te şehrin kozmopolit havasını soluyun ve meşhur bar sahibi "Gassy" Jack Deighton onuruna adlandırılan tarihi Gastown bölgesini dolaşın. Burası göz kamaştırıcı mağzaları ve gaz ışığı ile çekici bir yerdir. Bir bisiklet kiralayıp 100 hektarlık Stanley Parkı'nın meşhur totem direklerini, ağaçlı yollarını ve lions gate Köprüsü manzaralarını görün.

Sitka, Alaska

Baram Adası'nda, dağlar ve Pasifik Okyonusu arasında, Alaska'nın İç geçidinde bulunan Sitka yerli kültürü, Rus tarihi ve Alaska doğal yaşamının kendini özgü bir birleşimidir. Terli Tlingit zanaatkarlarının olağanüstü sanat eserlerini ve el sanatlarını sergilediği Sitka Ulusal Tarih Parkı'nı dolaşın veya Alaska Yırtıcı Kuşlar Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavi edilerek doğaya salınan meşhur kel Kartalları ve diğer yırtıcı kuşları görün. Muhteşem St. Micheal Rus Ortodoks Katedrali'ni ve zerafetle Rus halk danslarını icra eden New Arcangel Dancers'ı görün.

Tracy Arm Fiyord, Alaska

3000 foot yüksekliğinde granit duvarlarla çevrili olan Tracy Arm Fiyord'u Tongass Ulusal Ormanı'nın içinden okyanusa doğru ilerler. Kıyı kesimde eriyen karların oluşturduğu şelaleri ve kayalardan çıkan ağaçların manzarası ile doludur.