Amalfi Kıyıları & Puglia Turu (Napoli-Bari)

13 Ağustos 2019 'den itibaren kalkışlı

1.158,00 EUR 7.599,38 TL

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 6 taksit imkanı


Tur Hakkında

18. yüzyıl İtalya’sındayız. Akdeniz’in renkli çehresini taşıyan, pizzanın doğum yeri Napoli. Bir yanında Vezüv Yanardağı’nın heybeti öte yanında sakince uzanan tepeleri, daracık sokakları ve sıcacık atmosferiyle Napoli ve Amalfi Kıyıları...

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Turlar Dahil
  • Türkçe Rehberli
  • Yeşil Pasaporta Vizesiz

1 Gün : İstanbul-Bari "Bari Şehir Turu"

Dış Hatlar Terminali Setur deskinde Setur görevlisi ile buluşma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Bari'ye hareket. Yaklaşık 2 saatlik bir uçuşun ardından Bari'ye varış. İtalya'nın 20 idari bölgesinden biri olan Puglia bölgesinin idari merkezi olan, Adriyatik Denizi kıyısındaki tarihi liman kenti Bari`yi keşfe çıkıyoruz. Bari, 1.3 milyon ile Güney İtalya’nın en büyük üçüncü şehridir. Bu eşsiz ve pitoresk şehri rehberimiz eşliğinde keşfediyoruz. Eski Şehir (Vecchia Bari), Noel Baba diye bilinen Antalya-Demreli Aziz Nikola'ya adanmış San Nicola Bazilikası (11.yy), Avrupa'nın en büyük özel opera binası Teatro Petruzzelli, belediye sarayı Palazzo di Città, hükümet konağı Il Palazzo della Provincia, liman caddesi Lungomare di Bari panoramik olarak görülecek yerler arasındadır.
Tur bitimi Bari'de ki otelimize hareket. Geceleme Bari'de.

2 Gün : Bari "Matera-Alberobello Turu"

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı ardından tam gün Matera&Alberobello Turu.
Matera, yontma taş devrinden itibaren kullanılan mağaraları, tüf kayalara oyulmuş evleri, kiliseleri ile Güney İtalya’nın en ilginç platolarından biridir. UNESCO tarafından 2019 yılı Kültür Başkenti olarak tayin edilmiştir. Bu sebeple 2014 yılından bugüne kadar tarihi kent baştan aşağı restore edilerek 2019'a hazırlanmıştır. Matera turumuzun ardından Alberobello'ya hareket ediyoruz.
UNESCO Dünya Mirası listesine alınmış olan, 16.yy'dan kalma kendine özgü mimarisi ile beyaz badanalı Trulli evleri örneklerini görebileceğimiz Alberobello'da bir zaman makinesindeymişcesine tarihler arasında yolculuk yaptığınızı hissedeceksiniz.
Tur bitimi Bari otelimize hareket ve geceleme otelimizde.

3 Gün : Bari-Napoli "Napoli Şehir Turu"

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı ardından Napoli şehir merkezine hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Napoliye varıyoruz ve şehir turumuza başlıyoruz.
Vesuvio Yanardağı’nın eteklerinde kurulu, Napoliten şarkıların kaynağı, İtalyan pizzasının vatanı, tipik bir Akdeniz şehri olan Napoli’de otobüsle yapılacak panoramik tur esnasında şehrin elit mahallesi Vomero, Enrico Caruso’nun evi, şehre hakim bir tepede fotoğraf molası, Santa Lucia kıyı şeridi ve Kraliyet Kalesi görülecek yerler arasındadır.
Tur bitimi Napoli otelimize hareket ve geceleme otelimizde.

4 Gün : Napoli "Sorrento-Positano-Amalfi Turu"

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı ardından tam gün Sorrento&Positano&Amalfi turu.
Sorrento, şair Torquato Tasso’nun doğduğu, renklerin ülkesi, denizkızlarının vatanı, limon ağaçları ve portakalların şehridir. 1920’li yıllarda ünlü Sovyet yazar Maxim Gorky’ye de ev sahipliği yapmış olan Sorrento, iyiliğin ve konukseverliğin birleştiği ve kuşaktan kuşağa aktarıldığı şirin bir şehirdir.
Amalfi Deniz Cumhuriyetinin başkenti olan Amalfi, 800 – 1200 yılları arasında önemli bir ticaret merkeziydi. Salerno Körfezinde, Napoli’nin 35 km. güneyinde bulunan Amalfi şehri, 1920’li ve 1930’lu yıllarda ise İngiliz aristokratlarının ve varlıklı kişilerin popüler destinasyonlarından biriydi. Sonrasında Positano'ya doğru yola çıkıyoruz.
Günümüzde Positano, sahil şeridindeki diğer kasabalar ile birlikte önemli bir turistik cazibe merkezi haline gelmiştir. Dünyanın en güzel sahil şeridi olarak bilinen Costiera Amalfitana’da otobüsümüz ile Positano ve Amalfi sahili gezisini tamamladıktan sonra Napoli'de ki otelimize hareket. Geceleme otelde.

5 Gün : Napoli "Pompei-Capri"

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Pompei`e hareket. Roma İmparatorluğu döneminde Akdeniz’in en büyük kentlerinden biri iken Vesuvio Yanardağı’nın külleri altında kalmış Pompei, 200 yıldan beri süren kazılar sayesinde dünyanın en büyük açık hava müzelerinden biri haline gelmiştir. Birçok Roma yapısının hala sağlam olarak görülebildiği Pompei’de sokak sokak gezip o günün medeniyetini tanıyacak ve Vesuvio`nun küllerinin altında kalan insan kalıntılarını göreceksiniz. Tur sonrasında Capri adasına doğru yola çıkıyoruz.
Capri’de gezilecek yerler arasında limanın üstünde bulunan Capri kasabası ve tepenin en yukarısındaki “Ana Capri” kasabası, Augusto bahçeleri ve adanın alışveriş caddesi bulunmaktadır.
Geceleme Napoli'de ki otelimizde.

6 Gün : Napoli-İstanbul

Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Belirtilen buluşmak saatinde havalimanına hareket ve uçağa biniş işlemlerinin ardından yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası İstanbul’a varış. Sizlere vereceğimiz hizmet kalitesini arttırmak adına anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere !

Otel Bilgileri

Hotel Parco dei Principi 4* vb.

Renaissance Naples Hotel Mediterraneo 4* vb.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

İstanbul-Bari / Napoli-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergisi

Napoli'de 4 yıldızlı otelde oda-kahvaltı esasında 3 gece konaklama

Bari'de 4 yıldızlı otelde oda-kahvaltı esasında 2 gece konaklama

Napoli şehir tanıtım turu

Pompei turu ve giriş bileti

Sorrento, Amalfi ve Positano turu

Capri Adası turu

Matera ve Alberobello turu

Bari şehir tanıtım turu

Havaalanı-otel-havaalanı transferleri

Setur rehberlik hizmetleri

Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)


Önemli Notlar

Setur, gerekli gördüğü durumlarda önceden yolcularına haber vermeksizin, programın içeriğini bozmadan, turların, şehirlerin, program içerisindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

Programda belirtilen turlar panoramik olarak yapılacaktır.

Herhangi bir ören yeri/müze giriş ücreti fiyatlara dahil değildir.

Programda belirtilen turlar panoramik olarak yapılacak olup, herhangi bir ören yeri/müze giriş ücreti fiyatlara dahil değildir.

Programda belirtilen oteller “ve benzeri” dir. Kesin otel bilgisi tur kalkış tarihinden önce bildirilecektir.

Üç kişilik odada konaklama müsaitliğe bağlıdır. Üçüncü kişi için açılır-kapanır ek yatak verilir. Bu yatak tipi standart yataklardan küçüktür.

Kimi oteller check-in esnasında kredi kartınızdan olası harcamalarınız adına belli bir miktar bloke edebilir.

Turlarımızda kullandığımız otellerde yapılan rezervasyonlar grup rezervasyonu olup, alınacak kahvaltılar farklı bir salonda gruba özel olarak verilebilir ve standart otel kahvaltısından farklı olabilir.

Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.

Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.

Oteller check-in saati 15:00, check-out ise 11:00 saatleri arasındadır.

Yurtdışı çıkış harcı (15 TL) fiyatımıza dahil değildir.

Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.

Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.

Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

Amalfi sahil şeridi yapı itibariyle uzun, virajlı bir dağ yoludur. Yükseklik korkusu olan misafirlerimizin bu hususu dikkate almaları gerekmektedir.


Bari(2)-Napoli(3) 13-18 Ağustos / Türk Havayolları

Tarih
13.08.2019
18.08.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.158,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.158,00 EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.498,00 EUR
1. Çocuk
0 - 1 yaş
198,00 EUR
1. Çocuk
2 - 11 yaş
1.138,00 EUR