Sayfa Yükleniyor

Lütfen Bekleyiniz

American Queen Nehir Gemisi ile Yılbaşında New Orleans Kuzey Amerika 20 Aralık 2019

20.12.2019'den itibaren kalkışlı

6.000,00 USD 32.743,20 TL

TUR ÖZELLİKLERİ

  1. Gün Istanbul - Chicago

  İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 12.00’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK0005 sefer sayılı uçuşu ile saat 15.00’da Chicago’ya hareket. Yaklaşık 12 saatlik bir uçuş sonrası yerel saat ile 17.55’de Chicago’ya varış ve otelimize transfer. Check-in ve odaların dağılımı sonrası geceleme otelimizde.

  2. Gün Chicago

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, yürüyerek Chicago’yu keşfe çıkıyoruz. Dünyanın ilk gökdelenlerinin yükseldiği bu şehirde; Sears Tower, Water Tower gibi 1970'lerde yapılan gökdelenleri göreceksiniz. Ayrıca bu turda dünyaca ünlü alışveriş caddesi Magnificent Mile ve State Street, Trump Binası, Millenium Park, Chicago Tribune gibi yapılar sizleri kendisine hayran bırakacak. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

  3. Gün Chicago - Memphis(Tennesse)

  Kahvaltı sonrası, otelimizden çıkış işlemlerini gerçekleştiriyoruz ve Chicago Havalimanına transfer. Yerel Havayolları ile öğle saatlerinde Memphis’e uçuş, öğleden sonra Memphis’e varış ve otelimize transfer. Check-in ve odaların dağılımı sonrası serbest zaman. Akşam dünyaca meşhur eğlence caddesi Beale caddesinde yürüyüş turu ve B.B King Club’da Blues dinleme imkanı. Geceleme otelimizde.

  4. Gün Memphis- Gemiye Biniş

  Kahvaltı sonrası, otelimizden çıkış işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Gemimize transfer olmadan önce Rock’n Roll kralı Elvis Presley’in şehrinde Memphis & Graceland turumuza başlıyoruz. Meşhur Peabody hotel, Beale caddesi, Martin Luter King’in vurulduğu ve bugün insan hakları müzesi olan Loyale hotel, Rock’n Roll Kralı Elvis Presley in ilk kaydını gerçekleştirdiği Sun Studio ları gezisinin ardından bir tarihi anı yaşamak üzere Elvis Presley Graceland turumuz başlıyor. Kral Elvis’in ayak bastığı her yeri sizler de görecek, nefes alacak ve fotoğraflama imkanı bulabileceksiniz. Tur sonrası rüya gemimiz American Queen’e transfer ve kabinlerimize yerleştikten sonra maceramız 17.00’da demir alarak başlıyor. Geceleme gemimizde.

  5. Gün Mississippi Üzerinde Yolculuk

  Bugün tüm günü (Christmas) nehirde seyir halinde geçireceğiz. Koltuklarımıza uzanarak ya da tüm güzellikleri kaçırmamak adına kamera ve fotoğraf makineleriniz ile güvertede vakit geçirerek eşsiz Mississippi de seyrin tadını çıkartabilir ve gemi içi eğlence aktivitelerine katılabilirisiniz. Geceleme gemimizde.

  6. Gün Vicksburg(Mississippi)

  Konukseverliği ve şehre gelen misafirlere karşı hoşgörülü tavrı sayesinde güneyin “Kırmızı halı serilmiş şehir” olarak ün yapmış Vicksburg’a varışımız ve gemide alacağımız kahvaltı sonrası Ücretsiz Hop-On, Hop-Off Tour: Şehrin kültürel karakteristik ve sanatsal tüm özelliklerini görebileceğiniz bu turda aracınızdan istediğiniz yerde inecek ve dolaşıp arzu ettiğiniz takdirde yeniden binerek tüm şehri keyifle yorulmadan gezebileceksiniz. Aracınız size aynı zamanda ünlü alışveriş bölgesine de götürecek. Ayrıca tur sırasında 125 yıldır aynı yerde bulunan kutsal üçleme klisesini de gezebilirsiniz. Bir sonraki durak iç savaş yıllarından kalan Pemberton karargahı ve müze olan mahkeme binası. Son olarak Washington caddesi ile alışveriş keyfi yaşayacaksınız. Dileyen misafirlerimiz Amerika ile özdeş meşhur Biedenharn Coca-Cola Müzesini de gezebilir (giriş ücretlidir). Ayrıca civarda antika oyuncak bebek müzesi gibi pek çok müze de bulunmaktadır. Tur sonrası gemimize dönüş, akşam Grand Salonda yeni bir show sizleri bekliyor olacak. Geceleme gemimizde

  7. Gün Natchez( Mississippi)

  Kuzey Güney savaşında , güney cephesinin en önemli yerlerinden olan pek çok malikane ve konağa ev sahipliği yapan Natchez’e varış ve gemide alacağımız kahvaltı sonrası Ücretsiz Hop-On, Hop-Off Tour: Bu turumuzda pek çok filme ev sahipliği yapmış doğal plato olarak kullanılan sokaklar, malikaneler, Stanton Hall , the Magnolia Hall, Rosalie Mansion ve William Johnson evi görülecek yerler arasında. Tur sonrası gemimize dönüş. Geceleme gemimizde.

  8. Gün Baton Rouge(Louisiana)

  Louisina eyaletinin başkenti, zengin bir tarih ve kültüre sahip Baton Rouge’a varış. Bu isim Fransız kaşif Sieur D’Iberville tarafından verilmiştir. Şehir halkı günlük hayatta yöreye has Fransızca lisanını kullanmaktadırlar. Burada Amerikanın en büyük başkent binası bulunmaktadır, ayrıca Mississippiye bakan kayalıklar üzerinde Gotik tarzda yapılmış olan eski eyalet binası görülmeye değerdir. Ücretsiz Hop-On, Hop-Off Tour ile şehrin önemli alanlarını keşfedebilir, alışveriş yapabilir ve yerel tadları deneyebilirsiniz. Geceleme gemimizde.

  9. Gün Stfrancisville (Louisiana)

  Bu eski ve hoş kasaba Mississippi nehrine hakim tepede kurulmuş olup sizi geçmişte yolculuğa çıkaracak. 140 dan fazla tarihi yapıları resmi belge ile onaylanmış bu kasabada tarihsel bir yolculuk yapacaksınız. Ücretsiz Hop-On, Hop-Off Tour: Özel otobüsler ile Royal street’de bulunan Grandmother’s Button mağazasında duruyoruz. Büyükannelerimizin kullandığı takılar, düğmeler ve pek çoğu tarih sayfalarında kalan antik eşyalarla dolu bu ilginç mağaza fazlasıyla görülmeyi hakediyor. Ardından eski halk pazarı caddesinde el yapımı ürünler, antikalar ve müzik albümlerini alma şansına sahip olacaksınız. Turumuzda, Batı Feliciana tarih müzesi, Ferdinand caddesi ve Grace Episcopal kilisesi görülecek yerler arasında. Geceleme gemimizde.

  10.Gün Nottoway (Louisiana)

  Tarihi 1859 yılına uzanan, güneyin büyük şehirlerinden Nottoway, Mississippi nehrine tepeden bakan Güneyin en büyük ünlü Antebellum konağı ve Beyaz kale eski günlerin zafer ve ihtişamını size yansıtacaktır. 200 yıllık meşe ağaçlarının yer aldığı bahçeler göz zevkinizi tatmin edecektir. Güney’in bir zamanlar uçsuz bucaksız büyük toprak sahiplerinin hikayelerine konu olan bu bölgede Ücretsiz Hop-On, Hop-Off Tour ile şehri keşfedebileceksiniz. Geceleme gemide

  11.Gün New Orleans(Louisiana)- Gemiden İniş

  Kahvaltı sonrası, gemimizden çıkış işlemelerimizi gerçekleştiriyoruz ve New Orleans turumuza başlıyoruz. French Quarter, French market, St. Louis kilisesi, en saygın üniversitelerden biri olan Loyale ve Tunale üniversitesi, city park ve en klasik Louisiana malikanelerinin olduğu semt görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize check-in, odaların dağılımı ve serbest zaman. Jazzın evinde jazz geceleri sizleri bekliyor. Akşam dünyaca meşhur Bourbon caddesinde yürüyüş turu. Geceleme otelimizde.

  12.Gün New Orleans( Louisiana)

  Kahvaltı sonrası şehri keşfetmek ve alışveriş için serbest zaman. Serbest zamanınızda yeni yıl coşkusunu bu renkli şehirde doyasıya hissedeceksiniz. Geceleme otelimizde.

  13.Gün New Orleans- New York

  Kahvaltı sonrası otelimizden çıkış işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Ardından New Orleans Havalimanına transfer. Öğle saatlerinde Yerel Havayolları ile New York’a uçuş. New York’a varışta havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otele transferimiz öncesi panoramik New York şehir turu yapacağız. Bu tur esnasında Manhattan,Birleşmiş Milletler Binası, Madison Square, Central Park, Rockfeller Center, Dünya Ticaret Merkezi, Times Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize check-in, odaların dağılımı ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

  14. Gün New York -Istanbul

  Kahvaltı sonrası otelimizden çıkış işlemleri ve alışveriş için tam gün serbest zaman. Akşam New York John F. Kennedy havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport kontrolleri sonrası Türk Havayolları’nın TK0012 sefer sayılı uçuşu ile 23.55’de İstanbul’a hareket.

  15. Gün Istanbul

  03 Ocak 2020 yerel saat ile 17:30'da Istanbul'a varış ve turumuzun sonu

  Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

  • Türk Havayolları ile İstanbul-Chicago / New York-İstanbul arası ekonomi sınıfı uçuşlar
  • Yerel havayolları ile Chicago-Memphis / New Orleans-New York arası ekonomi sınıfı uçuşlar
  • Amerika iç hat uçuşlarında kişibaşı 1 parçadan iki ara uçuş için toplam 2 parça bagaj taşıma ücreti(ilave bagajlar ücrete tabidir)
  • Havalimanı ve Liman Vergileri ( 600 $)
  • Programda belirtilen tüm transferler
  • Chicago’da 1.sınıf otelde 2 gece oda & kahvaltı konaklama
  • Memphis’de 1.sınıf otelde 1 gece oda & kahvaltı konaklama
  • New Orleans’da 1.sınıf otelde 2 gece oda & kahavltı konaklama
  • New York’da 1.sınıf otelde 1 gece oda & kahvaltı konaklama
  • Nostaljik 5*Dlx American Queen gemisinde 7 gece tam pansiyon konaklama (Gemideki Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü sabah kahvaltısı ile son bulmaktadır)
  • Gemide Amerikan tarzı kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri
  • Gemide Akşam yemekleri sırasında alınan ikram, bira ve şarap servisi
  • Gemide Öğle yemekleri sırasında alınan ikram, meşrubat servisi
  • Gemi yolculuğu boyunca ücretsiz kahve, su, dondurma, cookies ve meşrubat ikramı
  • Gemide 24 saat ücretsiz oda servisi (odanızda continental kahvaltı imkanı)
  • Gemide 24 saat aperatif yemek imkanı
  • Kara paketinde belirtilen tüm turlar
  • Gemide ön rezervasyon ile gerçekleşebilecek ücretsiz hop on hop off turlar (sınırlı kontenjan!!) (Gemide satılan Premium turlar ücretlidir ve ön rezervasyon gerektirir)
  • Gemideki ücretsiz gün içi aktiviteler
  • Gemideki akşam gösterileri (Broadway showlarına benzer showlar)
  • Sizin adınıza günlük 18,5 usd olarak ödenen gemi bahşişleri (Toplam 148 USD)
  • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti (grup 16 kişi olduğu taktirde sağlanacaktır)
  • Mesleki zorunluluk sigortası, 70 yaş ve üzeri için surprim alınır.

  Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

  • Premium shore excursion adı altında gemi şirketi tarafından nehirde seyir esnasında gemide satılan bazı ekstra turlar
  • Amerika’da iç hat uçuşlarında kişi başı 1 parçanın dışındaki bagaj taşıma ücretleri
  • Kara ve gemi turları sırasında lokal rehber ve şoförlere verilen bahşişler
  • Seyahat Sağlık ve Seyahat İptal Sigortası
  • Amerika Vize ücreti & Yurt dışı çıkış harcı

  Uçuş Detayları

  • Türk Havayolları’nın TK005 sefer sayılı uçuşu ile saat 15.00’da Chicago’ya hareket.
  • Yaklaşık 12 saatlik bir uçuş sonrası yerel saat ile 17.55’de Chicago’ya varış
  • 02.01.2020 : Türk Havayolları’nın TK0012 sefer sayılı uçuşu ile 23.55’de İstanbul’a hareket
  • 03.01.2020 Yerel saat ile 17.30’da İstanbul’ a varış

  Notlar

  • 5* AMERICAN QUEEN GEMİSİ:
  • 1995 yılında seferlerine başlayan gemi, 2017 yılında yenileme geçirmiştir. 127 metre uzunluğundaki gemi ,218 kabin, 424 yolcu kapasitesi ile dünya’nın en büyük buharlı nehir yolcu gemisidir.
  • İsim Değişikliği:
  • Tur hareket tarihine 95 gün kaladan itibaren yapılan isim değişikliklerinde her isim için 250 usd ceza uygulanır, kaydı takip eden hafta içinde kesilen Amerika iç hat uçak bilet ücretleri, turun yolcu tarafından iptali halinde, yanmakta olup iade edilememektedir.
  • İptal Şartları:
  • Tur Hareket tarihine;
  • Kayıt günü ile 91 gün arası kişi başı 500 $
  • 90 gün – 61 gün arası %50
  • 60 gün – 31 gün arası %75
  • 30 gün – 00 gün arası %100 ceza uygulanır.
  • Seyahate ilişkin Gemi Biletleri, uçak biletleri seyahate 48 saat kala misafirlere iletilmektedir. Katılımcılar bu biletleri ve detayında yer alan bilgilendirmeleri okumak ve kontrol etmekle yükümlüdür.
  • Nehir su seviyeleri ve liman şartları değişimi nedeniyle Gemi firması programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Limanlara varış ve hareket saatleri nehir trafiğine göre değişebilir.
  • Tura katılım için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında tamamlamayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında tamamlayan ancak uçağa ya da gemiye binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu değildir.
  • Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ya da gemiye ulaşabilecekleri limana ulaşımları ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
  • Gemilerin limandan ayrılış saatleri ile ilgili bilgiler gemi içerisinde anons ya da bilgi panoları ile duyurulmaktadır. Misafirler bu bilgileri takip etmekle yükümlüdür. Gemi kalkışının kaçırılması durumunda gemiye farklı bir limandan binerek seyahate devam etmeleri için ya da seyahati yarıda keserek geri dönüşleri için oluşacak olan tüm masraflar yolcuya aittir. Seyahatin yarıda kesilmesi durumunda tur ücreti iadesi yapılamaz.
  • Yurtdışı gezilerinde seyahatin bitiş tarihinden en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Yolcu pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması boş vize sayfası olması zorunludur. Yolcuların gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Bu kurallara uyulmaması durumunda havalimanlarında yolcuların uçuşa alınmaması sonucu doğan zararlardan yolcularımız bizati sorumludur.
  • Acentemiz, Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak acentemizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Acentemiz sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında acentemizin herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
  • Tura iştirak eden yolcuların, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
  • Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
  • Nehir Su seviyesindeki olağanüstü azalma veya artış durumlarında kaptanın insiyatifinde uğranılan limanlar değişiklik gösterebilir. Nehir trafiğine göre program saatleri, varış ve kalkışlar değişiklik gösterebilir.
  • UÇUŞ ile İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR :
  • Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.
  • Programlarda havalimanında veya limanlarda acentemiz görevlisi bulunmamakla birlikte turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçak kalkışı öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
  • Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler yolcularımız tarafından takip edilmelidir. Havalimanı içerisinde bu anons ve panoların takip edilmemesinden doğan uçağa binememe durumlarından acentemiz sorumlu tutulamaz.
  • Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
  • 28-35(dahil) hafta arası hamile yolcularımız için “uçak ile seyahatinde sakınca yoktur” ibaresi bulunan uçuştan en geç 7 gün önce alınmış doktor raporu gerekmektedir. 35. Haftadan sonraki hamile yolcular doktor raporu olsa dahi uçuşuna müsaade edilmemektedir. İkiz bebek bekleyen yolcular için bu süre 28 – 32(dahil) haftadır.
  • Havalimanında talep edilecek özel lift ve tekerlekli sandalye hizmetleri ile ilgili yolcu tarafından havayolu ile irtibata geçilmesi ve talep edilmesi gerekmektedir. Havayolu acenteleri talep anında bu bilgileri sisteme girmekle birlikte olası aksaklıklardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
  • Uçuşlarla ilgili son dakika rötarlar ve kapı değişiklikleri havayolu tarafından havalimanında belirlendiğinden yolculara alandaki bilgi panoları (info board) ya da anonslar ile duyurulmaktadır. Bu gibi bilgilendirmelerden acentemizin daha öncesinde bilgisi olması mümkün olmadığından yolcunun alanda bu uyarılara karşı dikkatli olması ve takip etmesi kendi sorumluluğundadır.
  • Havayolları genel teamülünde bagaj hakki 20 kg ile sınırlandırılmaktadır (Havayolu şirketine göre bagaj hakları değişiklik gösterebilir). Kabin içine alınan el bagajları ise 8kg ile sınırlıdır. Uluslararası kurallara göre tüm uçuşlarda el bagajında 1 litrelik ağzı kilitli poşet içerisinde her biri en fazla 100ml.lik kaplarda sıvı, jel, aerosol taşınabilmektedir. Her yolcu sadece 1 adet poşet taşıyabilir.
  • Yolculun kişisel sebepleri ile kaçırdığı uçuşlardan, kişisel evrak eksikliği, hataları ya da hukuki problemleri nedeni ile uçuşunu gerçekleştirememesinden acentemiz sorumlu tutulamaz.

  İç Kabin – Cat E (Texas deck , Observation deck 13 m2)

  TarihÇift Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
  Üç Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
  Tek Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
     
  20.12.2019
  02.01.2020
  6.000,00 USDFiyat SorunuzFiyat Sorunuz Biz Sizi Arayalım

  Dış Kabin (Pencereli) – Cat D (Cabin deck 17,5 m2)

  TarihÇift Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
  Üç Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
  Tek Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
     
  20.12.2019
  02.01.2020
  7.099,00 USDFiyat SorunuzFiyat Sorunuz Biz Sizi Arayalım

  Açık Veranda Balkonlu – Cat C (Texas,Cabin,Observation deck 15 m2)

  TarihÇift Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
  Üç Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
  Tek Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
     
  20.12.2019
  02.01.2020
  7.399,00 USDFiyat SorunuzFiyat Sorunuz Biz Sizi Arayalım

  Açık Veranda Balkonlu – Cat B (Observation deck 19m2)

  TarihÇift Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
  Üç Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
  Tek Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
     
  20.12.2019
  02.01.2020
  7.599,00 USDFiyat SorunuzFiyat Sorunuz Biz Sizi Arayalım

  Özel Veranda Balkonlu – Cat A (Texas deck 18m2)

  TarihÇift Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
  Üç Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
  Tek Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
     
  20.12.2019
  02.01.2020
  7.799,00 USDFiyat SorunuzFiyat Sorunuz Biz Sizi Arayalım

  ÜLKELER

  • ABD

  LİMANLAR

  • Chicago
  • New Orleans
  • St.Francisville
  • Natchez
  • Vicksburg
  • Memphis
  • New York
  • Baton Rouge
  • Nottoway