Aret Vartanyan İle Şanlıurfa Göbeklitepe Turu

16 Ekim 2020 'den itibaren kalkışlı

3.750,00 TL
balikligol-sanliurfa gobeklitepe-sanliurfa gobeklitepe-orenyeri gobekli-tepe-oren-yeri harran-sanliurfa sanliurfa-balikligol
World Card 'e özel 18 Taksit
Diğer Taksit Seçenekleri

Gezilecek Yerler
Aret Vartanyan ile “Kadim Bilgeliğin Topraklarına Gizemli Bir Yolculuğa Çıkıyoruz"

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Setur Select
  • Uçaklı
  • Korona Virüs Hastalığı (COVID-19) Önlemi Alınmış Tur

1 Gün : Şanlıurfa, Balıklıgöl, Fırfırlı Kilise, Ulu Cami, Urfa Çarşıları, Madde’den Mana’ya Semineri

İstanbul Havalimanı İç Hatlar Terminali’ nde saat 05:00’da buluşuyor ve check in işlemlerimizi tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları’nın TK 2246 sefer sayılı uçağı ile 06:35’te Şanlıurfa’ya uçuyoruz. Şanlıurfa Havalimanı’nda bizi bekleyen aracımız ile buluşup şehir merkezine hareket ediyor ve yöresel sabah kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltının ardından tarihin sayfalarına yolculuğumuz başlıyor ve ilk ziyaret noktamız 150 metre uzunluğunda ve 30 metre genişliğinde, rivayete göre Hz. İbrahim ateşe atıldıktan sonra, bir mucize gerçekleşir ve etraf güllük gülistanlık olduğu Balıklıgöl’ ü ziyaret ediyoruz. Balıklıgöl sonrası yürüyerek Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında olacaktır. Öğle yemeğimizi Cevahir Han Restaurant’ta alıyoruz. Gezimize Fırfırlı Kilise ve Ulu Cami gezileri ile devam ediyoruz. Sonrasında meşhur Gümrük Han’ da mola veriyor ve Urfa çarşılarında sizlere serbest zaman veriyoruz. Bugünlük turumuzu tamamlayıp otelimize hareket ediyor ve giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Otelde alacağımız akşam yemeğinden sonra Aret Vartanyan’ın ize özel gerçekleştireceği “Madde’den Mana’ya Semineri” ile detaylı bilgiler ediniyoruz… 

2 Gün : İnançlardan İlişkilere, Ekonomiden Sosyal Yaşama Geleceğin Dünyası Semineri, Şanlıurfa Arkeoloji ve Haleplibahçe Mozaik Müzesi, Prof. Dr. Klaus Schmidt Anı Evi, Sıra Gecesi

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Aret Vartanyan’ın “İnançlardan İlişkilere, Ekonomiden Sosyal Yaşama Geleceğin Dünyası” seminerini dinliyor ve Türkiye’ nin en büyük müzesi olma özelliğine sahip olan Şanlıurfa Arkeoloji ve Haleplibahçe Mozaik Müzesi’ ni ziyaret ediyoruz. Müzede Harran, Göbekli Tepe ve diğer höyüklerde yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıkarılan kültür varlıklarını inceliyoruz. Müze gezisinin ardından arkeolog ve sanat tarihçisi İbrahim Halil Sarısu ile mezarlık alanlarını ziyaret ediyor ve kazılarını da kendisinin yürüttüğü bu alanlar hakkında kendisinden bilgi alıyoruz. Öğle yemeğini Dedecan Restaurant’ta alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Göbekli Tepe kazıları sırasında Prof. Dr. Klaus Schmidt ve ekibi tarafından kazı evi olarak kullanılan evi ziyaret ediyoruz. Burada Çiğdem Köksal Schmidt'ten 1995 yılından beri süren Göbekli Tepe kazılarını dinliyoruz. Göbekli Tepe’nin detaylarını ve bilinmeyenlerini dinleyecek ve evin avlusunda çaylarımız eşliğinde merak ettiklerimizin cevaplarını arayacağız. Otelimize dönüyoruz ve Aret Vartanyan ile kahve sohbetini gerçekleştiriyoruz. Belirtilen saatte otelimizden hareket ederek Manici Hotel’de gerçekleşecek Urfa geleneğinin vazgeçilmezi olan akşam yemeği eşliğinde Sıra Gecesi’ne katılıyoruz. 


3 Gün : Göbeklitepe’nin Anlatılmayan Anlamı Semineri, Göbeklitepe, Harran

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında “Göbeklitepe’nin Anlatılmayan Anlamı” seminerini Aret Vartanyan’dan dinliyor ve sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi yapıyor Göbekli Tepe Örenyeri’ ne hareket ediyoruz. Dünyanın bilinen en eski kült yapılar topluluğu olan örenyerinde T biçimindeki 10 – 12 dikilitaş yuvarlak planda dizilmiş, araları taş duvarla örülmüştür. Burası bir yerleşim değil, kült merkezi olarak tanımlanmaktadır. Buradaki kült yapılarının üretime geçiş aşamasına – tarım ve hayvancılığa- yakın olan son avcı grupları tarafından inşa edilmiş olduğu anlaşılmaktadır. Diğer anlatımla Göbekli Tepe, çevredeki oldukça gelişmiş ve derinlik kazanmış bir inanç sistemine sahip olan avcı – toplayıcı gruplar açısından önemli bir kült merkezidir. Göbekli Tepe ziyaretimizin ardından ipek yolu üzerindeki Mezopotamya kültüründe ay tanrıçası Sin inanışının bulunduğu ve kesişen yollar anlamına da gelen Harran ilçemize ulaşıyoruz. Harran’da ilk olarak öğle yemeğimizi alıyor ve Harran Şehrinin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran höyüğü, Emevi halifesi Mervan tarafından yaptırılan kubbesi ahşap olma özelliğini taşıyan Camii el Firdevs (Cennet cami), avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik kubbeli evleri ziyaret ediyoruz. Şanlıurfa Havalimanı’na hareket ediyor ve İstanbul’ a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.


Aret Vartanyan Kimdir ?

Kitapları ve kurucusu olduğu Yaşam Atölyesi Kişisel Dönüşüm Akademisi ile yurtiçi ve yurtdışında milyonlarca kişiye ulaşan, kurumsal buluşmalarda on binlerce çalışanla fark yaratan Aret Vartanyan, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde lisans ve yüksek lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra burslu olarak Oxford Üniversitesi’nde Teoloji ve Teozofi alanlarında eğitim aldı. Aynı dönemde The Royal London School of Marketing’te Pazarlama İletişimi programında yer aldı.

2019 yılında dokuzuncu kitabı yayımlanan Vartanyan kitaplarıyla 2 milyondan fazla okura ulaşırken, 2013 Son yıllarda uluslak / uluslararası platformlarda geleceğin dünyasında sürdürlebilir toplum dizaynı yılında gerçekleştirdiği iki TV programıyla televizyonculuk kariyerini başlattı. Sonraki yıllarda kariyerine üç yeni TV, iki radyo programını ekleyerek kişisel dönüşüm kavramını geniş kitlelere ulaştırdı.

Kurucusu olduğu ve Türkiye’de Kişisel Dönüşümü kavramının yaratıcısı Yaşam Atölyesi, Türkiye’nin dört bir yanında 300 binden fazla katılımcısı ve 2 milyonu aşan ağ yönetimi ile insanların yaşamında fark yaratıyor. 2019 yılında Bireysel ve Kurumsal çalışmalarında Boğaziçi Üniversitesi ile işbirliğine giden Yaşam Atölyesi, 2020 yılında yurtiçi ve yurtdışında yeni ofisleriyle faaliyet alanlarını genişletmeye devam edecek.

Sektörlerinin öncüsü global / lokal çok sayıda kurum / marka ile kurumsal eğitim çalışmalarını sürdüren Aret Vartanyan, 2019 yılında Yaşam Atölyesi’nin kardeş şirketi BeOne’ı kurararak Yaşam Atölyesi çatısı altında sürdürdüğü Kurumsal Eğitim, Kurumsal Sosyal Sorumluluk, Kurumiçi İletişim, Sponsorluk İletişimi ve Pazarlama İletişimi (kadın, genç, çocuk segmentlerinde) başlıklarını aynı çatı altında topladı.

2020 yılında Setur Select ile birlikte Kişisel Dönüşümü gezi kültürü ile birleştiren Aret Vartanyan, aynı dönemde dijital TV platformları ve Youtube için içerik üreten yeni bir platformu hayata geçirdi. Son yıllarda ulusal / uluslararası kongre, sempozyum ve buluşmalarda geleceğin dünyasında toplum dizaynı başlığında sunduğu yaklaşımlarını Haziran ayında yayımlanacak yeni kitabında geniş kitlelerle paylaşacak olan Aret Vartanyan, kitap içeriğinin sahne gösterisi için uyarlama çalışmalarını sürdürüyor.


Tur Tanıtım Metni


Kadim bilgeliğin topraklarına gizemli bir yolculuğa çıkıyoruz…

Yazar ve Yaşam Atölyesi Kurucusu Aret Vartanyan ile birlikte Dünyanın ve Türkiye’nin en çok merak edilen bölgesi olan Göbeklitepe’ye   gidiyoruz. Aret Vartanyan’ın Madde’den Mana’ya semineri ve yaklaşımları ile Göbeklitepe ve sembollerin taşıdığı anlamların eşliğinde   Göbeklitepe’yi keşfediyoruz. Bir yanda Urfa’nın ihtişamı, Göbeklitepe’nin sırları; diğer yanda günlük hayatımızdaki soru ve sorunlara   bulacağımız cevaplar… Elbetteki eğlenmeyi, keyif almayı, paylaşmayı, sohbeti ve yeni dostluklar kurmayı unutmadan…

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

2 Gece Hilton Garden Inn Şanlıurfa’da Oda+Kahvaltı Konaklama

Türk Hava Yolları ile İstanbul Havalimanı – Şanlıurfa ve İstanbul Havalimanı Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti

Profesyonel Turist Rehberi Eşliğinde Çevre Gezileri

Klaus Schmidt Anı Evinde Çiğdem Köksal Schmidt ile Söyleşi

Akşam Yemeği Eşliğinde Şanlıurfa Yöresel Sıra Gecesi

1 Adet Akşam Yemeği (1 Akşam Yemeği Manici Restaurant , 1 Adet Yöresel Sabah Kahvaltısı)

Maddeden Mana'ya Semineri Giriş Ücreti

Tur Süresi Boyunca Ulaşım ve Transferler 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle ve Akşam Yemekleri

Müze ve Ören eri Giriş Ücretleri

Tüm Yemeklerde Alınacak Olan İçecekler

Otel Ekstraları

Korona Virüs Hastalığı (COVID-19) Önlemleri

Turumuz maksimum 25 kişinin katılımı ile gerçekleşecektir.

Turumuzda konaklama yapacağımız otel Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Koronavirüs Sertifikasyon Belgesine sahiptir.

Tur rezervasyon aşamasında Hayat Eve Sığar (HES) Kodu beyanı zorunludur.

Tüm katılımcılarımız tur ulaşım araçlarımızın içerisinde cam kenarında oturacaktır.

Turlarımızda Setur Hijyen Kiti dağıtılacak olup, kit içerisinde dezenfektan ve maske yer almaktadır.

Tur süresi boyunca iç ve dış mekanlarda 1,5 metre sosyal mesafe ve maske takılması zorunlu olacaktır.

Tur ulaşım araçlarımızın içerisinde yiyecek ve içecek servisi olmayacaktır.

Turlarımızda ziyaret edilen Müze, Örenyeri ve diğer tüm noktalarda ilgili kurum ve işletmelerin almış olduğu önlemlere göre hareket edilecektir. Bu önlemlerden dolayı ziyaret edilmesi mümkün olmayan yerlerden Setur A.Ş. sorumlu değildir.

Tur süresi boyunca dinlenme tesisi, restaurant, ara transfer araçları ve tekne turu hizmetleri için salgın ve bulaşıcı hastalık önlemlerini almış olan tedarikçiler ile anlaşma yapılacaktır.

Tur ulaşım araçlarımızın içerisinde ULV Sisleme yönetimi ile kullanılarak Diversey Oxivir Plus (hidrojen peroksit içerir) günlük dezenfeksiyon işlemi yapılmaktadır.

Araç girişlerinde otomatik el dezenfektan (Diversey Orion Soft Care Alcoplus H500) istasyonları kullanılmaktadır.

Sürücülerimizde maske takma zorunluluğu ve bagaj işlemlerinde eldiven takma zorunluluğu bulunmaktadır.

Araçlarımızda kapıların otomatik kapı veya temas olmadan giriş yapılabilmesi için sosyal mesafe korunarak sürücü tarafından açılması sağlanmaktadır.

Araçlarımız her taşıma sonrası yeni misafir araca alınmadan önce kullanılan ve temas edilen alanların tek kullanımlık dezenfektan içeren (Diversey Nonwoven) bezler ile temizlenip araçların havalandırılması sağlanmaktadır.


16 - 18 Ekim 2020

Tarih
16.10.2020
18.10.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 3.750,00 TL
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) TL
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 4.165,00 TL