Avustralya Limanları

Auckland, Yeni Zellenda

Parlayan suları, her zaman yoğun limanları ve kozmopolitliği ile " deniz yolculuklarının şehri" ünvanını almış bu liman su sporları ve deniz yolculuğu için ideal bir yerdir. 328 metre boyundaki Sky Tower'dan Auckland'daki sönmüş volkanı ve etrafını görebilirsiniz. Şehrin ünlü sanat galerilerini ve parklarını gezmekten büyük zevk alıcaksınız.

Bay Of Islands, Yeni Zellenda

Bazılarına göre dünyanın en iyi plajları ile çevrili beyaz kumları ve kristal suları ile Bay Of Islands Waıtangı National Reserve'ün evi ve bu ulusun doğuş yeri olarak sayılır. Kano, dağ bisikleti,paraşüt,yunuslarla birlikte yüzme ve scuba dalışı için ideal bir yerdir.

Bora Bora, Fransız Polenezyası

Beyaz kumlu sahilleri ve amber çiçekleri ile kaplı vadileri ile size tam bir ada rahatlığını ve çok çeşitli su aktiviteleri olanaklarını sunar. Renkli resifi binlerce balık çeşidini barındırmakta, yerli dükkanlar dünyanın en kaliteli siyah incilerini satmaktadırlar. 2.379 feet boyunda Mount Otemanu kulesini görmelisiniz.

Christchurch, Yeni Zellenda

Bu kent Victorian tarzı ile bezenmiş park ve bahçeleri, meydan ve alanları ile "bahçe şehir" adını almıştır. 459 dönümlük Hagley Parkı, 57 dönümlük Christchurch botonik bahçeleri Yenizellanda'nın en eski ağaçlarına ve Avon nehri boyunca yaşayan ördek nüfusunun büyük çoğunluğuna ev sahipliği yapar. Merkezdeki Christchurch Katedrali gotik mimarisinin yeniden canlaşının bir örneğidir.

Doubtful Sound, Yeni Zellanda

Doubtful Sound alışılmadık şekilde iki su tabakasına sahiptir: Tepelerdeki taze dağ suyu ve ağır tuzlu su. Şişe burunlu yunuslar, deniz aslanları ve iki çeşit penguen türü için gözlerinizi açık tutunuz. "Fiorland Ulusal Parkı'nda" bulunan bu geçit en aranan üç geçitten biridir.

Dunedin; Yeni Zellenda

Dramatik yüzüyle ve Yeni zellenda'da ki en güzel tarihi binalarıyla Dunedin İskoçyalı kökeninin gururla gözler önüne sürer. Aslında burası kilt ve yahni satın almak için en uygun yerdir. Ayrıca şehir, Yeni Zellanda'nın yapımı 15 yıl süren Güney Hemisphere'da türünün tek örneği olan ve inanılmaz ağaç işçiliği ile bezenmiş tek kalesine ev sahipliği yapmaktadır.

Dusky Sound; Yeni Zellanda

Bu civardaki fiyordların en büyüğü ve en karışığı olan Dusky Sound iki yakasındaki büyük uçurumlar ve şelaleri ile göze çarpar. Denizde dikkatinizi deniz fok balıkları ve yunuslar çekicek , tertemiz, oksijen dolu hava başınızı döndürecektir. Bu inanılmaz geçit benzeri üç boğazdan biridir.

Hilo, Hawaii

"Hawaii botanik bahçelerine" gidin ve 2.500'den fazla bitki türü ile kat kat şelaleleri, akarsuları ve Ornea Körfezi'nin nefes kesici manzaralarını görün. Hawaii Volkanları Ulusal Parkı'nda lav tüpleri, derin kraterler ve aktif volkanların oluşturduğu manzarayı seyredin. Gece Hawaii kıyısında yol alırken, dağdan aşağı inen alev kırmızısı parlak lavları göreceksiniz. bu asla kaçırmamanız gereken inanılmaz bir deneyimdir.

Honolulu (OAHU), Hawaii

Bir kozmopolit olan Honolulu meraklı gezginler için yüzlerce çekici ve merak uyandıran seçenek sunar. Pearl Harbor'dan Iolanı Place'e kadar herşeyi keşfetmekten zevk alıcaksınız.

Faning Island, Kırıbatı Cumhuriyeti

Şaşırtıcı derecede el değmemiş ve doğal kalan Pasifik Okyanus'nun merkezindeki bu ada lagünleri, beyaz kumlu plajları, şnorkel ve scuba dalışı için sunduğu mükemmel fırsatlarla kutsanmış bir adadır. İzolasyondan dolayı ada ve insanları size ruhunuzu yenileyeci bir güney pasifik deneyimi sunacaklardır. El işleri satan pazarlardan yerel halkın kendi elleriyle yaptığı deniz kabuğu takıları ve onlara özgü giysileri satın alabilirsiniz.

Hobart, Tazmanya

Nehir kenarında Georgian çekiciliği ile dolu Hobart arka plandaki görkemli dağı ve dünyanın her yanından gelen yatlar yüzünden hep yoğun olan limanı ile gelişen bir sanat tablosu gibidir.Dünya klasındaki çikolata fabirkası Cadbury'e geçiş kapısı olan şehir ayrıca Yeni Zellanda'nın en iyi birasını üreten Cascade Brewery'e ev sahipliği yapmaktadır. Aborjin mirası hakkında daha fazla bilgi edinmek için Tazmanya Müzesi'ni ve Sanat Galerisini ziyaret edebilirsiniz.

Melbourne, Avustralya

Victorya'nın başkenti ve Avustralya'nın en büyük ikinci şehri olan Melbourne Yunan, Çin, İtalyan, Vietnam ve Lübnan kültürlerininbir potoda eritlimş karışımıdır.Melbourne uluslararası büyük olaylra ev sahipliği yapar. Burda eski dünya mimarisi ile birlemiş Avrupa etkisini bulacaksınız. Şehrin merkezindeki kriket sahasını ve dünyadaki en eski hayvanat bahçesi olan Melbourne Hayvanat Bahçesini ziyeret edebilirsiniz.

Napier, Yeni Zellenda

Bu şehri tanımlamak için "özel" kelimesi yeterlidir. Napier'in seçkin sanatsal mimarisi, büyüleyici sahilleri ve ödüllü üzüm bağları sizi başka dünyalara götürecek. Vatoz şeklinde dizayn edilmiş The National Aquarium Of New Zealand piranalar, krokodiller ve farklı yüzlerce çeşit su canlısına ev sahipliği yapar.

Milford Sound, Yeni Zellenda

Fiorland Ulusal Parkı'nda bulunan Milford Sound Te Wahipounamu Dünya Mirası Sit Alanı'nın bir parçasıdır. Bu boğaz keskin kayalıklar ve sık ağaçlar ile çevrilmiştir. Gemimiz yüksek dağlar ve kayalıklar arasından geçerken boyutunuzun küçüldüğü hissine kapılabilirsiniz. Bu gezilerde görebilceğiniz üç boğazdan biridir.

Newcastle, Avustralya

Önemli kömür madenlerinden biri olmasının yanı sıra sizi sörfün gerçek anlamda yapılabileceği sahilleri ve gerçek okyanus suyu ile dolu eğlenceli havuzlarıyla cezbedecektir. Sahil boyunca yerlemiş bulunan tarihi okyanus banyoları sanatsal bir hava ile inşaa edilmiştir. Havuzlara dalabilir, yüzebilir yada üzüm bağlarının bulunduğu Hunter Valley'e gidip şaraplaraı tadabilirsiniz.

Moorea, Fransız Polenezyası

Moorea beyaz ve siyah kumlarla,yeşil ağaçlarla ve lagünlerle çevrili eşsiz bir volkanik adadır. James Michener'in hayali adası Balı Haı ile benzerlik gösteren ada cennetin kendisidir. Tıkı Village Theathre'dan Fransız Polenezyası el rünlerini satın alabirsiniz.

Papeete, Tahıtı, Fransız Polenezyası

Fransız Polenezyasının en büyük adası ve merkezi olan Papeete doğal güzellikleri kadar kültürel güzellikleriylede sizi cennete gibi hissettirecektir. Sıcak güneşi kadar insanlarının yaklaşımıda içinizi ısıtıcaktır. Musee Glaguin'de dünyaca ünlü ressam Paul Gauguin'in Fransız Polenezyası'nda yaşadığı süre boyunca yaptığı çalışmaları görebilirsiniz.

Rarotonga, Cook Islands

Tropikal yağmur ormanlarının sardığı volkanik tepe Te Rva Manga ve siyah incilerle dolu derin lagünleriyle ünlenmiştir. Burda şnorkel ve scuba dalışı yapabilir, alışveriş ve doğayı gözlemleme fırsatı bulabilirsiniz. Siyah inci konusunda uzmanlaşmış mücevher dükkanlarından birinden cennete ait bir parçayı evinize getirebilirsiniz.

Tauranga, Yeni Zellenda

Tauranga, Yeni Zellanda'nın en büyük doğal limanının girişinde bulunmaktadır ve görkemli Munganni Dağı'na yaslanmıştır. Burda yunuslarla yüzmek, deniz kanosuna binmek, Wairoa Nehri'nde rafting gibi bir çok su sporuna katılabilirsiniz. Adanın doğal güzelliğini keşfetmek isteyeneler Elms Mission House'da koloni mimarisine bir göz atabilirler.

Sidney, Avustralya

Dünyanın en harika şehirleri arasında Sidney, göz alıcı kumsalları ve dünyadaki en büyük şovların sahne aldığı mimari bir harika olan Sidney Opera Binası ile en başlarda gelir. Sidney limanını daha iyi görebilmek için Sidney Harbour Bridge'de bir gezintiya çıkabilir yada Sdyney Aquarium'un su altı yürüyüş yollarında yürüyebilirsiniz.

Volcanic White Island, Yeni Zellanda

Kendinizi sadece suda yada havada yaşayabileceğiniz bir deneyime hazırlayın. Bay Of Plenty'e yapacağınız gezide gökyüzünden denize uzanan Yeni Zellanda'nın en aktif yanardağı tarafından karşılanacaksınız. Kaptan Cook tarafından adı konulan White Island'ın bilim adamları tarafından incelenen özel doğal kaynakalrı bulunmaktadır.