Bahar Akıncı ile Fas Turu Jülide ATAY Rehberliğinde

21 Ekim 2019 'den itibaren kalkışlı

1.797,00 EUR 11.488,76 TL
1

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 6 taksit imkanı


Tur Hakkında

Kazablanka,Marakeş,Essaouira ,YSL Müzesi ve Majorell Bahçeleri

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • 4 Akşam Yemeği Dahil
  • Setur Select
  • Turlar Dahil
  • Türkçe Rehberli
  • Vizesiz

1 Gün : İstanbul – Kazablanka “ Kazablanka Kısa Şehir Turu & II.Hasan Camii Ziyareti”

İstanbul Havalimanı Dış hatlar gidiş terminalinde saat 08:30’da rehberinizle  buluşma. Türk Hava Yolları TK 617 seferi ile saat 11:20’de hareket , yerel saat ile saat 22:05 ’te Kazablanka’ya varış. Bizleri bekleyen özel aracımız ile Kazablanka şehir turumuza başlıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir turunda Korniş’te (Kordonboyu) kısa bir  öğle yemeği molası veriyor, ardından Dünyanın en büyük camisi olan Hassan II Camii’ni gün batımında geziyoruz.  Turumuz sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğini SeturSelect’in seçtiği  Kazablanka’nın şık yerel restoranlarından birinde alıyoruz. Geceleme otelimizde.


2 Gün : Kazablanka – Marakeş “Kazablanka Şehir Turu & Marakeş Şehir Turu “

Kazablanka’daki otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, check-out işlemlerimizin ardından Muhammed V Meydanı ve dünyaca ünlü King’s Palace’ı geziyoruz ve özel otobüsümüz ile  Marakeş’e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Marakeş’e varışımızla birlikte SeturSelect’in seçtiği restaurantta öğle yemeği alıyoruz. Ardından  otelimize eşyalarımızı bırakıyoruz. Marakeş turumuza başlıyoruz. Dar sokakları ile sizleri yüzyıllar öncesine götürecek olan Medina, uzun yıllar şehri yönetmiş olan Ba Ahmed’in sarayı olan Bahia Sarayı, 800 yıllık Moresk mimarisinin en güzel örneklerinden olan Koutoubia Minaresi, “Mucizeler Avlusu” olarak adlandırılan şehir meydanı Jma El Fna göreceğimiz yerler arasında. Gezimiz sonrasında otelimize dönüyoruz. Bahar Akıncı eşliğinde, Marakeş’in en şık retoranlarından biri olan restaurantta akşam yemeği için hareket ediyoruz. Gecelememiz Marakeş’teki otelimizde. 


3 Gün : Marakeş Marakeş – Essaouira – Marakeş “Essaouira Turu”

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Cichaoua üzerinden Atlas Okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz şehri olan Essaouira’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde geleneksel % 100 argan yağı üreten tek yer olan Ounara Köyü’ndeki argan yağı üretim tesisine uğruyoruz.  UNESCO tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanıdır. Sanat ve kültürün iç içe geçtiği bu şehirde Kale’yi ve Balıkçı Limanı’nı gezdikten sonra Eski Roma kentilerinden uyarlanarak inşa edilen Medina’yı keşfediyoruz. Medina’nın gezmeye doyamayacağımız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupa’lı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi Medinası’nda yaşamışlardır. Öğle yemeğimizi SeturSelect’in seçmiş olduğu en şık restaurantta alıyoruz. 18. Yüzyıl’da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlardan Atlas Okyanusu’nun köpüklü dalgalarını Ladies & Gentlemen filmindeki gibi seyredebilirsiniz. Şehrin kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, argan yağı dükkanları, rengarenk tablolar ile süslü tarihi çarşısındaki dükkanlarda alışveriş yapabilirsiniz. Turumuz sonrasında otelimize dönüyoruz. 

Akşam yemeğimizi  Jad Mahal Restaurantta alacagız. Bin Bir Gece Masalları’nı andıran dekorasyonu ile Jad Mahal, şu anda Marakeş’in en trendy restoran ve show kulübü. Müzisyenler, akrobatlar ve dansçılar ve DJ’ler eşliğinde çok şık bir restoranda masalsı bir akşam yemeği yiyeceğiz. Bu keyifli akşam yemeğimiz sonrasında otelimize dönüyoruz Gecelememiz Marakeş’teki otelimizde.


4 Gün : Marakeş “YSL Müzesi ve Majorell Bahçeleri & Marakeş Alışveriş Turu “

Sabah kahvaltısının ardından otobüsümüze binerek geçtiğimiz yıl açılan Yves Saint Laurent Müzesini ve Majorell Bahçelerini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi SeturSelect’in seçtiği restaurantta alıyoruz. Kalan saatlerimizi de Marakeşte Bahar Akıncı ile birlikte alışveriş ederek geçiriyoruz . Otelde kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeğimiz için Dar Yaout’a hareket. Geceleme Marakeş’teki otelimizde. 


5 Gün : Marakeş – İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Türk Havayolları TK 620 seferi ile saat 15:25’de  Marakeşten İstanbul Havalimanına uçuş ve saat 22:05’de İstanbul’a varış.


SeturSelect

Bu bir Setur Select turudur.


Otel Bilgileri

Hôtel Kenzi Tower Kazablanka 4* veya benzeri

Radisson Blu Marrakech 5*veya benzeri


Rehber Bilgisi

Rehber Telefon Numarası 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti

Kazablanka’da 1 gece, Marakeş’te 3 gece olmak üzere belirilen ve benzeri  5* ve 4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar

Alan transferleri

4 Öğle ve 4 Akşam Yemeği 

Kazablanka şehir turu

Marakeş şehir turu

Essaouira Turu

Fayton Turu 

YSL Müzesi ve Majorell Bahçeleri

Türkçe rehberlik hizmeti

Programda belirtilen tüm transferler

Seyahat sigortası (Tur'un iptali durumunda tur ücretinin %15'i kapsam dışıdır)


Önemli Notlar

Turun gerçekleşmesi için minimum 15 kişi katılım sağlanması gerekmektedir.

Seyahatte kişisel harcamalarınız için yanınıza euro bulundurmanız gerekmektedir.

 Yurt dışı çıkış pulu fiyatlarımıza dahil değildir.

Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.

Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.

3.kişi yatağı açılır kapanır yataktır.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır. 

Kesin otel bilgisi tur kalkış tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir.

Bagaj hakları havayolu tarafından belirlenmektedir. 

Acentamızın bu hususta herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.


Kazablanka(1)-Marakeş(3) 21-25 Ekim 2019 / Türk Hava Yolları

Tarih
21.10.2019
25.10.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.797,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.797,00 EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.097,00 EUR