Sayfa Yükleniyor

Lütfen Bekleyiniz

Batı Amerika Turu (San Francisco-Las Vegas-Los Angeles)

24.06.2017'den itibaren kalkışlı

3.397,00 USD 12.047,80 TL
SATIN AL

Gezilecek Yerler;
San Francisco, Las Vegas, Los Angeles

THY

TUR ÖZELLİKLERİ

 • Kesin Hareket
 • Türkçe Rehberli

1. Gün: İstanbul-San Francisco

İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde rehberiniz ile buluşma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından San Francisco 'ya hareket. Yaklaşık 14 saatlik uçuşun ardından otelimize hareket ve dinlenmeniz için serbest zaman.

2. Gün: San Francisco "Şehir Turu"

Sabah kahvaltısından sonra Civic Center, Twin Peaks, Golden Gate Park, Balıkçı Rıhtımı, China Town ve şehrin diğer tüm güzel yapıtlarını rehberimiz eşliğinde panoramik olarak tanımaya başlıyoruz. Şehir keşif turumuz sonunda otelimize hareket ve dinlenmeniz için serbest zaman.

3. Gün: San Francisco "Ekstra Muir Woods & Sausolito Turu"

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Arzu edenler düzenlenecek EKSTRA Muir Woods & Sausolito turuna katılabilirler. Geceleme otelinizde.

EKSTRA Muir Woods & Sausolito Turu:

Bu turumuzda Golden Gate köprüsünü geçip ünlü San Fransisco manzarasını seyrettikten sonra, kızıl ormanlar ve asırlık sekoya ağaçlarının kapladığı California’nın meşhur milli parklarından birini ziyaret ediyoruz. Doğa içerisinde muhteşem patikalardan yürüyüş yaparak, buradaki ağaçlar ve çevre hakkında bilgi alıyoruz. Daha sonra özel aracımızla Akdeniz mimarisinin hakim olduğu, sessiz-sakin ama aynı zamanda bir o kadar şık Sausalito’ya iniyoruz. Aklımıza Boğaziçi geliyor! Otobüsümüzden burada ayrılıp şehire, Tekne ile dönüyoruz (yol boyunca eşşiz manzara ve Alcatraz). Ünlü Fisherman’s Wharf’a yanaştıktan sonra, öğle yemeği için belli bir süre serbest vaktimiz kalıyor (bu arada ünlü deniz aslanlarını da ziyaret ediyoruz tabii ki). Daha sonra buluşup, San Fransisco’nun meşhur Cable Car’ları (ister tramvay-ister füniküler ama ikisi de değil) ile otelimize ulaşıyoruz.

4. Gün: San Francisco-Las Vegas

Sabah kahvaltısından sonra odaların boşaltılması ve havalimanına transfer. Yerel Hava Yolları ile Las Vegas'a uçuş. Varışa istinaden otele transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelinizde.

5. Gün: Las Vegas "Serbest Gün veya Grand Canyon Ekstra Turu”

Tam gün serbest zaman Dileğen misafirlerimiz için EKSTRA Grand Canyon turu. Havalimanında bizleri bekleyen helikopter veya küçük pervaneli uçaklarımıza biniyoruz. Ünlülerin evlerinin bulunduğu çok etkileyici Hoover Baraj Gölü ve bu muhteşem oluşum kısa bir süre içerisinde gözlerimizin önünde beliriyor. Grand Canyon Park, Amerika Birleşik Devletleri'nin Arizona eyaleti sınırlarında bulunan en eski ulusal parkdır. Kanyon, Kolorado Irmağı'nın kanalı milyonlarca yılda yarmasıyla oluşmuştur. 466 kilometre uzunluğunda ve 400 metre ila 2.4 kilometre genişliği arasında değişmektedir. Derinlik açısından da 1600 metreye kadar ulaşır. Bu kesiklerde Dünya'nın 2 milyar yıllık tarihi gözükebilmektedir. Kanyonun güney bölümünü (South Rim) daha iyi görebilmemiz için iniyor ve belli bir süre serbest kalıyoruz. Daha sonra tadı damağımızda kalacak anılar ve çektiğimiz videolar, fotoğraflar ile Las vegas’a dönüyoruz. Akşam arzu eden konuklarımızla EKSTRA olarak en ünlü gösterilerinden birine katılma imkanı: Las Vegas’ın büyüleyici ışıkları altında bulunan muhteşem otellerinde yer alan, dünyanın en ihtişamlı şovu, müzik, su, ışık ve dansın ihtişamlı koreografisi ve baş döndürücü ziyafeti ile sizlere eğlenceli ve hoş dakikalar geçirtecektir. Boadway şovlarından bile daha etkileyici ses-ışık-müzik-dans ve renklerin bu olağanüstü birlikteliğini izlemeden Las Vegas’tan ayrılmamak gerekir.

6. Gün: Las Vegas-Los Angeles

Özel otobüsümüz ile Los Angeles'a hareket. Yolculuğumuz ardından otelimize hareket ve dinlenmeniz için serbest zaman.

7. Gün: Los Angeles "Şehir Turu ve Universal Stüdyoları Ekstra Turu"

Melekler Şehri anlamına gelen Los Angeles, Amerika ‘nın sadece en geniş yüzölçümlü şehri olmakla kalmayıp, ünlü bulvarları, sinema stüdyoları ile sinema yıldızlarının evlerinin bulunduğu, dünyanın en pahalı mahalleleri ve alış veriş merkezlerine sahiptir. Eğlence denilence ise akla gece kulüpleri ve plajları gelmektedir. Tüm bu atmosferi rehberimiz eşliğinde hissediyoruz. Şehir keşif turumuz sonunda otelimize hareket ve dinlenmeniz için serbest zaman. Universal Stüdyoları EKSTRA turunda Hollywood filmlerinin çekildiği olağanüstü stüdyoları gezme ve bazı çekim hilelerini görme imkanı bulacaksınız.

8. Gün: Los Angeles "Serbest Gün veya San Diego & La Jolla Ekstra Turu"

Tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz EKSTRA San Diego&La Jolla turuna katılabilirler. Los Angeles’a 2.5 saat mesafede bulunan San Diego Güney California’nın en şık şehridir. Bu güzel şehri gezmeden önce, varlıklı ailelerin yaşadığı ve muhteşem sahili ile ünlü La Jolla’da kısa bir mola vereceğiz. Ardından, San Diego şehir merkezini (ünlü Gaslamp Quarter dahil) görüyoruz. Kahvesi ile ünlü Coronado Adası’na (Hotel Del Coronado) geçeceğiz. Turumuz Meksika sınırında bulunan ve uygun alışveriş yapabileceğiniz outlet gezisi ile devam edecek. San Diego’nun ilk kurulduğu mekan olan Old Town’u da gezebilmek amacıyla, vakitli bir şekilde outletden ayrılacağız. Old Town’da kısa bir moladan sonra Los Angeles’a doğru yola çıkıyoruz.

9. Gün: Los Angeles-İstanbul

Kahvaltı sonrası serbest zaman ve havalimanına transfer. Gece uçak yolculuğu.

10. Gün: İstanbul

13 saatlik yolculuk sonrası İstanbul’a varış. Sizlere vereceğimiz hizmet kalitesini arttırmak adına anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere !

Yeşil, Gri ve Diplomatik Pasaportlu Yolcularımızın Dikkatine

 • Ülkemizde ki OHAL ‘den kaynaklı olarak, Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaportlu yolcuların, TSK, Emniyet ve Yargı Mensuplarının yurt dışına çıkabilmeleri için çalıştıkları kurumlardan gerekli evrakları temin etmesi gerekmektedir. Bu misafirlerimizin yurt dışına çıkışlarına ancak bu şekilde izin verilebilmektedir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Otel Bilgileri

 • 24 Haziran-03 Temmuz Otelleri:
 • San Francisco Park Central Hotel 4* vb.
 • Las Vegas The Mirage Hotel 4* vb.
 • Los Angeles Loews Hollywood 4* vb. >
 • 27 Ağustos - 04 Eylül Oteli:
 • San Fransico Hilton Parc 55 Hotel 4* vb.
 • Las Vegas The Mirage Hotel 4* vb.
 • Los Angeles Sofitel Hotel 4* vb.

Rehber Bilgileri

 • Mümtaz Ahmet Turgut
 • +90 532 244 70 43

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul-San Francisco / Los Angeles-Istanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri
 • Havalimanı–otel–havalimanı transferleri
 • Los Angeles, San Francisco sehir turları
 • Setur rehberlik hizmetleri
 • Dört yıldızlı otellerde oda kahvaltı esasında sekiz gece konaklama
 • Yerel Hava Yolları ile San Francisco-Las Vegas ekonomi sınıf uçak bileti
 • Las Vegas-Los Angeles arası lüks otobüs yolculuğu
 • Seyahat iptal sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Önemli Notlar

 • Tur fiyatlarımıza yurt dışı çıkış harç bedeli ( 15 TL ) dahil değildir.
 • Tur içeriği aynı kalmak kaydıyla gezilecek yerlerin sırası değiştirilebilir.
 • Çıkış harcının yolcular tarafından ödemesi gerekmektedir.
 • 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.
 • Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.
 • Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.
 • Üç veya dört kişilik konaklamalarda aynı odada iki adet double yatak veya üçüncü/dördüncü kişi için katlanabilir yatak verilebilir. Bu durum otelden otele göre değişkenlik gösterebilir.
 • Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.
 • Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.
 • Kimi oteller check-in esnasında yapılacak muhtemel harcamalar için oda başına kredi kartından bir miktar bloke etmektedir.
 • Amerika uçuşlarında online check-in işlemi havayollarından kaynaklanan sebeblerden dolayı yapılamamaktadır. Acentamızın bu hushusta herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • AMERIKA İÇ HAT UÇUŞLARINDA HER BAGAJ ÜCRETLİDİR.ÜCRETSİZ BAGAJ TAŞIMA HAKKI BULUNMAMAKTADIR.TÜM BAGAJ ÜCRETLERİ YOLCUYA AİT OLUP ÜCRETLER HAVAYOLU FİRMASI TARAFINDAN BELİRLENMEKTEDİR.
 • Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat eden veya oradan gelecek yolcularımızın artan güvenlik unsurları nedeniyle cep telefonu ve laptop gibi elektronik aletleri güvenlikte açmalarını isteyebilmekte ve şarjı olmayan cihazların uçağa alınmaması ve ayrı bir güvenlik prosedüründen geçirildiği bildiririz.
 • Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır. Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

Ekstra Turlar

 • BATI AMERİKA
 • UNIVERSAL STUDIOS : Dünyanın en büyük film şirketlerinden biri olan Universal’da, halen günümüzde de kullanılan film stüdyolarını gezerken, dünyaca meşhur bir sanatçıya rastlamanız olağan karşılanabilir. Hayatımız boyunca hafızalarımızda kalmış olan meşhur filmlerin (Water World-Backdraft-Jurassic Park-Terminator-E.T. gibi) ana sahnelerinin konu alındığı, birbirinden ilginç ve teknoloji harikası, temalı salonları gezip, hareketli ve adrenalin dolu oyuncaklara (yalnız çocuklar için değil-yetişkinlerin de keyif alabilecekleri türden) bindikten sonra, geçirdiğiniz günün ne kadar muhteşem olduğuna karar verebilirsiniz ancak! Sadece burada bulabileceğiniz hediyelik-hatıra eşyalar, dünyaca ünlü film yıldızlarının benzerleri ve müzik konserleri size birbirinden renkli ve unutulmaz saatler geçirtecek. $ 160
 • SANTA MONICA AKSAMLARI : Ogleden sonra, plajlari ve malikaneleri ile ünlü şehrin en popüer alisveris caddelerinde gezinip Pasifik Okyanusunda gün batimi izleyeceğiz. Otelimize dönüş. 50 USD
 • SAN DIEGO & LA JOLLA : Los Angeles’a 2.5 saat mesafede bulunan San Dieo Güney California’nın en şık şehridir. Bu güzel şehri gezmeden önce, varlıklı ailelerin yaşadığı ve muhteşem sahili ile ünlü La Jolla’da kısa bir mola vereceğiz. Ardından, San Diego şehir merkezini (ünlü Gaslamp Quarter dahil) görüyoruz. Daha sonra, Coronado adası’na (Hotel Del Coronado) geçeceğiz. Turumuz Meksika sınırında bulunan ve uygun alışveriş yapabileceğiniz outlet gezisi ile devam edecek. San Diego’nun ilk kurulduğu mekan olan Old Town’u da gezebilmek amacıyla, vakitli bir şekilde outlet’den ayrılacağız. Old Town’da kısa bir mola’dan sonra Los Angeles’a doğru yola çıkıyoruz. $ 160
 • JUBILEE SHOW : Las Vegas’ın büyüleyici ışıkları altında bulunan muhteşem otellerinde yer alan, dünyanın en ihtişamlı varyete şovlarından bir olan Jubilee, koreografisi ve müzik ziyafeti ile sizlere eğlenceli ve hoş dakikalar geçirtecektir. Paris’in Lido’su olmasa da, ses-ışık-müzik-dans ve renklerin bu olağanüstü birlikteliğini izlemeden Las Vegas’tan ayrılmamak gerekir. 150 USD
 • GRAND CANYON: Macera dolu Amerika turumuzun en unutulmaz macerasi icin otelden ozel havalimanına transfer yapıldıktan sonra, bizleri bekleyen helikopterlerimize ya da küçük pervaneli uçaklarımıza biniyoruz. Unlulerin evlerinin bulundugu cok etkileyici Hoover Baraj Golu ve bu muhteşem oluşum kısa bir süre içerisinde gözlerimizin önünde beliriyor. Grand Canyon Park, Amerika Birleşik Devletleri'nin Arizona eyaleti sınırlarında bulunan en eski ulusal parkdır. Kanyon, Kolorado Irmağı'nın kanalı milyonlarca yılda yarmasıyla oluşmuştur. 466 kilometre uzunluğunda ve 400 metre ila 2.4 kilometre genişliği arasında değişmektedir. Derinlik açısından da 1600 metreye kadar ulaşır. Bu kesiklerde Dünya'nın 2 milyar yıllık tarihi gözükebilmektedir. Kanyonun güney bölümünü (South Rim) daha iyi görebilmemiz için iniyor ve belli bir süre serbest kalıyoruz. Daha sonra tadi damagimizda kalacak anilar ve cektigimiz videolar, fotograflar ile Las vegas’a dönüyoruz.
 • Pirpir ucak + Helikopter + Öğle Yemegi dahil toplam sure 7 saat: $ 540
 • Helikopter ve vadiye indikten sonraki ikramlar dahil toplam sure 4 saat: $ 470
 • LE REVE veya “O” SHOW : Las Vegas’ın büyüleyici ışıkları altında bulunan muhteşem otellerinde yer alan, dünyanın en ihtişamlı showu, müzik, su, isik ve dansin ihitisamli kareografisi ve basdondurucu ziyafeti ile sizlere eğlenceli ve hoş dakikalar geçirtecektir. Boadway showlarindan bile daha etkileyici ses-ışık-müzik-dans ve renklerin bu olağanüstü birlikteliğini izlemeden Las Vegas’tan ayrılmamak gerekir.
 • 250 USD
 • MUIR WOODS & SAUSOLITO : Bu turumuzda Golden Gate köprüsünü geçip ünlü San Fransisco manzarasını seyrettikten sonra, kızıl ormanlar ve asırlık sekoya ağaçlarının kapladığı California’nın meşhur milli parklarından birini ziyaret ediyoruz. Doğa içerisinde muhteşem patikalardan yürüyüş yaparak, buradaki ağaçlar ve çevre hakkında bilgi alıyoruz. Daha sonra özel aracımızla Akdeniz mimarisinin hakim olduğu, sessiz-sakin ama aynı zamanda bir o kadar şık Sausalito’ya iniyoruz. Aklımıza Boğaziçi geliyor! Otobüsümüzden burada ayrılıp şehire, Tekne ile dönüyoruz (yol boyunca eşşiz manzara ve Alcatraz). Ünlü Fisherman’s Wharf’a yanaştıktan sonra, öğle yemeği için belli bir süre serbest vaktimiz kalıyor (bu arada ünlü deniz aslanlarını da ziyaret ediyoruz tabii ki). Daha sonra buluşup, San Fransisco’nun gene meşhur Cable Car’ları (ister tramvay-ister füniküler… ama ikisi de değil) ile otelimize ulaşıyoruz. $ 120
 • NAPA VADISI: Dünyanın sayılı gurme merkezlerinden, Amerika’nın da bir numarali bağcılık ve sarap başkenti Napa vadisine gidiyoruz. Gezi esnasında şarap tadımı ve alışverişin ardından öğle yemeğimizi de bu keyifli ortamda yedikten sonra otelimize dönüyoruz (Öğle yemeği dahil). $ 170
 • CARMEL-BY-THE-SEA VE MONTEREY BAY: San Francisco şehir merkezinin dışında, çok keyifli koylar yeralır: Bunların en şirinleri Carmel-By-The-Sea ve Monterey Bay'dir. Conde Nast Traveler gezi dergisince Abd'de en iyi ilk on turistik merkez arasına giren bu bölge sanat galerileri, minik dükkanları, bembeyaz kumsalları ve Avrupai atmosferi ile ziyaretçileri büyüler. $ 160
 • TURLARIMIZ EN AZ 15 KİŞİNİN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞİR,ASGARİ SAYININ ALTINDA KALINMASI DURUMUNDA FİYATLAR GÜNCEL MALİYETLER BAZ ALINARAK KATILIMCI SAYISINA GÖRE YENİDEN HESAPLANIR.

ABD ve Birleşik Krallık Uçuşları Hakkında

 • Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’ın ilgili kurumlarınca tebliğ edilen kurallar doğrultusunda;
 • 25 Mart 2017 tarihi itibariyle, Türkiye çıkışlı Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’a gerçekleşecek uçuşlarda, standart boyutlardaki akıllı cep telefonundan büyük elektronik cihazlar (tıbbi cihazlar haricinde) kabin içinde (yolcu beraberinde) taşınamayacak. Bu uygulama kapsamında tüm dizüstü bilgisayarlar, tabletler, fotoğraf makineleri*, e-kitap okuyucular ve oyun konsollarının uçak altı bagajına verilmesi gerekiyor.
 • *Birleşik Krallık’a düzenlenen uçuşlarda kabin içinde fotoğraf makinesi taşınmasına ilişkin bir kısıt bulunmamakta.
 • Bu uygulama Türkiye çıkışlı uçuşlarda geçerli olup, ABD ve Birleşik Krallık’tan Türkiye’ye düzenlenecek seferlerde geçerli değildir. >
 • ABD ve Birleşik Krallık uçuşlarımızda sunulan yeni hizmetlerimiz hakkında
 • Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’a Düzenlediğimiz Uçuşlarda Yolcularımızın Cep Telefonu veya Akıllı Telefondan Daha Büyük Elektronik Cihazları Kullanımına Dair Bilgilendirme:
 • Yolcularımız, uçak içinde sunduğumuz Wi-Fi kullanım olanağıyla cep telefonları ile internet hizmetimizden faydalanabilecekler
 • İlgili elektronik eşyalar, boarding kapısında teslim edilebileceği için, yolcularımız uçak kapısına kadar cihazlarını kullanabilecekler.
 • Transfer yolcularımızın söz konusu cihazlarını İstanbul varışlarında boarding kapısında teslim etmeleri yeterli olacak.
 • Yolcularımızın elektronik eşyalarını check-in esnasında bagaja vermeyi tercih etmemesi durumunda, elektronik cihazlar İstanbul’da boarding işlemi sırasında etiket karşılığı teslim alınarak itinalı bir şekilde özel bagajlarla taşınacak. Görevli personellerimiz varış sonrasında belirlenen dağıtım yerinde yolcu bagaj etiketi - cihaz eşleşmesi yaparak elektronik cihazları sahiplerine teslim edecekler.
 • Bu yasak 16 cm´i asan telefonlar, tabletler, laptoplar vesaire icin gecerli (tam boyutlar su sekilde : Length: 16cm x Width: 9.3cm x Depth: 1.5cm) >
 • http://www.turkishairlines.com/tr-tr/kurumsal/basin-odasi/duyurular/duyuru/turk-hava-yollarindan-abd-ve-birlesik-krallika-ucacak-yolculari-icin-yeni-hizmet-uygulamasi

San Francisco(3)-Las Vegas(2)-Los Angeles(3) 24 Haziran-03 Temmuz / Türk Havayolları

Çift Kişilik Oda (Kişi Başı)Üç Kişilik Oda (Kişi Başı)Tek Kişilik Oda (Kişi Başı)1. Çocuk 0 - 1 yaş1. Çocuk 2 - 11 yaş  
3.397,00 USD3.197,00 USD4.597,00 USD497,00 USD2.597,00 USDTaksit SeçenekleriSatın Al
Gidiş Tarihi: 24.06.2017
İstanbul Atatürk Havalimanı Dış hatlar terminalinde bulunan 7 numaralı SETUR deskinde saat 10:00'da rehberiniz ile buluşma. Türk Havayolları TK 79 seferi ile saat 13:05'de San Francisco'ya hareket. Saat 16:30'da San Francisco'ya varış.
Dönüş Tarihi: 02.07.2017
Türk Havayolları TK 10 seferi ile Los Angeles'dan saat 18:25'de hareket. Geceleme uçakta. Ertesi gün saat 17:35'de İstanbul Atatürk Havalimanı'na varış.
Kalkış Noktası
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş
Kalkış Saati : 00:00

San Francisco(3)-Las Vegas(2)-Los Angeles(3) 27 Ağustos - 05 Eylül / Türk Hava Yolları

Çift Kişilik Oda (Kişi Başı)Üç Kişilik Oda (Kişi Başı)Tek Kişilik Oda (Kişi Başı)1. Çocuk 0 - 1 yaş1. Çocuk 2 - 11 yaş  
3.397,00 USD3.297,00 USD4.497,00 USD497,00 USD2.997,00 USDTaksit SeçenekleriSatın Al
Gidiş Tarihi: 27.08.2017
İstanbul Atatürk Havalimanı Dış hatlar terminalinde bulunan SETUR deskinde saat 10:00'da rehberiniz ile buluşma. Türk Havayolları TK 79 seferi ile saat 13:05'de San Francisco'ya hareket. Saat 16:30'da San Francisco'ya varış.
Dönüş Tarihi: 04.09.2017
Türk Havayolları TK 10 seferi ile Los Angeles'dan saat 18:25'de hareket. Geceleme uçakta. Ertesi gün saat 17:35'te İstanbul Atatürk Havalimanı'na varış.
Kalkış Noktası
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş
Kalkış Saati : 00:00