Belgrad Turu 1

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 6 taksit imkanı


Tur Hakkında

Belgrad

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

 • Fırsat
 • Türkçe Rehberli
 • Vizesiz

1 Gün : İstanbul-Belgrad

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Teminali'nde buluşma. Bilet,bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından uçağa biniş ve Belgrad'a hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından Belgrad'a varış. Varışımız sonrasında otelimize hareket ve dinlenmeniz için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak gerçekleştirilecek olan Sırp Gecesi Turu'na katılabilirler. Geceleme Belgrad’ta otelimizde.

 • Ekstra Sırp Gecesi Turu: 35-EURO (Kişi başı)

2 Gün : Belgrad

Kahvaltıdan sonra Belgrad şehir turumuzu yapmak için yola çıkıyoruz. Beyaz Şehir anlamına gelen, Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilen Belgrad Panoramik Turu'muz sırasında Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokullu Mehmet Paşa) Çeşmesi, Belgrad Galibi Heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri Müze, Saat Kapı ve Müzesi, Nebojsa Kulesi, Sava ve Tuna Nehirleri'nin birleştiği nokta, Bayraklı Camii, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü Knez Mihalijova Sokak'ı, Skadarlija Sokak'ı, St.Sava Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı görülecek yerlerdendir. Tur sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra düzenleyeceği Tuna Nehri Tekne Turu'na katılabilirler. Tekneyle başladığımız turda, Belgrad'ı Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği noktadan görkemli bir manzara eşliğinde geziye başlıyoruz. Gezi boyunca, Belgrad Kalesi, Kale Meydan, Ortodoks Kilisesi ve çok sayıda köprü altından geçerek ünlü Belgrad tarihine ait hikâyelerin anlatıldığı görkemli bir turun devamında Ada Ciganlija, Büyük Savaş Adası'nın yanından geçerek kente ait muhteşem manzaralara tanık olacaksınız.1,5 saatlik tekne turundan sonra otelimize transfer. Alternatif olarak dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra düzenleyeceği Avala & Zemun & Tito Mezarı & Tesla Müzesi Turu'na katılabilirler. Geceleme otelimizde.

Ekstra Tuna Nehri Tekne Turu: 10-EUR (Kişi başı)
Ekstra Avala & Zemun & Tito Mezarı & Tesla Müzesi Turu: 55-EUR (Kişi başı)

3 Gün : Belgrad-Novisad-Karlofça

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Novi Sad - Sremski Karlovci Turu'muza katılabilirler. Novi Sad’a gitmek için özel aracımızla yola çıkıyoruz. İlk durağımız Sremski Karlovci. Bu güzel kasabada 1699’da 72 gün süren görüşmeler sonrası Osmanlı Devleti ile Avusturya-Macaristan-Venedik ve Polonya arasında Karlofça Barış Anlaşması imzalanmıştır. Ziyaretimizde anlaşmanın imzalandığı 4 kapılı mekanı ve burası dışında meydan, Dört Arslan Çeşmesi, tarihi Ortodoks ve Katolik kiliseleri göreceğimiz yerlerdendir. Kahve molası sonrası yolumuza devam ediyoruz ve yol üzerinde Petrovaradin Kalesi'nde Belgrad Kapısı, Saatkule, yukarı şehir, Uzun Kışla, Leopold Kapısı'nı göreceğiz. Ardından Novi Sad’a varıyoruz. Voyvodina, Sırbistan'ın kuzeyindeki multi etnik bir eyalettir. Ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesidir ve başkenti Novi Sad’tır. Varışımıza takiben turumuza başlıyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turu sırasında Özgürlük Meydanı, Halk Tiyatrosu, Tuna Sokağı ve Sahili, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panaromik olarak görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından turumuzun bitimiyle beraber otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Ekstra Tam Gün Novi Sad & Sremski Karlofça Turu: 55-EUR (Kişi başı)

4 Gün : Belgrad-İstanbul

Kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği buluşma saatine kadar serbest zaman. Ardından havalimanına transfer ve İstanbul'a hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından İstanbul'da belirtilen havalimanına varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere!

Otel Bilgileri

Astoria Hotel 4* vb.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Belirtilen Havayolları ile İstanbul – Belgrad gidiş/dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Belgrad’da 4* otelde 3 gece oda kahvaltı konaklamalar
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
 • Panoramik Belgrad şehir turu
 • Setur rehberlik hizmetleri
 • Seyahat Sigortası(Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış vergisi
 • Tüm kişisel harcamalar
 • Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar
 • Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar 
 • Öğle ve Akşam yemekleri
 • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
 • Şoför Bahşişi

Ekstra Tur Paketleri

 • Ekstra Tuna Nehri Tekne Turu: 10-EUR (Kişi başı)
 • Ekstra Avala & Zemun & Tito Mezarı & Tesla Müzesi Turu: 55-EUR (Kişi başı)
 • Ekstra Sırp Gecesi Turu: 35-EURO (Kişi başı)
 • Ekstra Tam Gün Novi Sad & Sremski Karlofça Turu: 55-EUR (Kişi başı)

Önemli Notlar

 • ***Program "Pcs Turizm" tarafından düzenlenmekte olup diğer acente yolcularının da tura katılımı muhtemel olacaktır.
 • ***Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar   gerekmektedir. Bu tura katılım için Türk pasaportlu yolculara vize uygulaması bulunmamaktadır.
 • 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.
 • Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce Pcs Tur tarafından bildirilecektir
 • Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Pcs Tur tarafından bilgi verilecektir.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Pcs Tur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Ekstra turlar, servis aldığımız yerel Pcs Tur tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 • Pcs Tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Pcs Tur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

Yerel Hizmetler Hakkında Önemli Bilgilendirme

 • Satın almış olduğunuz tur paketi “PCS Turizm” tarafından düzenlenmektedir. Havalimanı karşılamaları ve diğer tüm yerel hizmetler “PCSTurizm” tarafından organize edilmektedir. Farklı acente misafirlerinin de tura katılımı muhtemeldir.

Belgrad(3) 04-07 Ekim / Türk Hava Yolları

Tarih
4.10.2019
7.10.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 379,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 379,00 EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 479,00 EUR
1. Çocuk
0 - 2 yaş
150,00 EUR
1. Çocuk
2 - 12 yaş
359,00 EUR