Sayfa Yükleniyor

Lütfen Bekleyiniz

Bir Başka Amerika ( Washington-Niagara-New York-Boston)

18.08.2018'den itibaren kalkışlı

2.599,00 USD 15.119,42 TL
SATIN AL

Gezilecek Yerler;
Washington & Niagara & New York & Boston

THY

TUR ÖZELLİKLERİ

  1.Gün: İstanbul - Washington DC

  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinden Türk Hava Yollarının uçuşu ile Washington'a hareket ediyor, varışımız ile birlikte havalimanında karşılanarak otele yerleşiyoruz. Heyecan ile beklemiş olduğumuz seyahatimize başlamış olup muhteşem anılar biriktireceğimiz ilk günümüzde Washington'a merhaba diyoruz. Geceleme otelimizde.

  2.Gün: Washington DC

  Washington'da Amerika'nın yakından hissedeceğiniz bir şehir olup size tüm tarihini bütün muhteşem görselliği ile fısıldayacak ve yaşayacaksınız. Washington'da çoğu devlet adamlarına veya savaş kahramanlarına ait 300 den fazla heykel veya abide vardır. Bunların en meşhurları Mall olarak bilinen bölgede, Capitolün batısında yer alan Washington Anıtı ile bu anıtın güneyindeki Jefferson ve batısındaki Lincoln anıtlarıdır. Washington kent merkezinde bulunan National Mall, içinde bahçeler, yeşil alanlar, abide ve anıtlar barındıran büyük bir açık hava parkıdır. Anıtı, ulusal Sanat Galeri, Ulusal Havacılık ve Uzay Müzesi, Birleşik Devletler Botanik Bahçesi,Lincoln Anıtı ve çevresindeki turistik yerleri ile kentin görülmeye değer parkıdır. Bugün dünya siyasetinin kalbi ve Amerika Birleşik Devletlerinin başkenti Washington DCde panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Beyaz Saray, Parlamento Binası, Capitol, National Mall içinde yer alan Lincoln Anıtı, Washington Anıtı, 2. Dünya Savaşı Anıtı, Lincoln ün öldürüldüğü yer olan Ford Tiyatrosu, Hava ve Uzay Müzesi, Kızılderili Müzesi, Ulusal Katedral, Georgetown göreceğimiz yerler arasında olacaklar. Turumuzun sonrasında şehri kendi gözümüz ile keşfetmek için serbest zaman ayırıyoruz. Geceleme otelimizde.

  3.Gün: Washington DC - Niagara Şelaleleri

  Kahvaltı sonrası havalimanına transfer ediliyoruz. Yerel havayolları ile Niagara Şelalerine uçuyor ve varışımız ile birlikte havalimanında karşılanarak otele transfer ediliyoruz. Niagara Şelaleleri, Kuzey Amerikanın doğusunda Amerika Birleşik Devletleri ile Kanada arasındaki Niagara Nehri üzerinde Erie ve Ontario gölleri arasında bulunan üç büyük şelaleden oluşmaktadır. Bunlar; Amerikan Şelalesi, Gelin Duvağı Şelalesi ve Kanada / Atnalı Şelalesi dir. Burada arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tekne turuna katılabilirler. Maid of The Mist - Sislerin kızı olarak adlandırılan tekne ile şelaleye doğru muhteşem bir tur yapıp, şelalenin inanılmaz gücünü hissedecek ve sırılsıklam olacağız (İsterseniz). Tur sonrası şelale manzaralı kafelerde bir keyif kahvesi sizleri bekliyor. Geceleme otelimizde.

  4.Gün: Niagara Şelaleleri - New York

  Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyor ve 7 saat sürecek otobüs yolculuğu ile Dünya'nın Finans merkezi olan New York'a gidiyoruz. Varışımızda bu rüyalar şehrini yakından tanımak için panoramik turumuzu gerçekleştiriyoruz. New York, bir göçmen kentidir. Kentte yaklaşık 170 ayrı dil konuşulmaktadır ve her üç kişiden biri ABD dışında bir ülke doğumludur. İngilizce çeşitli aksanlarla konuşulur. Varışımızda Manhattan Bölgesini tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu tur esnasında Birleşmiş Milletler Binası, Central Park, Rockfeller Center, Dünya Ticaret Merkezi, Times Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tur sonrası otelimize geçiş ve odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

  5.Gün: New York

  Sabahtan bu güzel şehri görmek için serbest vaktimiz olacak. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği New York’un en önemli simgeleri turuna katılabilirler. Metro ile yapacağımız bu tur sırasında ilk önce dünyanın en yüksek binalarından biri olan Empire State Building binasına çıkmak için bu muhteşem yapıya geleceğiz. Yüksek hızlı asansörleri ile binanın 320 metre yüksekliğinde bulunan 86.kattaki ısıtma ve soğutma sistemine sahip terastan muhteşem bir New York manzarası seyredeceğiz. Daha sonra tekne ile 1 saat sürecek muhteşem bir tur yapacağız. New York - New Jersey arasında yer alan Hudson Nehrinden hareket ederek New York'un tüm simgelerini görme şansına erişeceğiz. Brooklyn Köprüsü, Dünya Ticaret Merkezi, Özgürlük Heykelinin bulunduğu Liberty Island ve 1892-1954 yılları arasında göçmenlerin kontrol noktası olan Ellis Adaları görülecek yerlerden bazıları. Tur sonrası Manhattan Adasına dönüş ve otelimize transfer. Alış veriş yapmak ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

  6.Gün: New York

  New York'ta yapmak ve görmek istediklerinizi bitiremediniz mi? Aklınızda kalanları yapmanız için bir tam gün daha var önünüzde! Kahvaltı sonrası rehberinizden bugün içinde yapabilecekleriniz için öneri almayı unutmayın! New York'un kalabalık sokaklarına çıkmadan önce Central Park'ta bir doğa yürüyüşü yapabilir, hayvanat bahçesini gezebilir, bisiklete binnebilir ve çimlere uzanabilirsiniz. Dünyanın en ünlü caddesi olan Times Square'de her gün çok sayıda renkli aktivite görebilirsiniz. Arzu edenler rehberin ekstra olarak düzenleyeceği outlet turuna katılarak bölgenin en büyük alışveriş merkezinde ünlü markaların indirimli ürünlerini alabilirler. Geceleme otelimizde.

  7.Gün: New York - Boston

  Sabah kahvaltıdan sonra otelden ayrılarak New England olarak adlandırılan bölgenin söylenmesi en zor eyaleti olan Massachusetts'e doğru yola çıkıyoruz. İçinde barındırdığı Dünyaca meşhur Harvard, MIT ve Boston Üniversiteleri ile Üniversite Başkenti olarak adlandırılan Boston'a gidiyoruz. Yol üzerinde Yale Üniversitesinde ve Newport Liman bölgesinde mola vereceğiz. Öğleden sonra varacağımız şehirde ilk önce şehir turunu yapacağız. Bu turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında Harvard ve MIT Üniversiteleri, Boston Hükümet Binası, Boston Limanı sıralanabilir. Tur sonrası otelimize geçiş ve odaların dağılımı. Akşamüstü alışveriş ve kişisel aktiviteleriniz için serbest zamanınızı değerlendirirken, çok kültürlü bu şehri yeniden keşfetmenin tadını çıkarın. Rehberiniz akşam yemeği için sizlere öneride bulunacaktır. Geceleme otelimizde.

  8.Gün: Boston - İstanbul

  Sabah serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Cape Cod, Salem ve Outlet turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak Avrupalı kolonilerin Amerika’ya yerleştiği ve 1692’deki cadı mahkemelerinin kurulduğu Salem şehrine gidiyoruz. Yeni kıtanın sömürgeleştirilmesi ve Amerikan Bağımsızlığında önemli bir yere sahip bu şehirde halk efsanelerine konu olmuş Cadı müzesini de ziyaret edeceğiz. Ardından ana karaya köprüler ve kanallarla bağlanmış ve eşsiz manzaralara sahip Cape Cod bölgesine geçiyoruz. Sakin ve pitoresk balıkçı kasabalarında gezdikten sonra öğle yemeği ve alışveriş için serbest zamanınız olacak. Öğleden sonra marka ürünleri ucuza bulabileceğiniz Boston bölgesinin en büyük outleti Wrentham Premium Outlet’e gidiyoruz. Tur sonrası havalimanına transfer ediliyoruz. Türk Hava Yollarının uçuşu ile İstanbul'a hareket ediyor ve geceyi uçakta geçiriyoruz.

  9.Gün: İstanbul

  Akşam üzeri istanbula varıyor ve seyehatimizin sonuna geliyoruz.

  Otel Bilgileri

  • Washington DC: 3* Hampton Inn Washington DC Noma Station Hotel vb.
  • Niagara Şelaleleri: 3* Holiday Inn Niagara Falls Scenic Hotel vb.
  • New York: 4*Sheraton New York Times Square vb.
  • Boston: 3* Best Western Plus Boston Hotel vb.

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Washington / Boston - İstanbul ekonomi sınıfı uçuş bileti
  • Amerikan Havayolları ile Washington - Bufallo ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Belirtilen otellerde oda kahvaltı konaklama
  • Programda dahil olduğu belirtilen tüm transferler
  • Belirtilen panoramik şehir turları
  • Havalimanı ve güvenlik vergisi
  • Türkçe yerel rehberlik hizmeti (Rehber grubu varışta karşılamaktadır)
  • Zorunlu seyahat sigortası
  • Seyehat Sağlık Sigortası (Tur iptalinde %15 muafiyet uygulanmaktadır.)

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Vize ücreti ve servis bedeli (Vize departmanımız ile iletişime geçiniz)
  • Her türlü kişisel harcamalar
  • Amerika Birleşik Devletleri'nde iç hat uçuşlarında kişibaşı bagaj (1.Bagaj : 25 USD / 2. Bagaj : 35 USD)
  • Programda dahil olduğu belirtilmeyen tüm geziler,
  • Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
  • Bahşişler (Günlük Kişi Başı 5 Usd tavsiye edilir)

  Önemli Notlar

  • Satın alınan tur SNA Travel organizasyonu olup,diğer seyahat acentaları misafirlerinin de katılımı muhtemel olacaktır
  • Tüketicinin gezisinin başlamasına 30 gün kalaya kadar (gezinin başlangıç günü sayılmaz) tura katılmaktan vazgeçmesi durumunda ödemiş olduğu ücretin tamamı (uçak bileti hariç) iade edilir. Ancak yurt dışı seyahatlerinde vize hizmeti verilmiş ise iade edilmez. Amerika İç hat biletlerinin iadesi yoktur. Bazı turlarımızda Dış Hat Uçak Biletleri (Türkiye çıkış/dönüş) tur kalkışı kesinleştiğinde kesilebilir. Bu biletlerde havayolundan gelecek ceza işlemine göre değerlendirilecektir..
  • Bu turda Türkiye çıkışlı rehberlik hizmeti bulunmamaktadır.Rehber grubu inişte karşılamaktadır.
  • Belirtilen uçuş saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması gerekmektedir.
  • Triple konaklama imkanı müsaitliğe göre verilmektedir. 3. kişi için katlanabilir yatak verilir.
  • Tur fiyatlarımıza yurt dışı çıkış harç bedeli ( 15 TL) dahil değildir. Çıkış harcının yolcular tarafından ödenmesi gerekmektedir.
  • Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.
  • Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.
  • Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.
  • Pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.
  • Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)
  • 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.
  • Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır. Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.
  • Amerikan Ulaştırma Güvenlik İdaresi TSA (Transportation Security Administration) tarafından alınan karar gereği Amerika’ya yapılacak uçuşlarda toz ürünlerin (un, şeker, kahve, baharat, süttozu, kozmetik vb.) yolcu beraberinde taşınmasına bazı kısıtlamalar getirilmiştir. 27.06.2018 tarihi itibarıyla başlayacak kısıtlamaya göre, kişi başı 350 ml ve/veya daha fazla toz içerikli maddelerin kabin içerisinde taşınması yasaklanmıştır.

  Ekstra Turlar

  • Ekstra Turlar
  • Niagara'nın Gücü turu 80 Usd
  • Niagara Şelaleleri Kuzey Amerika'nın doğusunda, ABD ile Kanada sınırı arasında, Niagara Nehri'nin üzerinde bulunur. 3 büyük şelaleden oluşur. Horseshoe bunların en büyükleridir. American Falls ve Bridal Veils Fall diğer iki küçük şelalelerdir. Yaklaşık 50 metreden ve 2.400 metre küp güçle akan bu devasa şelalde ilk önce yürüyerek bir tur yapıyoruz daha sonra Maid of The Mist - Sislerin kızı olarak adlandırılan tekne ile şelaleye doğru muhteşem bir tur yapıp, şelalenin inanılmaz gücünü hissedecek ve sırılsıklam olacağız (İsterseniz).
  • New York Simgeleri turu 140 Usd
  • Metro ile yapacağımız bu tur sırasında ilk önce dünyanın en yüksek binalarından biri olan Empire State Building binasına çıkmak için bu muhteşem yapıya geleceğiz. Yüksek hızlı asansörleri ile binanın 320 metre yüksekliğinde bulunan 86.kattaki ısıtma ve soğutma sistemine sahip terastan muhteşem bir New York manzarası seyredeceğiz. Daha sonra tekne ile 1 saat sürecek muhteşem bir tur yapacağız. New York - New Jersey arasında yer alan Hudson Nehrinden hareket ederek New York'un tüm simgelerini görme şansına erişeceğiz. Brooklyn Köprüsü, Dünya Ticaret Merkezi, Özgürlük Heykelinin bulunduğu Liberty Island ve 1892-1954 yılları arasında göçmenlerin kontrol noktası olan Ellis Adaları görülecek yerlerden bazıları. Tur sonrası Manhattan Adasına dönüş ve otelimize transfer.
  • PHILADELPHIA 140 Usd.-
  • Bu turumuzda Pennsylvania Eyaletinin en önemli şehri Philadelphia şehrini ziyaret ediyoruz. Amerika Birleşik Devletleri'nin bağımsızlık bildirgesinin imzalanıp ABD Anayasasının yürürlüğe sokulduğu bağımsızlık binası ziyaret ediyoruz. Tur sırasında ayrıca Benjamin Franklin köprüsü, Özgürlük çanı, Benjamin Frankli'nin mezarı, Philadelphia'nın en güzel binası olan belediye binası, Güzel sanatlar akademisi, Kütüphane, Rodin Müzesi, Tarihi eyalet hapishanesi, Rocky filmine sahne olan merdivenleriyle meşhur Philadelphia sanat müzesi ve Delaware nehri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zamanda çok ilginizi çekeceğini düşündüğümüz içinde 100'den fazla restoran ve şarküteri bulunan tarihi Reading Terminal Markette vakit geçirip Meşhur Phili's Cheesesteak'lerin tadına bakabilirsiniz. Kalan zamanda ise ilgisi olan misafirlerimiz uygun fiyatlarıyla meşhurlaşmış Ross, Marshall, Century 21 ve Gallery gibi mağazaların bulunduğu Merket Street'te alışveriş yapabilirler.
  • Cape Cod, Salem ve Outlet Turu 100 Usd.-
  • Bu turumuzda ilk olarak Avrupalı kolonilerin Amerika’ya yerleştiği ve 1692’deki cadı mahkemelerinin kurulduğu Salem şehrine gidiyoruz. Yeni kıtanın sömürgeleştirilmesi ve Amerikan Bağımsızlığında önemli bir yere sahip bu şehirde halk efsanelerine konu olmuş Cadı müzesini de ziyaret edeceğiz. Ardından ana karaya köprüler ve kanallarla bağlanmış ve eşsiz manzaralara sahip Cape Cod bölgesine geçiyoruz. Sakin ve pitoresk balıkçı kasabalarında gezdikten sonra öğle yemeği ve alışveriş için serbest zamanınız olacak. Öğleden sonra marka ürünleri ucuza bulabileceğiniz Boston bölgesinin en büyük outleti Wrentham Premium Outlet’e gidiyoruz.
  • Not:
  • *Bu extra tur listesi örnektir ve sizlere fikir edinmeniz açısından verilmiştir. Maliyetlerin sürekli değişmesinden dolayı rehberiniz tur esnasında fiyatlarda değişiklik yapabilir.
  • * Ekstra turların gerçekleşebilmesi için minimum 10 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Ancak 10 kişiden daha az katılımlarda rehberiniz gerekli fiyat ayarlamasını yaptıktan sonra sizlere yeni tur fiyatlarını bildirecektir. Rehberiniz alternatif turlar üretme hakkına sahiptir.

  Washington(2)-Niagara(1)-New York(3)-Boston(1) 18-26 Ağustos / Türk Hava Yolları

  TarihÇift Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
  Üç Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
  Tek Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
  1. Çocuk
  0 - 1 yaş
  1. Çocuk
  2 - 11 yaş
     
  18.08.2018
  25.08.2018
  2.599,00 USD2.599,00 USD3.598,00 USD490,00 USD2.199,00 USD Satın Al