Sayfa Yükleniyor

Lütfen Bekleyiniz

Bozcaada Yerel Tatlar Festivali Turu

21.09.2018'den itibaren kalkışlı

770,00 TL
SATIN AL

Gezilecek Yerler;
Bozcaada Yerel Tatlar Festivali, Ataol Çiftliği Hotel' de konaklama

Otobüs ile gidiş dönüş

TUR ÖZELLİKLERİ

 • Kesin Hareket
 • Otobüs
 • Turlar Dahil

İlk Bakış

Uluslararası Bozcaada Yerel Tatlar Festivali Egenin şirin, Avrupa’nın en güzel 2. adası Bozcaada‘da, Yerel Tatlar Festivali, 7 yıl önce Yerel Tatlar Festivali ismiyle başladı. Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği (BOZTİD) tarafından düzenlenen, Ada’nın lezzet ve kültür değerlerinin ön plana çıkartılmasının amaçlandığı geleneksel festival 5.yılında Uluslarası Bozcaada Lezzet Festivali olarak devam etmeye başladı. İlk yılında kale içinde başlayan festival,her sene Cumhuriyet Meydanı İstiklal İlkokulu bahçesinde, Bozcaadalı hanımların, işletmelerin, restorantların, kafelerin, fırınların ürettikleri birbirinden lezzetli yöresel ve özel yemeklerin sunumu ile başlıyor. BOZTİD üyelerinin ve yerel yönetimlerin yardımıyla gerçekleştirilen organizasyonda; yemek tadımları için kapıda ödenen cüzi bir ücret karşılığı verilen kuponlarla yemekler alınıyor. Aynı zamanda çeşitli restoran ve kafelerde özel festival menüleride meraklıları için sunuluyor. Her sene talebin daha da arttığı festival akşamları birbirinden değerli sanatçıların konserleri ile renkli görüntülere ev sahipliği yapıyor.

1.Gün Polente Feneri, Rüzgar Gülleri

Siz değerli misafirlerimiz ile 06:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanı, 06:30 Metro City AVM Önü, 07:00 Ataköy Atrium AVM Önü kalkış noktalarımızdan hareket ile Tekirdağ, Gelibolu güzergahını takip ederek öğle saatlerinde Geyikli Feribot İskelesinde oluyoruz. Burada feribot saatimizi bekliyor ve feribot ile Bozcaada’ ya hareket ediyoruz. Bozcaada’ ya varışımızın ardından ada merkezinde sizlere vereceğimiz serbest öğle yemeği sonrasında Bozcaada’ yı keşfetmeye başlıyoruz. Keyifli bir gezinin ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşamüstü otelimizden gün batımı seyri için adamızın batı tarafına geçiyoruz, bizler için hazırlanmış özel içeceklerle güneşin batışını, rüzgar gülleriyle beraber izledikten sonra adanın merkezine yöneliyoruz. Serbest zaman ve akşam yemeği sonrası 23:30’da otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Ataol Çiftliğinde…

2.Gün Ayazma Plajı, Bozcaada Yerel Tatlar Festivali

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor ve Ada’nın meşur Ayazma plajına hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz otelde dinlenebilir veya Kuzey Ege’nin temiz ve duru sahilinde vakit geçirebilirler. Bozcaada’ da panaromik bir tur yaptıktan sonra festival programı mekanına gidiyor ve festivale katılıyoruz. Festival programımızdan sonra buluşuyoruz ve otelimize dönüyoruz. Konaklama Ataol Çiftliğinde...

3.Gün Bozcaada Yerel Tatlar Festivali

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve size serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası 17:00 vapuru ile Geyikli’ ye hareket ediyoruz ve burada bizi bekleyen aracımıza binerek İstanbul’ a doğru yola çıkıyoruz. Gece saatlerinde İstanbul’ a varıyor ve sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarına bırakarak bir daha ki Setur ayrıcalığında görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Otel Bilgileri

 • Ataol Çiftliği Hotel
 • Ataol Çiftliği, Bozcaada'nın Tekirbahçe mevkiinde üzüm bağları ve zeytinliklerle çevrili bir vadinin ortasında 40 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuştur. Eskiden, tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin gerçekleştirildiği bu çiftlik; bugün insanların doğa ile tekrar tanışmasını ve kucaklaşmasını sağlayan Bozcaada'nın en güzel otellerinden biri olmuştur.
 • Misafirlerine, organik olarak çiftlikte yetiştirdikleri ürünlerle yöresel ve geleneksel yöntemlerle hazırlanan Bozcaada ve Ege mutfağından örnekler sunmaktadır. Kabak çiçeği dolması, ada mantısı, etli dolma ve oğlak dolması Bozcaada'ya özgü tadabileceğiniz en güzel lezzetlerden bazıları.
 • Taş fırında %100 Tam Buğday ve Çavdar unları ile ekşi mayadan kendi ekmeklerini üretiyorlar. Köy kahvaltısında kendi ürettikleri domates, salatalık, biber, zeytin ve zeytinyağı, yumurta, keçi peyniri , salça ile incir, gelincik, karadut, bal kabağı, domates, karpuz ve üzüm reçelleri sunulmaktadır.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 2 Gece Ataol Çiftliği’ nde Oda+Kahvaltı Konaklama
 • Bozcaada Yerel Tatlar Festivali Giriş Ücreti
 • Profesyonel Turist Rehberi eşliğinde Çevre Gezisi
 • Lüks Araçlar ile Ulaşım
 • Feribot Geçiş Ücretleri
 • Araç İçi İkramlar ve Hizmetler
 • Acenta İflas Sigorta Poliçesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Yemeklerde alınacak olan içecekler
 • Özel Harcamalar
 • Otel Ekstraları

Genel Şartlar

 • Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Ulaşım araçlarımızın türü Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Setur öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 21 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Tüketicinin, paket tur sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkı bulunmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi 2 gece 3 gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 - 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında Setur sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır. Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır. Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir. Tüm turlarımız ve servislerimiz için belirnenen noktalar dışında kesinlikle misafir alınışı ve bırakılışı yapılmamaktadır.
 • ***Festival programında olabilecek değişiklikler Setur sorumluluğunda değildir. Program değişikliği zorunlu olarak bildirilecektir.

Önemli Notlar

 • Ataol Çiftliği Otel'de iki ayrı yataklı oda tipi sayısı kısıtlı olup, bu oda tipinde garanti verilememektedir.

21 - 23 Eylül 2018

TarihÇift Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Kişilik Oda
(Kişi Başı)
   
21.09.2018
23.09.2018
770,00 TL725,00 TL1.140,00 TL Satın Al