Butik Mardin Turu

05 Kasım 2021 'den itibaren kalkışlı

2.030,00 TL
mardin
World Card 'e özel 18 Taksit
Diğer Taksit Seçenekleri

Gezilecek Yerler
Mardin, Deyrulzafaran Manastırı, Kasımiye Medresesi, Abbaralar, Mor Gabriel Manastırı, Midyat, Hasankeyf, Diyarbakır

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Turlar Dahil
  • Uçaklı Turlar
  • Oda+Kahvaltı

1 Gün : Mardin, Deyrulzafaran Manastırı, Kasımiye Medresesi, Kırklar Kilisesi, Kültür Sokak, Ulu Cami, Abbaralar

Siz Değerli misafirlerimiz ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Terminali'nde saat 05:00'da buluşuyor ve check in işlemlerimizin ardından Pegasus’un PC 2430 06:40 uçağı ile Mardin Havalimanı’ na hareket ediyoruz. Uçağımız 08:30’ da iniyor ve bizi bekleyen aracımıza binerek 640 yıl boyunca Süryani Ortodoks patriklerinin ikamet yeri olan; kubbeleri, kemerli sütunları, ahşap el işlemeleri, iç ve dış mekanlardaki taş nakışları ile insanın ilgisini çeken Deyrulzafaran Manastırı’nı geziyoruz. Sin Mabedi, Mezarlık, Kilise ve Teras bölümlerini görüyoruz. Manastır ziyaretimizin ardından Mezopotamya Ovasının üstünde kurulu Artuklular döneminde yapımına başlanan ve 15. yüzyılın sonlarında Akkoyunlu sultanı Kasım ibn Cihangir döneminde tamamlanan Kasımiye Medresesi’ni ziyaret ediyoruz. Medrese ziyaretimizin ardından öğle yemeğimizi meşhur Mardin kebabı olarak alıyoruz. Öğle yemeği sonrası bir çok din, dil ve ırkın bir arada anlayış içerisinde yaşadığı Mardin’i keşfetmeye başlıyoruz. Diyarbakır kapıda aracımızdan iniyor ve uzun bir yürüyüş ile başlayacak olan gezimize ilk olarak 569 yılında Süryaniler tarafından yapılmış olan Kırklar Kilisesi' ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Kültür Sokağı' nı geziyoruz. Yürüyüşümüze; Cumhuriyet Meydanı' ndan geçerek Artuklu Dönemi mimari örneklerinden, dilimli kubbesi ve minaresiyle Mardin'in sembolü olan Ulu Cami ile devam ediyoruz. Mardin' in meşhur çarşıları ve Abbara'larını görerek gezimizi noktalıyor ve otelimize ulaşıyoruz. Günün geri kalanında tarihi Mardin' i keşfetmeniz için serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde.

2 Gün : Mor Gabriel Manastırı, Midyat, Hasankeyf

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Midyat ilçesinin 23 km güneydoğusunda kurulu Süryani Kadim Ortodoks'larının ünlü ve büyük yapıtlarından biri olan Mor Gabriel (Deyrulumur) Manastırı' nı ziyaret ederek gezimize başlıyoruz. Manastırda Yemekhane, Mezarlık ve Meryemana Kilisesi' ni görüyoruz ve Midyat'a hareket ediyoruz. Midyat' ta ilk olarak bir çok diziye ev sahipliği yapan Devlet Konukevine geçiyoruz. Midyat sokaklarında yürüyüş yapıyor ve telkari çarşısında sizlere alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından öğle yemeğimizi Çağdaş Et Lokantası'nda alıyoruz. Öğle yemeği sonrasında Dicle nehri üzerinde yapılan Ilısu Barajı suları altında kalmış olan Yeni Hasankeyf'e hareket ediyoruz. Buraya taşınan yapılardan birisi olan Zeynel Bey Türbesi görebileceğimiz tek örnek olacak. Mimarisi bakımından ülkemizdeki unik türbe olan yapıyı görüp burada vereceğimiz serbest zamanın ardından Mardin'e geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

***Mardin bölgesinde akşam yemeği alınacak restaurantlara rezervasyon yaptırmanızı mutlaka tavsiye ederiz. Restaurant önerileri Genel Bilgiler bölümünde yer almaktadır.3 Gün : Dara Antik Kenti, Diyarbakır, Ulu Cami, Cahit Sıtkı Tarancı Evi Kültür Müzesi, Surlar, 10 Gözlü Köprü

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve Mardin'e 30 km uzaklıkta bulunan Yukarı Mezopotamya' nın en önemli yerleşim yerlerinden biri olan Dara Antik Kenti'ne hareket ediyoruz. Roma Dönemi'nde, 'Yeniden Diriliş' törenlerinin yapıldığı, binlerce mezarın bir arada olduğu henüz yeni ziyarete açılan 1400 yıllık galeri mezarlığı ziyaret ediyoruz. Dara' dan ayrılıyor ve Diyarbakır’ a hareket ediyoruz. Diyarbakır' da ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Anadolu’nun en eski camilerinden birisi olarak kabul edilen 5. Harem-i Şerif (kutsal mabet) olarak görülen Ulu Cami’yi ziyaret ediyoruz. Cahit Sıtkı’nın doğduğu ev olan Cahit Sıtkı Tarancı Evi Kültür Müzesi’ ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi Meşhur Diyarbakır Ciğercilerinde alıyor ve Suriçi’nden geçerek gördüğümüz meşhur surların Mardin Kapısı’ndan çıkarak Hevsel Bahçelerine can veren Dicle’ye ulaşmış olacağız. Burada ilk durağımız Dicle Nehri üzerindeki en önemli tarihi köprü olan 10 Gözlü Köprü olacaktır. 10 kemerinden dolayı 10 gözlü diye adlandırılan köprü ile birlikte çevresindeki yeşil alan nedeniyle Diyarbakır’lıların sayfiye yeri niteliğindedir. Diyarbakır Havalimanı’na hareket ediyoruz. Dönüş uçağımız Pegasus’ un PC 2385 sefer sayılı uçağı ile 20:30'da hareket edip 22:30'da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı‘ na varıyor olacak. İstanbul' a varışta tekrar görüşmeyi dileyerek vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Kaya Ninova Hotel'de 2 Gece Oda+Kahvaltı Konaklama

Gidiş - Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti

Profesyonel Turist Rehberi Eşliğinde Çevre Gezileri

Tüm Manastır, Müze Girişleri ve Bahşişleri

Lüks Araçlar ile Ulaşım

Araç İçi İkram ve Hizmetler

Yol Masrafları

Acente İflas Sigorta Poliçesi


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğlen ve Akşam Yemekleri

Yemeklerde Alınacak Olan Ekstra İçecekler

Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Tüm Özel Harcamalar


Genel Şartlar

Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Ulaşım araçlarımızın türü kişi sayısına göre Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Setur öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 21 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Tur iptal şartları paket tur sözleşmesinde yer almaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi 2 gece 3 gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 - 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında Setur sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde doğan zararlardan  sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır.Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi (rotasyon) uygulamamız bulunmamaktadır. Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir. Tur paket tarihlerinin farklı olması sebebiyle uçak kalkış saatlerinde değişiklikler olabilmektedir.


Mardin Akşam Yemeği Restaurant Önerileri

Mardin bölgesinde akşam yemeği alınacak restaurantlara rezervasyon yaptırmanızı mutlaka tavsiye ederiz. Akşam Yemeği için restaurant önerilerimiz aşağıdaki gibidir;
Cercis Murat Konağı Birinci Cadde No:517 Mardin 0482 213 68 41 0482 213 75 17
Bağdadi Restaurant Şar Mahallesi, Vali Adil 228 Sk, 47100 Artuklu / Mardin 0482 212 55 55
Kebapçı Yusuf Usta Şehidiye Mahallesi, 1. Cadde, 47100 Artuklu / Mardin 0482 212 79 85

Korona Virüs Hastalığı (COVID-19) Önlemleri

Turumuz maksimum 25 kişinin katılımı ile gerçekleşecektir.
Turumuzda konaklama yapacağımız otel Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Koronavirüs Sertifikasyon Belgesine sahiptir.
Tur rezervasyon aşamasında Hayat Eve Sığar (HES) Kodu beyanı zorunludur.
Tüm katılımcılarımız tur ulaşım araçlarımızın içerisinde cam kenarında oturacaktır.
Turlarımızda Setur Hijyen Kiti dağıtılacak olup, kit içerisinde dezenfektan ve maske yer almaktadır.
Tur süresi boyunca iç ve dış mekanlarda 1,5 metre sosyal mesafe ve maske takılması zorunlu olacaktır.
Tur ulaşım araçlarımızın içerisinde yiyecek ve içecek servisi olmayacaktır.
Turlarımızda ziyaret edilen Müze, Örenyeri ve diğer tüm noktalarda ilgili kurum ve işletmelerin almış olduğu önlemlere göre hareket edilecektir. Bu önlemlerden dolayı ziyaret edilmesi mümkün olmayan yerlerden Setur A.Ş. sorumlu değildir.
Tur süresi boyunca dinlenme tesisi, restaurant, ara transfer araçları ve tekne turu hizmetleri için salgın ve bulaşıcı hastalık önlemlerini almış olan tedarikçiler ile anlaşma yapılacaktır.
Tur ulaşım araçlarımızın içerisinde ULV Sisleme yönetimi ile kullanılarak Diversey Oxivir Plus (hidrojen peroksit içerir) günlük dezenfeksiyon işlemi yapılmaktadır.
Araç girişlerinde otomatik el dezenfektan (Diversey Orion Soft Care Alcoplus H500) istasyonları kullanılmaktadır.
Sürücülerimizde maske takma zorunluluğu ve bagaj işlemlerinde eldiven takma zorunluluğu bulunmaktadır.
Araçlarımızda kapıların otomatik kapı veya temas olmadan giriş yapılabilmesi için sosyal mesafe korunarak sürücü tarafından açılması sağlanmaktadır.
Araçlarımız her taşıma sonrası yeni misafir araca alınmadan önce kullanılan ve temas edilen alanların tek kullanımlık dezenfektan içeren (Diversey Nonwoven)

29 - 31 Ekim 2021

Tarih
29.10.2021
31.10.2021
Çift Kişilik (Kişi Başı) 2.500,00 TL
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.305,00 TL
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) TL
1. Çocuk
0 - 2 yaş
250,00 TL

05 - 07 Kasım 2021

Tarih
5.11.2021
7.11.2021
Çift Kişilik (Kişi Başı) 2.235,00 TL
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.235,00 TL
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.685,00 TL
1. Çocuk
0 - 2 yaş
250,00 TL
Satın Al
Son 3 oda

12 - 14 Kasım 2021

Tarih
12.11.2021
14.11.2021
Çift Kişilik (Kişi Başı) 2.030,00 TL
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.030,00 TL
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.480,00 TL
1. Çocuk
0 - 2 yaş
250,00 TL