Büyük Balkanlar Turu (Pegasus ile Tiran Başlangıçlı)

29 Eylül 2019 'den itibaren kalkışlı

499,00 EUR 3.190,26 TL

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 6 taksit imkanı


Tur Hakkında

Ohrid & Üsküp & Belgrad & Saraybosna & Mostar & Trebinje & Kotor & Budva & İşkodra & Tiran & Dubrovnik'i görme imkanı!

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

 • Fırsat
 • Türkçe Rehberli
 • Vizesiz

1 Gün : İstanbul-Tiran-Ohrid

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus kontuarı önünde buluşma. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerini takiben Tiran’a hareket. Varışa takiben özel otobüsümüzle Balkanların en güzel şehirlerden biri ve Makedonya’nın incisi, ünlü göl şehri Ohrid’e hareket ediyoruz. Varış ile birlikte yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St.Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma amfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St.Bogorodica Perivlerta, 4.yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohrid Halveti Tekkesi’ni ziyaret ediyoruz. Şehir turunun ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2 Gün : Ohrid-Resne-Manastır-Üsküp

Kahvaltının ardından, Resne - Manastır (Bitola) turunun ilk durağı olan iki göl arasına sıkışmış güzel kasaba Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan, İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resneli Niyazi’nin Sarayını görüyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısı’nı, Bedesten’i, İshak Camii’ni, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Üsküp’e hareket ediyoruz. Varışa takiben otelimize transfer oluyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3 Gün : Üsküp-Belgrad

Kahvaltının ardından adeta bir açık hava müzesi şehri olarak anılan Makedonya'nın başkenti Üsküp’te panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, Hükümet binası, meclis, 17. yy.’dan kalma St.Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile "beyaz şehir" olarak da bilinen Belgrad’a hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

4 Gün : Belgrad

Kahvaltının ardından Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği şehirde, panoramik Belgrad turumuza başlıyoruz. Turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte serbest zaman. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

5 Gün : Belgrad-Saraybosna

Kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından pek çok kültürün izini birden taşıyan Saraybosna’ya hareket. Varışımızla beraber panoramik şehir turumuza Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı ile başlıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1.Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesi’nden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer oluyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

6 Gün : Saraybosna-Mostar-Trebinje (Dubrovnik)

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ile beraber otelimizden ayrılarak Bosna’nın nehir kıyısındaki romantik şehri Mostar'a hareket ediyoruz. Mostar'da yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir.) Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Turumuzun bitişi ile otantik şehir olan Tribinje`deki otelimize transfer oluyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Dubrovnik akşam turuna katılabilirler.
Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir.
Turumuz sırasında ortaçağdan kalma tarihi eserleriyle ünlü Dubrovnik şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize dönüyoruz.

Ekstra Dubrovnik Turu: 30-EURO (Kişi başı)

7 Gün : Trebinje-Kotor-Budva-İşkodra

Kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, Dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ile turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. StariGrad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağınız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Daha sonra muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’yı görecegiz. Son durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St.Stefan’ı Panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir mola sonrasında İşkodra’ya hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

8 Gün : İşkodra-Tiran-İstanbul

Kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyor ve havalimanına transfer oluyoruz. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından, Pegasus Hava Yolları’nın uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

Otel Bilgileri

 • Ohrid: Hotel Granit 4* vb. 
 • Üsküp: Hotel Next Door 4* vb.
 • Belgrad: Hotel Astoria 4* vb.
 • Saraybosna: Hotel Hollywood 4* vb.
 • Trebinje: Hotel Central Park 4* vb.
 • İşkodra: Hotel Colesseo 4* vb.
 • ***İşkodra'da müsaitlik olmaması durumunda konaklama Podgorica veya Tiran'da sağlanabilir.


Fiyata dahil olan hizmetler

 • Pegasus tarifeli seferi ile Gidiş & Dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Belirtilen kategori otellerde toplam 7 gece yarım pansiyon konaklama
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat Sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Fiyata dahil olmayan hizmetler

 • Otel ekstraları
 • Kişisel harcamalar
 • Dubrovnik Turu ve Hırvatistan vizesi
 • Yurt dışı çıkış pulu 
 • Ekstra ve 20 kg’ı aşan bagaj ücreti
 • Müze ve ören yerleri girişleri
 • Öğlen yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler

Önemli Notlar

 • ***Program "Landmark Turizm" tarafından düzenlenmekte olup diğer acente yolcularının da tura katılımı muhtemel olacaktır.
 • ***Türkçe rehberlik hizmeti İstanbul çıkışlı olarak verilebileceği gibi, bazı programlarda varışa istinaden sağlanabilir.
 • ***Tur bitiş tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.
 • Pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.
 • T.C. vatandaşları için vize gerekmemektedir. Diğer ülke pasaportu sahibi misafirlerin kendi konsolosluklarıyla vize durumunu kontrol etmeleri gerekmektedir.
 • Belirtilen uçuş saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması gerekmektedir.
 • Tur rehberi, program içeriği aynı kalmak şartıyla gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir.
 • Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.
 • Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.
 • Üç kişilik odalar müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Üçüncü kişi için katlanabilir yatak verilmektedir.
 • Acentamız kategorileri aynı kalmak şartı ile otelleri değiştirebilir.
 • Gezi hareketinden 2 gün önce gezinin buluşma yeri, buluşma, kalkış saati ve kesin otel isimleri bildirilecektir.
 • Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.
 • Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.
 • 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.
 • Landmark Travel, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Yerel Hizmetler Hakkında Önemli Bilgilendirme

Satın almış olduğunuz tur paketi “Landmark Turizm” tarafından düzenlenmektedir. Havalimanı karşılamaları ve diğer tüm yerel hizmetler “Landmark Turizm” tarafından organize edilmektedir. Farklı acente misafirlerinin de tura katılımı muhtemeldir.

Ohrid(1)-Üsküp(1)-Belgrad(2)-Saraybosna(1)-Trebinje(1)-İşkodra(1) 29 Eylül-06 Ekim / Pegasus Hava Yolları

Tarih
29.09.2019
6.10.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 549,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 709,00 EUR
1. Çocuk
0 - 2 yaş
160,00 EUR
1. Çocuk
2 - 11 yaş
469,00 EUR
Satın Al
Son 2 oda

Ohrid(1)-Üsküp(1)-Belgrad(2)-Saraybosna(1)-Trebinje(1)-İşkodra(1) 13-20 Ekim / Pegasus Hava Yolları

Tarih
13.10.2019
20.10.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 549,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 709,00 EUR
1. Çocuk
0 - 2 yaş
160,00 EUR
1. Çocuk
2 - 11 yaş
469,00 EUR
Satın Al
Son2 kişi

Ohrid(1)-Üsküp(1)-Belgrad(2)-Saraybosna(1)-Trebinje(1)-İşkodra(1) 19-26 Ekim / Pegasus Hava Yolları

Tarih
19.10.2019
26.10.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 549,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 709,00 EUR
1. Çocuk
0 - 2 yaş
160,00 EUR
1. Çocuk
2 - 11 yaş
469,00 EUR
Satın Al
Son2 kişi

Ohrid(1)-Üsküp(1)-Belgrad(2)-Saraybosna(1)-Trebinje(1)-İşkodra(1) 27 Ekim-03 Kasım / Pegasus Hava Yolları

Tarih
27.10.2019
3.11.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 549,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 709,00 EUR
1. Çocuk
0 - 2 yaş
160,00 EUR
1. Çocuk
2 - 11 yaş
469,00 EUR
Satın Al
Son2 kişi

Ohrid(1)-Üsküp(1)-Belgrad(2)-Saraybosna(1)-Trebinje(1)-İşkodra(1) 03-10 Kasım / Pegasus Hava Yolları

Tarih
3.11.2019
10.11.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 499,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 659,00 EUR
1. Çocuk
0 - 2 yaş
160,00 EUR
1. Çocuk
2 - 11 yaş
469,00 EUR

Ohrid(1)-Üsküp(1)-Belgrad(2)-Saraybosna(1)-Trebinje(1)-İşkodra(1) 10-17 Kasım / Pegasus Hava Yolları

Tarih
10.11.2019
17.11.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 499,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 659,00 EUR
1. Çocuk
0 - 2 yaş
160,00 EUR
1. Çocuk
2 - 11 yaş
469,00 EUR
Satın Al
Son2 kişi