Büyük Balkanlar Turu (Üsküp Başlangıçlı)

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 6 taksit imkanı


Tur Hakkında

Üsküp & Ohrid & Budva & Ulcinj & Trebinje & Saraybosna & Belgrad & Dubrovnik'i görme imkanı!

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

 • Fırsat
 • Türkçe Rehberli
 • Vizesiz

1 Gün : İstanbul-Üsküp

Dış Hatlar Gidiş Terminali THY kontuarı önünde uçuş saatinizden 3 saat önce bulunma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Üsküp’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından adeta bir açık hava müzesi şehri olarak anılan Makedonya'nın başkenti Üsküp’e varış. Varışa istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, Hükümet binası, meclis, 17. yy.’dan kalma St.Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

***Varış noktası Priştina ile yapılan turlarımızda programda herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Priştina, sadece Havalimanı kullanımı için programda yer almaktadır.

2 Gün : Üsküp-Manastır-Resne-Ohrid

Kahvaltı sonrasında odaların boşaltılmasının ardından Resne-Manastır (Bitola) için yola çıkıyoruz. Bitola şehir turumuz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından iki göl arasına sıkışmış güzel kasaba Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resneli Niyazi’nin sarayını ziyaret ediyoruz. Ardından Ohrid’e hareket ediyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

3 Gün : Ohrid

Kahvaltının ardından Makedonya’nın incisi, ünlü göl şehri Ohrid turumuzu yapıyoruz. Bu turda Ohrid Camii, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Yeni Camii, Bedesten, İshak Bey Camii, Hamam, Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi görülecek yerler arasındadır. Alışveriş için serbest zamanımız da olacaktır. Turun ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

4 Gün : Ohrid-Tiran-Ulcinj

Kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından otelimizden hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp en sessiz büyük şehirlerden biri olan Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda; Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Kısa bir yolculuğun ardından dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizdedir.

5 Gün : Ulcinj-St.Stefan-Budva-Kotor-Trebinje

Kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından otelimizden hareket ediyoruz. İlk durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St.Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasındaki durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda eski şehir merkezi ve kaleyi gezeceğiz. Ardından Karadağ’daki son durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ile turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından Trebinje’deki otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Dubrovnik akşam turuna katılabilirler.
Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir.
Turumuz sırasında ortaçağdan kalma tarihi eserleriyle ünlü Dubrovnik şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize dönüyoruz.

Ekstra Dubrovnik Turu: 30-EURO (Kişi başı)

6 Gün : Trebinje-Mostar-Saraybosna

Kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından ilk olarak Bosna Hersek’in nehir kıyısındaki romantik şehri Mostar’a doğru hareket ediyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni ziyaretimizin ardından Saraybosna’ya ilerliyoruz. Pek çok kültürün izini birden taşıyan Saraybosna’ya varışımız ile birlikte Baş Çarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagog’unu görüyoruz. Ardından 1.Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni geziyoruz. Turun ardından otele transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

7 Gün : Saraybosna-Belgrad

Kahvaltı ve odaların boşaltılmasını takiben yola çıkıyoruz. Önce Tuzla yolu ile sınıra gelip pasaport işlemlerimizden sonra yola devam ediyor ve öğleden sonra "beyaz şehir" diye bilinen Belgrad’a varıyor ve Belgrad şehir turumuzu yapıyor, yürüyerek tarihi dokuyu geziyoruz. Kale içini, surları, anıtları, Damat Ali Paşa türbesini, Sokullu çeşmesini (1521-1878) ve diğer Osmanlı izlerini takip ediyor ve turumuzun bitimi ile otelimize yerleşiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

8 Gün : Belgrad-İstanbul

Kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Belgrad Havalimanına transfer oluyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Otel Bilgileri

 • Üsküp: Hotel Karpos 4* vb.
 • Ohrid: Hotel Sileks 4* vb.
 • Ulcinj: Hotel Otrant 4* vb.      5 Ekim Çıkışlı Tur İşkodra : Colosseo Hotel 4* vb.
 • Trebinje: Hotel Leotar 4* vb.
 • Saraybosna: Hotel Hollywood 4* vb.
 • Belgrad: Hotel Astoria 4* vb.
 • ***Ulcinj'de müsaitlik olmaması durumunda konaklama İşkodra veya Podgorice'de yapılacaktır.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • THY tarifeli seferi ile Gidiş & Dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Belirtilen kategori otellerde toplam 7 gece yarım pansiyon konaklama
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat Sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Otel ekstraları
 • Kişisel harcamalar
 • Dubrovnik Turu ve Hırvatistan vizesi
 • Yurt dışı çıkış pulu 
 • Ekstra ve 20 kg’ı aşan bagaj ücreti
 • Müze ve ören yerleri girişleri
 • Öğlen yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler

Önemli Notlar

 • ***Program "Landmark Turizm" tarafından düzenlenmekte olup diğer acente yolcularının da tura katılımı muhtemel olacaktır.
 • ***Varış veya Dönüş uçuş noktası Priştina olan programlarımızda her hangi bir farklılık olmayacaktır. Priştina sadece Havalimanı kullanımı için programda yer almaktadır.
 • ***Türkçe rehberlik hizmeti İstanbul çıkışlı olarak verilebileceği gibi, bazı programlarda varışa istinaden sağlanabilir.
 • Pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır. T.C. vatandaşları için vize gerekmemektedir. Diğer ülke pasaportu sahibi misafirlerin kendi konsolosluklarıyla vize durumunu kontrol etmeleri gerekmektedir.
 • Belirtilen uçuş saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması gerekmektedir.
 • Tur rehberi, program içeriği aynı kalmak şartıyla gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir.
 • Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.
 • Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.
 • Üç kişilik odalar müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Üçüncü kişi için katlanabilir yatak verilmektedir.
 • Acentamız kategorileri aynı kalmak şartı ile otelleri değiştirebilir.
 • Gezi hareketinden 2 gün önce gezinin buluşma yeri, buluşma, kalkış saati ve kesin otel isimleri bildirilecektir.
 • Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.
 • Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.
 • 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.
 • Landmark Travel, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Yerel Hizmetler Hakkında Önemli Bilgilendirme

 • Satın almış olduğunuz tur paketi “Landmark Turizm” tarafından düzenlenmektedir. Havalimanı karşılamaları ve diğer tüm yerel hizmetler “Landmark Turizm” tarafından organize edilmektedir. Farklı acente misafirlerinin de tura katılımı muhtemeldir.