Büyük Göçler Kenya Turu SE (Nairobi-Masai Mara-Zanzibar)

22 Eylül 2019 'den itibaren kalkışlı

3.490,00 USD 20.598,33 TL

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 6 taksit imkanı


Tur Hakkında

Nairobi & Masai Mara & Zanzibar

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Setur Exclusive
  • Turlar Dahil
  • Türkçe Rehberli

1 Gün : İstanbul - Nairobi

Turumuz sizi havalimanına götürmek üzere, önceden vermiş olduğunuz adrese gelecek olan kişiye özel aracınız ve şoförünüz ile buluşmanız ve havalimanı transferinizle başlıyor. Dış Hatlar Terminali’nde buluşarak, check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Ardından Nairobi’ye hareket edeceğiz.

2 Gün : Nairobi - Masai Mara

Yerel saat ile Nairobi’ye varışımızın ardından, özel 4x4 safari araçlarımıza biniyor ve kahvaltımızı almak üzere otele transfer oluyoruz. Otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından eşsiz manzaralar eşliğinde dünyaca ünlü Masai Mara Ulusal Parkı’na hareket edeceğiz. Ulusal Park’a varışta öğle yemeğimizi piknik olarak alacağız. Öğleden sonra Masai Mara’da ilk safarimizi gerçekleştiriyoruz. Gün batımına yakın otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3 Gün : Masai Mara

Güne erken safari ile başlıyoruz. Leopardan çitaya, fillerden gergedanlara, zürafalardan farklı antilop çeşitlerine ve elbette sayısız tür kuşa ev sahipliği yapan safari turumuz sonrası kahvaltımızı almak için otelimize geri dönüyoruz. Kahvaltı sonrası safarinin 2. kısmına devam etmek için otelden hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi piknikte alacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4 Gün : Masai Mara - Nairobi

Erken kahvaltının ardından safari yapıyoruz. Safari sonrası Nairobi’ye hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi dünyaca ünlü Carnivore Restoran’da alıyoruz. Ardından Nairobi’de zürafaları elleriniz ile besleyebileceğiniz Zürafa Çiftliği gezilerini gerçekleştiriyoruz. Gezi bitiminde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5 Gün : Nairobi - Zanzibar

Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Bugün öğle yemeğimizi kumanya olarak alacağız. Yerel havayolları ile Zanzibar’a uçacağız. Varışımızı takiben UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Stone Town’u geziyoruz. Gezinin ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6 Gün : Zanzibar

Kahvaltının ardından muhteşem sahilleri ile ünlü Zanzibar’da deniz kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Öğle ve akşam yemekleri otelimizde.

7 Gün : Zanzibar - İstanbul

Erken kahvaltımızı kumanya olarak alıp havaalanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları uçuşu ile İstanbul’a doğru hareket ediyoruz . İstanbul’a varışımızın ardından daha önceden bildirmiş olduğunuz adresinize gerçekleştireceğimiz havalimanı – eviniz transferi ile turumuz son buluyor.

Otel Bilgileri

Nairobi: Southern Sun Mayfair 4* vb.

Masai Mara: Keekorok Lodge vb.

Zanzibar: Breezers Beach Club vb.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Hava Yolları ile İstanbul – Nairobi – Zanzibar - İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti

Yerel hava yolları ile Nairobi – Zanzibar arası ekonomi sınıf uçak bileti

Havalimanı vergileri

Ev – Alan - Ev transferi de dâhil olmak üzere özel araçlar ile tüm transferler

Kahvaltı dahil konaklamalar

Programda belirtilen tüm öğle yemekleri

Programda belirtilen tüm akşam yemekleri

Özel araçlar ile programda belirtilen tüm geziler

4x4 araçlar ile programda belirtilen tüm safariler

Programda belirtilen müze ve ören yerlerine giriş ücretleri

Ulusal Parklara giriş ücretleri

Flying Doctors hizmeti (safariler esnasında oluşabilecek rahatsızlıklarda en kısa sürede en yakındaki hastaneye ulaşım masraflarının karşılanması)

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

Yurt dışı çıkış harcı

Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Programda belirtilmeyen yemekler

Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler

Fazla bagaj ücretleri

Bahşişler

Kişisel harcamalar

Kenya & Zanzibar Vizesi


Önemli Notlar

***Satın alınan tur SeturExclusive turu olup, Setur&Gazella ortak organizasyonudur.

***14 Yaşın altındaki misafirler bu tura kabul edilmemektedir.

*** Kenya ve Tanzanya ziyaretlerinizden en az on gün önce Sarı Humma aşısı olmalı ve seyahatiniz esnasında size verilen karneyi yanınızda bulundurmalısınız. Bunun yanında doktorunuza danışarak seyahatinizden belirli bir süre önce sıtmaya karşı ilaç almaya başlamalı ve bu ilacı seyahatiniz boyunca ve sonrasında belirli bir süre daha kullanmaya devam etmelisiniz.

***Kenya Hükümeti plastik & naylon poşet kullanımını yasaklama getirmiştir. Bu yasağa istinaden bavulunuzda ve yanınızda plastik & naylon poşet bulundurmamanız gerekmektedir. Plastik & naylon poşet bulunduran kişilere cezai işlem uygulamaktadırlar.

*** Bavullar safari araçlarına konduğu için büyük bavul ile seyahat etmemenizi tavsiye ederiz.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır. 70 yaşın üzerindeki misafirlerimize yapılacak sigortalarda sürprim çıkmaktadır. Satış temsilcimiz bilgi verecektir.

Belirtilen uçuş saatinden en az 3 saat önce hava limanında olunması gerekmektedir.

Triple konaklama imkanı müsaitliğe göre verilmektedir.

3. kişi için katlanabilir yatak verilir.

Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.

Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentemiz sorumlu değildir.

Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.

Pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.

Sayfalarında veya kabında; yırtıklar ve aşınma olan pasaport sahibi misafirlerimizin ülkeye girişinde sorunlar yaşanmaktadır. Bu şekilde deformasyona uğramış pasaportların yeni pasaportlarla değiştirilmesi gerekmektedir.

Tüm hava yollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.

3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür.

Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

Ücretsiz eviniz – alan – eviniz transferi yurt dışı kültür turlarında geçerli olup, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bodrum, Trabzon, Samsun, Gaziantep ve Kayseri için geçerlidir. Belirtilen havalimanlarına 40 km mesafeye kadar geçerlidir.


Sıkça Sorulan Sorular

Sağlık: Kenya ve Zanzibar ziyaretlerinizden en az on gün önce Sarı Humma aşısı olmalı ve seyahatiniz esnasında size verilen karneyi yanınızda bulundurmalısınız. Bunun yanında doktorunuza danışarak seyahatinizden belirli bir süre önce sıtmaya karşı ilaç almaya başlamalı ve bu ilacı seyahatiniz boyunca ve sonrasında belirli bir süre daha kullanmaya devam etmelisiniz. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz. Gün doğumu ve batımında uzun kollu giyecekler giymeniz ve yanınıza sinek koruyucu almanızı öneririz. Seyahatinizden döndükten 7-30 gün içinde ateşiniz yükselirse doktorunuza gittiğiniz yer hakkında bilgi vermeniz önemlidir.

Vize Bilgileri: Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, vizelerini Kenya sınır kapısında 50-$ ve Zanzibar sınır kapısında 50-$ ödeyerek alabilirler. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Uçuş Süreleri: THY ile İstanbul – Nairobi arası uçuş 6 saat 35 dakika, Zanzibar – İstanbul arası uçuş ise 6 saat 20 dakika sürmektedir. Uçuşlarda herhangi bir aktarma yoktur.

Para Birimi: Kenya’nın para birimi Kenya Şilini’dir. Zanzibar para birimi Tanzanya Şilin'dir. Seyahate gelirken yanınızda USD bulundurmanızı ve bunun da küçük birimlerini taşımanızı öneririz. Seyahate gelirken getireceğiniz USD’nin 2000 yılından sonra basılmış olmasına dikkat ediniz. 2000 yılından önce basılmış USD’ler bozdurulamıyor ya da düşük kurdan bozduruluyor.

Saat Dilimi: Türkiye ile Kenya arasında +1 saat fark vardır. Türkiye’de saat 12.00 iken Kenya’da 13.00.

Telefon Kullanımı: Seyahatiniz esnasında şayet cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise kullanabilirsiniz. Fakat safari esnasında bazı bölgelerde şebeke sorunu yaşanabilmektedir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar: Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Safariler için rahat ve doğaya uygun renklerde kıyafetler giymenizi, parlak renklerden çok açık renkli kıyafetlerden kaçınmanızı öneririz.

Yemek Kültürü: Gideceğimiz yerlerde bulunan lüks restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağından; etin yoğunlukla kullanıldığı mönü seçenekleri sunmaktadırlar. Yemeklerden sonra tatlı yerine meyve ve kahve sunulmaktadır.

Elektrik: 240 voltluk elektrik akımı var. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşuyor. Gitmeden önce, orada aletlerinizi sorunsuz şekilde kullanmak için uygun bir dönüştürücü ve fiş adaptörü almalısınız.

Alışveriş: Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Bunun haricinde pek fazla alınabilecek şeyler bulunmamaktadır.


Turun Artıları

Büyük Rift Vadisi boyunca, eşsiz manzaralarından gözünüzü ayıramadan gerçekleşecek bir yolculuk...

Fillerden gergedanlara, leoparlardan çitalara, zürafalardan antiloplara, yaban hayatı karakterli hayvanlarıyla belgesel tadında bir Ulusal Park; Masai Mara ve 4x4 jeepler ile gerçekleştireceğimiz safariler...

Günümüz dünyasında, geleneklerinden kopmayarak, samimiyetlerini ve sıcaklıklarını koruyan Masai halkının gündelik hayatıyla tanışma…

Duruşlarından hiçbir zaman ödün vermeyerek, asil yürüyüşleriyle görenleri büyüleyen zürafaları, ellerimizle besleyebileceğimiz Nairobi Zürafa Çiftliği…

Loş ışıklar altında, eğlenceli sunumlarıyla size zengin bir menü sunan, dünyada sadece üç tane bulunan Carnivore Restoran’da dünyanın farklı yerlerinde tadılmayacak lezzetler…

Her safari sonunda sergi konusu olacak güzellikte fotoğraf kareleriyle fotoğraf makinemizi süsleme ayrıcalığı…

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Stone Town’u gezeceğiz

Muhteşem sahilleri ile ünlü Zanzibar’da deniz kum ve güneşin tadını çıkaracağız.


Yerel Hizmetler Hakkında Önemli Bilgilendirme

Satın almış olduğunuz tur Setur Exclusive turu'dur. Setur & Gazella turizm tarafından organize edilmektedir.

Masai Mara(2)-Nairobi(1)Zanzibar(2) 12-18 Ağustos / Türk Hava Yolları

Tarih
12.08.2019
18.08.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 3.490,00 USD
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 3.490,00 USD
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 3.980,00 USD

Masai Mara(2)-Nairobi(1)Zanzibar(2) 22-28 Eylül / Türk Hava Yolları

Tarih
22.09.2019
28.09.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 3.490,00 USD
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 3.490,00 USD
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 3.980,00 USD
Satın Al
Son2 kişi