Sayfa Yükleniyor

Lütfen Bekleyiniz

COSTA PACIFICA ile TRANSATLANTİK & ANTİLLER & DOMİNİK CUMHURİYETİ & USA

30.11.2018'den itibaren kalkışlı

1.599,00 EUR 9.835,93 TL

TUR ÖZELLİKLERİ

  1. Gün İstanbul-Nice

  Atatürk havalimanı Dış hatlar terminali saat 05.00'da buluşma TK 1813 sefer sayılı uçak ile saat 08.05 de hareket ediyoruz. 09:15 Nice varış ardından Savona'ya gemimize transfer, check in işlemleri, kabinlere yerleşme ve serbest zaman. Hareket: 16.30

  2. Gün Marsilya - Aix En Provance

  Gemimiz sabah saat 08.00’de Marsilya varıyor. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Avrupa’da en büyük kara alanına sahip olan Fransa’nın 2. en büyük şehri Marsilya, Provence’ın sınırları içinde yer alıyor. Bazıları şehrin merkezi olarak, St. Charles Garı’nı bazıları ise Le Vieux-Port denilen eski limanı kabul ediyor. Şehir merkezine 30 km uzaklıktaki Marsilya Havaalanı’ndan her 20 dakikada bir hareket eden otobüsler, yolcuları Saint Charles Garı’na getiriyor. Burada arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra “Marsilya Panoramik Şehir Turu & Aix En Provance” turuna katılabilirler. Bu günkü turumuzda rehberimizle buluştuktan sonra ilk önce Marsilya’ya 40 dakika mesafede bulunan Aix en Provence’a gideceğiz. Fransa'nın güneyinde Marsilya'ya 25 km uzaklıktaki tarihi ve kültürel bir şehir olan Provence, Arnavut kaldırımlı daracık sokakları ile Beyoğlu'nu anımsatıyor. Yat limanları ve çiçekli tepeleriyle, Fransa'nın başka hiçbir bölgesine benzemez. Romanesk ön cephesi ve üstü kapalı kemerli yolu ile XII. Yüzyıldan kalma meşhur St. Saviour’s Katedrali ile başlayacak. Daha sora şehrin eski bölgesinde yapacağımız keyifli yürüyüş sırasında burada bulunan antik hanları ve 17. Yy’da Kardinal Mazarino’nun kardeşi tarafından tasarlanmış olan Mazarino semtini göreceksiniz. Kısa bize molanın ardından önemli bir denizcilik şehri olan Marsilya’ya geride döneceğiz. İlk olarak yüksek bir tepenin üzerinde bulunan “Notre Dame de la Garde Kathedrali”ni ziyaret ederek başlayacağız. Bu ziyaret ardından Longchamps Çeşmesi, Saint Charles tren garı, eski şehir, Hotel de Ville ve yat limanı bölgesi görülecek yerlerden bazıları. Daha sonra şehir merkezinde serbest vaktimizin ardından gemimize döneceğiz. Geminin hareketi saat 17.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

  3. Gün Denizde

  Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

  4. Gün Cadiz

  Gemimiz sabah saat 08.00’de Cadiz limanına yanaşacak. Sabah Kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Endülüs Bölgesi’nin sanat, kültür ve ekonomi merkezi olan Sevilla'da Avrupa'nın üçüncü büyük katedrali bulunuyor. Sevilla ayrıca İspanya'nın Flâmenko merkezi olarak da kabul ediliyor. Burada arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Sevilla & Cadiz Turu” na katılabilirler. Cadiz’e yanaşmamız sonrasında Güney İspanya’nın en önemli kenti olan Sevilla’ya gidiyoruz. Burada yapacağımız panoramik şehir tanıtım turu ile; Muvahhitler döneminden kalma eski Ulu Camii’nin yerine 15. yy da inşa edilmeye başlanan katedral, Arap gotik ve Rönesans tarzı sarayların yan yana yükseldiği krallık malikanesi Alkazar, Altın Kule denilen 13. yy dan kalma kale, birçok ortaçağ kilisesi, 51. Paula rahibeler Manastırı, Belediye Sarayı görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Cadiz’e dönüş ve şehri tanıtan kısa bir tur yaptıktan sonra gemimize varış. Gemimizin hareketi saat 18.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide

  5. Gün Denizde

  Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

  6. Gün Funchal

  Funchal’a varışımız saat 09:00 . Burada arzu edenler rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler Doğanın cömert elini esirgemeden yarattığı Funchal'ı keşif gezimizde , vadiyi nefes kesici manzaralar arasından teleferikle geçip 660 m yüksekteki Monte Kilisesi ve çevresindeki bahçeleri ile görüp, yüzlerce yıllık gelenek sepet ile aşağı kayıp (Toboggan Arabaları her yaş grubuna uygun olmadığı için araç ücreti olan 15.-€ aracı kullanacaklar tarafından ayrıca rehbere ödenecektir) daha sonra otobüsümüzle 1200 m yüksekteki Eire Do Serrado'ya vardığımızda ormanlar ile çevrili, Rahibeler Vadisini kuşbakışı seyredip keyifle alışveriz yapabileceğiniz bu tepedeki sebest zamanınızdan sonra aşağıya doğru inerken adayı panoramik seyredebileceğiniz Eire do Barcelo'da mola vereceğiz. Ardından Avrupa’nın en derin uçurumlarından birisi olan Cabo de Girao’yu ziyaret edeceğiz. Gemiye dönmeden önce şehir merkezinde serbest zaman vereceğiz.Gemimizin hareketi saat 18:00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

  7-11. Günler Denizde

  12. Gün St Maarten

  Gemimiz öğlen saat 13.00'de St.Maarten limanına yanaşacak. St.Maarten Karayip denizinde bulunan Leeward adalarının, Güney Hollanda tarafına bağlı olan oldukça ilginç bir yapıya sahip adasıdır. Yoğun ve hareketli tatil beldelerinin yanı sıra tenha koylara da ev sahipliği yapan St.Maarten, aynı zamanda füzyon mutfağı, canlı gece hayatı ve gümrük vergisiz mücevher ve likör satan mağazaları ile de bilinmektedir. Burada arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. Gemimiz akşam 19.00'da limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

  13. Gün St Kitts

  Gemimiz sabah saat 09.00'da St.Kitts limanına yanaşacak. St.Kitts; Karayipler'deki Leward Adaları'nda bulunan iki adadan oluşan federal ülkenin başkenti ünvanına sahiptir. 1493 ylında Kolomb tarafından keşfedilen ada daha sonraları İngilizler tarafından işgal edilmesiyle birlikte 1983'e kadar sömürge devleti olarak görünmektedir. Bağımsızlık sonrası ekonomisini turizm, tarım ve hafif sanayi üzerine kuran ada şu günlerde turistler tarafından oldukça ilgi görmektedir. Özellikle her mevsim gidilecek bir ada olması tüm sene boyunca tatilcilere hizmet vermektedir. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. Gemimiz akşam 18.00'de limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

  14. Gün Antigua

  Gemimiz sabah saat 09.00'da Antigua limanına yanaşacak. Antigua & Barbuda Karayip Denizi'nin doğusunda Küçük Antiller ada grubunda yer alan bağımsız bir ada ülkesidir. Bircok tepelere ve mağaralara sahip bu adaciklarda 365 tane de plaj mevcuttur. Baş Kenti St John dur. Adanin tarihi 17. yüzyila dayanmaktadir ve bircok tarihi bina ile karsilasmak mümkün. En fazla çift katı geçmeyen evleri ve İspanyollar döneminden kalma yapıları ile bir film platosu gibi bir şehir. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler.Gemimiz akşam 18.00'de limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

  15. Gün Martinique

  Gemimiz sabah saat 09.00'da Martinique limanına yanaşacak. Martinique Fransa'nın denizaşırı illerinden biridir. 2007 itibarıyla 89.794 kişilik nüfusa sahiptir. Martinique ili ve bölgesinin merkezi olarak Fort-de-France'da önemli idarî, askerî ve kültürel fonksiyonları vardır. Gemimiz gece 22.00'de limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide

  16. Gün Guadeloupe

  Gemimi sabah saat 08.00'de Guadeloupe limanına yanaşacak. Karayipler'de, Karayip Denizinde adalar, Porto Riko'nun güneydoğusunda yer almaktadır. Subtropikal iklimin etkisindedir, yüksek nem oranı değişiklik göstermektedir. Basse -Terre iç kısımdaki dağlar arasında volkanik özellik taşıyanıdır; Grande-Terre bölümü ise alçak bir kireçtaşı oluşumudur; diğer yedi ada da çoğunlukla volkanik özellik taşımaktadır. Guadalup ekonomisi tarım, turizm, hafif sanayi ve hizmet sektörüne dayanır. Turizm ülkede anahtar sektördür. Gelen turistlerin çoğu ABD'li turistlerdir. Gemimiz gece 23.00'de limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

  17. Gün St Maarten

  Gemimiz öğlen saat 13.00'de St.Maarten limanına yanaşacak. St.Maarten Karayip denizinde bulunan Leeward adalarının, Güney Hollanda tarafına bağlı olan oldukça ilginç bir yapıya sahip adasıdır. Yoğun ve hareketli tatil beldelerinin yanı sıra tenha koylara da ev sahipliği yapan St.Maarten, aynı zamanda füzyon mutfağı, canlı gece hayatı ve gümrük vergisiz mücevher ve likör satan mağazaları ile de bilinmektedir. Burada arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler.. Gemimiz akşam 18.00'da limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

  18. Gün La Romana - Miami

  Gemimiz sabah öğlen saat 13.30'da La Romana limanına yanaşacak. Dominik Cumhuriyetinin 7. büyük şehri olan La Romana, ülkenin Güney Doğusunda bulunmaktadır. Şehir aynı zamanda başkent Santo Domingo de Guzman' a ve San Pedro de Macois'e yakınlığı ile bu şehirler arası bir aracıdır. Şehir kıyılarında bol bol denize girilebilecek plaj ve deniz aktivitelerine katılabilirsiniz. Sabah kahvaltı sonrası kabinlerin boşaltılması ve gemiden çıkış işlemlerimizin ardından bizi bekleyen özel araçlarımız ile Punto Cana havaalanına hareket ediyoruz. Pasaport ve check-in işlemlerinden sonra Amerikan Airlines havayollarının AA2468 nolu seferi ile saat 16.23'de Miami'ye hareket. Yerel saat ile 18.05'de Miami'ye varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile birlikte otelimize transfer. Check-in işlemlerinin ardından odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

  19. Gün Miami - İstanbul

  Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve ardından Miami havalimanına transfer. Uçuş saatine kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği “Miami Şehir ve Yıldızlar Adası” turuna katılabilirler. Bu tur esnasında Coconut Grove, Coral Gables, Tarihi Biltmore Hoteli, Bayside, Miami Beach, zenginlerin mahallesi, Kubalı göçmenlerin oturdugu büyük bir mahalle olan Little Havana göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrası tekne ile Miami bölgesinde yaşayan ultra zenginlerin evlerinin bulunduğu adaları göreceğiz. Sinema ve müzik dünyasının en meşhur kişilerinin evlerini yakından görme fırsatını bulacaksınız. Gloria Estefan, Julio Igleases Madonna ve Frank Sinatra ve daha birçok ünlünün ve bu adada yer alıyor ve bölge hakkında bilgi alacağız. Bayside'da vereceğimiz vakitten sonra havalimanına transfer. Check-in ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yollarının TK 78 sefer sayılı seferi ile saat 22:15’de İstanbul Atatürk'e hareket. Geceleme uçakta.

  20. Gün İstanbul

  Yerel saat ile akşam 17.30’da İstanbul Atatürk havalimanına varış. Turumuzun sonu

  Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

  • Türk Havayolları ile İstanbul Atatürk - Nice - İstanbul Atatürk arası ekonomi sınıf uçak bileti ve American Airliness ile Punto Cana - Miami arası ekonomik sınıf uçak bileti
  • Havaalanı-Liman- Havaalanı Transferler
  • Havaalanı ve Liman Vergileri (Kişi başı 750.- EUR)
  • Costa Pacifica Gemisinde 11 gece 12 gün tam pansiyon konaklama
  • Türkçe Tur Liderliği Hizmeti (Grup 25 kişi olduğu taktirde)
  • Gemideki sabah, öğle, akşam yemekleri ve ikramları
  • Gemideki her gün ve gece için ayrıca düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar
  • Kaptanın hoş geldin partisi ve gala yemeği
  • Seyahat Sigortası

  Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

  • Gemideki tüm alkollü ve alkolsüz içecekler
  • Kişisel harcamalar (Telefon, kuru temizleme, doktor, internet v.s)
  • Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar
  • Geminin servis personeli bahşişleri
  • Schengen Vize ücreti,
  • Not: Antiller bölgesinde uygulanan vize tipi Fransız Schengeni olup daha önceden Fransa konsolosluğundan alınmış Schengen vizesi geçerli olmakla birlikte diğer ülkelerden alınan schengen vizesinin sadece Antillerde geçerli olmayacaktır ve ek olarak Fransa konsolosluğundan alınması şartıyla Fransa’nın deniz aşırı yönetimleri ve bölgelerine (DOM) uygulanan vize alınması gerekmektedir. Yeşil pasaportlar vizeden muaftır.
  • Amerika Vize ücreti
  • Dominik Cumhuriyeti vize ücreti. (15 USD gümrükte ödenir)
  • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
  • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (sadece Türk vatandaşları için geçerlidir) (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %18, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %18, vize reddi durumunda % 25 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır

  Vize & Notlar

  • Vize alımları için en az 15 iş günlük bir süreye ihtiyaç vardır. Lütfen programa katılımınızı buna göre ayarlayınız.
  • Gereken Vizeler:
  • Çok girişli Schengen Vize gerekmektedir.
  • Not: Antiller bölgesinde uygulanan vize tipi Fransız Schengeni olup daha önceden Fransa konsolosluğundan alınmış Schengen vizesi geçerli olmakla birlikte diğer ülkelerden alınan schengen vizesinin sadece Antillerde geçerli olmayacaktır ve ek olarak Fransa konsolosluğundan alınması şartıyla Fransa’nın deniz aşırı yönetimleri ve bölgelerine (DOM) uygulanan vize alınması gerekmektedir. Yeşil pasaportlar vizeden muaftır.
  • Çok girişli Amerika Vize gerekmektedir.
  • Çok girişli Dominik Cumhuriyeti vize gerekmektedir. (15 USD gümrükte ödenir)
  • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (sadece Türk vatandaşları için geçerlidir) (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %18, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %18, vize reddi durumunda % 25 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır

  İç Kabin

  TarihÇift Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
  Üç Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
  Tek Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
     
  30.11.2018
  18.12.2018
  1.599,00 EURFiyat SorunuzFiyat Sorunuz Biz Sizi Arayalım

  ÜLKELER

  • ABD
  • Antigua Ve Barbuda
  • İspanya
  • Fransa
  • Saint Kitts Ve Nevis
  • Portekiz
  • ST.Maarten

  LİMANLAR

  • Marsilya
  • Savona
  • Funchal
  • Miami
  • Cadiz
  • Nice