Etiyopya Turu SE

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 6 taksit imkanı


Tur Hakkında

Adis Ababa & Lalibela & Awasa & Arba Minch & Turmi & Jinka

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Setur Exclusive
  • Turlar Dahil

1 Gün : 1.Gün: İstanbul-Addis Ababa

Programımız sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek olan özel aracın adresinize ulaşması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in, bilet ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferi ile Addis Ababa'ya uçuyoruz. Varışımıza istinaden özel aracımızla otelimize transfer ve konaklama.

2 Gün : 2.Gün: Addis Ababa

Kahvaltının ardından şehir turumuz için hareket ediyoruz. İlk durağımızda Afrika'nın en önemli müzelerinden sayılan Ulusal Müze'yi gezeceğiz. 2000 yılında bulunan, bilinen en eski insan iskeleti olan Lucy'den 150.000 yıl önce yaşayan Selam'ın İskeleti'ni ve Lucy’nin ev sahipliğini yapan müze gezisinden sonra Doğu Afrika'nın en büyük açık hava pazarını gezeceğiz. Etnoloji Müzesi ve Kutsal Trinity Kilisesi gezilerinden sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra konaklama otelimizde.

3 Gün : 3.Gün: Addis Ababa-Lalibela

Kahvaltımızı alıyor ve Lalibela uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Kısa bir uçuşun ardından Lalibela'ya varıyor ve Lalibela’nın Oyma Taş Kiliseler'ini ziyaret etmek için havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile yola çıkıyoruz. Dünya üzerinde insan eliyle yapılmış en ilginç eserlerden olan bu kiliseler, insanoğlunun bir “Yaratıcı” inancının en kalıcı yapıtlarındandır. Bu görkemli yapılar, yekpare kayalar oyularak 12. yüzyılda inşa edilmiştir. Bu ilginç atmosfere tanık olduktan sonra yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4 Gün : 4.Gün: Lalibela-Addis Ababa-Awassa

Erken saatlerde havalimanına transfer oluyor ve Addis Ababa’ya dönüyoruz. Varışımıza takiben Awassa’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde Tiya Arkeolojik Alanı'nı gezeceğiz. Sonrasında Adadi Maryam Oyma Taş Kilise'sini gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yolumuzun üzerindeki restoranda alıyoruz. Uzun yolculuğun ardından otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5 Gün : 5.Gün: Awassa-Arba Minch

Kahvaltının ardından Arba Minch'e devam ediyoruz. Yol üzerinde birçok farklı kuş türüne ev sahipliği yapan kuş gözlemciliği için çok önemli bir yere sahip Rift Vadisi'nde bulunan birçok gölü geçerek Dorze Kabilesi'ne ulaşıyoruz. Burada yerel insanlar ile tanıştıktan sonra otelimize ilerliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6 Gün : 6.Gün: Arba Minch-Turmi

Güne Lake Chamo’da yapacağımız tekne turu ile başlıyoruz. Hippopotamların ve timsahların bulunduğu gölde keyifle turumuzu tamamladıktan sonra Turmi’ye doğru yola çıkıyoruz. Erbore Köyü ve yerlileri ile tanışacak, dilerseniz boncuklu takılarından hediye alacaksınız. Öğle yemeğini yol üzerinde alıyoruz. Sonrasında Hamer Kabilesi'ni ziyaret ediyoruz. Omo Vadisi’nin en ilginç kabilelerinden birisi olan Hamerlar'ın Gece Dans Şovu'na tanıklık edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7 Gün : 7.Gün: Turmi-Jinka

Kahvaltı sonrası Hamer Köyü’nü gündüz gözüyle görüp ardından Jinka’ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde Dimeka ve Key Afar Köyleri'ni göreceğiz. Bu köylerde ki insanların sade yaşamlarına tanıklık edeceğiz. Öğle yemeğimizi yolumuz üzerinde alıyoruz. Ardından Jinka’ya varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

8 Gün : 8.Gün: Jinka-Mursi Kabilesi-Jinka

Sabah kahvaltısının ardından Mago Ulusal Parkı’na gidiyoruz. Buranın yerlileri; Omo Vadisi’nin ve dünyanın en tanınmış kabilelerinden olan Mursi’lerdir. burada kabile halkıyla iletişim kurma şansına sahip olacağız. Bu sıra dışı deneyimin ardından Güney Omo Müzesi ve Araştırma Merkezi’ni gezeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

9 Gün : 9.Gün: Jinka-Arba Minch

Kahvaltının ardından Key Afar ve Konso Köyler'i üzerinden Arba Mich’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde ki köyleri gezecek, yerliler ile iletişim kuracağız. Konso’lar özellikle ölüleri için yaptıkları ahşap heykellerinden ve yenilikçi tarımcılıklarından dolayı bölgenin meşhur kabilelerindendir. Akşam yemeği ve konaklama Arba Minch'de ki otelimizde.

10 Gün : 10.Gün: Arba Minch-Addis Ababa

Kahvaltının ardından havalimanı transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Addis Ababa’ya uçuyoruz. Varışta alışveriş için serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi Etiyopya’nın yerel müzikleri ve dansları eşliğinde alacağız. Yemek sonrası havaalanına transfer.

11 Gün : 11. Gün: Addis Ababa-İstanbul

Addis Ababa Havalimanı'na varışımızın ardından Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçağı ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçiriyor ve sabah saatlerinden İstabul matatürk Havalimanı'na varıyoruz. Turumuz, özel transfer aracınızın sizi evinize bırakmasıyla son buluyor. Bir sonra ki turumuzda görüşmek üzere.

Otel Bilgileri

Addis Ababa: Nexus Hotel vb.

Lalibela: Maribella Hotel vb.

Awassa: Lewi Resort Hotel vb.

Arbaminch: Emerald Resort vb.

Turmi: Emerald Lodge vb.

Jinka: Jinka Resort vb.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

İstanbul-Addis Ababa-İstanbul arası Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıfı uçak biletleri ve havalimanı vergileri

Yerel havayolları ile Addis Ababa–Lalibela–Addis Ababa ve Arba Minch–Addis Ababa arası ekonomi sınıfı uçak biletleri ve havalimanı vergileri

Hava alanı–otel-havaalanı transferleri

Addis Ababa’da 2 gece, Lalibela’da 1 gece,Awassa'da 1 gece, Arba Minch’te 2 gece, Jinka’da 2 gece, Turmi’de 1 gece konaklamalar

Tüm sabah kahvaltıları

Tüm öğle ve akşam yemekleri

Programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri

Özel Eviniz-Alan-Eviniz arası transferleri

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

Yurtdışı çıkış harcı Seyahat sigortası (İptal durumunda ki muafiyet oranı poliçede belirtilecektir.)


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

Yemekler esnasında alınacak içecekler

Fazla bagaj ücretleri

Kişisel harcamalar

Dahil olduğu belirtilmeyen herşey

Vize ücreti

Bahşişler


Önemli Notlar

Satın alınan tur SeturExclusive turu olup, Setur&Gazella ortak organizasyonudur.

***14 Yaşın altındaki misafirler bu tura kabul edilmemektedir.

Tur rehberi program içeriği aynı kalmak şartıyla gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir.

Üç kişilik konaklama müsaitlik doğrultusunda yapılır. Müsaitlik olması durumunda üçüncü kişi için ek yatak verilir.

Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.

Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.

Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.

Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.

Kesin otel ve havayolu bilgileri tur kalkış tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.

Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

Acentemiz, gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları yeterli katılım sağlanamaz ise gezi başlangıcından 15 gün önce iptal edebilir veya kısmen gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir.

Fiyatlar ilanın yayınlandığı gün geçerlidir.

Ödemeler ödeme yapılacak günün merkez bankası satış efektif kuru baz alınarak yapılmaktadır.

Ücretsiz eviniz – alan – eviniz transferi yurt dışı kültür turlarında geçerli olup, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bodrum, Trabzon, Samsun, Gaziantep ve Kayseri için geçerlidir. Belirtilen havalimanlarına 40 km mesafeye kadar geçerlidir.


Sıkça Sorulan sorular

Sağlık: Ülkeye giriş için Sarıhumma aşısı olunması öneririlir. Gün doğumu ve gün batımı saatlerinde uzun kollu giyecekler giymeniz ve yanınıza sinek koruyucu almanızı tavsiye ediyoruz. Bunun dışında seyahatinizden döndükten 7-30 gün içinde ateşiniz yükselirse doktorunuza nereye gittiğiniz hakkında bilgi vermeniz önemlidir. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

Vize: Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport hamili Türk vatandaşları vizeye tabidir. Diplomatik Pasaport hamili Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Güncel bilgi için vize departmaınımızla irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Uçuş Süreleri: İstanbul ile ülkenin başkenti olan Addis Ababa arası uçuş süresi yaklaşık olarak 5 saat 30 dakikadır.

Para Birimi: Etiyopya’nın para birimi Birr’dir. Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz. Özellikle Doğu Afrika ülkelerinde 2000 yılından önce basılmış olan USD’ler kabul edilmiyor, edildiğinde de mevcut kurdan daha düşük bir oranda bozuluyor.

Saat Dilimi: Türkiye ile Etiyopya arasında saat farkı yoktur.

Telefon Kullanımı: Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Fakat özellikle Omo Vadisi’nde zaman zaman şebeke sorunları yaşanabilmektedir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar: Kolayca giyilip çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Yağmurluk yanınızda bulundurmanız önerilen başka bir giysi. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Yemek Kültürü: Kendine özgü bir yemek kültürü olmayıp, bol bol deniz ürünleri tüketilir. Konaklama yapacağınız otellerde ve restoranlarda Dünya Mutfağı'ndan yemekler bulabilirsiniz.

Elektrik: Arjantin’de C, E tipi ikili yuvarlak ve üçlü yassı prizler kullanılmaktadır.

Alışveriş: Gidilecek yerel köylerde el işi hediyelik eşyalar almak mümkündür. Bunun dışında ülkede alışveriş merkezi vb. mekanlar mevcut değildir.


Turun Artıları

Afrika’da dünyanın en ilginç geleneklerine sahip kabilelerine ev sahipliği yapan Etiyopya'ya zamanın ötesinde bir yolculuk

Geleneklerini binlerce yıldır koruyan, el dokunulmamış en saf kabilelerinin yaşadığı inanılmaz Omo Vadisi Arı kovanını andıran toprak kulübelerin, minik arıya benzeyen ev sahipleri,

Chencha Köyü’nün pamuklu dokumalarıyla ünlü Dorze Kabilesi Hamer Kabilesi’nin topraklarına ev sahipliği yapan, Turmi Köyü ve kurulan yerel pazarda renkli kareler

Fotoğraflarına bakınca bile şaşkına döndüğümüz; kadınlarının dudaklarına geçirdiği ve yaşlarıyla beraber büyüyen kil tablalarla dikkat çektiği Mago Ulusal Parkı'nda yaşayan, Mursi Kabilesi ve ilginç gelenekleri Lalibela'da, yekpare kayaları oyarak inşa edilen UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alınan 11 adet kaya kilise 12. yüzyılda yapılan muhteşem eserlerin karşısında yaşanacak hayret ve âdeta zamanda yolculuk yapmış hissi

Gezeceğimiz kiliselerin içinde bulunan yüzlerce yıllık kutsal kitaplar


Yerel Hizmetler Hakkında Önemli Bilgilendirme

Satın almış olduğunuz tur Setur Exclusive turu'dur. Setur & Gazella turizm tarafından organize edilmektedir.