Fırsat Belgrad Turu

13 Şubat 2020 'den itibaren kalkışlı

369,00 EUR 2.359,72 TL

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 6 taksit imkanı


Tur Hakkında

Belgrad

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Fırsat
  • Türkçe Rehberli
  • Uçaklı
  • Vizesiz

1 Gün : İstanbul-Belgrad

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Teminali'nde buluşma. Bilet,bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından uçağa biniş ve Belgrad'a hareket. Belgrad’a varışımıza istinaden bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından havalimanından ayrılıp, bizleri bekleyen özel aracımız ile Belgrad Şehir Turu'muza başlamak üzere hareket ediyoruz. Şehir merkezine varışımıza istinaden otobüsümüz ile gerçekleştireceğimiz kısa turumuzda kentin önemli binalarını, günlük yaşamı, Nato tarafından bombalanmış içişleri bakanlığının binalarını göreceğiz. Turumuzun devamında turumuzu yürüyerek devam edeceğiz, yapacağımız yürüyüş turumuzda Bayraklı Camisi, Belgrad Kalesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kulesi, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Terazi Meydanı, Kale Meydanı ( Kalemegdan ) ve Taş Meydan göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştirip otelimize yerleşiyoruz. Gecelememiz Belgrad’daki otelimizde.  

*19-22 Mart tarihli turda panoramik şehir turu 2. gün yapılacaktır.


2 Gün : Belgrad

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek tam gün öğle yemekli Karlofça & Navi Sad Turu’muza katılabilirler. Gecelememiz Belgrad’daki otelimizde.
Turumuzda ilk olarak bizim tarhimizde de önemli bir yeri bulunan Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasını ziyaret edeceğiz. Burada şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi gibi önemli yerleri ziyaret edeceğiz. Karlofça Anlaşmasının imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli’ni ziyaretimizin ardından Voyvodina Eyaleti’inin başkenti olan Novi Sad’a doğru hareket edeceğiz. Kısa bir yolculuğun ardından ilk durağımız olan Petrovaradin Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Daha sonra Novi Sad’ın merkezine hareket edecek ve Albert Einstein’ın da bir süre yaşadığı şehirde yürüyüş turu yapacağız. Bu turumuzda Özgürlük Meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz.

Ekstra Karlofça ( Sremski Karlovci) & Novi Sad Turu : 65-EUR (Kişi başı)

*19-22 Mart tarihli turda yukarıda ki ekstra tur 3. gün yapılacaktır.


3 Gün : Belgrad

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından esktra düzenlenecek Zemun & Avala Kulesi & Tito’nun Mezarı Turumuza katılabilirler. Akşam, dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra organize edilecek Balkan Gecesi’ne katılabilirler.
Turumuzda ilk ziyaret noktamız Zemun olacak. Zemun panoramik turu esnasında kenti tanıyacak ardından Avala Kulesi’ni ziyaret edeceğiz. 203 metre yükseklikteki tabanı eşkenar üçgen şeklinde “üç ayak” üzerinde planlanan kule “Sırp tripodu” olarak da anılmaktadır. Dünya üzerinde bu prensip üzerine inşa edilmiş olan sayılı kulelerden biridir. Turumuza 1953’te Yugoslavya devlet başkanlığına seçilen ve Yugoslavya’yı Sosyalidt Federal Cumhuriyet sistemine getiren, 1974 yılında ömür boyu devlet başkanlığına getirilen ve 1980 yılında ölen Josip broz Tito’nun mezarını ziyaret ederken devam ediyoruz. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Ardından Nikola Tesla’nın icatlarının ve kişisel eşyalarının sergilendiği müzenin ziyaret ediyoruz. Müze, 1952'de Tesla biriminin mucidi Nikola Tesla'nın kişisel eşyalarını sergilemek üzere kurulmuş olup, müzede yaklaşık 160.000’e kadar orijinal belge ve 5700 kadar kişisel eşya sergilenmektedir. Turumuz sonrasında otelimize dönüyoruz .

Ekstra Nikola Tesla Müzesi & Tito Müzesi & Zemun Turu: 60-EUR (Kişi Başı)

Ekstra Balkan Gecesi Turu: 55-EUR (Kişi Başı) (Akşam yemeği ve 2 içecek dahil)

Turumuzda Balkan mutfağının lezzetlerini, Balkan eğlencesi eşliğinde tadacak ve unutulmaz bir gece yaşayacağız.

*19-22 Mart tarihli turda yukarıda ki ekstra turlar 2. gün yapılacaktır.

4 Gün : Belgrad-İstanbul

Kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği buluşma saatine kadar serbest zaman. Ardından havalimanına transfer ve İstanbul'a hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından İstanbul'da belirtilen havalimanına varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere!

 


Otel Bilgileri

Mr. President Hotel 4* vb.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Belirtilen Havayolları ile İstanbul – Belgrad gidiş/dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri

Havalimanı vergileri

Belgrad’da 4* otelde 3 gece oda kahvaltı konaklamalar

Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri

Panoramik Belgrad şehir turu

Rehberlik hizmetleri

Seyahat Sigortası(Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı çıkış vergisi (50 TL)

Tüm kişisel harcamalar

Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar

Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar 

Öğle ve Akşam yemekleri

Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri

Şoför Bahşişi


Ekstra Tur Paketleri

Large Paket (Opsiyonel)

Ekstra Karlofça ( Sremski Karlovci) & Novi Sad Turu : 65-EUR (Kişi başı)

Ekstra Nikola Tesla Müzesi & Tito Müzesi & Zemun Turu: 60-EUR (Kişi Başı)

Ekstra Balkan Gecesi Turu: 55-EUR (Kişi Başı) (Akşam yemeği ve 2 içecek dahil)

Kişi Başı 180 EUR yerine 150 EUR

***Ekstra turlar Türkiye’den alındığında 180 EUR olan 3 turdan oluşan esktra tur paketi 150 EUR olacaktır. Bu özel tur indirimi Türkiye’den üçlü paket satın alındığı takdirde geçerli olup tur esnasında satın alınması halinde herhangi bir indirim uygulanmamaktadır.


Önemli Notlar

***Program "HIS Turizm" tarafından düzenlenmekte olup diğer acente yolcularının da tura katılımı muhtemel olacaktır.

***Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar   gerekmektedir. Bu tura katılım için Türk pasaportlu yolculara vize uygulaması bulunmamaktadır.

***80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.

Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.

Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.

Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.

Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden,  Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. 

Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, SKYhub’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir. 

SKYhub; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından SKYhub sorumlu tutulamaz.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail olarak yapılacaktır.

Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu tur programı için TC vatandaşlarına vize uygulaması yoktur. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı SKYhub’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

Programda dahil olarak belirtilen turlara katılmayan misafirlerimiz herhangi bir ücret iadesi alamaz.

Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir. 15 kişi altında sayı olması durumunda fiyat artışı ile esktra turlar yapılabilir. 

Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. 

Şehir turu ilk gün rötar vs nedeniyle hava karanlığına denk gelirse farklı günlerde şehir turumuz gerçekleşibilir. Yerel Hizmetler Hakkında Önemli Bilgilendirme

Satın almış olduğunuz tur paketi “HIS Turizm” tarafından düzenlenmektedir. Havalimanı karşılamaları ve diğer tüm yerel hizmetler “HIS Turizm” tarafından organize edilmektedir. Farklı acente misafirlerinin de tura katılımı muhtemeldir.


Belgrad(3) 13-16 Şubat / Türk Hava Yolları

Tarih
13.02.2020
16.02.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 369,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 369,00 EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 489,00 EUR
1. Çocuk
0 - 2 yaş
150,00 EUR
1. Çocuk
2 - 11 yaş
369,00 EUR
Satın Al
Son2 kişi

Belgrad(3) 05-08 Mart / Türk Hava Yolları

Tarih
5.03.2020
8.03.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 369,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 369,00 EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 489,00 EUR
1. Çocuk
0 - 2 yaş
150,00 EUR
1. Çocuk
2 - 11 yaş
369,00 EUR
Satın Al
Son2 kişi

Belgrad(3) 12-15 Mart / Türk Hava Yolları

Tarih
12.03.2020
15.03.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 369,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 369,00 EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 489,00 EUR
1. Çocuk
0 - 2 yaş
150,00 EUR
1. Çocuk
2 - 11 yaş
369,00 EUR
Satın Al
Son2 kişi

Belgrad(3) 19-22 Mart / Türk Hava Yolları

Tarih
19.03.2020
22.03.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 369,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 369,00 EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 489,00 EUR
1. Çocuk
0 - 2 yaş
150,00 EUR
1. Çocuk
2 - 11 yaş
369,00 EUR
Satın Al
Son2 kişi

Belgrad(3) 26-29 Mart / Türk Hava Yolları

Tarih
26.03.2020
29.03.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 369,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 369,00 EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 489,00 EUR
1. Çocuk
0 - 2 yaş
150,00 EUR
1. Çocuk
2 - 11 yaş
369,00 EUR
Satın Al
Son2 kişi