Güney Afrika Motosiklet Turu "Garden Route & Karoo"

06 Kasım 2019 'den itibaren kalkışlı

5.997,00 EUR 38.110,94 TL
6 5 3 1 2 2

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 6 taksit imkanı


Tur Hakkında

Dünyanın en iyi motosiklet rotalarından birisi olarak kabul edilen Garden Route turu süresince Büyük Beyaz Köpekbalığı dalışı, balina gözlemleme, kafesli timsah dalışı, dünyanın en yüksek köprüsünden Bungee Jumping (216m), Afrika’nın vahşi doğasında yapacağınız safari turları ve daha bir çok aktiviteyi yapabildiğiniz aynı zamanda grup seviyesi doğrultusunda Enduro sürüş imkanını yakalayabildiğiniz 2.700 km lik unutulmayacak bir tur istiyorsanız doğru adres.

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Setur Select
  • Uçaklı
  • Vizesiz

1 Gün : İstanbul-Cape Town "Buluşma"

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar terminalinde rehberinizle buluşma. Türk Hava Yolları ile Cape Town'a hareket . 


2 Gün : Cape Town "Cape Town Şehir Turu"

Yaklaşık 12 saatlik bir uçuşun ardından Cape Town'a varış. Varışa istinaden yapılacak olan panoramik şehir turumuz sırasında Adderly Caddesy, Rieback Heykeli, Ümit Kalesi, Company Gardens, Parlamento Binası ve Long Street görülecek yerler arasındadır. Şehir tanıtım turunun ardından otele transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelde. İsteyenler için Masa Dağı çıkışı organize edilebilir. 


3 Gün : Cape Town "Ümit Burnu Turu & Fok Kolonileri"

Sabah kahvaltısının ardından motosikletlerimizi almaya gidiyor işlemlerimizi hallettikten sonra Ümit Burnu'na doğru yola çıkıyoruz .Dünyadaki en büyük bitki krallığına ev sahipliği yapan Ümit Burnu faunası ve florasıyla cennet köşelerden biridir. Tam gün süren bu gezide fokların bulunduğu yere  gidip karadan fotoğraflarını çekiyor daha sonra Afrika'nın en güney noktalarından biri olan Ümit Burnu'nda babunları görüyor,ardından raylı sistemle Cape Point'e çıkıp bu harika bölgeyi bir de kuşbakışı seyrediyoruz. Afrikada penguenleri görebileceğimiz tek yer olan Boulder'da mola verip akşamüstü otelimize geri dönüyoruz.  Dünya’nın en keyifli rotaları arasında olan Chapmans Peak sürüş rotamız arasında olacak. Geceleme otelde.Toplam Mesafe 160 KM 



4 Gün : Cape Town - Hermanus "Balina Gözlemi"

Sabah kahvaltısının ardından  Gansbaai'ye doğru sürmeye başlıyoruz. İsteyen misafirlerle ekstra olarak Balina ve Büyük Beyaz Köpekbalığı dalışına gidiyor olacagız. Geceleme otelde. Toplam mesafe: 200 KM


5 Gün : Hermanus - Knysna

Sabah kahvaltının ardından  Afrika kıtasının en ucuna doğru sürüyor olacağız. Bugün yolumuz uzun ve yaklaşık 80 km lik bir off road sürüşümüz olacak. (Off Road sürüşü sırasında küçük bir sürprizimiz var )


6 Gün : Kynsna - Kirkwood "Addo Elephant Park "

Sabah kahvaltısının ardından safari yapacağımız Addo Elephant Park a doğru tekerlerimiz dönüyor olacak.  Ama İlk olarak unutulmaz bir başka deneyim için Dünya'nın en yüksek bungee köprüsünde duracağız.  Geceleme otelde. Bungee Jumping 216 m .  Toplam mesafe: 350 KM


7 Gün : Kirkwood - Graff Reinette "Valley of Desolation & Vahşi Yaşam içinde Sürüş & Vahşi Kedi Parkı"

Sabah kahvaltısının ardından Dünyadaki en güzel kanyonlardan birisi olan Valley of Desolation’ı görmek için ülke nin en eski 4. Şehri olan Graff Reinette e doğru tekerlerimiz dönüyor olacak. Vahşi Kedi parkında isteyenler Çıtaları sevebilirler. Geceleme otelde. Toplam mesafe: 220 KM



8 Gün : Graff Reinette- Oudsthoorn

Sabah kahvaltısının ardından  Karoo çölünü geçerek vahşi yaşam içerisinde konaklayacağımız kamp alanına varıyoruz. Geceleme otelde. Toplam mesafe: 330 KM



9 Gün : Oudsthoorn- Cape Town

Savah kahvaltısının ardından Bu muhteşem geziyi unutulmaz anılarla sonlandırmak için başlangıç noktamız olan Cape Town'a dönüş yoluna başlıyoruz. Varış sonrası motosikletlerimizi teslim ediyoruz ve otelimize geçiyoruz. Uzun bir gün olacak ama ülkenin en renkli ve keyifli pass larını kullanarak gezimizi bitireceğiz. Geceleme otelde. Toplam mesafe: 500 KM



10 Gün : Cape Town - İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman . Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına doğru yola çıkıyoruz . İstanbul'a hareket . 


11 Gün : İstanbul

Yaklaşık 9 saatlik bir uçuş sonrasında İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. Sizlere vereceğimiz hizmet kalitesini arttırmak adına anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere !


SeturSelect

Bu bir SeturSelect Turudur. 


Otel Bilgileri

4 * Oteller 


Sarper Sesli ve Mustafa Uslu Hakkında

Rehberimiz Sarper Sesli Hakkında ;

1975 yılında doğan Sarper Sesli küçük yaşlarda başlayan doğa sporları merakına bir çok farklı dalda devam ederken, Türkiye’nin ilk Bungee Jumping Jump Master’ı olarak 5 yıl süren profesyonel sporcu ve yönetici yaşamına başladı.

Hızını alamadan 2004 yılında motosiklet eğitmeni olmak üzere BMW MOTORAD’ın ünlü baş eğitmeni Thomas Wolf’dan tüm resmi ve lisanslı eğitimlerini aldı.

Bu dönemde Türkiye’nin ilk uluslararası motosiklet eğitim ve yaşam merkezi olan BMW RIDER ACADEMY İSTANBUL’da 2004 – 2009 yılları arasında yönetici ve kıdemli eğitmen olarak çalıştı. BMW ürün eğitimleri, MEB, ileri yol, enduro, tur rehberliği, ilk yardım ve mekanik eğitimleri derken global eğitmenlik adımlarının bütününü tamamladı. Ayrıca arama kurtarma eğitimleri ve 80 ülkenin üzerinde destinasyon tecrübesi ile şu an Afrika Kıtası, Güney Amerika, Ortadoğu, Avrupa, Asya ve Türkiye uzman olduğu bölgelerdir.

Motosiklet kariyeri süresince Türkiye genelinde vermiş olduğu farklı seviyedeki eğitimler ve güvenlik seminerleriyle adını duyururken Türkiye’deki ilk ticari motosiklet turlarını da hayata geçirdi. 5 yıllık profesyonel eğitimcilik ve yöneticilik kariyerinin ardından ortakları arasında olduğu dsm group’un Afrika yapılanmasını gerçekleştirmek üzere Güney Afrika Cumhuriyetine yerleşti. Gerçekten deneyimlemediği hiç birşeyi konukları ile paylaşmamak konusundaki kurumsal tavrı ile bugün birçok kişinin hayallerini süsleyen seyahat programlarını, kişiye özel kurgulayıp yaşama geçiren, sıradan olanı yaşamında çok da barındırmayan biri olarak sizleri tüm deneyimlerini paylaşmak üzere SeturSelect gezilerine bekliyor.


Eğitmenimiz Mustafa USLU Hakkında ;


2009' da BMW Rider Academy'de Bmwmotorrad sertifikasi almaya hak kazanıp  eğitmen olarak basladı. 2012'de Landrover Experience arazi sürüş eğitimleri sertifikasını da alarak 2019 yılına kadar Borusan Otomotiv'de motosiklet ve arazi eğitimleri veren Mustafa Uslu aynı zamanda yurtici & yurtdışı birçok tur ve organizasyon da liderlik yaptı. 2019 Mart ayı itibariyle Rider Experience şirketini kurarak yine motosiklet eğitimleri ve turlari vermeye devam ediyor.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Hava Yolları ile İstanbul - Cape Town - İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti 

Belirtilen otellerde oda & kahvaltı bazında konaklama 

Havalimanı - Otel - Havalimanı Transferler

Belirtilen tüm turlar 

Seyahat Sigortası ( (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Eğitmen tur lideri

Cape Town şehir turu

BMW Motosikletler (F750GS, F850GS, R1250GS)

Motosiklet sigortaları (2.000 Euro üzeri)

Artçı araç ve yedek motosiklet

Otoban ücretleri

Safari

Yol boyunca su ve soft drinkler

Tüm milli park girişleri

SeturSelect hediyeleri

Yol haritaları


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Benzin

Akşam yemekleri

Sağlık, seyahat ve kaza sigortaları

Otel ekstraları ve kişisel harcamalar

Tüm aşılar ve ilaçlar 

Büyük beyaz kopekbalığı Dalışı 

Bungee Jumping


Önemli Notlar

Güney Afrika gezisi için Türk vatandaşlarına vize gerekmemektedir, pasaportunuzun dönüş tarihi baz alınarak minimum 6 ay geçerlilik süresi ve en az 5 boş vize sayfası olmalıdır.

10 yıldan eski pasaportlar ile sayahat edilememektedir.

3 kişilik odalarda konaklama müsaitliğe bağlıdır.

Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.

Setur gerekli gördüğü durumlarda önceden yolcularına haber vermeksizin, programın içeriğini bozmadan, şehirlerin program içerisindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

0-8 yaş arası çocuklar Pilanesberg safari parkı içinde tur esnasında hayvanları ürkütmeleri riskine karşı alınmamaktadır.

Safariler esnasında tüm hayvan türleri görülemeyebilir.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.

 yurtdışı çıkış harcı yolcular tarafından ödenmektedir, fiyatlarımıza dahil değildir.

Kesin havayolu ve otel bilgisi tur kalkış tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir.

Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

2 yaşın altındaki çocukların bagaj hakkı yoktur.

Uluslararası ehliyet

Tüm korumalı motosiklet kıyafeti

Kişisel sigortalar (Kaza, seyahat, sağlık)

Türk vatandaşları için vize istenmemektedir. Yabancı pasaportlar için lüten vize rejimini control ediniz.

Dönüş biletiniz ülkeye giriş sırasında lütfen yanınızda bulunsun.


Motosiklet Fiyat Farkları

BMW F 850 GS  Fiyat Farkı Kişi Başı : 250 Euro 

BMW R1250GS Fiyat Farkı Kişi Başı : 550 Euro 


Cape Town(2)-Hermanus(1)-Knysna(1)-Kirkwood(1)-Graff Reinette(1)-Oudsthoorn(1)-Cape Town(1) 06-17 Kasım 2019 / Türk Hava Yolları

Tarih
6.11.2019
16.11.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 5.997,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 7.097,00 EUR
Satın Al
Son 3 oda