Sayfa Yükleniyor

Lütfen Bekleyiniz

Güney Hindistan & Kerala Turu SE (Mumbai-Mahabalipuram-Madurai-Periyar-Kumarakom-Cochin)

11.11.2018'den itibaren kalkışlı

2.890,00 USD 17.381,04 TL
SATIN AL

Gezilecek Yerler;
Mumbai & Chennai & Mahabalipuram & Madurai & Periyar & Kamurakom & Alleppey & Cochin

Qatar Havayolları

TUR ÖZELLİKLERİ

  1.Gün : İstanbul - Doha - Mumbai

  Turumuz sizi havalimanına götürmek üzere vereceğiniz adrese gelecek özel araç ve şoförünüzün size ulaşması ile başlıyor. Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Check-in işlemleri ve pasaport kontrollerinden sonra Doha’ya hareket ediyoruz. Doha’ya varış ve uçak değişikliğimizin ardından Mumbai’ye hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.

  2.Gün: Mumbai

  Yaklaşık 3 saat 10 dakika sürecek bir yolculuğun ardından sabaha karşı Mumbai Chatrapati Shivaji Havalimanı’na varıyoruz. Yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor ve özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz. Dinlenme molamız ve otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Mumbai turumuza başlıyoruz. Önce Mumbai’nin yaklaşık 9 km açığında yer alan Fil Adası’na hareket ediyoruz. Burada adanın merkezinden yükselen iki tepeye oyulmuş kaya tapınaklarla karakterize edilmiş olan Fil Mağaraları’nı ziyaret ediyoruz. Adını da Portekizliler tarafından bu mağaralarda bulunmuş taştan bir fil heykelinden alan ada ve mağaralarda bulunan Lord Shiva’ya adanmış altıncı yüzyıldan kalma tapınakta, yaratıcı Brahma, koruyucu Vishnu ve yokedici Shiva’yı temsil eden üç başlı dev heykel ile birlikte Shiva ve Parvati’nin evliliğini de anlatan heykelin arasında bulunduğu heykelleri görüyoruz. Gezimizin ardından bu kez Mumbai şehrini gezmeye başlıyoruz. İngiliz hakimiyeti döneminde inşa edilen 26 metrelik Hindistan Kapısı; geniş bir sanatsal, arkeolojik ve tarihi materyale ev sahipliği yapan Chatrapati Shivaji Müzesi; Londra’daki Big Ben’i de tasarlayan mimar tarafından tasarlanan 85 metre yüksekliği ile devasa Rajabai Saat Kulesi, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan tarihi Chatrapati Shivaji Terminali, Haji Ali Camisi ve Türbesi ile farklı mimari yapısı ile tanrı Ganesh’e adanmış Hindu tapınağı Shree Siddhivinayak Ganapati tur esnasında gezeceklerim ve göreceklerimiz arasında yer alıyor. Otelde alacağımız akşam yemeğinin ardından konaklama otelimizde.

  3.Gün: Mumbai - Chennai - Mahabalipuram

  Kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyor ve Chennai’ye uçuyoruz. Varışta yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Chennai (Madras ) şehir turumuza başlıyoruz . Önce Anglikan Kilisesi’nin doğuda ayakta kalan en eski mabedi olan Saint Mary’s Kilisesi’ni ve Ortaçağ silahları, zırhları ve dönemin as keri diğer materyallerini bir arada bulacağımız ünlü müzeyi ziyaret ediyoruz. Daha sonra kıyıdan denize uzanan St. George Kales i’ni ve bu şehir de bulunan en büyük Shiva tapınağı olan Kapales hvara Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz . Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Daha sonra öz el aracımız la Mahabalipuram’a hareket ediyoruz . Akşam yemeği ve konaklama otelimiz de.

  4.Gün: Mahabalipuram

  Kahvaltının ardından Mahabalipuram şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bugünkü turumuzda Pallava Kralı Raja Singha tarafından sekizinci yüzyılın hemen başlarında yapılan, Marco Polo’nun notlarında Mahabalipuram’ın Yedi Pagodası olarak adlandırdığı efsanevi yedi pagodadan günümüze uzanan sonuncu UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan The Shore Tapınağı, 29 metre uzunluğunda ve 13 metre yüksekliğinde kayaya oyma bir eser olan yine UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Arjuna’nın Pişmanlığı isimli anıt ve son olarak Mandapams olarak adlandırılan mağara tapınaklar göreceklerimiz arasında yer alıyor. Öğle yemeğimizi turlara arasında alacağız. Otele transfer. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

  5.Gün: Mahabalipuram - Chennai - Madurai

  Bugün kahvaltımızı kumanya olarak alacağız. Erken bir saatte özel aracımız ile Chennai Havalimanı’na transfer oluyoruz (yaklaşık 1 saat 30 dakika). Burada yerel bir havayolu ile Madurai’ye uçuyoruz. Varışta tapınaklar kenti olarak adlandırılan Madurai’de yapacağımız şehir turumuzda Meenakshi Amman Tapınağı, Madurai Pazarı, 17. yy’dan kalma Hindu-İslami Tirumala Nayak Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi turlara arasında alacağız. Otele transfer. Akşam yemeği otelde. İlerleyen saatlerde Pooja seremonisine tanık olmak üzere bir Meenakshi Tapınağı’na gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

  6.Gün: Madurai - Periyar

  Kahvaltının ardından Periyar’a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından National Park’da vakit geçiriyoruz. Antilop, bizon, sambar, yaban domuzu, fil ve bir çok farklı kuş çeşidinin doğal yaşamına tanık oluyoruz. Öğle yemeğinin ardından Periyar Gölü’nde bir tekne turu gerçekleştiriyoruz. Çeşitli hayvanları da görebileceğimiz gezinin ardından otelimize transfer oluyor uz . Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  7.Gün: Periyar - Kumarakom

  Kahvaltının ardından baharatın yeryüzüne açılan kapısı olan Thekkady'deki baharat tarlalarından birisini ziyaret edeceğiz. Baharat kokuları arasında Thekkady'deki plantasyonu keşfettikten sonra “Doğu’nun Venedik’i” olarak adlandırılan Kumarakom’a hareket ediyoruz. Varışta otele yerleşme ve dinlenmek için serbest zaman. Öğle yemeği ve akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  8.Gün: Kumarakom - Alleppey - Cochin

  Kahvaltının ardından yöreye özgü teknelerle Alleppey’e turu yapacağız. Kerala Arkasuları Arap Denizi’ne paralel olarak uzanan tuzlu suya sahip lagünler ve göllere verilen isimdir. Toplam beş adet geniş göl kimi doğal kimi insan yapımı su kanalları ile birbirine bağlanmış ve 38 ırmak tarafından beslenmektedir. Yaklaşık 900 km uzanan Kerala Arkasuları çevresine kurulmuş birçok köy bulunmaktadır. Öğle yemeğimizi de Kettuvallam adı verilen bu teknelerde alıyoruz. Dünyada benzerine rastlanması çok zor olan bu güzelliği yaşadıktan sonra Cochin’e hareket ediyoruz varışımızın ardından otele giriş yapıyoruz otelde dinlenmenin ardından akşam Kathakali Dans Merkezi’ne gidiyor ve Güney Hindistan folkloruna ait dansların örneklerini izliyoruz. Bale, opera ve pandomimin ustaca bir birleşimi olan bu danslar Kerala Bölgesi’nin uluslararası ününe büyük bir katkı sağlamıştır. Performans sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  9.Gün: Cochin

  Kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve Cochin şehir turu için yola çıkıyoruz. Göreceklerimiz arasında; 1555 yılında inşa edilen ve muazzam duvar resimleri ile bizi Ramayana Destanı’nın içine çekecek olan Mattancherry Sarayı ile güne başlıyoruz. Öğle yemeğinin ardından durağımız ünlü kaşif Vas co de Gama’nın orijinal mezarının bulunduğu St. Francis Kilisesi. Yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alacağız. Ardından dönüş yolculuğumuz için havalimanına transfer oluyoruz.

  10.Gün: Cochin - Doha - İstanbul

  Havalimanına transfer ve Doha’ya hareket. Doha’ya varışımıza takiben uçağımızı değiştiriyor ve İstanbul’a hareket ediyoruz. Turumuz sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek özel araç ve şoförünüz ile buluşmanız ve transferiniz ile son buluyor.

  Otel Bilgileri

  • 5* The Oberoi Hotel v.b - Mumbai
  • 5* Intercontinental Hotel v.b - Mahabalipuram
  • 5* Heritage Hotel v.b – Madurai
  • 4* Spice Village v.b- Periyar
  • 4*Coconut Lagoon Hotel v.b - Kumarakom
  • 5* Crown Plaza Hotel v.b - Cochin

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • 4*-5* otellerde kahvaltı dahil konaklama
  • Qatar Havayolları ile İstanbul – Doha – Cochin – Doha – İstanbul gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
  • Kişiye özel ev – alan –ev transferleri
  • Özel araçlarla programda belirtilen tüm geziler
  • Tüm öğle ve akşam yemekleri
  • Programda belirtilen tekne gezileri, özel gösteriler
  • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
  • Yurtdışı çıkış harcı
  • Seyahat sağlık sigortası

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Programda belirtilmeyen yemekler
  • Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler
  • Fazla bagaj ücretleri
  • Kişisel harcamalar
  • Hindistan vize ücreti

  Önemli Notlar

  • Satın alınan tur SeturExclusive turu olup, Setur&Gazella ortak organizasyonudur.
  • ***14 Yaşın altındaki misafirler bu tura kabul edilmemektedir.
  • Yurt dışına çıkarken havalimanında devlet tarafından istenebilecek belgeler için çalıştığınız kurum ile irtibata geçmeniz tavsiye edilir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
  • Tur rehberi program içeriği aynı kalmak şartıyla gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir.
  • Üç kişilik konaklama müsaitlik doğrultusunda yapılır. Müsaitlik olması durumunda üçüncü kişi için ek yatak verilir.
  • Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.
  • Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.
  • Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.
  • Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.
  • Kesin otel ve havayolu bilgileri tur kalkış tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir.
  • Program için vize gerekmektedir. Lütfen vize departmanı ile iletişime geçiniz.
  • 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.
  • Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.
  • Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.Acentemiz, gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları yeterli katılım sağlanamaz ise gezi başlangıcından 15 gün önce iptal edebilir veya kısmen gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir.
  • Fiyatlar ilanın yayınlandığı gün geçerlidir. Ödemeler ödeme yapılacak günün merkez bankası satış efektif kuru baz alınarak yapılmaktadır.
  • Ücretsiz eviniz – alan – eviniz transferi yurt dışı kültür turlarında geçerli olup, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bodrum, Trabzon, Samsun, Gaziantep ve Kayseri için geçerlidir. Belirtilen havalimanlarına 40 km mesafeye kadar geçerlidir.

  Sıkça Sorulan Sorular

  • Hindistan'a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.
  • Hindistan, Diplomatik pasaport dışında kalan üç pasaport tipine vize uygulamaktadır. Vize İstanbul’daki Hindistan Konsolosluğu’ndan ücreti karşılığında temin edilmektedir.
  • İstanbul - Delhi arası uçuşumuz yaklaşık 6 saattir.
  • Hindistan’ın para birimi Hindistan Rupisi’dir. Yanınıza USD ve bunun küçük birimlerini almanızı tavsiye ederiz.
  • Türkiye ile Hindistan arasında +3 saat 30 dakika fark vardır. Türkiye’de saat 12.00 iken Hindistan’da 15.30’dur.
  • Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.
  • Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Ayrıca ibadet yerlerinine girerken şort, etek veya vucüdunuzu açıkta bırakacak kıyafetlerden kaçınmanız, kadınların başını kapatacakları bir örtü, eşarp gibi bir aksesuar almaları gerekmektedir.
  • Hindistan Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır.
  • Hindistan'da 220 volt ve 50 Hz’dir. Elektrikli aletlerde üç uçlu, ince girişli prizler kullanılmaktadır. Adaptör gerekecektir.
  • Hindistan bir alışveriş cennetidir. Her şehrin kendine özgü bir ürünü, bir el işçiliği bulunmaktadır. Bu nedenle kumaşlar, gümüş ürünler, halılar, değerli taşlar ve mücevherler ve daha birçok ürün kolaylıkla ve çeşitlerle bulunabilir, alınabilir.
  • Ülkede budist tapınakları ve pagodalara girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca bu tarz yapılara girerken ayakkabılar ve çoraplar çıkartıldığından dolayı, kolay giyip çıkartılabilen ayakkabılar ve sandaletler kullanmanızı tavsiye ederiz.

  Turun Artıları

  • Mumbai’de Fil Adası’nda Fil Mağaraları’nı keşfediyoruz.
  • Mumbai’de Chatrapati Shivaji Müzesi, Rajabai Saat Kulesi, Chatrapati Shivaji Terminali, Haji Ali Camisi ve Türbesi ve Shree Siddhivinayak Ganapati Tapınağı’nı geziyoruz.
  • Chennai’de Saint Mary’s Kilisesi’ni ve Ortaçağ silahları, zırhları ve dönemin askeri diğer materyallerini bir arada bulacağımız ünlü müzeyi ziyaret ediyoruz.
  • UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan The Shore Temple, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Arjuna’nın Pişmanlığı isimli anıt ve son olarak mağara tapınaklar
  • Cochin’de Mattancherry Sarayı ve St. Francis Kilisesi’ni görüyoruz. Bale, opera ve pandomimin ustaca bir birleşimi olan Kathakali’ye hayran kalıyoruz.

  Mumbai(1)-Mahabalipuram(2)-Madurai(1)-Periyar(1)-Kumarakom(1)-Cochin(1) 11-20 Kasım / Qatar Havayolları

  TarihÇift Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
  Üç Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
  Tek Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
     
  11.11.2018
  20.11.2018
  2.890,00 USDFiyat Sorunuz3.780,00 USD Satın Al