Hayalet Şehir Pripyat ''Çernobil Turu''

25 Nisan 2020 'den itibaren kalkışlı

650,00 EUR 4.274,86 TL
1 2 3 6 5 4 Kiev Kiev

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 3 taksit imkanı


Tur Hakkında

Kiev & Pripyat

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Fırsat
  • Türkçe Rehberli
  • Uçaklı
  • Vizesiz

1 Gün : İstanbul - Kiev

Belirtilen Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Kiev’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir uçuş sonrası Kiev’e varıyoruz. Anavatan Anıtı ve Meydanı'ndan başlayıp UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Mağaralar Manastırı'nı gezeceğiz. Daha sonra yerel bir restoranda Ukrayna yemeklerinin tadına bakıp Aya Sofya Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz. Buradan Maidan Meydanı'na gelip Khreschatyk Caddesi'ni yürüyerek geçip bugünlük turumuzu bitireceğimiz Bessarabskyi Pazarı'na geleceğiz. İçerisinde yerel tatların en lezzetlilerini bulabileceğiniz bu marketi keşfedip otelimize döneceğiz. Geceleme Kiev’deki otelimizde.


2 Gün : Kiev

Kahvaltımızdan sonra 2 saatlik bir yolculuk ile Çernobil’e ulaşacağız. Çernobil Turu öncesi bölge ve tur esnasında yapmamız gerekenler hakkında bir bilgi aldıktan sonra sanki bir zaman makinasına binip 1980’lere geri döneceğiz. Yaşanan faciadan sonra terk edilen hayalet şehir Pripyat’ın sokaklarında dolaşıp bazı binaların içine gireceğiz. Masalarda bırakılan tabaklar, ocaklarda bırakılan yemekler, etrafa saçılmış eşyalar ve daha birçok ipucu bize durumun ciddiyetinin karşısında insanların nasıl da hızlı bir şekilde şehirden ayrıldığı hakkında fikir verecek. Eşsiz kareler yakalayacağınız Çernobil Turu'nda Zalissya ve Kopachi Köyleri, Wormwood Star Anıtı, Reaktör 4, terk edilmiş sinagog, Çernobil İskelesi ve nükleer serpintide iğneleri kızardığı için Kırmızı Orman denilen çam ormanını görüp bu büyük felaketin izlerinin net bir şekilde görüldüğü Pripyat Şehri'ne geçeceğiz. Burada Lenin Caddesi’nde dolaşıp Kültür Sarayı’nı, Polissya Oteli’ni, lunaparkı, okul, yüzme havuzu ve şehir hastanesini gezdikten sonra radyasyon kontrolü için Dytyatky’e hareket ediyoruz. Tur sonrası Kiev’e geri dönüyoruz. Geceleme Kiev’deki otelimizde.

3 Gün : Kiev

Sabah kahvaltısının ardından Pecerskaya Lavra Manastırı turu için hareket ediyoruz. İçinde 18 kiliseyi barındıran manastır 11. yüzyıldan kalma ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi'ndedir. Slav Ortodokslar için kutsal sayılan ziyaret noktalarından birisi olan bu kompleksin ruhani ve mistik havasını seveceksiniz. Öğleden sonra Kiev Metrosu & Kültür ve Alışveriş & Tekne Turu'muzu gerçekleştireceğiz. Kiev’in sanat dolu metro duraklarını gezerken şaşıracaksınız. Günde yaklaşık 1.5 Milyon yolcu taşıyan bu metronun en derinindeki 105.5 metre derinlikteki metro durağını göreceğiz. Ardından Ünlü Andreyevski Yokuşu’nda hediyelik eşya alabilme şansı yakalayacağız. Dnepre Nehri'nin manzarasını, Ayasofya Meydanı ve Kontraktova Meydanı'nı birleştiren bu tarihi yokuş içerisinde pek çok restoran ve hediyelik eşya dükkanı bulunmaktadır. Akşam Dinyeper Nehri’nde düzenlenecek tekne turuna katılacağız. Turumuz esnasında, Avrupa’nın bu en büyük nehirlerinden birini tekneyle gezip günün yorgunluğunu atarken, Kiev’in akşam manzarasını en güzel yerlerden seyredeceğiz. Geceleme Kiev otelimizde.

4 Gün : Kiev - İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Rehberimiz tarafından belirlenecek saate kadar serbest zaman. Sonrasında otelimizden havaalanına hareket ediyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından İstanbul’a uçuyoruz. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere!Oteller

Aloft Hotel 4* vb.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Ukrayna Havayolları tarifeli seferi ile Istanbul - Kiev - Istanbul ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak biletleri ve havalimanı vergileri

Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri

Belirtilen ve benzeri 4* otellerde 3 gece oda-kahvaltı konaklamalar

Panoramik Kiev Şehir Turu

Tam gün Chernobyl Turu (Tüm giriş izinleriyle beraber)

Pecerskaya Lavra Manastırı Turu

Kiev Metrosu & Kültür ve Alışveriş & Tekne Turu

Türkçe rehberlik hizmetleri

Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır)Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Programda belirtilmeyen yemekler ve yemekler sırasında alınacak içecekler

Fazla Bagaj ücreti

Kişisel harcamalar

Yurt dışı çıkış harç pulu

Ekstra Turlar


Önemli Bilgiler

***Satın alınan tur HIS Turizm organizasyonu olup, diğer seyahat acentaları misafirlerinin de katılımı muhtemel olacaktır.

***Türk vatandaşları için vize gerekmemektedir. TC vatandaşlarının Ukrayna'ya geçerli biyometrik kimlik belgeleri (çipli kimlik) ile pasaportsuz olarak seyahat edebilmeleri mümkündür. Güncel vize prosedürü ve işlemleri için Setur Vize bölümü ile iletişime geçebilirsiniz.

Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir. Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır. 70 yaşın üzerindeki misafirlerimize yapılacak sigortalarda sürprim çıkmaktadır. Satış temsilcimiz bilgi verecektir.

Turumuzun gerçekleşebilmesi için minimum 20 kişi katılım şartı gerekmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, gezi hareket tarihinden 20 gün önce tur iptali bilgisi tarafınıza iletilecektir.

Skyhub, gerekli gördüğü durumlarda tur kalkışından önce haber vermek kaydıyla rehberlik hizmetini varışa istinaden sağlayabilir ve
gerekli gördüğü durumlarda önceden yolcularına haber vermeksizin, programın içeriğini bozmadan, turların, şehirlerin, program içerisindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen/verilemeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezilerin ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir.

Programda belirtilen turlar panoramik olarak yapılacak olup, herhangi bir ören yeri/müze giriş ücreti fiyatlara dahil değildir.
Programda belirtilen oteller “ve benzeri” dir. Kesin otel bilgisi tur kalkış tarihinden önce bildirilecektir.
Üç kişilik odada konaklama müsaitliğe bağlıdır. Üçüncü kişi için açılır-kapanır ek yatak verilir. Bu yatak tipi standart yataklardan küçüktür.

Kimi otellerde iki ayrı yataklı oda bulunmaması durumunda çift kişilik yataklı bir oda verilebilir. Çift kişilik yatak bulunmaması durumunda da iki ayrı yataklı bir oda verilebilir.

Kimi oteller check-in esnasında kredi kartınızdan olası harcamalarınız adına belli bir miktar bloke edebilir.
Turlarımızda kullandığımız otellerde yapılan rezervasyonlar grup rezervasyonu olup, alınacak kahvaltılar farklı bir salonda gruba özel olarak verilebilir ve standart otel kahvaltısından farklı olabilir.

Tek kişilik odalarda yatak tipi tek kişiliktir. Çift kişilik yataklı oda müsaitlik doğrultusunda verilebilir.
Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş iptallerinden, uçuş saatleri ile parkur değişikliklerinden ve fiyat artışlarından acentamız sorumlu değildir. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

Türkiye çıkışlı uçuşlarda bagaj hakkı istisnai durumlar dışında 1 parça/20 kg ile sınırlıdır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişkenlik gösterebilir.

Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

Uçak biletleri pasaportunuzda geçen isim/soyisim, doğum tarihi, TC kimlik numarası ve pasaport detaylarına göre kesilmektedir. Bu bilgilerin acentemize hatalı bildirilmesi durumunda acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
Uçak biletlerini kendileri alarak tura katılan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turu veya diğer turlara da katılamayabilirler. Misafirlerin bu durumda grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.

Gümrük geçişlerinde ve sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 6 boş sayfa olması gerekmektedir. Vize alınmış olması veya yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş ve çıkış yapılabileceği anlamına gelmeyip, pasaport polisinin size ülkeye giriş izni vermeme veya ülkeden çıkarmama yetkisi bulunmaktadır. Acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir.
Farklı bir ülkede oturum izni bulunan misafirlerin vize durumlarını bağlı bulundukları konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir.

Yırtılmış, yıpranmış, veya benzeri tahribatlara uğramış pasaportlar ile seyahat edilememektedir.

Ziyaret edilen ülke Türk vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin geçerli pasaportunuzda olması gerekmektedir. İptal edilmiş bir pasaporttaki vize geçerli bir vize dahi olsa, bu vize/pasaport ile seyahat edilememektedir. Acentemizin doğacak olumsuzluklardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

18 yaşından küçük bireylerin tek başlarına ya da anne ve babadan sadece bir tanesi ile seyahat etmesi durumunda hem anneden hem de babadan noter onaylı muvafakatname alması gerekmektedir. Detaylı bilgiyi Setur vize departmanından alabilirsiniz.

Skyhub, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

Yerel Hizmetler Hakkında Önemli Bilgilendirme

Satın almış olduğunuz tur paketi “HIS Turizm” tarafından düzenlenmektedir. Havalimanı karşılamaları ve diğer tüm yerel hizmetler “HIS Turizm” tarafından organize edilmektedir. Farklı acente misafirlerinin de tura katılımı muhtemeldir.Kiev(3) 25-28 Nisan / Ukrayna Hava Yolları

Tarih
25.04.2020
28.04.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 650,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 650,00 EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 820,00 EUR
1. Çocuk
0 - 2 yaş
170,00 EUR
1. Çocuk
2 - 11 yaş
620,00 EUR
Satın Al
Son 3 oda