Hindistan Altın Üçgen Turu 4 (Delhi-Agra-Jaipur)

15 Şubat 2020 'den itibaren kalkışlı

990,00 EUR 6.503,01 TL

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 3 taksit imkanı


Tur Hakkında

Delhi & Agra & Jaipur

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • 5 Akşam Yemeği Dahil
  • Fırsat
  • Türkçe Rehberli

1 Gün : İstanbul-Doha

İstanbul belirtilen havalimanı dış hatlar gidiş terminali buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Qatar Havayolları’nın ile Doha’ya uçuyoruz ve Doha’ya varış. 


2 Gün : Doha-Delhi

Doha'ya varışımızın ardından uçağımızı değiştirip Delhi’ye hareket ediyoruz. Sabah saatlerinde Delhi’ye varıyoruz. Havalimanında karşılanma ve bizi bekleyen özel aracımız ile tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, 500 yıldan beri Yamuna Nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’yi keşfe çıkacağız. Gezimize ilk olarak Eski Delhi’den başlıyoruz. Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Kırmızı Kale’nin önünden geçecek ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni göreceğiz. Mahatma Gandhi’nin Anıt Mezarı'nı ziyaret ettikten sonra geleneksel çekçekler ile kısa bir tur yapacağız. Tur sonrasında öğle yemeği için serbest zaman. Sonrasında Yeni Delhi turumuza başlıyoruz. Gerçekleştireceğimiz Yeni Delhi turumuzda Zafer Kulesi (Qutub Minar), Humayın Türbesi, Hindistan Kapısı, Başkanlık Sarayı, Parlamento Binası göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Delhi’deki otelimizde.  3 Gün : Delhi-Agra

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Agra’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek keyifli yolculuğumuzun ardından Agra’ya varıyoruz. Varışımıza istinaden ilk durağımız Kızıl Kale olarak da bilinen Agra Kalesi olacaktır. Turumuz sonrasında öğle yemeği için serbest zaman. Sonrasında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve Dünya’nın Yedi Harikasından biri olan Tac Mahal’I keşfeceğiz. Turumuzun ardından otel transferimizi gerçekleştiriyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek Mohabbat Taj Show’una katılabilirler. Akşam yemeği ve gecelememiz Agra’daki otelimizde.

Bu turumuzda Şah Cihan’ın eşi kraliçe Mumtaz Mahal’e olan dillere destan aşkını ve eşi için yaptırdığı mimari harikası Taj Mahal’in hikayesini anlatan müzikal tiyatro göstereisi ile eşsiz anlar yaşacayacağız

Ekstra Mohabbat Taj Show: 60-EUR (Kişi başı)


4 Gün : Agra-Fatehpur Sıkrı-Jaipur

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip Jaipur’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 5-6 saatlik yolculuğumuz sırasında yol özerinde Fatehpur Sikri’yi ziyaret edeceğiz. İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ile Fatehpur Sikri, yapımından 14 yıl sonra politik nedenlerden ötürü terk edilmiştir. Şu anda çöl şehir olarak da anılmaktadır. Burada geniş avlu, büyük dörtgen avlu ve Pachisi’nin yanısıra Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı, Birbal Sarayı, Rüzgar Sarayı, Panch Mahal ve Fatehpur Sikri’nin sembollerinden Şeh Salim Chisti’nin onuruna yapılmış olan Cuma Camisi ve Salim Chisti’in mozolesini ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrasında Jaipur’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımıza istinaden otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek Bollywood Sineması Turuna katılabilirler. Akşam yemeği ve gecelememiz Jaipur’daki otelimizde. 

1976 yılından beri bir çok Bollywood filminin prömiyerinin yapıldığı ve Jaipur’un simgelerinden biri haline gelen Raj Madir’de bir Bollywood filmini izleme fırsatı bulacaksınız. Rehberimiz filmden once filmin hikayesi hakkında size bilgilendirecek.

Ekstra Bollywood Sineması: 30-EUR (Kişi başı)5 Gün : Jaipur

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Jaipur’un 11 km dışında bulunan ve 1728 yılına kadar bölgenin başkenti olan Amber Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Jeepler ile bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken burada aynı zamanda aynalar ile görkemli bir ışıltıya sahip olan Sheesh Mahal, bir diğer adı ile Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağı’nı da görme fırsatını yakalayacağız. Turumuzun ardından Jaipur’un merkezinde bulunan Şehir Sarayı, astrolojik gözlem evi Jantar Mantar ve Rüzgar Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeği ve gecelememiz Jaipur’daki otelimizde.


6 Gün : Jaipur-Delhi

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Delhi’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 6 saat sürecek yolculuğumuzun ardından öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman. Sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Akşam bir Hint ailesinin evine konuk olup Hint kıyafetleri ile Hint müziği eşliğinde eğleneceğiz. Akşam yemeği ve gecelememiz otelimizde. 


7 Gün : Delhi-Doha-İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Doha’ya uçuyoruz. Yerel saat ile Doha’ya varışımıza istinaden bağlantı uçuşuyla İstanbul’a hareket. Akşam saatlerinde İstanbul’a varışımızın ardından turumuzun sonu. Otel Bilgileri

Delhi: Vivanta by Taj Surajkund 5* vb.

Agra: Howard Plaza Hotel 4* vb.

Jaipur: Golden Tulip 4* vb.Fiyata dahil olan hizmetler

Qatar Havayolları tarifeli seferi ile Doha aktarmalı İstanbul – Delhi – İstanbul  ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak biletleri,

Havalimanı vergileri,

Belirtilen ve benzeri kategorideki otellerde 5 gece yarım pansiyon konaklamalar (Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri dahil),

Alan transferleri,

Yeni Delhi ve Eski Delhi turları,

Agra Kalesi turu ve giriş ücreti,

Taj Mahal turu ve giriş ücreti,

Fatehpur Sikri turu ve giriş ücreti,

Amber Kalesi turu ve giriş ücreti,

Jantar Mantar Gözlemevi giriş ücreti,

Hint Ailesi ev ziyareti,

Türkçe rehberlik Hizmeti.

Seyahat Sigortası (Turun iptali durumunda tur ücretinin %15'i kapsam dışıdır)


Fiyata dahil olmayan hizmetler

Yurtdışı çıkış harcı

Öğlen Yemekleri

Vize Ücreti (Yeşil pasaporta da vize gerekmektedir)

Kişisel harcamalar

Programda dahil olduğu belirtilmeyen turlar ve ekstra turlar
Ekstra Tur Paketleri

Kayıt esnasında alınması şartı ile;

Large Paket (Opsiyonel)

Mohabbat Taj Show / Bollywood Show

Kişi başı 90-EUR Yerine 65-EUR


Önemli Notlar

***Satın alınan tur HIS turızm organizasyonu olup,diğer seyahat acentaları misafirlerinin de katılımı muhtemel olacaktır.

***Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır. 

Belirtilen uçuş saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması gerekmektedir.

Triple konaklama imkanı müsaitliğe göre verilmektedir. 3. kişi için katlanabilir yatak verilir.

Tur fiyatlarımıza yurt dışı çıkış harç bedeli dahil değildir. Çıkış harcının yolcular tarafından ödenmesi gerekmektedir.

Skyhub, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir.Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir.  Yurtdışı gezilerinde gezinizin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.  Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Skyhub sorumlu tutulamaz.Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.


Sıkça Sorulan Sorular

Sağlık: Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

Vize Bilgileri: Hindistan tüm pasaportlara vize uygulamaktadır. Hindistan vizesi için şahsi olarak konsolosluğa gidilmesi gerekmektedir. Detaylı bilgi için vize departmanımızla irtibata geçmeniz ricadır.

Uçuş Süreleri: İstanbul-Delhi uçuşumuz direkt uçuş olup yaklaşık 6 saat sürmektedir.

Para Birimi: Hint Rupisi ’dir. Dolar ve Euro kolayca değiştirilebiliyor. Kredi kartı kullanımı da oldukça yaygın olmakla beraber kredi kart dolandırıcılığına karşı dikkatli olunmalıdır.

Saat Dilimi: Türkiye’den 2,5 saat ileridedir. Telefon Kullanımı: Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar: Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, sort ve pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü: Hindistan Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır. Yemeklerimizi otelimizde ve en iyi restoranlarda alacağımız için hiçbir sorunla karşılaşmayacaksınız ayrıca gideceğimiz her yerde kapalı şişe suyu temin etme imkânımız olacaktır. Asla açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan akan suyu tüketmemeliyiz. Konaklayacağımız oteller sağlık bilgisi bakımından üst düzey tesisler olduğundan bu riskler minimumdur.

Elektrik: Genelde 200-220 V kullanılıyor. Hindistan’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Birçok priz tipine bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir.

Alışveriş: Yeni Delhi’de alışveriş yapılabilecek en önemli mekanlardan biri The Central Cottage Industries Emporium. Bir çok şubesi bulunan bu mağazalar zinciri sabit fiyatlarla müşterilerine hizmet veriyor. Ağaç oymaları, bakır işlemeli eşyalar, biblolar, kumaşlar ve hatta mobilyalar çok uygun fiyata alınabilir.


Turun artıları

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Şah Cihan tarafından yaptırılmış Red Fort, Mahatma Ghandi’nin anısına yapılmış Raj Ghat,Hindistan’ın en büyüğü Cuma Camisi ve Chandni Chowk isimli yerel market ile Eski Delhi’yi göreceğiz.

Şehir Sarayı Müzesi’nde Rajastan Bölgesi’nin tarihine ışık tutan kültürel ve tarihi mirasları görüyor, büyüleyici Jantar Mantar Gözlemevi’ni ziyaret ediyoruz.

Aşk uğruna yapılmış en büyüleyici yapıtlardan biri olan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Taj Mahal’i keşfediyoruz.

16. yüzyılda bir dönem Mughal Hanedanlığının imparatorluk kenti olmuş, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Fatehpur Sikri’yi geziyoruz.


Yerel Hizmetler Hakkında Önemli Bilgilendirme

Satın almış olduğunuz tur paketi “His/Skyhub Turizm” tarafından düzenlenmektedir. Havalimanı karşılamaları ve diğer tüm yerel hizmetler “His/Skyhub Turizm” tarafından organize edilmektedir. Farklı acente misafirlerinin de tura katılımı muhtemeldir.

Delhi(1)-Agra(1)-Jaipur(2)-Delhi(1) 02-08 Şubat / Qatar Havayolları

Tarih
2.02.2020
8.02.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 990,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 990,00 EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.240,00 EUR
1. Çocuk
0 - 2 yaş
220,00 EUR
1. Çocuk
2 - 12 yaş
920,00 EUR

Delhi(1)-Agra(1)-Jaipur(2)-Delhi(1) 15-21 Şubat / Qatar Havayolları

Tarih
15.02.2020
21.02.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 990,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 990,00 EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.240,00 EUR
1. Çocuk
0 - 2 yaş
220,00 EUR
1. Çocuk
2 - 12 yaş
920,00 EUR
Satın Al
Son 2 oda