Sayfa Yükleniyor

Lütfen Bekleyiniz

Hindistan & Nepal Turu (Jaipur-Agra-Varanasi-Delhi-Kathmandu) - Kurban Bayramı

17.08.2018'den itibaren kalkışlı

1.998,00 USD 9.695,30 TL
SATIN AL

Gezilecek Yerler;
Pembe şehir olarak bilinen Jaipur, Moğol imparatoru Şah Jahan tarafından eşi için yaptırılmış dünyadaki en güzel eserlerden biri olan Taj Mahal, Varanasi'de akşam kutsal bir ölü yakma töreni olan Aarti ve çok daha fazlası...

THY

TUR ÖZELLİKLERİ

 • Turlar Dahil
 • Türkçe Rehberli
 • Türkiye Çıkışlı / Varışlı

1.Gün: İstanbul-Delhi

Dış hatlar terminalinde bulunan Setur deskinde rehberiniz ile buluşma. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Delhi'ye uçuyoruz. Geceleme uçakta.

2.Gün: Delhi-Jaipur

Yaklaşık 6,5 saatlik bir yolculuğun ardından Delhi'ye varış ve bizi bekleyen özel lüks otobüsümüz ile Jaipur'a hareket. Yaklaşık 5 saatlik bir yolculuğun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Öğleden sonra "pembe şehir" olarak bilinen Jaipur şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Pembe renk geleneksel hoşgeldin anlamında kullanılır, 1853 yılında Prens Albert'in ziyaret onuruna istinaden şehir Pembe renge bürünmüş ve halen şehirde hoşgeldin kutlamaları için bu renk kullanılmaktadır. Turumuz esnasında görülecek yerler arasında City Palace, Jantar Mantar Gözlemevi, Hawa Mahal veya Rüzgarlar Sarayı olarak da adlandırılan 5 katlı ve 1000 pencereli yapı görülecektir. Şehir turunun ardından otele dönüş. Akşam yemeği otelinizde.

3.Gün: Jaipur-Agra

Sabah kahvaltısının ardından Amber Fort gezisi için hareket. Jaipur şehrinin 11 km dışında bulunup, 1728 yılına kadar eyaletin başkenti konumunda ki Amber Fort'a filler ile çıkılacaktır. (Fillerin müsait olmaması durumunda 4*4 arazi araçları kullanılacaktır.) Tur sonrasında Agra'ya hareket. (Yaklaşık 6 saat, 260km) Otele varış ve giriş işlemlerinden sonra Agra Fort ziyaret edilecektir. Akşam yemeği otelinizde.

4.Gün: Agra-Delhi-Varanasi

1630 yılında Moğol İmparatoru ŞAH JAHAN tarafından 40 yaşında 14. çocuğunu doğururken ölen eşi MÜMTAZ BEGÜM için sevgi üzerine yaptırılmış, dünyadaki en güzel eserlerinden olan ünlü TAJ MAHAL görülecektir. Tur sonrasında çok erken saatte özel otobüsümüz ile Delhi’ye hareket. Kahvaltımızı breakfast-box olarak alacağız. Yaklaşık 4 saatlik bir yolculuğun ardından Delhi'ye varış. Varışa istinaden Varanasi uçuşu için havalimanına transfer ve yerel Havayolları ile Varanasi'ye uçuş. Varışı takiben yapılacak şehir turunda panoramik olarak Varanasi şehri gezilip, Bharat Tapınağı görülecektir. Hindistan haritasının mermer bir platform üzerine işlenmiş halini barındıran bu müzeye tapınak denmesinin sebebi ise oldukça ilginçtir. Bir Hintli için dört anne vardır; Ganga (ganj nehri) anne, kutsal inek anne, kendi annesi ve Bharat Mata yani Hindistan anne. Şehir turumuzu tamamladıktan sonra otele transfer, odalara yerleşme. Sonrasında akşam ayini “Aarti” için nehir kıyısına hareket. Akşam yemeği otelde.

5.Gün: Varanasi-Delhi

Sabah kahvaltısı öncesinde, erken saatlerde Ganj Nehrinde büyük kayıklarla dolaşmak ve sabah ayinine giden Hindularla bir arada olmak için otelden ayrılıyoruz. Tur sırasında nehirde yıkanan, çamaşırlarını yıkayan, yoga yapan ve güneşin doğuşunu kutsal nehir Ganj'a girerek ve dualar ederek karşılayan Hinduların yaşamına dahil oluyoruz. Tanrı Shiva'nın şehri olan Varanasi'de ölmek veya burada bedeninin yakılması yeniden doğum zincirinden kurtulmak ve mutlak kurtuluşa ermek için bir anahtardır. Bu nedenle de şehirde kutsal bir ölü yakma alanı (Manikarnika Ghat) bulunmaktadır. Ardından yerel havayolları ile Delhi'ye uçuyoruz. Varışa istinaden otele transfer ve dinlenmeniz için serbest zaman. Akşam yemeği otelde.

6.Gün: Delhi

Kahvaltı sonrası Delhi şehir turu için hareket. Görülecek yerler arasında Eski ve Yeni Delhi'nin en önemli mekanları bulunmaktadır. Hindistan'ın en büyük camisi Jama Masjid, Mahatma Ghandi'nin naaşının yakıldığı Raj Ghat, Parlemento Binası ve Cumhurbaşkanlığı Binası, Hindistan Kapısı (India Gate), Qutub Minar ve külliyesi bulunmaktadır. Akşam yemeği otelinizde.

7.Gün: Delhi-Kathmandu

Himalayaların eteğinde Hindu ve Budist tapınakların süslediği gizemli Katmandu Vadisi ‘nde hayatınıza yeni bir sayfa açtıracak müthiş bir atmosfer yaşayacaksınız. Tüm bu atmosferi rehberimiz eşliğinde keşfetmeye başlıyoruz. Kathmandu ‘nun merkezi olan Hanuman Dhoka Durbar ve çevresindeki önemli tapınakları, meydanları, sarayları ve yerel yaşamı göreceğiz. Kathmandu vadisinde hala canlılığını koruyan bir inanç olan yaşayan tanrıça Kumari'nin evini görme şansımız da olacak. Şehrin çarşı ve caddelerinde yapılan yürüyüş sırasında şehre hippilerin geldiği dönemden beri popüler kültürün bir parçası olan mekanları göreceğiz. Ardından otelimize hareket ve dinlenmeniz için serbest zaman. Akşam yemeği otelde.

8.Gün: Kathmandu

Kahvaltı sonrası Kathmandu kuruluş efsanesinde yer alan, şehri yüksek bir noktadan görebileceğimiz ve en önemli Budist hac duraklarından Swayambhunath stupası, diğer adıyla maymun tapınağını dışarıdan panoramik olarak görüyoruz. Ardından Tibet ‘li Budistlerin merkezi olan Bodhnaht Stupa ‘sında hayat felsefelerini çözümlüyoruz. Öğleden sonra bölgenin en önemli Hindu tapınağı olan Pashupatinath'a gidiyoruz. İçeriye sadece Hinduların girebildiği bu tapınak ve çevresi önemli bir ibadet alanıdır. Kutsal Bagmati nehrinin hemen yanındaki Ghatlarda ölü yakma törenleri düzenlenmektedir. Ardından Kathmandu vadisinin diğer önemli şehri olan Bhadgon'a (diğer adıyla Bakhtapur) gidiyoruz. Ahşap işçiliğinin en güzel örneklerini göreceğimiz evleri, çömlek ustalarının çalıştığı meydanı, Saray Meydanı ve diğer bütün güzel meydanlarıyla iz bırakacak... Gün sonunda otelimize hareket ve dinlenmeniz için serbest zaman. Akşam yemeği otelde.

9.Gün: Kathmandu-İstanbul

Kısa bir uykunun ardından havalimanına hareket. Uçağa biniş işlemleri ve yaklaşık 7 saatlik uçuş sonrası İstanbul’a varış. Sizlere vereceğimiz hizmet kalitesini arttırmak adına anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere !

Otel Bilgileri

 • Jaipur Marriott 5* vb.
 • Agra Hilton 5* vb.
 • Varanasi Madin 5* vb.
 • Delhi Novotel Aerocity 5* vb.
 • Kathmandu Soaltee Crown Plaza 5* vb.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul-Delhi / Kathmandu-İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve alan vergisi
 • Yerel hava yolları ile Delhi-Varanasi-Delhi-Kathmandu arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Programda belirtilen yarım ve tam günlük şehir turları
 • Amber Fort fil/jeep biniş
 • Varanasi'de akşam ayini
 • 5* otellerde yarım pansiyon bazında konaklama
 • Havaalanı-otel-Havaalanı transferleri
 • Setur rehberlik hizmetleri
 • Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Önemli Bilgiler

 • Nepal vizesi için misafirlerin yanlarında 2 adet vesikalık fotoğraf bulundurması gerekmektedir.
 • Nepal vize ücreti (kişibaşı 25 usd) yolcular tarafından havalimanında direkt olarak ödenmelidir.
 • Hindistan için vize gerekmektedir.
 • Program içeriği aynı kalmak kaydıyla gezilecek günlerin sırası değiştirilebilir.
 • Tur fiyatlarımıza yurt dışı çıkış harç bedeli (15 tl) dahil değildir.
 • Çıkış harcının yolcular tarafından ödenmesi gerekmektedir.
 • Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.
 • Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.
 • Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.
 • Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.
 • Kesin otel ve havayolu bilgisi tur hareket tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir.
 • Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır. Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.
 • 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.
 • Hindistan ve Nepal tüm pasaportlara vize uygulamaktadır. Hindistan vizesi için şahsi olarak konsolosluğa gidilmesi gerekiyor. Nepal vizesini hem konsolosluktan hem de havalimanından alabilirsiniz.
 • Para birimleri Hint Rupisi ve Nepal Rupisi’dir. Dolar ve Euro kolayca değiştirilebiliyor. Kredi kartı kullanımı da oldukça yaygın olmakla beraber kredi kart dolandırıcılığına karşı dikkatli olunmalıdır.
 • Türkiye’den 2,5 saat ileridedir.
 • Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.
 • Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, şort ve pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.
 • Hindistan Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır. Asla açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan akan suyu tüketmemeliyiz. Konaklayacağımız oteller sağlık bilgisi bakımından üst düzey tesisler olduğundan bu riskler minimumdur.
 • Genelde 200-220 V kullanılıyor. Hindistan’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Birçok priz tipine bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir.

Jaipur(1)-Agra(1)-Varanasi(1)-Delhi(2)-Kathmandu(2) 17-25 Ağustos / Türk Hava Yolları

TarihÇift Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Kişilik Oda
(Kişi Başı)
1. Çocuk
2 - 11 yaş
   
17.08.2018
25.08.2018
1.998,00 USD1.998,00 USD2.698,00 USD1.998,00 USD Satın Al