Sayfa Yükleniyor

Lütfen Bekleyiniz

Hindistan'da Diwali Festivali Turu

01.11.2018'den itibaren kalkışlı

2.597,00 USD 15.107,79 TL
SATIN AL

Gezilecek Yerler;
Aydınlığın karanlığı, iyinin kötüyü, bilgeliğin cehaleti, umudun hayal kırıklığını yendiği, ışıkların festivali Diwali...

THY

TUR ÖZELLİKLERİ

 • Turlar Dahil
 • Türkçe Rehberli

1. Gün: İstanbul-Delhi

Dış hatlar terminalinde bulunan Setur deskinde rehberiniz ile buluşma. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Delhi’ye hareket. Geceleme uçakta.

2. Gün: Delhi-Agra “Agra Gastronomi Turu”

Yaklaşık 7 saatlik bir yolculuğun ardından Delhi'ye varış ve Delhi'de bizi bekleyen özel lüks otobüsümüz ile Agra'ya hareket. Yaklaşık 4 saatlik bir kara yolculuğun ardından Agra’ya varış. Varışa istinaden yerel tadları deneyimleyeceğimiz “Agra Gastronomi Turu” ‘nu gerçekleştireceğiz. Bu turumuzda farklı damak tadlarına hitap eden bölgenin yerel yemeklerini deneyip, rehberimiz eşliğinde bu farklı kültürü daha yakından tanıyacaksınız. Turun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği otelde.

3. Gün: Agra-Jaipur “Taj Mahal ve Agra Kalesi”

Sabah erken saatlerde Agra şehir turu yapılacaktır. Gezi esnasında 1630 yılında Moğol İmparatoru Şah Jahan tarafından 40 yaşında 14. çocuğunu doğururken ölen eşi Mümtaz Begüm için sevgi üzerine yaptırılmış, dünyadaki en güzel eserlerinden olan ünlü TAJ MAHAL ve ardından Agra Kalesi gezilecektir. Turun ardından Jaipur'a hareket. Yaklaşık 6 saatlik bir yolculuk sonrasında otelimize varış. Akşam yemeği otelde.

4. Gün: Jaipur “Amber Fort ve Jaipur Tanıtım Turu”

Sabah kahvaltısının ardından Amber Fort gezisi için hareket (Jaipur şehrinin 11 km dışında bulunup, 1728 yılına kadar eyaletin başkentiydi). Tur sırasında kaleye filler ile çıkılacaktır. (Fillerin müsait olmaması durumunda 4*4 arazi araçları kullanılacaktır.) Sheesh Mahal, Jai Mahal diğer görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra Pembe şehir olarak bilinen Jaipur şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Pembe renk geleneksel hoşgeldin anlamında kullanılır, 1853 yılında Prens Albert'in ziyaret onuruna istinaden şehir Pembe renke bürünmüş ve halen şehir hoşgeldin kutlamaları için bu renk kullanılmaktadır. Turumuz esnasında görülecek yerler arasında; City Palace, Jantar Mantar Gözlemevi, Hawa Mahal veya Rüzgarlar Sarayı olarak da adlandırılan 5 katlı ve 1000 pencereli yapı görülecektir. Şehir turunun ardından akşam yemeği için Hintli bir ailenin evini ziyaret ediyor ve bu özel geceyi rehberimiz eşliğinde deneyimliyoruz.

5. Gün: Jaipur-Jodhpur

Sabah Rajastan eyaletinin önemli şehirlerinden biri olan ve güneşli havası ile bilindiğinden “Sun City” olarakta adlandırılan Jodhpur’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 6 saat sürecek olan bir yolculuk sonrasında Jodhpur’a varıyoruz. Otelimize transfer ve dinlenme. Akşam yemeği otelde.

6. Gün: Jodhpur-Udaipur “Mehrangarh Sarayı, Jodhpur Tanıtım Turu ve Ranakpur Tapınağı”

Eski şehirdeki birçok yapının Mavi renkte dekore edilmesi sebebiyle aynı zamanda “Mavi Şehir” olarakta bilinen Jodhpur’u rehberimiz eşliğinde tanımaya başlıyoruz. Şehirdeki önemli yapılardan biri olan Mehrangarh Fort’da ki muhteşem yapıları, müzesinde yer alan kraliyet ailesine ait eşyaları, silahları, kraliyet süslemelerini, ve çok daha fazlasını rehberimizin anlatımlarıyla keşfedeceksiniz. Turumuzun ardından yaklaşık 5 saatlik bir yolculuk sonrasında Udaipur’a doğru yol alıyoruz. Yol üzerinde yapımı 15. Yüzyıllara dayanan Hindu dininin önemli tapınaklarından biri olan Ranakpur Tapınağını ziyaret ediyoruz. Ardından Udaipur’a doğru yolculuğumuz devam ediyor ve varışı takiben akşam yemeği otelinizde.

7. Gün: Udaipur “Tekne Turu, Udaipur Tanıtım Turu ve DİWALİ”

Rajastan eyaletinin ve Hindistan’ın en önemli şehirlerinden biri olan Udaipur, tarihi, kültürel mirası ve muhteşem yapıtlarıyla sizlere oldukça keyifli dakikalar yaşatacak. Günümüz, bölgenin en güzel göllerinden biri olan Lake Pichola gölünde yapılacak bir tekne turu ile başlıyor. Udaipur’un en büyük gölü olan Lake Pichola yapay bir göl olup dönemin lideri Maharana Lakha tarafından 1362 yılında yaptırılmıştır. Tur sonrasında, gölleriyle, çölün ortasında bir vaha olarak tanımlayabileceğiniz Udaipur’u rehberimiz eşliğinde tanımaya başlıyoruz. İlk olarak Şehir Sarayı’nı keşfediyoruz. Günümüzde halen kraliyet ailesinin evi olan sarayın bir kısmı müze olarak dizayn edilmiştir. Jagdish Tapınağı ve Sahelion-ki-Bari Bahçeleri’ni görüdkten sonra akşam grup olarak DİWALİ heyacanını yaşayacağız ! Diwali; aydınlığın karanlığı, iyinin kötüyü, bilgeliğin cehaleti, umudun hayalkırıklığını yendiği, ışıkların festivalidir. Her yıl Sonbahar’da Hindistan’da coşkuyla kutlanan bu festivalde insanlar yeni kıyafetlerini giyer, birbirlerine hediyeler alır, evlerini ve sokaklarını rengarenk ışıklarla donatırlar.

8. Gün: Udaipur-Delhi

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Delhi uçuşu için Udaipur havalimanına hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik kısa bir uçuşu takiben Delhi’ye varıyoruz. Konaklamayı yapacağımız otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği otelde.

9. Gün: Delhi “Delhi Tanıtım Turu”

Kahvaltı sonrası Delhi şehir turu için hareket. Görülecek yerler arasında Eski ve Yeni Delhi'nin en önemli mekanları bulunmaktadır. Hindistan'ın en büyük camisi Jama Masjid, Mahatma Ghandi'nin naaşının yakıldığı Raj Ghat, Parlemento Binası ve Cumhurbaşkanlığı Binası, Hindistan Kapısı (India Gate), Qutub Minar ve külliyesi bulunmaktadır. Akşam yemeği otelde.

10. Gün: Delhi-İstanbul

Kısa bir uykunun ardından havalimanına hareket. Uçağa biniş işlemleri ve 6 saatlik uçuş sonrası İstanbul’a varış. Sizlere vereceğimiz hizmet kalitesini arttırmak adına anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere !

Oteller

 • Agra Courtyard by Marriott 5* vb.
 • Jaipur Marriott 5* vb.
 • Jodhpur ITC Welcom 5* vb.
 • Udaipur Trident 5* vb.
 • Delhi Hyatt 5* vb.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul-Delhi-İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve alan vergisi
 • Yerel hava yolları ile Udaipur-Delhi arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Programda belirtilen yarım ve tam günlük şehir turları
 • 5* otellerde yarım pansiyon bazında konaklama
 • Havaalanı-otel-Havaalanı transferleri
 • Setur rehberlik hizmetleri
 • Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Önemli Notlar

 • Hindistan için vize gerekmektedir.
 • Program içeriği aynı kalmak kaydıyla gezilecek günlerin sırası değiştirilebilir.
 • Tur fiyatlarımıza yurt dışı çıkış harç bedeli (15 tl) dahil değildir. Çıkış harcının yolcular tarafından ödenmesi gerekmektedir.
 • Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.
 • Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.
 • Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.
 • Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.
 • Kesin otel ve havayolu bilgisi tur hareket tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir.
 • Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır. Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.
 • 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.

Agra(1)-Jaipur(2)-Jodhpur(1)-Udaipur(2)-Delhi(2) 01-10 Kasım / Türk Havayolları

Tarih Çift Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Kişilik Oda
(Kişi Başı)
1. Çocuk
0 - 1 yaş
1. Çocuk
2 - 11 yaş
     
01.11.2018
10.11.2018
2.597,00 USD 2.587,00 USD 3.397,00 USD 497,00 USD 2.497,00 USD Satın Al