Sayfa Yükleniyor

Lütfen Bekleyiniz

Japonya ve Kore Turu - Kurban Bayramı

16.08.2018'den itibaren kalkışlı

3.199,00 USD 21.011,35 TL
SATIN AL

Gezilecek Yerler;
Tokyo & Kyoto & Osaka & Seul

THY

TUR ÖZELLİKLERİ

 • Türkçe Rehberli
 • Vizesiz
 • Türkiye Çıkışlı / Varışlı

1.Gün: İstanbul

Atatürk Hava Limanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından gece yarısından sonra gerçekleşecek uçuşumuza kadar kısa bir bekleme.

2.Gün: İstanbul-Tokyo

Tokyo’ya hareket. Tokyo'ya varışımıza takiben alanda bizi bekleyen aracımız ile konaklama yapacağımız otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Tokyo otelimizde.

3.Gün: Tokyo

Kahvaltının ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzun ilk durağında ünlü Asakusa Bölgesini ve Sensoji Tapınağını geziyoruz. Ardından Dünya’nın ikinci uzun kulesi Sky Tree ve ihtişamlı Kraliyet Sarayı panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında daha sonra şehrin panoramik manzarasını görebileceğimiz Roppongi Hill’s’e çıkıyoruz. Sonrasında Tokyonun en ünlü caddesi Ginza ve ünlü yaya geçidi ile bilinen Shinjuku’yu göreceğiz. Turumuz sonrasında serbest zaman. Konaklama Tokyo otelimizde.

4.Gün: Tokyo

Kahvaltımızın ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği Nikko Turu’na katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Japonya’nın en güzel yerlerinden birisi olan Nikko’da önce Chunzenjiko’yu ve burada bulunan harika gölün etrafını gezecek ardından Kegon Şelale’leri ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından 15000 iş çi tarafından günümüzün parası ile üç yüz milyon Euro’ya mal olan Toshogu Mabedini göreceğiz. Gezimizin ardından Tokyo’ya dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Ekstra Nikko Turu (Öğle Yemekli): 185-USD (Kişi Başı)

Katılım çoğunluğuna göre alternatif çevre gezisi;
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği, Fuji & Hakone turuna katılabilirler. Turumuzda önce eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı, 3.776 metre yüksekliği ile Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye gideceğiz. Bu görkemli dağa yaklaşabileceğimiz uygun noktaya ulaştıktan sonra 1,5 saat uzaklıktaki Hakone’ye varıyoruz. Ashi Gölü’nde yapacağımız tekne gezisinde doğa harikası coğrafyada keyifli vakit geçirip, fotoğraf çekme fırsatı elde edeceğiz. Tur sonrası Tokyo’ya dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Ekstra Fuji & Hakone Turu: 175-USD (Kişi başı)

***Yarın olacak tren yolculuğunda rahat hareket etmemiz için bagajlarımızı sabah erken saatte özel otobüs ile Kyoto’ya yollayacağız. Bu nedenle bagajlarınızı hazırlamanız gerekmektedir. Ayrıca yarın için yanınıza kullanmak isteyeceğiniz küçük bir sırt çantası hazırlamanızı öneririz***

5.Gün: Tokyo-Osaka-Kyoto

Kahvaltımızın ardından tren istasyonuna transfer olacağız. Japonya’nın en önemli ekonomi, ticaret ve sanayi merkezlerinden olan Osaka doğru yola çıkıyoruz. Panoramik şehir turumuza 17.yüzyılda inşa edilmiş ve Japon mimarisinin en güzel örneklerinden olan Osaka Kalesi ve iki kuleden oluşan Umeda Sky Gökdeleni ile başlayacağız. Turumuzun devamında bu modern devasa kentin tadını çıkartmak ve alışveriş için Shinsaibashi'de serbest zaman. Sonrasında otobüs ile Kyoto’ya hareket ediyoruz. Otele transfer ve geceleme.

6.Gün: Kyoto

Kahvaltımızın ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Japonya’nın geleneklerine en bağlı olduğu güzel ve ruhani eski başkent Kyoto aynı zamanda halkın geleneksel kıyafetlerle dolaştığını görebileceğimiz ender yerlerden biridir. Sannenzaka ve Ninenzaka keyifli bir yürüyüş yaparak altında akan suyun kutsal olduğuna inanılan Kiyomizu Tapınağı’na varacağız. Sonrasında Kinkajuki Tapınağı’nı görecek ve otelimize transfer olacağız. Serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz öğleden sonra yarım gün sürecek olan Ekstra Nara turuna katılabilirler. Turumuzda UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Nara’ya gideceğiz. İlk önce Horyuji Tapınağı’nı görecek ardından Todaiji Tapınağı’nı, büyüleyici Yoshikien bahçesini ve Ceylan Parkını ziyaret edeceğiz. Sonrasında Kasugataisha Mabedi’ni görecek ve Kyoto’ya döneceğiz. Konaklama otelimizde.

Ekstra Nara Turu: 160-USD (Kişi Başı)

7.Gün: Kyoto

Kahvaltıdan sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği Hiroşima & Miyajima turuna katılabilirler. Turumuzda önce hızlı tren ile Hiroşima’ya gidiyoruz. Burada Hiroşima Kalesini dıştan göreceğiz ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Barış Anıtı Parkı’nı gezeceğiz. Ardından Feribot ile Miyajima adasına gideceğiz. Sonrasından Itsukushima Mabedini görecek ve Kyoto’ya döneceğiz. Gezimizin ardından serbest zaman. Geceleme Kyoto otelimizde.

Ekstra Hiroşima & Miyajima Turu: 399-USD (Kişi Başı)

Veya Alternatif olarak Fusimi İnari Bambu ormanı ve Kobe turumuza katılabilirler. Bu turumuzda gezeceğimiz Fusimi inari tapınağı Dünyaca ünlü Bir Geyşanın hatıralarının çekildiği tapınak olması ile meşhurdur. Fusimi inari tapınaı sonrsı yüzlerce çeşit bambunun var olduğu etkileyici Bambu ormanlarını ziyaret edeceğiz. Sonrası gezimiz Kobe şehri ile devam edecek Yaklaşık 1 saatlik yolculk sonrası Kobe şehrine varışımızın ardından Kobe şehir turumuzu ve ardından Ikuta Shinto tapınağını ve limanda bulunan mozaik çarşı bölgesini ziyaret edip serbest zamanınız olacak. Gezimizin ardından serbest zaman. Geceleme Kyoto otelimizde.

Ekstra Fusimi inari & Bambu ormanları & Kobe Turu: 100-USD (Kişi başı)

8.Gün: Kyoto-Osaka-Seul

Sabah erkenden Osaka havalimanına transfer oluyoruz ve yerel hava yolları uçuşu ile Seul’e uçuyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçuşumuzun ardından Seul kentine varıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında 1395 Yılında Jaseon Hanedanı’nın kurucusu olan Kral Taejo tarafından yaptırılan Gyeongbokgung Sarayı, şehrin kalbinde yer alan Insa Dong caddesi ve birçok pahalı markaya ev sahipliği yapan Myeong-Dong caddesi göreceğimiz yerler arasında olacak. Turumuzun ardından otelimize hareket ediyoruz. Bu akşam dileyen misafirlerimiz ile Ekstra Han Nehri Tekne gezisine katılabilirler. Kore yarımadasının en büyük 4. nehri olan ve şehri ikiye bölen bu nehirde Seul halkının su kenarında yaşantısına tanıklık edebilirsiniz. Bu gezimizde Seul’u ışıklar altında görme imkânına sahip olacaksınız (akşam yemeği dâhil değildir).

Ekstra Han Nehri Tekne Turu: 55-USD (Kişi Başı)

9.Gün: Seul

Kahvaltıdan sonra serbest zaman. Dileyen konuklarımız ekstra Kuzey Kore sınırında bulunan Tarafsız Bölge / DMZ turuna katılabilirler. Dünyada ikiye bölünmüş tek ülke olan Kore’yi bir başka açıdan, Güney ve Kuzey sınırından görebileceksiniz. Son derece güvenli bu askerden arındırılmış tampon bölgeye gittiğimizde burada neler olduğunu hissedecek ve Kore’ye neler olduğunu da anlayabileceksiniz. (Pasaportunuzu yanınızda bulundurmayı unutmayın.) Tur sırasında Özgürlük köprüsü, 1978 yılında bulunan Kuzey Korelilerin iki sınır arasında yaptığı 1.7 km uzunluğundaki Üçüncü Sızma Tüneli, Dorasan istasyonu, Gözetleme Merkezi, Imjingak Anıtı ve Birleşme Köyünü ziyaret edeceğiz. Ardından Seul’e dönerek Seul kulesi ve dünyaca bilinen markaları da barındıran ünlü alışveriş bölgesi Meyongdong caddesini göreceğiz. Geceleme otelinizde.

Ekstra Tarafsız Bölge / DMZ turu: 150-USD (Kişi Başı)

10.Gün: Seul-İstanbul

Kahvaltının ardından serbest zaman (otelde geç check-out garantisi bulunmamaktadır). Akşam saatlerinde rehberimizin bildireceği saatte otelden Seul havalimanına transfer olacağız. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Seul’den İstanbul’a uçacağız. Gecemiz uçakta geçiyor.

11.Gün: İstanbul

Sabah saatlerinde İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

Otel Bilgileri

 • 16-26 Ağustos Otelleri:
 • 4* Tobu Hotel Levant Tokyo vb.
 • 4* New Miyako Hotel Kyoto vb.
 • 4* Best Western Premier Seul Garden Hotel vb.
 • Oteller:
 • Hotel Metropolitan Tokyo Ikebukuro 4* vb.
 • Tokyu Hotel Kyoto 4* vb.
 • Best Western Premiere Hotel Kukdo Seul 4* vb.

Fiyata dahil olan hizmetler

 • THY Tarifeli seferi ile İstanbul-Tokyo ve Seul-İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Japonya ve Kore’de 4* otellerde kahvaltı dâhil toplam 8 gece konaklama
 • Tokyo-Osaka arası ekonomi sınıfı hızlı tren bileti ve vergileri
 • Osaka-Kyoto arası özel araç transferi
 • Tokyo-Kyoto arası bagaj taşıma ücreti
 • Osaka-Seul arası yerel hava yolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • Programda dâhil olarak belirtilen tüm çevre gezileri
 • Havalimanı-otel-havalimanı arası transferler
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası (Turun iptali durumunda tur ücretinin %15'i kapsam dışıdır)

Fiyata dahil olmayan hizmetler

 • Yurtdışı çıkış fonu
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Bahşişler
 • Kişisel harcamalar
 • Ekstra Turlar

Önemli Notlar

 • ***Satın alınan tur Bin-Rota organizasyonu olup, diğer seyahat acenteleri misafirlerinin de katılımı muhtemel olacaktır.
 • ***Ekstra turlar minimum 25 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.
 • 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır. 70 yaşın üzerindeki misafirlerimize yapılacak sigortalarda sürprim çıkmaktadır. Satış temsilcimiz bilgi verecektir.
 • Belirtilen uçuş saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması gerekmektedir.
 • Triple konaklama imkanı müsaitliğe göre verilmektedir. 3. kişi için katlanabilir yatak verilir.
 • Tur fiyatlarımıza yurt dışı çıkış harç bedeli (15 TL) dahil değildir. Çıkış harcının yolcular tarafından ödenmesi gerekmektedir.
 • Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.
 • Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.
 • Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.
 • Pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.
 • Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.
 • Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.
 • Binrota havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Binrota sorumlu tutulamaz. Binrota gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Binrota, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Binrota sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Sağlık: Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.
 • Vize Bilgileri: Kore ve Japonya çipli pasaportlardan vize istememektedir. Eğer eski pasaportunuzu (lacivert) kullanıyorsanız vize almanız gerekmektedir. Japonya tüm giriş yapan kişilerden girişte parmak izi alınmaktadır.
 • Uçuş Süreleri: İstanbul-Tokyo: 11,5 saat, Seul-İstanbul: 12 saat
 • Para Birimi: Japonya para birimi Yen’dir. Güney Kore para birimi Won’dur. Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.
 • Saat Dilimi: Türkiye ile her iki ülke arasında +6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 18.00.
 • Telefon Kullanımı: Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.
 • Kıyafet ve Gerekli Eşyalar: Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.
 • Yemek Kültürü: Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne ait bir mutfak hâkim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.
 • Elektrik: Japonya’da genelde 100 V kullanılıyor. Japonya’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/tokyo-japan sitesinden görülebilir. Adaptör getirmenizi öneririz. Kore’de Türkiye’de olduğu 220V ikili prizler kullanılmaktadır. Adaptöre gerek yoktur.
 • Alışveriş: Her iki ülke de özellikle elektronik konusunda tam bir alışveriş cennetidir. Bunun haricinde geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.

Turun Artıları

 • Dünya’nın ikinci uzun kulesi Sky Tree ve ihtişamlı Kraliyet Sarayını göreceğiz
 • Japonların Kutsal Dağı Fuji’yi görüp Hakone’yi ziyaret edecek ve Ashi Gölü’nde tekne turu yapabileceğiz
 • Muhteşem doğal güzelliğiyle Japonların kutsal mekânı Miyajima adasını göreceğiz
 • Japon sanat, kültür ve sanayisini içinde barındıran Nara kentinde Japon kültür ve yaşantısının tanığı olacağız.
 • Eski Başkent Kyoto'da kendimizi Japon kültür ve tarihinin içinde hissedeceğiz.
 • Hiroşima Barış Anıtı parkında Atom Bombası saldırısında hayatını kaybedenleri anma ve felaketin boyutlarını görme fırsatı yakalayacağız.
 • Kore’nin başkenti Seul’u keşfedeceğiz.

Tokyo(3)-Osaka-Kyoto(3)-Seul(2) 16-26 Ağustos / Türk Hava Yolları

TarihÇift Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Kişilik Oda
(Kişi Başı)
1. Çocuk
0 - 1 yaş
1. Çocuk
2 - 11 yaş
   
16.08.2018
25.08.2018
3.199,00 USD3.199,00 USDFiyat Sorunuz550,00 USD3.149,00 USD Satın Al