Kafka'dan Mozart'a Prag & Viyana

22 Mayıs 2020 'den itibaren kalkışlı

758,00 EUR 5.013,41 TL

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 3 taksit imkanı


Tur Hakkında

Prag & Viyana

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

 • Yeşil Pasaporta Vizesiz

1 Gün : İstanbul-Prag "Şehir Turu & Kafka Müzesi Gezisi ve Ekstra Ortaçağ Gecesi Turu"

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali SETUR deskinin önünde buluşma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Prag'a hareket. Prag havalimanında rehberiniz ile buluşmanın ardından güzel bir yürüyüş programıyla Prag’ta ki şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda Hratcany Kalesi, Aziz Vitus Katedrali, Aziz Georgy Manastırıni görerek başlıyor olacagiz, ardından küçük mahalle olarak geçen Mala Strana’da bulunan ve Prag’in sembol isimlerinden olan Kafka müzesini gezip o bölgede bir Cafe’de  yorgunluk kahvesi içeceğiz. Daha sonra Parlemento Binası ve IV. Karel köprüsünü göreceğiz. Köprüden karşı tarafa eski şehir meydanına (Stare Mesto) geçerek Astronomik Saat, Eski Belediye Binası ve Tyn Kilisesini göreceğiz. Daha sonra Paris Caddesi boyunca yürüyerek turumuzu tamamlayacağız. Ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Ortaçağ Gecesi turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk önce Avrupa’nın en güzel meydanlarının başında gösterilen Prag Eski Şehir meydanını tanıyoruz. Ardından Avrupa’nın ve Prag’ın 700 yıllık tarihi restoranındaki yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız. Bu sürprizli gecede dansçı esir kızlar masanızda size eşlik edebilir, ateş dansçıları, dilenciler, sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir. Sizler de bu masalsı atmosferde kaybolabilirsiniz. Eğlence sonrası otelimize dönüş ve geceleme otelinizde.

2 Gün : Prag "Ekstra Karlovy Vary Turu"

Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra tam günlük yemekli Karloyv Vary turu programına katılabilirler. 17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve Devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, ATATÜRK’ün 1918 de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın, Goethe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Tur sonrası öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrası otelimize dönüş ve dinlenme. Geceleme otelinizde.

3 Gün : Prag-Viyana "Şehir Turu ve Ekstra Klasik Müzik Konser Turu"

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Viyana şehrine doğru hareket ediyoruz. (Yaklaşık 4 saat) Varışa istinaden yapılacak olan Panoramik Viyana turumuzda Birleşmiş Milletler Binaları, Franz Kilisesi, Prater, Hundertwasser binasının ardından şehrin merkezi Ring çevresinde; Uygulamalı Sanatlar Müzesi, Hofburg Sarayı, Güzel Sanatlar Müzesi, Doğa Tarihi Müzesi, Parlemento Binası, Belediye Sarayı, Viyana Üniversitesi, Burg Tiyatrosu, Votif Kilisesi ve Belvedere Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otele transfer ve odalara yerleşme. Arzu edenler düzenlenecek olan Ekstra Klasik Müzik Konseri turuna katılabilir. Geceleme otelinizde.

4 Gün : Viyana "House of Music gezisi ve Ekstra Viyana Ormanları Turu"

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra yarım günlük Viyana Ormanları turu programına katılabilirler. Bu turumuzda Viyana’nın 25 km Mayerling bölgesini ve Avusturya Macarsitan imparatorlugu döneminde Krallarin tac giydigi Heilegenkreuz manastirini ve Baden kasabasini gezecegiz.

Tura katilanlar ile birlikte Viyana dönüsü tura gelmemis olanlarla buluşup Klasik Viyana Şinitzeli menülü öğle yemeğinde bulusacağız. Ardindan meshur müzik ustalarinin hayat hikayeleri ve eserlerini bir çatı altinda toplayan House of Music’i gezeceğiz. Daha sonra Viyana’da serbest zaman , akşam dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan yemekli Grinzing turuna katılabilirler. (Otantik bir Grinzing tavernasında bütün olarak pane edilmiş enfes Viyana şinitzellerini tatma imkanına sahip olacagız.) Geceleme otelimizde.


5 Gün : Viyana-İstanbul

Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer ve İstanbul'a hareket. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere !

Oteller

 • 22-26 Mayıs Turu Otelleri
 • Prag : Grandior Hotel Prag 4* vb.
 • Viyana : Austuria Trend Hotel Ananas 4* vb.
 • 31 Temmuz- 03 Ağustos Turu Otelleri
 • Prag : Occidental Five Hotel Prague 4* vb.
 • Viyana : Austuria Trend Hotel Ananas 4* vb.

Fiyata dahil olan hizmetler

 • İstanbul-Prag / Viyana-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergisi
 • Belirtilen veya benzeri otellerde 4 gece oda kahvaltı konaklama
 • Prag ve Viyana yarım günlük panoramik şehir turları
 • Prag Charles Bridge kahve ikramı
 • Kafka Müzesi gezisi ve girişi
 • Viyana'da öğle yemeği (Klasik Viyana Şinitzeli & Elmalı Strudel tatlısı)
 • Viyana House of Music gezisi ve girişi
 • Prag-Viyana transferleri
 • Alan-otel-alan transferleri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti (Rehberlik hizmeti varışa istinaden Prag Havalimanı'nda başlayıp, Viyana Havalimanı'nda son bulacaktır.)
 • Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Önemli Bilgiler

 • ***Ekstra turlarımız minimum 15 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 15 Kişinin altında kalan ekstra turlarda fiyatlar yeniden hesaplanacaktır.
 • İstanbul çıkışlı rehberlik hizmeti verilmemektedir. Rehberlik hizmeti varışa istinaden sağlanacaktır.
 • Üç kişilik oda müsaitlik doğrultusunda verilir. Müsaitlik var ise, üçüncü kişi için katlanır portatif yatak verilmektedir.
 • Kesin otel ve havayolu bilgileri tur kalkış tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir.
 • Yurtdışı çıkış harcı fiyatımıza dahil değildir.
 • Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır. Havayolu dolayısı ile oluşabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.
 • Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir. Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.
 • Program için vize gerekmektedir.
 • 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.
 • Setur program içeriği aynı kalmak kaydıyla tur içeriğinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.
 • Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

Ekstra Turlar

 • PRAG & ORTAÇAĞ GECESİ / Yetişkin: € 65 - Çocuk: € 55 (Kişi başı) Prag'a bir ortaçağ hanı olan restoran bölümünde, et çeşitleri, şarap-bira ve meşrubattan oluşan muhteşem akşam yemeğimizi, ortaçağ müziği ve ortaçağı yaşatan show ve gösteriler eşliğinde aldıktan sonra geceyarısı otelimize dönüyoruz. Fiyata dahil olan hizmetler: Ulaşım + Yemek + 2 adet içecek + Rehberlik
 • KARLOVY VARY / Yetişkin: € 65 - Çocuk: € 50 (Kişi başı) Prag'dan yaklaşık olarak 2 saatlik mesafede bulunan Karlovy Vary, 1358 yılında 4. Charles tarafından bulunan, dünyaca ünlü termal bölgedir. Bölgeye varışta, çevrede gezinti sonrası restoranda öğle yemeği ardından serbest süremizde şehir etrafında yürüyüş ve alışveriş yapılabilir. Fiyata dahil olan hizmetler: Ulaşım + Yemek + Rehberlik
 • VİYANA & KURSALON´DA STRAUSS KLASİK MÜZIK KONSERİ / Yetişkin-Çocuk: € 60 (Kişi başı) Tarihi bir mekanda Viyana’yala özleşmiş bir sanat ziyafeti. Klasik müzik konseri ve Bale gösterisi Fiyata dahil olan hizmetler: Ulaşım + Rehberlik + Giriş Bileti
 • VİYANA ORMANLARI-SEEGROTE MAĞARA GÖLÜ-MAYERLING / Yetişkin: € 50 - Çocuk: € 45 (Kişi başı) Viyana ormanları içinde yapacağımız yarım günlük bu gezimizin ilk durağı olan Seegrote yüzyılın başında maden olarak açılmış yapay bir mağaradır. Burada özel rehber eşliğinde gezerken Nazilerin ilk jet uçağını üretmek için fabrika olarak kullandığı mağarada çalışan esirlerin günlerini geçirdikleri atölye ve sapeli görecek ve mağaradaki gölde tekne ile gezecegiz. İkinci durağımız olan Heiligenkreuz (kutsal haç)manastırı ise Avusturya’nın en eski ve önemli dini yapılarından birisidir. XII. yy‘dan kalma bu yapı 1529 ve 1683 yılları arası Osmanlı saldırılarına hedef olmuştur. Gezintimizin devamında filmlere konu olan Mayerling faciasının (1889 yılında Velıhat Prens Rudolf’ un kendisini ve 17 yasındaki metresi Mary Vetsera’yı öldürmesi olayı.)geçtigi Mayerling av köskündeki Prens Rudolf anısına yapılmış şapeli göreceğiz. Viyana’ya dönüş yolumuz üstünde ise sıcak su banyoları ve şarapları ile tanınmış Baden şehrinden geçeceğiz. Fiyata dahil olan hizmetler: Ulaşım + Müze Girişleri + Rehberlik
 • GRINZING KASABASI VE VİYANA GECE TURU / Yetişkin: € 55 - Çocuk: € 50 (Kişi başı) Panaromik bir Viyana by night turundan sonra varacağımız özellikle beyaz şarapları ile ün yapmıs olan Grinzing Köyü simdilerde otantik binaları ve tipik restoranları ile turistlerin uğrak yeri olmuştur. Viyana’nın 20 dk. kadar dışında olan Grinzing’de alacağımız yemek sırasında akordeon ve keman eşliginde eğlencemizi yapacağız. Fiyata dahil olan hizmetler: Ulaşım + Rehberlik + Yemek + 1 içecek
 • TURLARIMIZ EN AZ 20 KİŞİNİN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞMEKTEDİR. ASGARİ SAYININ ALTINDA KALINMASI DURUMUNDA FİYATLAR, GÜNCEL MALİYETLER BAZ ALINARAK KATILIMCI SAYISINA GÖRE YENİDEN HESAPLANMAKTADIR

Prag(2)-Viyana(2) 22-26 Mayıs / Türk Hava Yolları

Tarih
22.05.2020
26.05.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 858,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 858,00 EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.198,00 EUR
1. Çocuk
0 - 2 yaş
198,00 EUR
1. Çocuk
2 - 12 yaş
828,00 EUR

Prag(2)-Viyana(2) 30 Temmuz-03 Ağustos / Türk Hava Yolları

Tarih
30.07.2020
3.08.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 758,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 758,00 EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 998,00 EUR
1. Çocuk
0 - 2 yaş
198,00 EUR
1. Çocuk
2 - 12 yaş
728,00 EUR