Sayfa Yükleniyor

Lütfen Bekleyiniz

Kapadokya-Konya Turu Hızlı Tren 19-21 Mayıs 2017

19.05.2017'den itibaren kalkışlı

%10 indirim
730,00 TL 657,00 TL
SATIN AL

Gezilecek Yerler;
Mevlana Müzesi, Üç Güzeller, Sinasos, Derbent Vadisi, Paşabağ Vadisi, Uçhisar Kalesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Güvercinlik Vadisi, Kaymaklı Yeraltı Şehri, Ihlara Vadisi, Tuz Gölü

Tren ile gidiş dönüş

TUR ÖZELLİKLERİ

 • Kesin Hareket
 • Uçaklı

1.Gün Mevlana Müzesi, Yöresel Konya Lezzetleri, Sultanhan, Kapadokya

Sabah 05:15' de Ataköy Atrium AVM Önünden, 05:45' de Metro City AVM önünden, 06:15' de Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı yanından servislerimiz ile İstanbul Pendik Tren Garı’na hareket ediyoruz. Tren Garına kendi imkanları ile gelen misafirlerimizle 07:00’ de Pendik Tren Garı’nda Setur görevlisi ve rehberimizle buluşup 07:30 treni ile Konya’ya hareket ediyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 4 saat 30 dk sürecek. Konya’ya ulaşıyor ve bizi bekleyen aracımıza binerek öğle yemeğimizi almak üzere restaurant’a hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizde (ekstra) yöresel Konya lezzetlerini tadıyoruz. Öğle yemeği sonrasında Mevlana Müzesini ziyaret ediyoruz. Alimlerin Sultanı anlamına gelen Sultan’ ul Ulema’ nın yani Hz. Mevlana’ nın Babası Bahaddin Veled’ in mezarını ziyaret ederek başlıyoruz bugünkü Konya gezimize. Mevlana Müzesi’ nde Mevlana Celaleddin Rum - i ve diğer Mevlevilerin mezarlarını ziyaret ettikten sonra Huzur - u Pir, Semahane ve Mescid yapısını ve bu yapılarda sergilenmiş; Sakal - ı Şerif, Sandukalar, Mesnevi ve Divan - ı Kebir gibi yazma eserleri ayrıca Matbah adını verdiğimiz Mutfak binası ve Derviş hücreleri ve hücrelerde sergilenen Mevlevi yaşantısı hakkında bilgi veren çok sayıda kıymetli nesneleri görerek Mevlana Müzesi turumuzu tamamlıyoruz. Mevlana Müzesinden sonra Güzel Atlar Ülkesi olarak adlandırılan Kapadokya bölgesine hareket ediyoruz. Yol üzerinde geçmişte kervanların mola verdiği Sultanhanı’nda biz de bir mola verip Aksaray üzerinden otelimize doğru yol alıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2.Gün Üç Güzeller, Sinasos, Derbent Vadisi, Paşabağ Vadisi, Çanak - Çömlek Atölyesi, Uçhisar Kalesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Güvercinlik Vadisi, Onyx Atölyesi, Türk Gecesi

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Üç Güzeller diye adlandırılan Ana, Baba, Çocuk peri bacalarını ziyaret ediyoruz. Turumuza eski bir Rum Köyü olan Mustafapaşa (Sinasos) ile devam ediyoruz ve burada Rumların ve Osmanlı’ nın taş işçiliğini fotoğrafladıktan sonra bu köyde sizlere serbest zaman veriyoruz. Değişik peribacaları ile dikkat çeken Derbent Vadisinde fotoğraf molası vererek devam ediyoruz. Gezimize erken Hristiyanlık döneminde yaşam tarzlarıyla ünlenen Simon Stilit rahiplerinin hücrelerinin bulunduğu Paşabağları Vadisi ile devam ediyoruz. Öğle yemeğimiz için Avanos bölgesindeki kayaya oyma bir restaurant olan Hanedan Restaurant’ a hareket ediyor ve muhteşem yemekleri tadıyoruz. Gezimize Hitit döneminden gelen 4000 yıllık el sanatları merkezi olan Avanos’ taki toprağın sanata dönüştüğü Çömlek Atölyelerinde ustalardan bu sanatın nasıl yapıldığına dair bilgiler alıp fotoğraflayarak devam ediyoruz. Burada alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında bölgenin savunması için tarihte yaşamış bütün medeniyetler tarafından kullanılmış Uçhisar Kalesini panoramik olarak fotoğraflayıp önemli merkezlerden biri olan Göreme Açıkhava Müzesi’ ni geziyoruz (Aziz Basil, Elmalı, Azize Barbara, Yılanlı, Tokalı, Çarıklı Kilise, Kiler, Yemekhane) Müze gezisi sonrası Ünlü Coğrafyacı Strabon’ un Geografika adlı kitabında sık sık bahsettiği adını güvercinlerden alan Güvercinlik Vadisi’ ne giderek burada vadiyi izliyor ve fotoğraf molası veriyoruz.Bu noktadan sonra Dünyaca ünlü Onyx atölyesini ziyaret ediyoruz ve Onyx hakkında bilgi alıyoruz. Bugün ki gezimizi tamamlıyor ve otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Akşam yemeğimizi otelde aldıktan sonra dileyen misafirlerimiz bu akşam Kapadokya yöresine özgü kuzu gecesi diye tabir edilen Anadolu Dans Figürlerinin sergilendiği Türk Gecesi programına katılabilirler.(extra)

3.Gün Kaymaklı Yeraltı Şehri, Ihlara Vadisi,Tuz Gölü, Dönüş Yolculuğu

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından oteldeki çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve temel amacı savunma ve normalde 8 katlı, 5000 kişinin yaşayabileceği büyüklükte olan Kaymaklı Yeraltı şehrine hareket ediyor ve burayı ziyaret edip rehberimizden detaylı bilgileri alıyoruz. Bu ziyaretimizden sonra Melendiz Çayı’ nın kayaları aşındırmasıyla oluşan doğanın mucizesi Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz ortalama 100 metre derinliğine sahip olan kanyon tipli bu vadi içerisinde Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliselerini gezerek Ihlara Vadisinden ayrılıyoruz.Aksaray yakınlarında vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından Tuz Gölü kenarında kısa bir süre durup gölün güzelliklerini hafızalarımıza kaydediyoruz. Saat 18:00 civarı Ankara Tren Gar’ına ulaşıyoruz.YHT' nin 19:20 treni ile İstanbul' a hareket ediyoruz. Trenimiz 23:25' te Pendik' e varıyor ve servis aracımızla sizleri almış olduğumuz noktalara bırakarak bir sonraki seyahatimizde görüşmek üzere ayrılıyoruz... *** Yüksek Hızlı Tren sefer saatlerinin değişiklik göstermesi durumunda programımız güncellenecektir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 2 gece Kapadokya Ramada Hotel’ de Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği dahil konaklama
 • YHT ile Gidiş - Dönüş Ekonomi Sınıfı Tren Bileti
 • YHT Gidiş İstanbul – Konya arası kahvaltı ikramı
 • Profesyonel Turist Rehberi eşliğinde Çevre Gezileri
 • Lüks Araçlar ile Ulaşım
 • Araç İçi İkramlar ve Hizmetler
 • Acenta İflas Sigorta Poliçesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemekleri
 • Balon Turu
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Yemeklerde alınacak olan içecekler
 • Özel Harcamalar
 • Otel Ekstraları
 • Türk Gecesi

Genel Şartlar

 • Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Ulaşım araçlarımızın türü Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Setur öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 1 ay öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Tüketicinin, paket tur sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkı bulunmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi 2 gece 3 gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 - 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında Setur sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır.Yüksek Hızlı Tren sefer saatlerinin değişiklik göstermesi durumunda programımız güncellenecektir.

Ramada Resort Kapadokya

Çift Kişilik Oda (Kişi Başı)Üç Kişilik Oda (Kişi Başı)Tek Kişilik Oda (Kişi Başı)1. Çocuk 0 - 6 yaş1. Çocuk 7 - 12 yaş  
730,00TL
657,00 TL
700,00TL
630,00 TL
850,00TL
765,00 TL
200,00 TL
180,00 TL
615,00 TL
553,50 TL
Taksit SeçenekleriSatın Al
Gidiş Tarihi: 19.05.2017
İstanbul Pendik-Konya YHT Kalkış 07:30 Varış 11:56
Dönüş Tarihi: 21.05.2017
Ankara - İstanbul Pendik YHT Kalkış 19:20 Varış 23:25
Kalkış Noktası
Ataköy Atrium Cami Önü
Kalkış Saati : 05:15
Kalkış Noktası
Metro City AVM Önü
Kalkış Saati : 05:45
Kalkış Noktası
Kadıköy Evlendirme Dairesi
Kalkış Saati : 06:15
Kalkış Noktası
Pendik Tren Garı
Kalkış Saati : 07:00