Sayfa Yükleniyor

Lütfen Bekleyiniz

Kars Çıldır Turu

16.03.2018'den itibaren kalkışlı

1.035,00 TL
SATIN AL

Gezilecek Yerler;
Kars, Çıldır Gölü, Ani Harabeleri, Boğatepe Köyü, Peynir Müzesi, Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi Fiyatlarımıza Kafkas Halk Dans Gösterisi, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri Dahildir.

THY

TUR ÖZELLİKLERİ

 • Kesin Hareket
 • Turlar Dahil
 • Uçaklı

1.Gün Kars Müzesi, 12 Havariler Kilisesi, Kars Kalesi

Sabah 09:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanı, 10:00 Metro City AVM Önü, 10:30 Ataköy Atrium AVM önünden servisimiz ile İstanbul Atatürk Havalimanı'na hareket ediyoruz. Havalimanına kendi imkanları ile gelen misafirlerimiz ile 11:00’ da İstanbul Atatürk Havalimanı İç Hatlar Terminali Thy Kontuarı önünde buluşuyoruz. Thy’ nin TK 2714 12:15 uçağı ile Kars’a hareket ediyoruz. Uçuşumuz yaklaşık 2 saat 10 dk sürecek. Kars Havalimanı’ nda bizi bekleyen aracımız ile buluşarak Kars şehir merkezinde ilk gezi noktamız Kars Müzesi’ ne varıyoruz. Arkeolojik ve etnografik eserleri gördükten sonra ikinci gezi noktamız olan 12 Havari Kilisesi gezimizi yapıyoruz. Ermeni Mimarisinin güzel örneklerinden olan bu yapı günümüzde Kümbet Cami olarak kullanılmaktadır. Kubbe etrafındaki 12 havariyi betimleyen kabartmalar gerçekten ilgi çekicidir. Sonrasında yürüyerek Kars Kalesi’ne çıkıyoruz. 12 yy’dan kalma bu güzel kale özellikle Osmanlılar döneminde ciddi yenileme geçirmiş olan bu yapıyı geziyor ve buradan Kars manzarasını fotoğraflama imkanı buluyoruz. Bugün gezimiz sona eriyor ve otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği için verilen saatte sizlerle buluşuyor ve dileyen misafirlerimizi Kars şehir merkezine akşam yemeğine götürüyoruz. Konaklama Katerina Sarayı Otelde...

2.Gün Ani Harabeleri, Çıldır Gölü, Kafkas Halk Dans Gösterisi

Sabah kahvaltımızın ardından Kars’a 50 Kilometre mesafedeki UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dahil edilen Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “ Ani gibi yar; Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Bakımsızlık ve terk edilmişliğine rağmen hala görülmeye değer bir yer. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir; 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi; Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami’ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Çıldır Gölü’ ne gidiyoruz. İlk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Mevsim el verdiği takdirde gölün kendi balığı olan Sarı Balık yiyebilirsiniz. Yemek sonrasında buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde At Kızağı keyfini yaşıyoruz. ( Gölde buzlar erimişse gezintimiz göl kenarında olacaktır.) Göl üzerinde ve çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Bu gece sizlere özel hazırlamış olduğumuz özel akşam yemeğimizi Kafkas Dans Gösterisi eşliğinde otelimizde alıyoruz.

3.Gün Boğatepe Köyü, Peynir Müzesi, Meşhur Kars Gravyeri, Namık Kemal Evi, Taş Köprü, Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve eski adı Büyük Zavod yeni adıyla Boğatepe Köyü’ ne hareket ediyoruz. Kars’ a yaklaşık 1 saat uzaklıkta bulunan ve meşhur Kars gravyerinin üretildiği tek köy olan bu köyde Boğatepe Peynir Müzesi ve Mandıra ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Buradan Kars’ a geri dönüyor ve Namık Kemal’in dedesiyle bir süre yaşadığı ve ilk şiirlerini kaleme aldığı bilinen evi ziyaret ediyoruz. Buradan Kars Çayının üzerine yapılmış olan Taş Köprü’yü geziyoruz. Gezimiz sonrasında Türkiye’ de en çok tabyanın olduğu 46 tabyaya sahip ve en önemlisi Ruslar’ ın bir gece baskınında 600 kişilik bir tabur askerin şehit edilmesi ve yakın çatışmalar nedeniyle duvarlarının kanla kaplanması üzerine ‘Kanlı Tabya’ adı verilmiş olan Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi’ ni ziyaret ediyoruz. Gezimizi bu noktada sonlandırıyor ve Kars Harakani Havalimanı’ na hareket ediyoruz. Thy’ nin TK 2715 15:20 uçağı ile İstanbul’ a hareket ediyoruz. Uçağımız 17:45’te iniyor ve servis aracımızla sizleri almış olduğumuz noktalara bırakarak bir sonraki seyahatimizde görüşmek üzere ayrılıyoruz...

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 2 gece Katerina Sarayı Otel’ de Oda+Kahvaltı Konaklama
 • Kafkas Halk Dans Gösterisi
 • Türk Hava Yolları ile Gidiş - Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Can Günay ile Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • Lüks otobüs ile ulaşım
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Acente İflas Sigorta Poliçesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Programda belirtilmiş olan tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Öğle ve akşam yemeklerinde alınacak içecekler
 • Çıldır Gölü At Kızağı Keyfi ( Gölün donması durumunda )
 • Otellerdeki ekstralar
 • Tüm özel harcamalar

Genel Şartlar

 • Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Ulaşım araçlarımızın türü Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Setur öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 30 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Tüketicinin, paket tur sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkı bulunmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi 2 gece 3 gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 - 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında Setur sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır.Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır. Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir. Tüm turlarımız ve servislerimiz için belirnenen noktalar dışında kesinlikle misafir alınışı ve bırakılışı yapılmamaktadır.

Can Günay Hakkında

 • 1979 yılının Mayıs ayında yedi tepeli şehirde dünyaya gelen Can Günay ilk, orta ve lise eğitimini doğduğu şehirde tamamlar.18 yaşında, Türkiye’nin ilk dört yıllık Turist Rehberliği Bölümünde okumaya hak kazanıp üniversite eğitimi için İstanbul’dan Güzel Atlar Diyarı Kapadokya’ya göçer. Bu dört yıl içerisinde İç Anadolu’nun en büyük radyo istasyonlarından birinde programcılık, yerel bir televizyon kanalında sunuculuk ve yine yerel bir gazetede köşe yazarlığı yapmıştır. 2001 yılında bölümünü üçüncülükle bitirip Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan ülkesel kokartını alarak TUREB (Turist Rehberleri Birliği) ve İRO (İstanbul Rehberler Odası) ya 34/2162 sicil numarasıyla kayıt olup Türkiye’nin ilk dört yıllık Turist Rehberliği bölümü mezunu Profesyonel Turist Rehberi ünvanını almıştır. Tur uzunluğu farkı gözetmeden, iki yada yirmibir gün boyunca misafirlerine olan sorumluluğunu yerine getirme içgüdüsüyle Türk kültürünü, Anadolu’nun eşsiz tarih ve uygarlığını, medeniyetler beşiği bu kutsal toprakların arkeolojik değerleriniı ve değişik coğrafyalardaki insanların din, dil ve köken farkını gözardı etmeden ülkesini her gelen insana aşık ederek servisini sunmaktadır. Can GÜNAY, TUREB tarafından oluşturulan bakanlık yevmiyesinin altında çalışmama deklerasyonuna da imzasını atmıştır.

16 - 18 Mart 2018

TarihÇift Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Kişilik Oda
(Kişi Başı)
1. Çocuk
0 - 1 yaş
1. Çocuk
2 - 6 yaş
1. Çocuk
7 - 12 yaş
   
16.03.2018
18.03.2018
1.200,00TL
1.080,00 TL
1.175,00TL
1.057,50 TL
1.275,00TL
1.147,50 TL
Ücretsiz660,00 TL
594,00 TL
1.075,00 TL
967,50 TL
Satın Al

23 - 25 Mart 2018

TarihÇift Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Kişilik Oda
(Kişi Başı)
1. Çocuk
0 - 1 yaş
1. Çocuk
2 - 6 yaş
1. Çocuk
7 - 12 yaş
   
23.03.2018
25.03.2018
1.200,00TL
1.080,00 TL
1.175,00TL
1.057,50 TL
1.275,00TL
1.147,50 TL
Ücretsiz660,00 TL
594,00 TL
1.075,00 TL
967,50 TL
Satın Al

30 Mart - 01 Nisan 2018

TarihÇift Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Kişilik Oda
(Kişi Başı)
   
30.03.2018
01.04.2018
1.035,00 TL1.015,00 TL1.100,00 TL Satın Al