Sayfa Yükleniyor

Lütfen Bekleyiniz

Klasik İtalya Turu (Venedik-Floransa-Roma) - 5 Gece

28.09.2018'den itibaren kalkışlı

798,00 EUR 5.979,73 TL
SATIN AL

Gezilecek Yerler;
Venedik & Floransa & Montecatini & Roma
Gandolfo & Nemi & Outlet Center Turu Dahil !

THY

TUR ÖZELLİKLERİ

 • Fırsat
 • Türkçe Rehberli
 • Yeşil Pasaporta Vizesiz

1.Gün: İstanbul-Venedik "Şehir Turu"

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş Terminali’nde Setur deski önünde Setur rehberi ile buluşma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Venedik'e hareket. Venedik sadece Dükler’in, Kazanova’nın, Bellini’nin değil aynı zamanda kanalların, gondolların, adaların, ve köprülerin şehridir. Yaklaşık 2,5 saatlik uçuşun ardından tüm bu güzellikleri rehberimiz eşliğinde tanımaya başlıyoruz. Şehir keşif turumuz sonunda otelimize hareket ve dinlenmeniz için serbest zaman.

2.Gün: Venedik-Floransa-Montecatini "Şehir Turu"

Otobüsümüzle Floransa ‘ya hareket. Mikalenjelo, Da Vinci gibi isimlerle yeni bir devir başlatan, Rönesans ‘ın başkenti Floransa, Jül Sezar ‘ın Kleopatra ‘ya olan aşkı sebebiyle kurulmuş ve her türlü sanata, mimariye ev sahipliği yapmaktadır. 252 km ve yaklaşık 3 saatlik yolculuk ardından tüm bu atmosferi rehberimiz eşliğinde hissediyoruz. Şehir keşif turumuz sonunda Montecatini'deki otelimize hareket ve dinlenmeniz için serbest zaman.

3.Gün: Montecatini “Serbest Gün veya Büyük Toskana Ekstra Turu”

BÜYÜK TOSKANA, İtalyan Rönesans’ının doğduğu yer, sanatın, edebiyatın ve şarabın merkezi Toskana Bölgesini keşfediyoruz. İlk durağımız Pisa, Sekizyüz yıldan fazla bir tarihe sahip Eğri Pisa Kulesi’ni duymayan yoktur. Toscana Bölgesi’nde Floransa’nın 85 km. batısında bulunan Pisa Kenti’nin tarihi merkezi olan Mucizeler Meydanı’nda yükselen bu kule, aslında Pisa Katedrali ve vaftizhanesinin çan kulesi olarak inşa edilmiştir. Mimar Pisano ailesinin bir eseri olan kule, daha yapımı esnasında eğrilmeye başlamış, bu hata telafi edilememiş ve yapı bu şekilde tamamlanmıştır. Tarih boyunca yavaş yavaş eğilme devam etmiş ve kule sayısız restorasyonla güçlendirilerek günümüze dek gelmiştir. Bugün sadece Pisa Kenti’nin değil, İtalya’nın da önemli ülke sembollerinden biridir. Meydandaki tezgahlarda zengin bir hediyelik eşya alışveriş imkanı vardır. Pisa’dan sonra Ortaçağ'ın gökdelenleri diyebileceğimiz kuleli evleriyle tanınan şirin San Gimigniano kentine uğruyoruz. Bu tarihi kenti doyasıya gezdikten sonra dokusuyla günümüze en orjinal haliyle gelebilmiş bir Toscana kalesi ve kasabası olan Siena’ya devam ediyoruz. Ortaçağ'da ilk defa bankerliğin ve bankacılığın kurulmuş olduğu bu kentte her sene Temmuz ve Ağustos aylarında düzenlenen Palio Festivali ve at yarışları bütün dünyadan ziyaretçi çeker. Kasabayı oluşturan mahalleleri temsil eden bakımlı ve soylu atlar bu yarışlarda kendi mahallelerini onurlandırmak için kıyasıya koşarlar, seyisleri düşse bile, eğer koşmaya devam edip birinci gelirlerse o senenin şampiyonu olurlar. Kesme taş zeminli daracık sokaklarda gerçek bir Ortaçağ kasabasında gezmenin keyfine varıp, şık ve kaliteli mağazalarda alışveriş yapma imkanı bulacağız.

4.Gün: Montecatini-Roma "Şehir Turu"

Otobüsümüzle Roma ‘ya hareket. Öyle bir şehir düşünün ki etrafınızda 360 derece döndüğünüzde 3000 yıllık tarihi film şeridi gibi görebileceksiniz. 280 km ve yaklaşık 3 saatlik yolculuk ardından tüm bu güzellikleri rehberimiz eşliğinde tanımaya başlıyoruz. Şehir keşif turumuz sonunda otelimize hareket ve dinlenmeniz için serbest zaman.

5.Gün: Roma “Serbest Gün veya Napoli & Pompei Ekstra Turu”

NAPOLI ve POMPEI ‘de Güney İtalya ile tanışıyoruz. Roma İmparatorluğu döneminde Akdeniz’in en büyük kentlerinden biriyken Vezüv Yanardağı’nın kül ve lavları altında kalmış Pompei, ikiyüz yıldan beri süren kazılar sayesinde tekrar gezilebilen dünyanın en büyük açıkhava müzelerinden biridir. Birçok Roma yapısının hala sağlam olarak görülebildiği Pompei’de sokak sokak gezip o günün medeniyetini tanıyacak ve Vezüv’ün lavlarının altında kalan insan kalıntılarını göreceksiniz. Ardından Napoli’ye devam ediyoruz. Vezüv Yanardağı’nın eteklerinde kurulu, Napoliten şarkıların kaynağı, italyan pizzasının vatanı, tipik bir Akdeniz şehri olan Napoli’de otobüsle yapılacak panoramik tur esnasında şehrin elit mahallesi Vomero, Enrico Caruso’nun evi, şehre hakim bir tepede fotoğraf molası, Santa Lucia kıyı şeridi ve Kraliyet Kalesi görülecek yerler arasındadır. Gezimize Napoli’nin ünlü pizzasını tadacağımız öğle yemeği dahildir.

6.Gün: Roma-İstanbul “Gandolfo-Nemi-Outlet Center Turu”

Sabah kahvaltısının ardından Gandolfo'ya doğru yola çıkıyoruz. Roma’nın güneyinde, şehir merkezine 1 saat mesafede, volkanik göller bölgesinde, Papa’nın yazlık malikanesinin bulunduğu Gandolfo’da fotoğraf molasına müteakip gideceğimiz Nemi Köyü, tarihi ve doğal güzellikleriyle meşhurdur. Anthony Quinn’in ünlü “Kasabanın Sırrı” filminden hatırlayacağınız Nemi, envai çeşit dağ çileği ve köyün çeşmesinden akan maden suyu ile tanınan, yaş ortalamasının 70-80 olduğu, kendinizden başka bir turist göremeyeceğiniz, karakteristik, ufak bir İtalyan köyüdür. Bu gezide Papaların ve ünlü Romalıların yazlık ve kışlık evlerinin bulunduğu bölge olan, aynı zamanda beyaz şarabı, piknik alanları ve muhteşem manzaralarıyla ünlü Lazio Bölgesi’ni tanıyoruz. İtalya’nın en büyük outlet merkezlerinden biri olan "Castelli Romani Outlet Center" bu turun son etabıdır.
(Uçak kalkış saati sabah olan gruplarda bu program yapılmayacak olup, direkt otel havalimanı transferi yapılacaktır.)
Tur sonrasında İstanbul uçuşu için havalimanına hareket. Uçağa biniş işlemlerinin ardından yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrası İstanbul’a varış.
Sizlere vereceğimiz hizmet kalitesini arttırmak adına anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere !

Oteller

 • Venedik: DoubleTree by Hilton Hotel Venice North 4* vb. (Venedik Şehirdışı otel)
 • Montecatini: Grand Hotel Nizza et Suisse 4* vb. (Floransa Şehirdışı otel)
 • Roma: Barcelo Aran Mantegna 4* vb. (Roma Şehiriçi otel)
 • **Merkezi Otel 05-20 kilometre mesafededir.
 • **Şehiriçi Otel, merkeze 20-30 kilometre mesafededir.
 • **Şehir Dışı Otel merkeze 30 kilometre ve fazlası mesafededir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul - Venedik / Roma - İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve alan vergisi
 • 4* otellerde oda-kahvaltı esasında 5 gece konaklama
 • Venedik-Floransa/Montecatini-Roma transferleri
 • Setur rehberlik hizmetleri
 • Havaalanı - otel – havaalanı transferleri
 • Yarım günlük Venedik, Floransa, Roma şehir turları
 • Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Önemli Bilgiler

 • Yurt dışına çıkarken havalimanında devlet tarafından istenebilecek belgeler için çalıştığınız kurum ile irtibata geçmeniz tavsiye edilir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Tur fiyatlarimiza yurt dişi çikiş harç bedeli (15 TL) dahil değildir, çıkış harcinin yolcular tarafindan ödenmesi gerekmektedir.
 • Havayolu ücret artişlari fiyatlarimiza yansiyacaktır.
 • Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamiz sorumlu değildir.
 • 15 kişiden az katılımlı turlarimiza istanbul çıkışlı rehber verilmeyecektir.
 • 3. kişi için katlanabilir yatak verilecektir.
 • Tur dönüş tarihi esas alinmak şartiyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.
 • Pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.
 • Kesin otel ve havayolu bilgisi tur kalkiş tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir.
 • Bu program için vize gerekmektedir. Vize departmanımızla iletişime geçebilirsiniz.
 • 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.
 • Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır. Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

Ekstra Turlar

 • GONDOL GEZİSİ: Venedik’in meşhur kanallarını gondollarla geziyoruz. 25 euro
 • BÜYÜK TOSKANA TURU: İtalyan Rönesans’ının doğduğu yer,sanatın,edebiyatın ve şarabın merkezi Toskana’yı keşfediyoruz.İlk durağımız Pisa:Sekizyüz yıldan fazla bir tarihe sahip Eğri Pisa Kulesi’ni duymayan yoktur. Toscana Bölgesi’nde Floransa’nın 85 km. batısında bulunan Pisa Kenti’nin tarihi merkezi olan Mucizeler Meydanı’nda yükselen bu kule, aslında Pisa Katedrali ve vaftizhanesinin çan kulesi olarak inşa edilmiştir. Mimar Pisano ailesinin bir eseri olan kule, daha yapımı esnasında eğrilmeye başlamış, bu hata telafi edilememiş ve yapı bu şekilde tamamlanmıştır. Tarih boyunca yavaş yavaş eğilme devam etmiş ve kule sayısız restorasyonla güçlendirilerek günümüze dek gelmiştir. Bugün sadece Pisa Kenti’nin değil, İtalya’nın da önemli ülke sembollerinden biridir. Meydandaki tezgahlarda zengin bir hediyelik eşya alışveriş imkanı vardır.
 • Pisa’dan sonra ortaçağın gökdelenleri diyebileceğimiz kuleli evleriyle tanınan şirin San Gimigniano kentine uğruyoruz.Bu tarihi kenti doyasıya gezdikten sonra dokusuyla günümüze en orijinal haliyle gelebilmiş bir Toscana kalesi ve kasabası olan Siena’ya devam ediyoruz. Ortaçağda ilk defa bankerliğin ve bankacılığın kurulmuş olduğu bu kentte her sene Temmuz ve Ağustos aylarında düzenlenen Palio Festivali ve at yarışları bütün dünyadan ziyaretçi çeker. Kasabayı oluşturan mahalleleri temsil eden bakımlı ve soylu atlar bu yarışlarda kendi mahallelerini onurlandırmak için kıyasıya koşarlar, seyisleri düşse bile, eğer koşmaya devam edip birinci gelirlerse o senenin şampiyonu olurlar.
 • Kesme taş zeminli daracık sokaklarda gerçek bir Ortaçağ kasabasında gezmenin keyfine varıp, şık ve kaliteli mağazalarda alışveriş yaptıktan sonra Floransa’ya geri dönüyoruz. 105 euro
 • NAPOLI & POMPEI TURU: Bu turumuzda güney İtalya’yı yaşıyoruz. Roma İmparatorluğu döneminde Akdeniz’in en büyük kentlerinden biriyken Vezüv Yanardağı’nın kül ve lavları altında kalmış Pompei, ikiyüz yıldan beri süren kazılar sayesinde tekrar gezilebilen dünyanın en büyük açıkhava müzelerinden biridir. Birçok roma yapısının hala sağlam olarak görülebildiği Pompei’de sokak sokak gezip o günün medeniyetini tanıyacak ve Vezüv’ün lavlarının altında kalan insan kalıntılarını göreceksiniz.
 • Ardından Napoli’ye devam ediyoruz. Vezüv Yanardağı’nın eteklerinde kurulu, Napoliten şarkıların kaynağı, italyan pizzasının vatanı, tipik bir Akdeniz şehri olan Napoli’de otobüsle yapılacak panoramik tur esnasında şehrin elit mahallesi Vomero, Enrico Caruso’nun evi, şehre hakim bir tepede fotoğraf molası, Santa Lucia kıyı şeridi ve kraliyet kalesi görülecek yerler arasındadır.Gezimize Napoli’nin ünlü pizzasını tadacağımız öğle yemeği dahildir. 115 euro
 • TURLARIMIZ EN AZ 25 KİŞİNİN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞİR, ASGARİ SAYININ ALTINDA KALINMASI DURUMUNDA FİYATLAR GÜNCEL MALİYETLER BAZ ALINARAK KATILIMCI SAYISINA GÖRE YENİDEN HESAPLANIR

Venedik(1)-Floransa(2)-Roma(2) 28 Eylül-03 Ekim / Türk Havayolları

TarihÇift Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Kişilik Oda
(Kişi Başı)
1. Çocuk
0 - 1 yaş
1. Çocuk
2 - 11 yaş
   
28.09.2018
03.10.2018
798,00 EUR798,00 EUR978,00 EUR198,00 EUR768,00 EUR Satın Al

Venedik(1)-Floransa(2)-Roma(2) 24-29 Ekim / Türk Havayolları

TarihÇift Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Kişilik Oda
(Kişi Başı)
1. Çocuk
0 - 1 yaş
1. Çocuk
2 - 11 yaş
   
24.10.2018
29.10.2018
798,00 EUR798,00 EUR998,00 EUR198,00 EUR788,00 EUR Satın Al

SETUR ÖNERİYOR