Sayfa Yükleniyor

Lütfen Bekleyiniz

Konya Şeb-i Arus Turu Hızlı Tren

15.12.2018'den itibaren kalkışlı

850,00 TL
SATIN AL

Gezilecek Yerler;
Mevlana Müzesi, Şems-i Tebriz-i Türbesi ve Cami, Meram Bağları, Şeb-i Arus Töreni, Sille, Aya Eleni Kilisesi, Karatay Medresesi, Tropikal Kelebek Bahçesi Fiyatlarımıza Sema Töreni, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri Dahildir.

Tren ile gidiş dönüş

TUR ÖZELLİKLERİ

 • Hızlı Tren
 • Kesin Hareket
 • Turlar Dahil

1.Gün Mevlana Müzesi, Şems-i Tebriz-i ve Cami, Karatay Medresesi, Şeb-i Arus Töreni

Sabah 05:15' te Ataköy Atrium AVM Önünden, 05:45'te Metro City AVM Önü, 06:15' te Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı yanından servislerimiz ile Pendik Tren Garı' na hareket ediyoruz. Tren garına kendi imkanları ile gelen misafirlerimizle 07:00’ da buluşuyoruz. YHT' nin 07:30 treni ile Konya’ ya hareket ediyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 4 saat 16 dk sürecek. Öğle saatlerinde Konya’ ya vardıktan sonra bizi bekleyen aracımıza binerek ilk olarak Hz Mevlana’ nın Aşçısı Ateşbaz Veli Türbesini ziyaret ediyoruz. Türbe ziyaretimizin ardından öğle yemeğimizi meşhur Cemo Restaurant' ta alıyoruz. Yemek sonrasında Mevlana Müzesini ziyaret ediyoruz. Alimlerin Sultanı anlamına gelen Sultan’ ul Ulema’ nın yani Hz. Mevlana’ nın Babası Bahaddin Veled’ in mezarını, Huzur - u Pir, Semahane ve Mescid yapısını ve bu yapılarda sergilenmiş; Sakal - ı Şerif, Sandukalar, Mesnevi ve Divan - ı Kebir gibi yazma eserleri ayrıca matbah-ı şerif adını verdiğimiz Mutfak binası ve Derviş hücreleri ve hücrelerde sergilenen Mevlevi yaşantısı hakkında bilgi veren çok sayıda kıymetli nesneleri görerek Mevlana Müzesi turumuzu gerçekleştiriyoruz.Mevlana Müzesinden sonra Sultan Selim Cami, Üçler Mezarlığı ve Yusufağa Kütüphanesini panoramik olarak görerek gezimize Hz. Mevlana’ nın hayatında devrim yapmış 13. Yüzyılın en önemli şahsiyetlerinden biri olan Şems – i Tebriz - i Türbe ve Camisi ile devam ediyoruz.Bu gezi sonrasında Karatay Medresesi’ ni rehberimiz eşliğinde ziyaret ediyoruz.Kısa bir dinlenme süresi ve akşam yemeğimizden sonra Şeb-i Arus törenini izlemek üzere otelden ayrılıyor ve tören sonrası tekrar otelimize dönüyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Novotel Konya' da...

2.Gün Tropikal Kelebek Bahçesi, Sille, Aya Eleni Kilisesi

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Konya Tropikal Kelebek Bahçesi' ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Anadolu’ da erken Hristiyanlık döneminin önemli merkezlerinden biri, çok enteresan eski bir Rum yerleşkesi olan Sille’ye gidiyor ve orada Aya Eleni Kilisesini ziyaret ediyoruz. Sille’deki gezimizin ardından kısa bir çay molası veriyor ve öğle yemeğimizi almak üzere restaurant’a hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi Kebapçı Dedeler'de yöresel Konya lezzetlerini tadarak alıyoruz. Aleaddin Cami ziyareti sonrasında alışveriş için serbest zaman veriyor ve belirtilen saatte aracımızla buluşarak Tren garına gitmek üzere yola çıkıyor ve YHT' nin 17:40 treni ile İstanbul' a hareket ediyoruz. Trenimiz 21:45' te Pendik' e varıyor ve servis aracımızla sizleri almış olduğumuz noktalara bırakarak bir sonraki seyahatimizde görüşmek üzere ayrılıyoruz... *** Yüksek Hızlı Tren sefer saatlerinin değişiklik göstermesi durumunda programımız güncellenecektir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 1 gece Novotel Konya'da Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği dahil konaklama
 • YHT ile Gidiş - Dönüş Ekonomi Sınıfı Tren Bileti
 • YHT Gidiş İstanbul – Konya arası kahvaltı ikramı
 • Şeb-i Arus Töreni Giriş Bileti
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • Lüks otobüsler ile ulaşım
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Acente İflas Sigorta Poliçesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Akşam yemeklerinde alınacak içecekler
 • Öğle yemekleri
 • Otellerdeki ekstralar
 • Tüm özel harcamalar

Genel Şartlar

 • Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Ulaşım araçlarımızın türü Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Setur öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 1 ay öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Tüketicinin, paket tur sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkı bulunmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi 1 gece 2 gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 - 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında Setur sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır.Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır. Tüm turlarımız ve servislerimiz için belirnenen noktalar dışında kesinlikle misafir alınışı ve bırakılışı yapılmamaktadır.
 • *** Yüksek Hızlı Tren sefer saatlerinin değişiklik göstermesi durumunda programımız güncellenecektir.
 • *** Hızlı Tren Gidiş - Dönüş koltuk numaraları TCDD tarafından belirlenmektedir.

15 - 16 Aralık 2018

TarihÇift Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Kişilik Oda
(Kişi Başı)
1. Çocuk
0 - 1 yaş
1. Çocuk
1 - 7 yaş
1. Çocuk
7 - 12 yaş
   
15.12.2018
16.12.2018
850,00 TL810,00 TL960,00 TLÜcretsiz520,00 TL740,00 TL Satın Al

17 - 18 Aralık 2018

TarihÇift Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Kişilik Oda
(Kişi Başı)
1. Çocuk
0 - 1 yaş
1. Çocuk
1 - 7 yaş
1. Çocuk
7 - 12 yaş
   
17.12.2018
18.12.2018
900,00 TL850,00 TL1.000,00 TLÜcretsiz570,00 TL790,00 TL Satın Al