Kuzey Avrupa, Avrupa ve Akdeniz Limanları

Alesund,Norveç (Norveç Fiyordları)

Alesund'un mimarisi geniş ve detaylı olması ile ünlüdür. Kentin ufak kuleleri, sivri kule tepeleri ve diğer değişik sanatsal yapıları kente peri masallarındaki şehirler gibi bir karakter kazandırır. Geiranger Fiyordu'nun bu doğal hali, bu ilginç kasabanın her yerinden sanki taşlar çıkıyormuş izlemini verir.

Funchal ( Madeira ), Portekiz

Ada, Fas sahilinden 370 mil uzaklıkta, Atlantik Okyanusu'nda bulunmaktadır.

Belfast, Kuzey İrlanda

Bu heyecanlı ve hızlı şehir keyifle yürüyebileceğiniz bir alan üzerinde inanılmaz manzaralı lokantalara, aktif sanat olaylarına, gezip alışveriş yapabileceğiniz dükkanlara sahiptir. Belfast ayrıca heykeller ile süslenmiş Victorian ve Edwardian tarzdaki binları ile ünlüdür.

Alta, Norveç

Alta Şehri sık bitki örtüsü, ağaç kaplı tepeleri ve vadileri ile cennet gibi bir vahadır. Ilık havası, güzel çevresi ve arkadaş canlısı sakinleri ziyaretçilerin Alta Fiyordu'ndan bu kadar etkilenmesinin ve her yıl tekrar tekrar ziyaret etmesinin sebepleri olabilir.

Bergen , Norveç

Bu klasik Norveç kentinin sıcak atmosferi eski şehir merkezinin sokaklarında dolaşmaya başladığınızda size hoşgeldiniz der. Ortaçağ şatosu Haaken's Hal'u ziyaret edebilir yada Brygen Rıhtımı'nda çok sayıda yerel zanaatkar atölyesinden uygun fiyatlara alışveriş yapabilirsiniz. Güzel manzarının keyfine tam anlamıyla varabilmeniz için Floien Dağı zirvesine çıkan trene binmeniz tavsiye edilmektedir.

Amsterdam , Hollanda

Amsterdam'ın kanalları ve kanalların kenarındaki yerel mimariyi taşıyan binaları ile sanki büyülü bir şehir izlenimi yaratmaktadır. Şehri bisiklet ile dolaşmak Amsterdam'ın Van Gogh Müzesi ve Rembarndt Değirmeni gibi birçok özelliğini keşfetmek için en uygun yoldur.

Kopenhag , Danimarka

Kopenhag bir tarih ve kültür merkezidir. Hans Christian Andersen'in Küçük Deniz Kızı'nın gerçek boyutlarındaki tunç heykeli, kent meydanı ve Christiansborg Şatosu görülmesi gerekenler arasındadır. Tivoli'nin bahçeleri veya eğlence parklarında gezebilir yada Kopenhag kanallarında bir tekne gezisine katılabilirsiniz.

Cork, İrlanda

Cork'un yokuşlu caddelerinde dolaşmak için ve İrlanda'nın en konuşkan vatandaşları ile sohbet etmek için Cork'a bir urayın. İrlada'nın en çekici insanları olması dışında Corklular ziyaretçileri ailenin bir parçasıymış gibi hissettirerek yabancılık çekmelerini engellerler. Yerli sanatçıları ziyaret edebilir ve kristale nasıl şekil verdiklerini görebilirsiniz.

Edinburgh ( S. Queen's_Ferry), İskoçya

Eğer sadece keyifle yürümek için bir şehir varolsaydı bu İskoçya'nın başkenti olurdu. Avrupa'nın en çekici şehirlerinden biri olarak ünlenmiş Edinburgh'un eski ve yeni şehri; zarif sokakları ve etkileyici meydanlarının mükemmel bir karışımıdır. Tabiki şehrin en önemli yeri keskin bir uçurumun üzerinde bulunan Edinburgh Kalesi'dir.

Dover, İngiltere

Rüzgar ve deniz tarafından şekillendirilmiş Dover'ın beyaz yarları İngiltere'nin gücü ve karakterinin sembolüdür. Büyük Dover Kalesi ve 1970'te keşfedilen yerin 28 feet altında bulunan Roman Painted House burda bulacaklarınızdan sadece bir kaçıdır.

Flam, Norveç

Dünyanın en uzun fiyordlarından birinde bulunan küçük ve şirin kasaba Flam'da küçük dağ manzaraları , şelaler ve derin havzalar ile doğanın benzersiz güzelliklerini yaşıyacaksınız.

Dublin, İrlanda

Batıda Dublin Sahili ve güneyde Dublin Dağları ile İrlanda'nın başkenti kendini çevreleyen topraklarda etkisini açıkça bırakmıştır. Dublin Şatosu'nun etrafını kuşatan ortaçağ sokaklarını keşfedebilir Keating's Pub'ın lezzetli biralarından tatmak için durabilirsiniz.

Gdansk, Polonya

Bu ortaçağ şehri Baltık Deniz'i içinde öncelikli bir yere sahip olduğu için Orta Avrupa'nın en önemli limanlarından biri olmuştur. Gdansk'ta 1000 yıllık abideleri ve harabe halinden restore edilerek orjinal haline döndürülen binaları göreceksiniz. Şehirin bir yanı hep hareketli olan pazarı ile daima canlılığını korumaktadır.

Gdyna, Polonya

Bu genç ,dinamik şehir başarılı bir sanatsal görünüme sahiptir. Ana deniz kenti olduğu için "dünyanın gözü" olarak anılır. Gdyna Seattle'ın kardeş şehridir.

Holyhead, Wales

İrlanda'ya giriş noktası olması ve hep yoğun olan feribot limanları ile bilenen Anglesey Adası'nın en geniş kasabasının bir çok çekici yönü vardır. Ziyaretçiler hoş yemek yerleri ve dükkanları ile yaşanması güzel bir şehir bulacaklar.

Helsinborg, İsveç

Veliaht Prens Oscar ve eşi Sofia tarafından 1885 yılında restore edilen Suferio Kalesi'ni gezebilirsiniz. Şehir görkemli rondendronları ile ünlüdür. Helsinborg'un simgesi olan ve İsveç'in en önemli anıtlarından olan The Keep'i ziyaret etmeden geçmek istemeyeceksiniz.

Honningsvag, Norveç

Honingsvag Avrupa'nın en kuzeyindeki şehridir. Yaz sezonunda 100'den fazla cruise gemisinin uğradığı Honingsvag ayrıca Kuzey Avrupa'nın en büyük ve en meşgul limanıdır. Yerinden dolayı ren geyiklerini tunduralarda otlarken görebilirsiniz.

Helsinki, Finlandiya

Siz yarımadalar ve birçok ada ile meşgul olurken, bu başkent sizi bulmayı umacağınız en görülmeye değer koyları, eski ve yeni binalarının karışılarıyla sizi şaşırtıcak. Ağaçlarla süslenmiş sokaklarında gezebilir yada neo-klasik şekilde inşa edilmiş mimarisi ile Senate Meydanı'nda dolaşabilirsiniz.

Inverss / Locness, İskoçya

Ness nehrinin kenarında bulunan bu çekici ve tarihi deniz kenti sizi rahatlatacak bir sürü seçenek sunar. Nehir kıyısında zevkli bir yürüyüş yapabilir, yerel galerileri, kafeleri ve ünlü Floral Hall'u keşfedebilirsiniz. Lochness 22 mil boyu ve 750 feet derinliği ile Britanya'nın en büyük gölü olmasının yanısıra Lochness Canavarı Nessie'nin evidir.

Kirkwall, İskoçya

Orkney adlarındaki en büyük şehir olmakla beraber Kirkwall birçok açıdan Orkney'nin merkezidir. Hemen hemen doğu ve batı arasındaki tüm yollar bu güzel kasabadan geçer. Kirkwall ayrıca adalar arası feribot seferini sağlayan limandır. Güzel manzarası, tarihi ve ortaçağa ait mimarisi ile İskoçya'nın en iyi korunmuş şehridir. Machbet'in ününün yayıldığı Cowdor Kalesi'ni ziyaret etmeden geçmemelisiniz.

Molde, Norveç

Norveç'in ana gül yetiştirme merkezi olduğundan Molde "güller şehri" olarak anılmaktadır. Gulf Stream tarafından ısıtılan ve çevreleyen tepeler tarafından korunan Molde bu sayede sık bir orman örtüsüne sahiptir. Ayrıca Molde Norveç'in en etkileyici sanat koleksiyonlarının bulunduğu Ramsdal Müzesi'ne ev sahipliği yapar.

Klapedia, Litvanya

Baltık Denizi ve Coronian Lagün'ü üzerindeki Klapedia Litvaya'nın en büyük üçüncü şehridir ve Batı Litvanya'nın merkezidir. Market Street ?teki renkli binaların arasında gezebilir ve Litvanya Deniz Müzesi ve Akvaryumu'nu ziyaret edebilirsiniz.

Olden, Norveç

Bu şehir Nordfjord'un ucunda bulunmakla beraber 17. yy'dan çıkmış bir havaya sahiptir. 1759 yılında orjinal tahta kilisenin üzerine inşa edilen Olden Old Church ve Ünlü Amerikan ressam William Singer'in evi gibi bir çok tarihi alana ev sahipliği yapmaktadır.

Le Havre, Fransa

Sen Nehri'nin ağzında bulunan Le Havre unutulmaz dakikaları hafızanıza kazıyacağınız bir limandır. Le Havre'den Paris'i ve Normandiya sahillerini görebilirisiniz.

Oslo, Norveç

Vigeland Heykel Müzesi'ndeki ejdarha heykelleri, Edvard Munch'un etkileyici yapıtları ve soluk kesici Osloforjden Oslo'da bulabileceğiniz seçenekelerden sadece bazılarıdır. " Viking Başkenti" Oslo gizemli ve güzel bir şehirdir. Meşhur Viking Gemi Müzesi, Fram Müzesi ve Kon Tiki Müzesi'ni gezerek denziciliğin geçmişini keşfedin.

Paris, Fransa

Paris hakkında duyduğunuz herşey gerçektir. Özetle Paris dünyanın en güzel şehirleriden bir tanesidir. Emsali olmayan Louvre Müzesi'ni gezebilir, Chamos Elysees'de romantik bir geziye çıkabilir yada efsanevi Notre Dame ?i ziyaret edebilirsiniz. Paris şehri hiç bir soruya yer bırakmaksızın "ışığın şehri" adını hakketiğini ispatlamıştır.

Southampton, İngiltere

İngiltere'nin güney kıyısında bulunan Southampton ayrıca İngiltere'nin en iyi iklimine sahip bölgesidir. Salisbury ve Winchester Katedralleri ve Stonhange gibi İngiltere'nin önemli tarihi yerlerine ev sahipliği yapar. Dünyaya açılan kapı olarak bilinmesinin nedeni Mayflower ve Titanic'in ilk seferlerine burdan çıkmasıdır.

Riga, Litvanya

İkinci dünya savaşının öncesine kadar Riga Baltıkların Paris'i olarak bilinirdi. Çoğu insan tekrar bu ünü elde ettiğini düşünmektedir. Hala sahip olduğu tarihini hissettiren ama Baltıkların en modern , hareketli, büyük ve kozmopolitan kentidir. Hem kültürel hem mimari olarak Avrupa'nın başka bir yerinde rastlayamayacağınız bir şehirdir.

Stavanger, Norveç

Stavanger yeni ve eskinin nefes kesici bir birleşimidir. Stavanger'da modern mimari ve kafeleri bulabileceğiniz gibi, Kuzey Avrupa'nın en iyi korunmuş 18 yy.'dan kalan ahşap yapıları olan beyaz binaları, müzeleri ve antik arnavut kaldırmı caddeleri de bulabilirsiniz. Cruise gemileri şehrin merkezine yakın bir yere demir atarlar.

Rostock ( Berlin), Almanya

Rostock Slavic Ormanı'na Warnow Nehri'nin ağzına kurulmuştur. Burda 13. yy'dan kalma St.Mary Kilise'si ve gene aynı zamanlardan kalma eski şehir duvar ve kapılarının parçaları gibi ilginç tarihi yapılar bulunmaktadır. Kuzey Avrupa'nın en eski üniversitesi 1419'da Rostock'da kurulmuştur.

Stockholm, İsveç

İsveç'in merkezi olan bu yere 14 adayı, 50 köprü bağlamaktadır. İsveçliler bu inanılmaz kentin her metre karesinde eğlebileceğinizi öne süremektedirler ve bunda son derece haklıdırlar. Birçok parkı, müzeyi ve dünyaca ünlü 600 odalık Kraliyet Sarayı'nı ziyaret edebilir yada bünyesinde bir çok tarihi binayı, dükkanları ve kafeleri barındıran Gamla Stan veya Old Town'a gidebilirsiniz.

St. Peter Port, Channel Islands, Birleşik Krallık

Fransa'nın güney kıyısında yer alan Guernsey Ada'sı Gulf Stream ?in sıcak suları ile ısınır. St. Peter Port yani adanın merkezi zengin tarihi, ortaçağ mimarisi ve doğal güzelliği ile yaşanabilir sevimli bir liman kasabasıdır. Ayrıca Victor Hugo'nun Sefiller kitabını tamamladığı Havteville House burda bulunmaktadır.

St.Petersburg, Rusya

Anlatılanlara göre St. Petersburg Londra, Paris ve Viyana gibi batı kentlerine benzemesi için inşa edilmiştir. Fakat kraliyet saraylarını ve büyük meydanlarını gördükten sonra hiç bir benzerliğinin olmadığına karar vericeksiniz. Eğer Haziran'da St. Petersburg'da olabilecek kadar şanslıysanız gökyüzünün hiç bir zaman tam olarak kararmadığı "beyaz gecelerin" tadını çıkarın.

Visby, İsveç

Visby, Baltık Denizi'nin ortasında Gotland Adası üzerinde eski bir Viking şehri üzerine inşa edilmiştir. Bu duvarlarla çevrilmiş şehir sayısız ortaçağa ait sanat ve heykel örnekleri ile Kuzey Avrupa'nın en iyi korunmuş şehirlerindendir. Ayrıca çekici sahilleri ve hoş vadileri ile sizi cezbedecektir.

Talinn, Estonya

Talinn 1154 yılında kurulduğundan beri değişmeyen çehresi ile aynen durmaktadır. Bu şehrin eski tarihinden kalan çekiciliği ziyaretçilere Toompea Kalesi'nin yüksek kuleleri ve zarif Rus Ortodoks Katedrali gibi yüzyıllar öncesinin mimari harikalarını keşfetme imkanını verir. Kesinlikle yeni pembe parlemento binasını gezmeden geçmeyiniz.

Warnemunde( Berlin), Almanya

Warnow Nehri ağzına kurulmuş olan eski bir balıkçı kentidir.

Tromso, Norveç

Norveç'in kuzeyinde fiyordlar, dağlar ve sivri kıyı şeridiyle sarılmış Tromso, kuzeyin Paris'i olarak adlandırılmaktadır. Bu harika şehir dünyanın en kuzeyindeki üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Fakat en ünlü yeri çevredeki karı ve buzulları hatırlatan Artic Katedrali'dir.

Zeebrugge, Belçika

Scheldt Deltası, Maas ve Rhine Nehirleri tarafından sınırlanan Zeeburge, hayatınız boyunca ziyaret edebileceğiniz en eşsiz deniz limanlarından biridir. Kanallarla ve eşsiz yel değirmenleri ile bir kartpostalı andıran bu şehir Belçika'nın ana balıkçı kasabası olduğu için yerel restoranlarda harika balık yemekleri bulabilirsiniz.

Ajaccio (Korsika), Fransa

Meydanlar, anıtlar ve müzeler tarihin en büyük fatihlerinden birinin doğmuş olduğu bu şehri sanki kutsamaktadır. Napoleon Bonaparte'ın doğum yeri olan bu ada kayalıkları, plajları, narenciye ağaçlarının çevrelediği güneşli sahil kıyısı, zeytin ağaçları ve bağları ile tarih ve kültürün iç içe olduğu bir yerdir.

Southampton, İngiltere

İngiltere'nin güney kıyısında bulunan Southampton ayrıca İngiltere'nin en iyi iklimine sahip bölgesidir. Salisbury ve Winchester Katedralleri ve Stonhange gibi İngiltere'nin önemli tarihi yerlerine ev sahipliği yapar. Dünyaya açılan kapı olarak bilinmesinin nedeni Mayflower ve Titanic'in ilk seferlerine burdan çıkmasıdır.

Helsinki, Finlandiya

Finlandiya'nın başkenti olan Helsinki tam bir mimari şaheseridir, neo-klasik, barok ve çağdaş tasarım stillerini birleştirmektedir. Burayı gezmenin en iyi yolu yürümektir,ama yürümekten bıktığınızda bir kent kamu bisikletine de atlayabilirsiniz. Şehrin her yanındaki parlak renkli kamusal bisikletlerden birinin kilidindeki kutuya para atmanız yeterlidir, ondan sonra şehrin her yanına gidebilirsiniz. Barlardan birisinde yerel sıcak " gloggi" isimli baharatlı şarabı denemeyi unutmayın.

Vigo, İspanya

İspanya'da canlı bir liman kenti olan Vigo'da muhteşem Galician kırlarında bir kıyı gezisine katılarak eşsiz Santiago De Compostela Katedrali'ni görün. Bu etkileyici Romanesk Katedral, Arnavut kaldırımı taşlı sakin sokaklar ve pitoresk meydanlar arasında yükselmektedir.

Valletta, Malta

Malta'nın başkenti Valletta oldukça yoğun ve canlı bir şehirdir. Tarih ve kültür bakımından zengindir. Labirent gibi dar sokakları Avrupa'nın en güzel sanat eserlerini, kilise ve saraylarını barındırır. Her köşede bir sürpriz bekler; gösterişli heykeller, çeşmeler ve balkonlarda asalet armaları... Her yeri keşfettiğinizde, bu şehir çok sayıda bahçe ve kafeleri ile de dinlenme imkanları sunar. Ek olarak muhteşem St. Johns Katedrali mutlaka görülmelidir. Bu çarpıcı barok stili binada Avrupa'nın en meşhur sanat eserlerinden biri, Caravaggio'nun Vaftizci Yahya heykeli vardır.

Kanarya Adaları, İspanya

Gran Canaria, Lanzarote, La Palma ve Tenerife muhteşem, aynı zamanda güneşli Kanarya Adaları'nı oluşturur. Gran Canaria'da Maspalomas'ın muhteşem kum tepelerini ve Lanzarote'de Timanfaya Ulusal Parkında gizemli Ateş Dağı'nı görün. Ek olarak Tenerife'nin başkenti Santa Cruz'un zengin kültürünü ve geleneksel mimarisini keşfedin. Ateş Dağı'nda farklı bir mangal keyfi yaparak etinizi volkanın ısısında pişirin.

Barselona, İspanya

Barselona modern ve ortaçağa ait bir karışımdır. Modernist sanatçıların ilhamını Antonio Gaudi ve Picosso müzesi gibi yapılarda bulabilir yada Gothic Quarter'daki nefes kesen katedralleri dolaşabilirsiniz.

İskenderiye, Mısır

İskenderiye Mısır'ın ikinci büyük şehri ve en büyük limanıdır. Akdeniz'in incisi olarak adlandırılan bu şehir Ortadoğu ve Akdeniz kültürünün birleşimi üzerine kurulmuştur.

Kazablanka, Fas

Günümüzün Kazablanka'sı eski tarihin atmosferinin yaşadığı modern bir şehirdir. Kazablanka kesinlikle her zaman aklınızda çok hoş bir anı olarak kalacaktır. Özellikle Djemaa El-Fna büyük meydanı, yemek satıcıları, hokkabazları ve yılan oynatıcıları ile sizi bir masal ülkesine sürükleyecektir. Fransız kolonisi dönemine ait beyaz binalar zarif hatları ve detayları ile sizi büyüleyecektir.

Civitavecchia, İtalya

Civitavecchia antik Roma şehrinin ihtişamını keşfe çıkmak için geçit kapınızdır. Kolezyum ve Forum'un görkemini yaşayabilir veya Vatikan Şehri'ni ve Sistine Klisesi'ni ziyaret edebilir Trevi Çesmesi'ne bozuk para atarak bu şehre tekrar gelmeyi garantileyebilirsiniz.

Konstanta, Romanya

Kostanta'yı ziyaret eden herkes inanılmaz gece yaşamı ve sıcak kanlı insanlarından memnun kalarak geri dönerler. Romanya Karadeniz'de yer alan Konstanta; plajları ve parkları, harika yemekleri ve kültürel havası ile Paris'e benzemektedir.

Cornwall( Falmouth), İngiltere

Falmouth, Cornwall'ın önde gelen deniz kenarı yerleşim yerlerinden biridir. Uzun ve parlayan kumlu sahilleri gulfstream tarafından ısıtılır. Bu onu İngiltere'nin en aranılan rotası haline getirir. Ayrıca dünyanın en geniş üçüncü doğal limanına sahiptir. 8. Henry tarafından Fransız saldırısını önlemek için inşa edilmiş Pendennis Kalesi'ni ziyaret edebilir, el işi satan dükkanlardan alışveriş yapabilir, taze deniz mahsullerinden tadabilir, pubların keyfini çıkarabilirsiniz.

Korfu, Yunanistan

Selvi ağaçları, çam ağaçları portakal ve limon ağaçları ve zeytin ağaçları yüzünden Korfu Akdeniz'in "zümrüt adası" olarak adlandırılır. Yerel tavernalardaki meze ve yerel şarapların tadına baktığınızdan emin olmalısınız!

Dubrovnik, Hırvatistan

Bu çekici kasaba 1.300 yılllık tarihi ile Dalmaçya kıyılarında yer almaktadır. Dominik Manastırı'nda bir tura çıkıp Titan'ınkiler de dahil olmak üzere Dubrovnik'in en güzel Rönesans dönemi tablolarına göz atabilir; çeşmeleri, manastırları ve meydanları gezebilirsiniz.

Efes, Türkiye

Bir zamanlar Doğu Roma İmparatorluğunun merkezi olan bu şehir şimdi arkeoloji tutkunlarının cennetidir. Bu eski Yunan ticaret şehri dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis Tapınağı gibi bir çok tarihi esere ev sahipliği yapmaktadır.

Cebelitarık, İngiltere

Rock of Gibraltar mutlaka görülmesi gereken manzaralardan biridir. Akdeniz'in 1400 feet üzerinde bulunan ve harika şehir manzarası ile çevrilmiş bu şehir yarı vahşi Barbari Maymunları'na ve St. Michael'in mağrasına ev sahipliği yapmaktadır.

Heraklion, Yunanistan

Heraklion dünya tarihinin beşiklerinden biridir. Şehir merkezinden sadece dakikalar uzaklıkta Mioan Uygarlığı'nın en önemli yerlerinden olan Knossos Sarayı vardır. Yapıların tarihi M.Ö 2600 yılına dayanmaktadır ve dünyanın en kapsamlı koleksiyonu olan Mioan Sanat Eserleri'nin sergilendiği müzeleri görülmeye değerdir.

İstanbul, Türkiye

Egzotik İstanbul'da tüm gününüzü Kapalı Çarşı sokaklarında gezinerek, Sultan Ahmet Camisi'ni ziyaret ederek yada Topkapı Sarayı'nı ziyaret ederek geçirebilirsiniz.

Katakolon, Yunanistan

Katakolon yerel yemekleri tadabileceğiniz ve liman aktivitelerini gerçekleştirebiliceğiniz açık hava kafeleri ile görülmesi gereken bir yerdir. Fakat gemilerin buraya uğramasının en önemlisi M.Ö 766'da olimpiyat oyunlarına ev sahipliği yapan Olympia şehridir. Zeus Tapınağı, Hera Tapınağı ve Stadium, Prytaneion ?a ev sahipliği yapmaktadır.

Limassol, Kıbrıs

Bizans zamanında eski Mathus ve Kourion kentleri arasına kurulan Limassol Güney Kıbrıs'ın ana limanı ve ikinci büyük kentidir. Müzeleri ve kaleleri ile birlikte çok çeşitli aktivite olanakları sağlar. Ortaçağa ait kalesi bunlardan en ünlüsüdür.

Lizbon, Portekiz

Tarihi Lizbon limanına girerken yüzyıllardır muhteşem şehre giren denizcilerin yaşadığı heyecanı yaşayabilirsiniz. Şehrin kiremitli çatılarından muazzam manzarının tadını çıkarabilir, Sintra Sarayı'nı gezebilir ve Meryem Ana'nın birçok kez görüldüğü bildirilen büyüleyici Fatima Köyü'nü keşfedebilirsiniz.

Marsilya, Fransa

Marsilya eşsiz güzelliği ve bağımısz kişiliği ile Fransa'nın New Orleans'ı olarak anılmaktadır. Paris'in iki katı büyüklüğündeki bu şehir bir çok ulustan insanların bir araya geldiği bu antik şehir interaktif bir görünüme sahiptir. Eski renkli limanıyla Vieux- Port'u ziyaret etmelisiniz.

Livorno, İtalya

Bu güzel İtalya limanı Ligurian Denizi kıyısındadır. Kanalları ve sülfür kaynakları ile ünlü olan bu şehir sizin enerjinizi arttıracaktır. Florence, Pisa ve Tuscany'deki şarapları tatmanız bir gerekliliktir.

Messina ( Sicilya), İtalya

Messina inanılmaz tarihe sahip antik bir şehirdir. Tuetonik Şovalyeleri tarafından 1220 yılında inşa edilmiş Alemanna Kilisesi'ni ziyaret edebilir Dvomo,Romanesque ve Normon Katedrallerinin hazine gibi salonlarında dolaşabilirsiniz.

Malaga , İspanya

Malaga Endlüs kıyısı olan Costa Del Sol'e giriş kapısıdır. Burada ayaklarınızı dünyanın en güzel ve etkileyeci sahillerinden birinin kumlarına gömebilirsiniz. Ayrıca Malaga Moorish, Alcabaz ve Gıbralfora gibi yerlere ev sahipliği yapmaktadır. Malaga, Pablo Picasso'nun doğum yeri olamasının yanı sıra eserlerinin bir çoğunun sergilendiği yerdir.

Mikanos, Yunanistan

Güneşin yakıcılığını teninizde hissetttiğiniz bu ada bembeyaz evleri ve mavi çatıları ile eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Sofistike gece hayatı ile ünlüdür. Akdeniz'in rahatlatıcılığı ile sahilleri Mikanos'u görülmeye değer bir ada haline getirir.

Naples / Capri ,İtalya

İtalya'nın güney doğusunda yer alan Naples dünyanın bir çok yerindeki sanatçıları cezbedicek bir görselliğe sahiptir. Pompeii'ye düzenlenen bir tura katılabilir Sorrento'daki pek çok butiği ziyaret edebilirsiniz. 1889'da İtalya kraliçesi için icat edilen Naples Pizza'sının tadına bakmalısınız.

Nice, Fransa

Alplerin eteklerinde kurulu bulunan bu şehir fransız rivierasının incisi olmakla beraber dünyanın en lüx otellerine ve kafelterine ev sahipliği yapmaktadır.Promenade des Anglaıs'de dolaşabilir yada Nıce'in müzelerinde Matıse, Roneoir, Monet ve Chagall'ın eserlerini görebilirsiniz. Pissaladieres'i tatmadan geçmeyin.

Odessa, Ukrayna

Ukrayna ?nın zengin tarihinin bir parçası olan Odessa'da bir çok tarihi bina ve anıt göreceksiniz. Dünya'daki en güzel tiyatro binaları olan Odessa Opera ve Bale'sini görmeden geçmeyin.

Palermo (Sicilya) , İtalya

Fenikeliler kayalık uçurumlara çevrili anlamına gelen Palermo'yu M.Ö 6yy. ve 8. yy arası bir zamanda inşaa ettiler. Palermo ?da yüzyıllar önce buraya hükmeden Bizans, Arap ve Normadiyalıların etkilerini gösteren bir çok mimari stili ve binayı bulabilirsiniz.

Pire, Yunanistan

Atina macerası Yunanistan'ın en geniş limanı olan Pire'den başlar. Burada iken Pericles'in yaşadığı çağlardaki görkemi hayal etmenizi sağlayacak tarihi yerleri gezin.

Pisa, İtalya

Arno nehri üzerine kurlumuş bu şirin liman kasabası en çok Pisa kulesi ile tanınmaktadır. 1370 senesinden beri 14 cm eğilen Pisa Kulesi'nin hala ayakta kalmasının sırrı "Compo Dei Miracoli" yani "mucize topraklar" da yer almasıdır.

Santorini, Yunanistan

Santorini Adası'nda beyaz renkli , mavi çatılı evleri bulacaksnız. Antik şehir Aktori'deki bundan 3600 sene önce volkanik küller ile örtülmüş tarihi kalıntıları gezebilirsiniz.

Venedik, İtalya

Dünya'nın en güzel ve olağan dışı şehri olan Venedik Adriyatik denizindeki 120 ada üzerine serpilmiştir. Sokaklar birbirinie yollar yerine kanallarla bağlı olduğundan Venedik'i görmenin en iyi yolu romantik bir gondol gezisidir. Şehrin merkezi olan St. Mark's Square'de 900 yıllık St. Mark'ın bazilikasını bulabilirsiniz.

Rodos, Yunanistan

Rodos, adaların en kuzey noktasında bulunan sıcak kanlı bir şehirdir. Rodos'un tek komşusu doğu ve batısındaki parlak sulardır. Bu geniş ada aynı zamanda Venüs Tapınağı ve yüz yıllık şovalyeler sokağı gibi tarihi yerleri barındırmaktadır.

Tunus, Tunus

Tunus Arap, Afrika ve Fransız Avrupa'sı kültürlerinin baştan çıkarıcı bir karışımıdır. Arap pazarına alışveriş için uğramadıktan sonra hiçbir Tunus gezisi tamalanmış sayılamaz. Bu kalabalık pazar kuyumcular , halı dokumacıları , zanaatkarların , yemek satıcılarının ve performans sanatçılarının yuvasıdır. Hemen yanındaki 9. y.y'dan kalam Zıtouna ve büyük camilerini ziyaret edebilirsiniz.

Vigo, İspanya

El Sireno , altın kaplama yarı insan yarı deniz yaratığı bir adamı tasvir eden bir heykel, şehrin şirin bahçelerini çevreleyen kuleler ve iyi korunmuş tarihi binaları ile ünlüdür. Islas Cies'ten gelen siyah tuzların insan sağlığına iyi geldiği söylenmektedir. Katolik hacıları Aziz James'in yakıldığı yere kurulan Satiago De Compostela Katedrali'ni ziyaret etmektedir.

Roma, İtalya

Eskiden antik dünyanın başkenti olan ve imparatorların tüm batı medeniyetini yönettikleri yer olan Roma hala dünyanın bir numaralı kültür merkezidir. Kolezyumun antik salonlarında gezinebilir, Sistine Chapel'in eşsiz süslemelerini görebilirsiniz.

Valensiya , İtalya

Ülkenin en büyük ve en kalabalık şehri olan bu şehir aynı zamanda büyük savaşlara da şahit olmuştur. 1483'de Valensiya'nın eski borsa binası olan La Lonja ve Calle De Los Caballeros'ta İspanyol mutfağının tadına varabilir ve İspanya'nın dünya mutfağına en büyük katkısı olan Paella Valenciana'yı tadabilirsiniz.

Villafranche, Fransa

Cote D'azur'un bir parçası olan Villafranche uzun sahilleri, kafeleri ve dünya sınıfı ahçılığı ile Monta Carlo yada Nice'e gidişinizde mutlaka uğramanız gereken bir yerdir.

Ibiza, İspanya

İbiza kültürü ve tarzı, çok çeşitlidir. Paris ya da Manhattan dışında burası kadar kozmopolit bir karışımı bulmanız gerçekten zordur. İbiza, gece hayatı ve mükemmel Akdeniz iklimiyle her türden insanı kendine çeker. İbiza plajlarının Akdeniz'deki en güzel plajlardan olduğuda çok açıktır. Plaja gelmenin daha da kolaylaştırılması için en popüler plajlar sık yapılan tekne ve otobüs seferleri ile birbirine bağlanmıştır. İbiza, ada çevresindeki eğlenceyi kendine çeken trance tarzı müziği ile dünyada tanınmıştır.

Tangier, Fas

Fas, Afrika ve Avrupa kültürlerini harmanlayan,egzotik ve merak uyandıran bir yer olan Tengier'de pazarlıkla alışveriş yapabileceğiniz büyüleyici ve renkli pazarları dolaşırken, Fas mutfağını tadın ve yılan dansçılarını, müzisyenleri ve öykü anlatanları yol boyunca seyredin. Kent manzarasıyla Matisse'in en önemli tablolarına ilham kaynağı olan Hotel Villa d France'ı ziyaret edin.

Tenerife; Kanarya Adaları

Serin ormanlar, göz alıcı botanik bahçeler, volkanik manzaralar ve yükselen dağlar. Tenerife'deki benzersiz çeşitlilik bir günde, engin ormanlarda gezip, Atlantik'te yüzüp, altın sarısı plajlarda tembelik edip karla kaplı dağlara tırmanabileceğiniz anlamına gelir. Garip volkanik manzaraları, ilginç kaya oluşumlarını ve İspanya'nın en büyük dağı olan Teide Dağı'nın zirvesini keşfetmek için Esperanza Ormanı'nın okaliptüs ve çam ağaçaları arasında gezinin veya Tenrife'nin en ünlü mekanlarından biri olan Octapus Water Park'ta çocuklarınızla eğlenin. Santa Cruz şehrinin panoramik turunun keyfini çıkarın ve Pyramid Park'a gidin.

Split, Hırvatistan

Gür çam ormanlarıyla ve vahşi çiçeklerle çevrili 1700 yaşındaki Hırvat kenti Split, doğal güzellikleri bakımından oldukça zengindir. Eski parke taşlı sokaklardan geçerek şehrin kalbinde yer alan Diokletian'ın muhteşem sarayını keşfedin veya leziz Dalmaçya şarabıyla ünlü pitoreks Hvar Adası'na tekneyle gidin. Liman önü, insanların manzarayı seyrederken soğuk biranın yada dondurmanın keyfini çıkarabilieceği mükemmel bir yerdir.

Funchal, Maderia, Portekiz

Güzel ve yeşil Madeira adası bir botanik harikasıdır. Şirin Funchal Körfezi üzerindeki dağlar, çiçekler ve egzotik bitkiler ile kaplıdır. Bereketli üzüm bağlarından ünlü Maderia şarabı elde edilir. Deniz seviyesinden 579 metre yükseklikte dünyanın enyüksek ikinci deniz uçurumu olan Cabo Girao'dan, Maderia sahilinin nefes kesen manzarasının tadını çıkarın.

Lanzarote, Kanarya Adaları

Upuzun kumsalları, üçyüzden fazla volkanı yılın her ayı mükemmel olan iklimi ile Lanzarote'ye varır varmaz neden turistlerin akın ettiği bir yer olduğunu anlayacaksınız. Ayrıca Lanzarote geleneklerine, mirasına ve çevresine sahip çıkan bir yerdir. César Manrique Foundation'ı ziyaret edebilir ve birbirinden ünlü sanatçıların eserlerini görebilirsiniz. Deniz sularıyla dolmuş bir krater olan El Golfo'yu ziyaret edebilir, ulusal park olan Timanfaya gidebilir, scuba ve şnorkel dalışı yapabilirsiniz. Yerel mutfağın en iyilerinden olan Gofio'yu denemeden geçmeyin.

Cagliari, Sardunya, İtalya

Sardunya eşittir kumsallar. Akdeniz'in en büyük ikinci adası olan Sardunya göz kamaştıran berraklıkta mavi sular ve beyaz kumlu sahiller ile çevrilidir.Sardunya'nın evleri daha iç kesimlerde olduğu için çoğu sahil bakir kalmış ve su sporları için mükemmel yerler olarak korunmuşlardır. Cagliari, size birçok seçeneği bir arada sunacak: Renkli festivaller, mimari harikalar, tarihi anıtlar, sakin lagunlar ve Akdeniz'in en uzun sahilleri.

Palma De Mallorca, İspanya

Palma De Mallorca İspanya'nın en büyük adasıdır ve doğu kıyılarında bulunur. Adanın ünü sahillerinden ve küçük mağralarından gelir. Palma'da yaşayan nüfusun üçte ikisi burda yaşar. Şehrin devasa gotik katedralini ziyaret etmeli ve yerel halk tarafından La Seo adı verilen gül bahçesini görmelisiniz. Palacio Almudaina, Bellver Castle ve Drach Mağrası'nı ziyaret etmelisiniz.

Las Palmas, Gran Canaria

Gran Canaria Afrika'nın kuzeybatısında yer alır ve yedi Kanarya Adası'ndan bir tanesidir. Burda Avrupa, İspanyol ve Afrika kültürlerinin mükemmel bir karışımını bulacaksınız. Ayrıca Gran Canaria'da üç mevsimi bir arada bulacaksınız: karla kaplı zirveleriyle dağlarda kışı, görkemli sahillerde yazı ve sık bitki örtüsüyle kaplı ormanlarda baharı. Puerto Rico tüm su sporları meraklılarının ve güzel sahillerde güneşin tadını çıkarıp suda serinlemek isteyenlerin adresidir. Centro Atlántico de Arte Moderno'da şehrin tarihini keşfedebilir, Las Palmas'ta tiyatrolar, alışveriş yerleri ve renkli caddelerin tadını çıkarabilirsiniz.

Seville ( Cadiz), İspanya

Cadiz 3000 yıllık tarihi ile Avrupa'nın en eski yerleşim yerlerinden biridir. İspanya nın güneyinde bulunan bu şehirin hem Akdeniz hemde Atlantik okyanusuna kıyısı vardır. Chrishtopher Colombus "yeni dünyayı" keşfetmek için iki gezisinede burdan başlamış ve bu kısa zamanda Cadiz'i altın ve ticaretin ana limanlarından biri haline getirmiştir. Dünyaca ünlü Cadiz Katedrali görmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir. Ayrıca şarabın ve flamenkonun ana vatanı olan bu yerde İspanyolların yanık sesleri eşliğinde yapılan unutulmaz bir flamenko gösterisi izlemek bir zorunlukluktur.

Bari, İtalya

Corso Vittorio Emanuele, Bari'yi ikiye ayırır: Tarihin yaşadığı eski şehir ve modern yeni şehir. Imperatore Augusto Promenade'den St. Nicholas'ın bazilikasına kadar yürüyün ve Via Sparano'nun seçkin dükkanlarını ziyaret edin.

Ravenna, İtalya

Tarihi ve doğal güzellikleri ile anılan Ravenna, aynı zamanda Blogna ve San Marino'ya geçiş kapısıdır. Bir zamanlar Roma İmparatorluğu'nun merkezi olan bu şehirde Doğu Avrupa'nın etkilerini ve şehrin zengin mozağiğini bulacaksınız.

Taormina, İtalya

Taormina her zaman canlı caddeleri, dev duvarlar arkasına saklanmış bahçeleri ile turistleri hem terihi hem doğal güzellikleri ile etkiler. Eski Taormina size arkolojik anıtları, Palazzo Santo Stefano'nunki gibi eski evlere ve Sicilya'nın en büyük Greko ? Roman anfitiyatrosunu sunar. Burda mutlaka yerel restoranlardan birinde balık yemelisiniz.

Sorrento, İtalya

İtalya'nın efsanevi Amalfi sahili üzerinde Akdeniz'den çok yüksekte bir uçurumun tepesinde kurulmuş güzel bir kasaba olan Sorrento'nun sunduğu pek çok cazip imkanı keşfedin. Ardından mükemmel bir manzaraya sahip sahil yolunca arbayla bir gezintiye çıkın veya biraz daha uzağa giderek Avrupa'nın tek aktif volkanı olan Vezüv Dağı ve Vezüv'ün küllerinin altından çıkarılan dünyanın en ünlü kazı alanı olan Pompeii'ye doğru bir maceraya dalın. Sadece bir saatlik bot yolculuğu ile kendinizi lüks vilları, deniz mağraları ve muhteşem manzarası ile ünlü romantik Capri adasında bulacaksınız. Capri'nin La Piazetta adlı alışveriş merkezi içinden geçerek geri dönmeden önce Villa San Michele'i ziyaret etmeyi unutmayın.

Porto Cevro, Sardunya Adası

Sardunya Adası'nın engebeli kuzey sahilinin koylarının arasına gizlenmiş olan Costa Esmeralda veya Emerald Sahili dünya jet sosyetesinin gözde mekanlarından biridir. Su sporlarından ara sokaklara belirli mesafelerle gizlenmiş lüks tasarım butiklerinde alışverişe kadar, burada yapılacak ve görülecek o kadar çok şey varki... Kristal berraklığındaki sulara demirlemiş yatları seyretmek üzere limana bakan muhteşem villarla çevrili küçük meydana çıkın veya adada bulunan daire şeklindeki gizemli taş kalelerden birini ziyaret edin.

Sete, Fransa

Kanalları ve romantik havası ile bu şehir Fransa'nın Venedik'idir. Eşsiz pazarlarında gezebilir, kendisine hayran bırakan müzelerini dolaşabilir ve nefes kesen manzarısıyla gün batımını harika kumsallardan izleyebilirsiniz.

Provence ( Marsilya), İtalya

Fransa'nın en eski şehirlerinden biri olan Provence'ın sokaklarında süzülün. La Canabiere'den Vieux Port'a kadar pek çok görülmesi gereken yere sahip olan Marsilya'dan "bouillabaisseyi" tatmadan ayrılmayın.

Monte Carlo, Monako

Tanrı'nın muhteşem manzaralar bahşettiği ve Côte d'Azur'un oyun alanı olarak bilinen bu küçük Monako Prensliği, jet sosyetenin uğrak yerlerinden biridir. Gemi demirledikten sonra botlar sizi karaya götürecek. Buradan Monako'nun en çok rabet gören bölgesi ve bir zerafet ve cazibe timsali olan yürüme mesafesindeki Monte Carlo'ya gidebilirsiniz. Belkide en dikkat çekici bölge efsanevi Grand Casino'dur. Ancak bunun dışından Jacques Cousteau Okyanus Müzaesi, büyüleyici Jardin Exotique ( egzotik bahçeler), özel tasarımların satıldığı butikler, çevredeki alanlar gibi daha pek çok görülecek yer vardır.

Portofino, İtalya

Riviera'nın incisi olarak bilinen Portofino'dan daha göz alıcı bir körfez bulabilmek nerdeyse imkansızdır. Church of San Giorgio veya Castello Brown'a uğramadan geçmeyin.

Chios, Yunanistan

Yaseminler, yabani laleler, görkemli ağaçlar ve harika kokularla bezeli bu ada korunmuş Bizans eserleri ile doludur. Akdeniz'in güzel kokulu çiçeği olarak bilinen Chios herkes tarafından görülmesi gereken destinasyonlardan biridir.

Fethiye, Türkiye

Mendos Dağı'nın eteklerinde kurulmuş olan, günlük ağaçları ve kokulu çam ormanları ile çevrili Fethiye'de yerli halk burada sadece iki mevsimin yaşandığını söylüyor: bahar ve yaz. Çivit mavisi sularında neredeyse bütün yıl yüzme imkanına sahip olduğunuz Fethiye'de yerli halkın neden böyle dediğini anlamak zor değil. Eski liman geleneksel ahşap tekneler ve balıkçı tekneleri ile dolu. Kapalı Pazar yeri Paspatur'da aromatik otlardan yörük halılarına ve el yapımı mücevherlere kadar her türlü ilgi çekici şeyi bulabilirsiniz.

Limasol, Güney Kıbrıs

Antik Amathus ve Kourion şehirleri arasına Bizans zamanında kurulan Lamasol Güney Kıbrıs'ın ana limanı ve en büyük ikinci şehridir. Bir sürü aktivite, müze ve kaleler sunan bu şehirde ortaçağdan kalma kale uğranmadan geçilmemesi gereken bir yerdir. Şarapları ile ünlü bu şehirde yerel bir tavernada şarapların tadına bakmalısınız.

Nauplion, Yunanistan

Peloponnese yarımadasının doğu ucunda kurulu bulunan Nauplion 15 yy'da Venedik işgalini hatırlatan Palmadi Kalesi ile ünlenmiştir. Yunan Adası'nın harika manzarısını görmek için 999 merdiven tırmandığınıza pişman olmayacaksınız.

Gython, Yunanistan

Otantik bir Yunan kasabası olan bu kasaba tam bir Sparta limanıdır. Yunanistan'ın en eski yerlerinden biri olan Diros Caves'ı ve Dördüncü Haçlı Seferleri sırasında bir Bizans sığınağı olan Mystras'ı ziyaret edin.

Delphie (Itea), Yunanistan

Mt. Parnassus'ın güneybatı ucunda bulunan Delphie eski Yunanlıların Apollo'ya kurbanlarını sundukları yerdir. Tarihi tapınakları, mezarları ve anıtları keşfederek Delphie'nin neden dünyanın ruhsal merkezi olarak anıldığını anlayabilirsiniz.

La Caruna, İspanya

İspanya'nın kuzeybatısında Atlantik Okyanus'u kıyısında bulunan bu şehir eski ve yeniyi bir arada yaşayabileceğiniz bir yerdir. Dünyadaki en eski Roma Deniz Feneri'ne ev sahipliği yaptığı gibi Picasso da ilk çalışmalarını burada yapmıştır. Roma mimari tarzının yaşadığı caddeleri ve Ortaçağ'dan kalma kiliselerinin yanısıra bu şehir hızlı gece hayatı ve klüpleriyle yirmidört saat yaşamaktyadır.

Çanakkale ( Kepez), Türkiye

Hem Asya hem Avrupa kıtasında toprakları bulunan Çanakkale'nin hem Akdeniz'e hemde Marmara Denizi'ne kıyıları vardır. Homeros'un İlyeda'sına konu olan Troy'u ziyaret edin.

Port Said, Mısır

Süveyş Kanalı'nın kuzey ucunda yer alan bu şehir yüzyıllık evleri ve büyük balkonları ile Kaire ve Giza'ya geçiş kapısıdır. Ayrıca antik yerleşimler olan Giza Piramidi, Sphinx, Mısır Müzesi, Nil Nehri, Hanging Church, Al- Hazar ve Catedel'e komşuluk yapar.

Hayfa, İsrail

Modern, geleneksel, sofitike ev huzurlu. Hayfa bütün bu özelliklerin bir harmanını sunuyor! Bu antik limanın geçmişi M.Ö 4.y.y.'a dayanmaktadır. Beş farklı din: İslamiyet, Musevilik, Hristiyanlık, Dürzilik ev Bahailik şehrin canlı atmosferine önemli katkı sağlar. Geminizden inin ve nefes kesici manzaralarını ve Bahai tapınaklarını görmek üzere ( genellikle Allah'ın Bağları olarak bilinen ) Carmel Dağı'na doğru yola çıkın ve Eski Ahit'te geçen bir peygamber olan İlyas'ın mağaralarında meditasyon yapın. Sadece 20km ötede duvarlarla çevrili ve içinde mükemmel bir Haçlı Kalesi bulunana müstahkem şehir Acre bulunmaktadır.

Valencia, İspanya

Moor'lara karşı efsanevi İspanyol "El Cid" tarafından savunulan bu şehir İspanya'nın en büyük ve en hareketli şehirlerinden biridir. Calle de Los Caballeros ve La Lonja'yı ziyaret edebilir ve kendinizi Paella Valenciana ile ödüllendirebilirsiniz.

Almeria, İspanya

İspanya'nın güneydoğusunda bulunana bu güzel kasaba size bulutsuz bir gün sunar. Yılda 3000 saat güneş alan bu şehrin korsan akınlarına karşı ayakta kalabilmiş ünlü katedraline uğramadan geçmeyin.

Bilbao, İspanya

Bask ülkesinin kalbi olan Bilboa yemeğin, şarabın, eğlencenin ve boğa güreşlerinin merkezidir. Poteo'nun tadına bakın ve yerli halkı keşfedin. Guggenheim Museum'u ziyeret etmeniz kesinlikle gereklidir.

Bordeux, Fransa

Fransa'nın, şarap ülkesinin kalbinde bulunan Bordeux dükkanlar, kafeler ile sarılmıştır. Bordeaux Wine School'da şaraplar üzerine bir ders alın yada Sources des Caudalie'de spanın keyfini çıkarın.

La Rochelle, Fransa

La Rochella şirin ve bozulmamış bir deniz kenarı kasabasıdır. Özellikle deniz mahsullerinin oluşturduğu bir sürü tadı deneyin. St-Jean-du-Perot'da yerel evleri, eski kaleleri ve değişik mimariyi keşfedin. La Rochelle'in çevresi şarap evleri ile dolu olduğundan Brandy'i ve bordeaux şaraplarını tadabilirsiniz.

St. Malo,Fransa

Bu duvarlarla çevrili tarihi şehir bir zamanlar korsanların barınağıydı. St. Malo müzelerin,i kafelerin ve eşsiz binaların bir karışımından oluşur. Intra Muros'un büyüleyici sokaklarında dolaşın, Cathedral of St. Vincent'ta bir konsere katılın ve Mont St. Michel'ın mükemmeliğine tanık olun.

Londra ( Tower Bridge),İngiltere

Londralılar kraliçeleri için "çok yaşa" derler. Sizde Londra'nın dışında yaşamak isteyecek herhangi bir Londralı'ya rastlayamazsınız; tıpkı kraliçeleri gibi. Westminster Abbey, St. Paul's Cathedral, Tower of London keşfetmeye doyamıyacağınız yerlerdendir.

Kiel Kanalı, Almanya

Kiel bir üniversite şehri, doğal bir liman, deniz yaşımını korumasıyla bir örnek şehir olarak kültürün ve tarihin bir birleşimi haline gelmiştir. Kiel Kanalı'na düzenlenen bir tekne gezisine katılın. St. Nicholas ?ın önündeki Hayalet Avcıları heykelini görün, Maritime Museum'ın büyüleyici havasına kapılın.

Koper, Slovenya

Adriyatik Denizi'nin kuzey ucunda Slovenya'nın 19.yy'a kadar tek derin limanı ve tek adası olan antik Koper limanı bulunmaktadır. Karada kireç taşı ile kaplı ve gösterişli cepheleri limanın ünlü komşusu Venedik'in kontrolü altında olduğu zamanları hatırlatan binalarla çevrili sokaklarında gezintiye çıkın. Ardından bölgeye özgü el yapımı aksesuarlara bakmadan önce, ( bir Rönesans oyununun dekorunu andıran) Praetorian Sarayı'nın gölgesinde bir kahve için.

Bonifacio, Korsika

Uçurumların üstünde bulunan ve turkuaz rengi sularla çevrili olan ve Korsika'nın en kuzeyindeki yer olan Bonifacio muhteşem manzarası ile akıllarınızda kalıcı bir yer bırakacak. Bu eski şehir sunduğu olanaklarla gününüzü geçirmek için ideal bir yer olduğunu kanıtlar.

Eidfjord, Norveç

Bu güzel şehrin karşısında durduğunuzda dağlarla ve denizlerle çevrelenmiş harika bir fyord göreceksiniz. Mabodalen Dağı'na yürüyerek yada treni kullanarak çıkın ve 182 metrelik bir akarsu olan Voringsfossen'ın üstünden gökkuşağını seyredin.

Geiranger, Norveç

Geiranger Norveçlilerin kaçış noktasıdır. Geiranger'ın en müthiş manzaralarından birni 5.000 feet yüksekliği ve taşıdığı tonlarca su ile Seven Sisters Waterfall oluşturmaktadır.