Laponya Turu THY İle 4 Gece (Setur Select - Burak Özberk Eşliğinde)

1 4 5 12 3 7 10 8 6 11 2 15 20 21 22 23 25 26 27

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 3 taksit imkanı


Tur Hakkında

Rovaniemi

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • 1 Akşam Yemeği Dahil
  • Setur Select
  • Turlar Dahil
  • Türkçe Rehberli

1 Gün : İstanbul - Rovaniemi "Noel Baba Köyü Ziyareti & Kuzey Işıkları Yakalama Deneyimi "

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar terminalinde setur deski önünde rehberinizle buluşma. Türk Hava Yolları TK 1749 seferi ile saat 10:20'de Rovaniemi'ye hareket ve saat 13:35'de Rovaniemi'ye varış  sonrasında şehre varacak ve Kuzey Kutup Dairesinde yer alan Noel Baba Köyü'nü ziyaret edeceğiz. Dileyenler postahaneden posta kartı yollayacak, dileyenler Noel Baba ile anı fotoğrafı çektirecekler. Burada aynı zamanda öğle yemeği molası vereceğiz. Gezi sonunda, Kuzey Kutup Dairesi Geçiş sertifikanız sizleri bekliyor olacak.. Aksam bizi bekleyen özel otobüsümüz ile 3 saatlik ıssız bir göl kenarında kuzey ısıkları yakalama deneyimi yaşayacağız. Geceleme otelimizde.

***Kuzey Işıkları gezimizi hava şartlarına bağlı olarak bir başka akşamda yapabiliriz.


2 Gün : Rovaniemi " Buz Kıran Gemisi Deneyimi & Özel Kıyafetlerle Kısa bir Yüzme "

Sabah kahvaltısının ardından erken saatte yola çıkıyoruz ve 170 km uzaklıktaki İsveç'in Kalix kentine varıyoruz, sınırı geçerek Axelsvik limanına ulaşıyor, buradan Buzkıran gemisine biniyoruz. 3 saat boyunca, tamamen donmuş denizin üzerinde buzları kıra kıra yol alıyor, uçsuz bucaksız bembeyaz bir denizde ilerlemenin heyecanına ilaveten özel kıyafetlerle kısa bir yüzme molası da veriyoruz. Tur sonunda Öğle yemeğimizi bir İsveç balıkçı köyünde yiyeceğiz. Geceleme otelimizde.


3 Gün : Rovaniemi "Husky Çiftliği Gezisi & Husky Safari & Ren Geyikleri ile Gezi "

Sabah kahvaltı sonrası takriben yarım saatlik bir otobüs yolculuğuyla bir Husky Çiftliği'ne geliyoruz. Bir gün önceden aldığımız termal kıyafetlerimizle Husky Safarimizi yapıyoruz ve dönüşte çiftlikte öğle yemeğimizi yiyoruz.  Burada huskyler ile ilgili bilgiler aldıktan sonra  Ren Geyikleriyle beraber 30 dakikalık safari için hazırlanıyor Laponyanın simgesi olan bu güzel hayvanlarla muhteşem bir doğa içersinde gezimizi yapıyoruz. Tur sonrası otelimiz’e dönüş.  Akşam yemeği serbest. Geceleme otelimizde.


4 Gün : Rovaniemi "Ranua Vahşi Yaşam Parkı Gezisi & Fazer Çikolataları Gezisi & Igloo'da Konaklama & Buz Otel Gezisi "

Kahvaltı sonrası otelimize 80 km uzaklıktaki Ranua Vahşi Yaşam Parkı’na doğru hareket ediyoruz. Laponya seyahatimizin son gününü bu ülkenin doğasını en güzel şekilde hissedeceğimiz ve dönüş yolunda aklımızda, fotoğraflarımızda kalacak bölgeye özgü vahşi canlıları görebileceğimiz, hatta Dünyanın en ucundaki Hayvanat Bahçesi olarak tanımlayabileceğimiz bir ormanda geçireceğiz. Öğle yemeğimizi de Ranua'da aldıktan sonra dönüş yolunda Finlandiya’nın en sevilen çikolatacı markası Fazer Çikolata'larına uğrayıp eve dönmeden özellikle orman meyveli çikolatalardan alabileceğimiz kısa bir mola verip , tur sonrasında herkesin sabırsızlıkla beklediği Cam Villalar’a doğru yola çıkacağız ve gecemiz İgloo konaklamamız ile gerçekleşecek. Akşam yemeğimizi Ana Bina Resepiyon bölümündeki Buz Otel'de yiyeceğiz . Geceleme otelimizde.


5 Gün : Rovaniemi - İstanbul "Kar Motorları ile Sürüş Deneyimi"

Sabah kahvaltı sonrası kısa Laponya'nın ilginç ve eğlenceli ve hatta yerli halkın en büyük ulasim aracı olan kar motorları ile sürüşü deneyimleyeceğiz,Tur sonrası  kısa bir mola verip akabinde havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Türk Hava Yolları TK 1750 seferi ile saat 17:00'de Rovaniemi'den İstanbul 'a hareket ve saat 22:15'de İstanbul Havalimanına varış. Turumuzun sonu .  Sizlere vereceğimiz hizmet kalitesini arttırmak adına anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere !


SeturSelect

Bu bir SeturSelect turudur. 


Otel Bilgileri

Santa Claus Holiday Village 4* veya benzeri 

Arctic Snow Hotel Igloss 4* veya benzeri


Tur Lideri

Burak Özberk Cep Telefonu : 0532 698 63 98 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

THY ile İstanbul-Rovaniemi gidiş & dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

Havalimanı vergileri

Belirtilen kategori otelde 3 gece kahvaltı dahil konaklama

3 Öğle ve 1 Akşam Yemeği 

1 gece Igloo Konaklama 

Havalimanı-otel-havalimanı arası transferler

Tur boyunca Termal kıyafet kullanımı

Türkçe rehberlik hizmeti

Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır)

Noel Baba Köyü Ziyareti

Kuzey Işıkları Yakalama Deneyimi

Buz Kıran Gemisi Deneyimi

Özel Kıyafetlerle Kısa bir Yüzme

Husky Çiftliği Gezisi

Husky Safari & Ren Geyikleri ile Gezi

Ranua Vahşi Yaşam Parkı Gezisi

Fazer Çikolataları Gezisi

Buz Otel Gezisi

Kar Motorları ile Sürüş Deneyimi


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı çıkış fonu

Vize ücreti

Kişisel harcamalar


Önemli Notlar

***Finlandiya’da resmi otel yıldız sistemi bulunmadığından otellerimizdeki yıldız değerleri tarafımızdan dünya standartları temel alınarak verilmiştir.

Bölgede havanın geç aydınlanıp erken kararmasından dolayı bazı aktiviteler hava karanlıkken yapılabilmektedir.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır. 70 yaşın üzerindeki misafirlerimize yapılacak sigortalarda sürprim çıkmaktadır. Satış temsilcimiz bilgi verecektir.

Üç kişilik odada konaklama müsaitliğe bağlı olup, üçüncü kişi için katlanabilir yatak verilmektedir.

Program içeriği aynı kalmak kaydıyla, gezilecek yerlerin gün ve saatlerinde değişiklik yapılabilir. Kuzey ışıkları bir doğa olayı olup, hava şartlarına bağlı olarak görülebilmektedir.

Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.

Pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.

Program için Schengen vizesi gerekmektedir. (Vize departmanımız ile iletişime geçebilirsiniz)

Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir. Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.

Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.


Sıkça Sorulan Sorular

Lapland Turu çocuklar için uygun bir tur mudur?

Tüm Dünya’dan her sene bu dönemlerde aileleriyle birlikte yüz binlerce çocuk misafir gelmektedir. Bunun sebebi Noel Baba ile tanışmaları ve başka yerde yaşaması zor deneyimler olan Ren Geyiği ve Husky’ler ile vakit geçirme şansları başlıca sebepleri olarak sayabiliriz.

Havanın soğuk olması seyahati ne kadar etkilemektedir?

Hava sıcaklığı çok düşük ve devamlı kar üzerinde olacağınızdan buna göre kendi kıyafetlerinizi getirmeniz gerekir fakat yapacağınız aktivitelerde sizlere özel termal kıyafetler verilecek olup bunlarla soğuk havadan etkilenmeyeceksiniz.

Kuzey ışıklarını görme garantimiz var mı?

Kuzey ışıkları bir doğa olayı olduğundan hiçbir şekilde bu ışıkları görme garantisi olamaz fakat tur tarihimiz Kuzey Işıklarının en sık görüldüğü aylardan olduğundan şanslı olduğumuzu söyleyebiliriz.

Sağlık: Finlandiya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında yiyeceğimiz öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

Vize Bilgileri: Finlandiya Schengen Bölgesi’ne mensup bir ülkedir. Geçerli Schengen vizeniz ile bu ülkeye seyahat edebilirsiniz. Vizeniz yoksa vize departmanımızla iletişime geçebilirsiniz.

Gezi Zamanlaması: Finlandiya kar ve buz ile ünlenmesine karşın yaz ayları sıcak ve güneşli geçmektedir. Hatta zaman zaman ilkbahar ve sonbahar da umulduğundan daha sıcak geçmektedir. Finlandiya esas karlı ve buzlu zamanını Kasım’dan Mart’a kadar süren kış döneminde yaşar. Bu dönemde sıcaklıklar –20°C’ye kadar düşebilir. Ülkenin kuzey kesimlerinde bu süre Ekim’den Mayıs ortasına kadar uzayabilir. Finlandiya’da yaz ortasında güneş neredeyse hiç batmaz.

Uçuş Süreleri: İstanbul-Rovaniemi yaklaşık 4 saat 10 dakika, Rovaniemi-İstanbul 4 saattir.

Para Birimi: Finlandiya Euro Bölgesi ülkelerindendir. Gezi için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerini de yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

Saat Dilimi: Türkiye ile Finlandiya arasında 1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye, Finlandiya’dan bir saat ileridedir.

Telefon Kullanımı: Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar: Finlandiya kışın oldukça soğuk olmaktadır. Bunun için yanınıza kalın bir mont / palto, yün kazaklar, polar, kalın pantolonlar, yün ya da polar eldiven, başlık ve atkı almanızı öneririz. Bunun dışında kar gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Katıldığınız turlardaki gerekli olan özel kıyafetler tura katılacağınız gün tarafınıza verilecektir.

Yemek Kültürü: Fin yemekleri, tadanlara büyük lezzet keyfi yaşatır. Bu kentte vejetaryen, deniz ürünleri, et yemekleri ve her türlü lezzet tüm damak tatlarına göre hazırlanır. Cafe, bar, kulüp ve çok sayıda diğer mekânlar müşterilerine her türlü içeceği sunar.

Elektrik: Finlandiya’da elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır.

Alışveriş: Özellikle Santa Claus Village gezisinde hediyelik eşya, yöresel ürünler ve şarap alışverişi yapabilirsiniz.


Rovaniemi(4) 09-13 Şubat 2020 / Türk Hava Yolları

Tarih
9.02.2020
13.02.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 2.897,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.897,00 EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 3.497,00 EUR