Madagaskar Turu SE (Antananarivo-Isalo-Fianarantsoa-Antsirabe-Andasibe)

08 Eylül 2019 'den itibaren kalkışlı

3.890,00 USD 22.603,62 TL

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 6 taksit imkanı


Tur Hakkında

Antananarivo-Isalo-Fianarantsoa-Antsirabe-Andasibe

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Setur Exclusive
  • Turlar Dahil
  • Türkçe Rehberli

1 Gün : İstanbul

Turumuz vermiş olduğunuz adrese gelecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor. İstanbul Havalimanı’nda kurulacak Setur&Gazella Turizm kontuarında buluşuyor; bilet-bagaj ve pasaport kontrollerimizi tamamlıyoruz.

2 Gün : İstanbul - Antananarivo

Kontrollerin ardından Madagaskar’ın başkenti Antananarivo’ya hareket ediyoruz. Tana olarak da söylenen adanın en büyük kenti olan Antananarivo’ya varıyoruz ve havalimanında yerel yetkililer tarafından karşılamamızın ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3 Gün : Antananarivo - Tulear - Isalo

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz ve havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Yerel havayolları ile yapacağımız uçuşumuzun ardından havalimanında bizi bekleyen aracımız ile Isalo’ya doğru hareket ediyoruz. Bu yolculuk bizi Madagaskar’ın daha yeşil olan ve Mahafaly kabilesinin yaşadığı iç kısımlara götürecek ve yolumuzun üzerinde geçmişten günümüze gelen bu kabilenin mezar taşlarını görme şansımız olacak. Isalo’ya varışımızdan önce Zombitse ormanlarından geçecek güneyin kuru topraklarından Isalo’nun yeşil doğası ile karşılaşacağız. Öğle yemeğimizi yolculuğumuz esnasında lokal bir restoranda alacağız. Yolumuzda karşımıza Madagaskar’ın meşhur ve kendine has ağaçları olan Baobab ağaçları arasında geçecek ve bu değişik cinsin karsından heyecana kapılacağız. Gün sonunda otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4 Gün : Isalo Ulusal Parkı - Finarantsoa

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Isalo Ulusal parkını keşfe çıkıyoruz. Bu parkın rüzgar ve yağmurların şekil vermesi ile uzun yıllarda oluşan kum taşı yakaları ile ünlü olduğu kadar görenleri hayrete düşüren meşhur yüzme havuzunu andıran doğal gölleriyle de meşhur bir park, ayrıca bu park Bara Kabilesinin ölülerini gömdüğü bir bölgedir. Bu parkın diğer bir özelliği ise 340 kadar faunal hayvana ev sahipliği yapmasıdır. Öğle yemeğimizi gezimiz esnasında aldıktan sonra yönümüzü Fianarantsoa’ya doğru çeviriyoruz. Yolumuzda Andringtina sıra dağlarının güzel manzarası eşliğinde yaparken doğanın renklerinin daha yeşile dönemeye başlayacak. Turumuzun bitiminde otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5 Gün : Finarantsoa - Ranomafana - Fianarantsoa

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından ayrılıyoruz ve yaklaşık 2 saat sürecek bir yolculuk sonrası Ranomafana’ya ulaşıyoruz. Yolumuzun üzerinde doğanın daha yeşillendiğini ve küçüklü büyüklü yöresel köylerin daha sıklaştığını göreceğiz ve ulusal parka varışımız ile gezimizi gerçekleştireceğiz. 1991 yılında kurulmuş olan bu park doğası ve içinde barındırdığı birbirinden farklı 12 Lemur cinsine, 100’ün üzerinde farklı cins kuş, kelebek ve sürüngene ev sahipliği yapmaktadır. Bölgenin orman ile kaplı olması farklı güzellikleri de birlikte getirmektedir. Yükseklerdeki ağaçlarda yosunlar değişik şekillerde tablolar oluşturmakla kalmamış bunun yanında doğal mantarlar ve Orkideler adete doğayı süslemektedir. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında alıyoruz. Turumuzun bitiminde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6 Gün : Fianarantsoa - Antsirabe

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Antsirabe’ye doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde pirinç tarlalarını ve halkın asya özellikleri taşıdıklarını göreceğiz ve hava biraz daha aydınlanmaya başlayacak. Ambosita’da kısa bir mola vereceğiz ve ahşap oymacılığı workshop’una katılacağız ve yöresel oymaların nasıl yapıldığını öğreneceğiz. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında aldıktan sonra Antsirabe’ye devam edeceğiz. Varışımız ile otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7 Gün : Antsirabe - Andasibe

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından yaklaşık 6 saat sürecek fakat keyifli bir yolculuk için otelimizde ayrılıyoruz. Yolculuğumuz esnasında adanın doğu kısmına doğru hareket ediyoruz. Bu kısmın daha yeşil ve yağmur ormanları ile kaplıdır. Yolculuğumuz esnasında Marozevo Ulusal Parkını gezme şansımız olacak, bu park bir çok sürüngene ve iki yaşamlı olarak literatürde yer alan Amphibian cinsi hayvanlara ev sahipliği yapmaktadır. Bu canlılara iki yaşamlı denmesinin sebebi hayatlarının bir kısmını karada ve diğer kısmını suda geçirebilen canlılar olmasından kaynaklanmaktadır. Burada ayrıca bir çok değişik tipte bukalemun görebilirsiniz. turumuzun bitiminde lodge’muza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodge’da.

8 Gün : Andasibe

Otelimizde alacağınız kahvaltının ardından yaşayan en büyük Lemur cinsi olan Indri’leri görmek için Andasibe Perinet Rezervine gidiyoruz. Bu özel rezerv bölgesel fauna ve floraya ev sahipliği yapmaktadır. Rezervde özellikle bir birinden farklı orkideler, bukalemunlar, böcek yiyen Tenrekler ve bir çok kuş cinsine ev sahipliği yapmaktadır. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Orkide parkını ziyaret ediyoruz ve birbirinden farklı ve renkteki orkideler karşısında hayranlığa kapılacağız ve fotoğraflarını çekip ölümsüzleştireceğiz. Öğleden sonra Vakona’ya dönüyoruz ve özel bir park olan ‘’ ILE Aux Lemuriens ‘’ ziyaret edeceğiz. Turumuzun sonunda Lodge’umuza dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

9 Gün : Andasibe - Antananarivo - İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz ve havalimanı transferimizi gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğun ardından Havalimanına varıyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından İstanbul’a hareket ediyoruz.

10 Gün : İstanbul

Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile son buluyor.

Otel Bilgileri

5* Hotel Carlton v.b – Antananarivo

4* Isalo Rock Lodge v.b – Isalo

4* Zamotel v.b– Fianarantsoa

4* Plumeria Hotel v.b –Antsirabe

4* Vakona Lodge v.b –Andasibe


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

Antananarivo’da 1 gece konaklama

Isalo’da 1 gece konaklama

Fianarantsoa’da 2 gece konaklama

Antsirabe’de 1 gece konaklama

Andasibe’de 2 gece konaklama

6 öğle ve 7 akşam yemeği dahil

Özel araçlar ile programda belirtilen tüm turlar

Tüm park giriş ücretleri

Yurtdışı çıkış harcı

Seyahat sigortası

Ücretsiz kişiye öze eviniz – alan – eviniz transferi de dahil tüm transferler

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Programda belirtilmeyen yemekler

Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler

Fazla Bagaj ücreti

Kişisel harcamalar Vize Ücreti


Önemli Notlar

Satın alınan tur SeturExclusive turu olup, Setur&Gazella ortak organizasyonudur.

14 Yaşın altındaki misafirler bu tura kabul edilmemektedir.

Yurt dışına çıkarken havalimanında devlet tarafından istenebilecek belgeler için çalıştığınız kurum ile irtibata geçmeniz tavsiye edilir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Tur rehberi program içeriği aynı kalmak şartıyla gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir.

Üç kişilik konaklama müsaitlik doğrultusunda yapılır. Müsaitlik olması durumunda üçüncü kişi için ek yatak verilir.

Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.

Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.

Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.

Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.

Kesin otel ve havayolu bilgileri tur kalkış tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.

Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

Fiyatlar ilanın yayınlandığı gün geçerlidir. Ödemeler ödeme yapılacak günün merkez bankası satış efektif kuru baz alınarak yapılmaktadır.

Ücretsiz eviniz – alan – eviniz transferi yurt dışı kültür turlarında geçerli olup, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bodrum, Trabzon, Samsun, Gaziantep ve Kayseri için geçerlidir.

Belirtilen havalimanlarına 40 km mesafeye kadar geçerlidir.

Madagaskar'a girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak kırsal bölgelerde sivrisinek kaynaklı hastalıklar görülebilmekte bu nedenle doktorunuza danışarak sıtma ilacı almanız önerilir. Ayrıca tropik bölgelere uygun sinek koruyucu spreyler kullanabilirsiniz. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Turistik vizelerinizi ülkeye girişte alabilirsiniz. Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Para birimi Ariary MGA olarak geçmektedir. Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Kendine özgü bir yemek kültürü olmayıp, bol bol deniz ürünleri tüketilir. Konaklama yapacağınız otellerde ve restoranlarda Dünya Mutfağı'ndan yemekler bulabilirsiniz


Sıkça Sorulan Sorular

Sağlık: Madagaskar'a girişlerde Türk Vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak kırsal bölgelerde sivrisinek kaynaklı hastalıklar görülebilmekte bu nedenle doktorunuza danışarak sıtma ilacı almanız önerilir. Ayrıca tropik bölgelere uygun sinek koruyucu spreyler kullanabilirsiniz.

Vize:Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Turistik vizelerinizi ülkeye girişte alabilirsiniz. Kesin bilgi için vize departmanımızla irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Para birimi: Ariary MGA olarak geçmektedir.

Telefon Kullanımı:Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar:Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.

Yemek Kültürü: Kendine özgü bir yemek kültürü olmayıp, bol bol deniz ürünleri tüketilir. Konaklama yapacağınız otellerde ve restoranlarda Dünya Mutfağı'ndan yemekler bulabilirsiniz.

Elektrik: Arjantin’de C, E tipi ikili yuvarlak ve üçlü yassı prizler kullanılmaktadır.

Alışveriş: Yöreye özgü el işi ve hediyelik eşyalar alabilirsiniz.


Turun Artıları

Adaya özgü Baobab ağaçlarını göreceğiz.

İçerisinde 12 cins Lemur ve daha önemlisi altın lemurları göreceğiz.

Ulusal Ranomafana parkını gezeceğiz.

Isalo Ulusal parkını gezecek ve yıllar boyunca rüzgar ve yağmurun şekillendirdiği kumtaşı kayalarını göreceğiz.

Isalo Ulusal Parkında '' Natural Swimming Pool '' olarak adlandırılan gölcükleri göreceğiz.

Adanın üst kısımlarında yer alan pirinç tarlalarını göreceğiz.

Marozevo'da bulunan Pyereras rezervini gezeceğiz.

Andasibe Perinet Rezervini gezecek ve buradaki Orkide parkını gezip bir birinden güzel orkideleri göreceğiz.

Mahafaly kabilesinin mezar taşlarını göreceğiz.


Yerel Hizmetler Hakkında Önemli Bilgilendirme

Satın alınan tur SeturExclusive turu olup, Setur&Gazella ortak organizasyonudur.

Antananarivo(1)-Isalo(1)-Fianarantsoa(2)-Antsirabe(1)-Andasibe(2) 08-17 Eylül / Türk Havayolları

Tarih
8.09.2019
16.09.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 3.890,00 USD
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 3.890,00 USD
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 4.380,00 USD
Satın Al
Son2 kişi