Sayfa Yükleniyor

Lütfen Bekleyiniz

Mardin, Midyat, Hasankeyf Turu

09.11.2018'den itibaren kalkışlı

1.095,00 TL
SATIN AL

Gezilecek Yerler;
Savur, Kıllıt Köyü, Deyrulzafaran Manastırı, Kasımiye Medresesi, Abbaralar Midyat, Hasankeyf, Diyarbakır

Pegasus

TUR ÖZELLİKLERİ

 • Kesin Hareket
 • Türkçe Rehberli
 • Uçaklı

1.Gün Mardin, Savur, Kıllıt Köyü, Deyrulzafaran Manastırı, Kasımiye Medresesi

Sabah 04:00’da Ataköy Atrium AVM Önünden, 04:30' da Metro City AVM Önü, 05:00' da Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı yanından servislerimiz ile Sabiha Gökçen Havalimanına hareket ediyoruz. Havalimanına kendi imkanları ile gelen misafirlerimizle 05:30’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Terminali’ nde buluşuyoruz. Pegasus’un PC 2430 06:35 uçağı ile Mardin Havalimanı’ na hareket ediyoruz. Uçağımız 08:30’ da iniyor ve bizi bekleyen aracımıza binerek ilk olarak kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrası tarihi bir dokuya sahip, Mardin’ e benzeyen ve “Minyatür Mardin” olarak adlandırılan Savur’ a hareket ediyoruz. Dağ yamacına kurulu hükümran konumu ve binalardaki taş işçiliğnin mükemmelliği ile dikkat çeken bu ilçede rehberimizden detaylı bilgiler alıyoruz. Burada Hacı Abdullah Bey Konağı’ nı ziyaret ediyor ve Savur Kalesi, Ulu Cami’ yi fotoğraflayıp süryani köyü olan Kıllıt’ a hareket ediyoruz. Burada Mor Yuhanna Kilisesi’ ni ziyaret edip Mardin merkeze hareket ediyoruz. Yöresel Mardin lezzetlerinden oluşan öğle yemeğimizi aldıktan sonra 639 yıl boyunca dünya Süryanilerinin patriklik merkezliğini yapmış Süryani kadim cemaatinin dini merkezi olan, kubbeleri, kemerli sütunları, ahşap el işlemeleri, iç ve dış mekânlardaki taş nakışları ile insanın ilgisini çeken Deyrulzafaran Manastırı’ nı geziyoruz. Sin Mabedi, Mezarlık, Tıp Okulu, Kilise, Vaftizhane ve Teras bölümlerini görüyoruz. Sonrasında Mezopotamya Ovasının üstünde bir seyir terası gibi duran Kasımiye Medresesi’ni ziyaret ediyoruz. Bugün gezimizi noktalıyor ve otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2.Gün Midyat, Hasankeyf, Ulu Cami, Şehidiye Cami, PTT Evi, Abbaralar

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından oteldeki çıkış işlemlerimizi tamamlayıp Midyat’ a hareket ediyoruz. Midyat’ ta gümüş telkarileri satan yerleri ziyaret ederek bir çok diziye ev sahipliği yapan Devlet Konukevine geçiyoruz. Bu gezimizin ardından çağlar boyunca hep dikkat çeken dünyanın en eski uygarlıklarının yaşadıkları, birçok imparatorluklar bünyesi içinde kalan tarihimiz Hasankeyf’ i tanımak ve Hasankeyf’ de tarihi bir gezinti için yola çıkıyoruz. Hasankeyf’ e varıyor ve Binlerce yıl Artuklular, Eyyubiler, Moğollar ve Osmanlı Devleti’ nin egemenliği altında varlığını bugünlere kadar sürdüren bu antik şehirde Hasankeyf Kalesi ve Hasankeyf Köprüsünü panaromik olarak görüyoruz. Öğle yemeği sonrasında birçok din, dil ve ırkın bir arada anlayış içerisinde yaşadığı Mardin’i keşfetmeye başlıyoruz. Ulu Cami, Şehidiye Cami , PTT Evi ve yöreye özgü bir mimari olan Abbara’ ları görüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelde.

3.Gün Diyarbakır, Ulu Cami, Keçi Burcu

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından unutulmaz doğu turumuzun bittiği noktaya, Diyarbakır’ a hareket ediyoruz. Diyarbakır’ da Ulu Cami, Hasan Paşa Hanı, Keçi Burcu, ziyaretlerimizi gerçekleştiriyor ve Diyarbakır Havalimanı’ na doğru yola çıkıyoruz. Dönüş uçağımız Pegasus’ un PC 2383 sefer sayılı uçağı ile 14:35‘ te hareket edip 16:30’ da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı‘ na varıyor olacak. İstanbul' a varışta tekrar görüşmeyi dileyerek sizleri almış olduğumuz servis noktalarına bırakıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 2 Gece Otelde Oda+Kahvaltı Konaklama
 • Pegasus Havayolu ile Gidiş - Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Profesyonel Turist Rehberi eşliğinde Çevre Gezileri
 • Lüks otobüs ile ulaşım
 • Araç İçi İkram ve Hizmetler
 • Yol Masrafları
 • Acente İflas Sigorta Poliçesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri
 • Yemeklerde alınacak olan ekstra içecekler
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Tüm Özel Harcamalar

Genel Şartlar

 • Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Ulaşım araçlarımızın türü Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Setur öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 30 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Tüketicinin, paket tur sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkı bulunmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi 2 gece 3 gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 - 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında Setur sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır.Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır. Tüm turlarımız ve servislerimiz için belirnenen noktalar dışında kesinlikle misafir alınışı ve bırakılışı yapılmamaktadır.

09 - 11 Kasım 2018 İzala Butik Otel

TarihÇift Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Kişilik Oda
(Kişi Başı)
1. Çocuk
0 - 2 yaş
1. Çocuk
2 - 6 yaş
   
09.11.2018
11.11.2018
1.095,00 TL1.070,00 TL1.195,00 TLÜcretsiz320,00 TL Satın Al

16 - 18 Kasım 2018 Kaya Ninova Otel

TarihÇift Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Kişilik Oda
(Kişi Başı)
1. Çocuk
0 - 2 yaş
1. Çocuk
2 - 6 yaş
   
16.11.2018
18.11.2018
1.145,00 TL1.225,00 TL1.260,00 TL90,00 TL345,00 TL Satın Al