Sayfa Yükleniyor

Lütfen Bekleyiniz

Mega Yelkenli Panorama ile Izlanda 09 Ağustos 2019

09.08.2019'den itibaren kalkışlı

3.475,00 EUR 22.817,20 TL

TUR ÖZELLİKLERİ

  1. Gün İstanbul-Kopenhag-Reykjavik

  İstanbul Atatürk Havalimanı’nda buluşma. Türk Hava Yolları, TK 1781 no’lu seferi ile saat 11:45’te Kopenhag Havalimanı’na hareket. Yerel saat ile 14:00’da Kopenhag’a varış. Kısa bir aktarmanın ardından saat 16:40’ta Scandinavyan Airlines SK 2595 sefer sayılı uçuşu ile Reykjavik’e hareket. Yerel saat ile 17:55’te Reykjavik’e varış sonrası otele transfer. Geceleme otelde.

  2. Gün Reykjavik - Akureyri

  Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrası özel araçla Akureyri Limanı’ na transfer. Gemiye biniş işlemleri sonrası dileyen misafirlerimizi Akureyri Limanı’ nda kısa keşif gezileri yapabilirler. Geceleme Akureyri Limanı’ nda demirli kalacak olan gemimizde.

  3. Gün Akureyri -Husavik

  Sabah kahvaltı sonrası gemi şirketinin veya rehberinizin düzenleyeceği Myvatn Gölü & Godafoss Şelalesi turlarına katılabilirsiniz. Bu turlarda Myvatn Gölü, Namarksard ve Dimmuborgir’i, lav sahalarındaki volkanik dünyaya ait mükemmel örnekleri, kaynayan, buhar çıkaran çamur havuzlarını, doğal buhar bacalarını ve kraterleri görebilir, yaklaşık genişliği 30 ve yüksekliği 12 metre olan Godafoss Şelalesi (Tanrı Şelaleleri) turunda ise Hristiyanlığın gelişi ve Paganizmin sona ermesini anlatan Krsitni Saga hakkında bilgi edinebilirsiniz. Öğle saatlerinde Panorama Yelkenlisi ile Husavik’ te buluşup, limanda keşif gezisi yapabilir, dilerseniz extra düzenlecek olan Balina İzleme turuna katılabilirsiniz. Tura katılmayacak misafirlerimiz Akureyri' den gemi ile getirileceklerdir. Geceleme Husavik Limanında.

  4. Gün Husavik – Siglufjordur - Isafjordur

  Sabah saatlerinde Skjafandi Körfezi’ ni geçerek İzlanda’nın en kuzeyinde yer alan, kuzey kutup dairesine en yakın şehri ve muhtemelen İzlanda’nın en güzel limanı olan Siglufjordur için yola çıkıyoruz. Yol üzerinde kaptanınızın yönlendirmesi ile görebileceğiniz balinalar için dikkat kesilirken bu macera dolu yolcuğun tadını çıkarmayı unutmayın. (Bölge balina izleme deneyimi yaşama konusunda Avrupa’nın en önemli yeridir.) Gün ortasında varacağımız Siglufjordur bir zamanlar Ringa balıkçığının da başkenti olarak biliniyordu. Burada gemi firmasının veya rehberinizin düzenleyeceği ekstra kara turuna katılarak bu şirin balıkçı köyünü keşfedebilirsiniz. Akşam saatlerinde Isafjordur için yola çıkıyoruz. Geceleme seyir esnasında denizde, Panorama Yelkenli gemisinde.

  5. Gün Isafjordur – Patreksfjordur

  Gece geç saatlerde vardığımız İsafjorfur Limanı’ nını gemide kahvaltı sonrası, gemi firmasının veya rehberinizin düzenlediği Thingeri Köyü ve Viking Müzesi turlarına katılabilirsiniz. Isafjordur Westfjords’un büyük balıkçı limanı olup, korunan geleneksel yapısı ile Viking tarihini özümseyebileceğiniz atmosferi ile seyahatinizin en akılda kalan limanlarından biri olacaktır. Akşam üzeri Westfjords çevresinden dolanarak Patreksfjordur için yola çıkıyoruz. Geceleme seyir esnasında denizde, Panorama Yelkenli gemisinde.

  6. Gün Patreksfjordur - Akranes

  Gece geç saatlerde vardığımız Patreksfjordur’ u gemide kahvaltı sonrası, gemi firmasının veya rehberinizin düzenlediği Macera Dolu Westfjord veya Dynjandi Şelalesi turlarına katılarak keşferedebilirsiniz. Westfjord turunda yüksekliği 450m’ ye ulaşan Latrarbag tepelerini, kuzey Atlantik’ in en büyük kuş kolonisi olan, Puffin kuşlarını anavatanında görebilirsiniz. Dynjandi Şelalesi turunda ise İzlanda’ nın en güzel manzaralarından birini görerek Bildudalur çevresini dolaşıp deniz canavarları müzesini gezebilirsiniz. Akşam üzeri tur sonrası gemiye dönüş ve Akranes için hareket. Geceleme seyir esnasında denizde, Panorama Yelkenli gemisinde.

  7. Gün Akranes - Reykjavik

  Gece geç saatlerde vardığımız Akranes’ i gemide kahvaltı sonrası gemi firmasının veya rehberinizin düzenlediği The Viking Saga veya Langjokull Buzulu turları ile keşfedebilirsiniz. The Viking Saga turunda Avrupa’nın en etkili kaplıcası olan Deildartguhver ile Hraunfossar ve Barnafoss şelalerini, bir zamanlar adanın entelektüel merkezlerinden biri olan ve çok uzun yıllar boyunca ülkenin en önemli okullarından birine ev sahipliği yapan Reykholt’ u ziyaret edeceksiniz. Langjokull Buzulu turunda ise 360 m yüksekliği ile İzlanda’ nın en büyük ikinci buzulunu oldukça yakından görebilecek, insan yapımı buz mağaralarını ziyaret ederken iklim değişikliğinin buzulların üzerindeki etkisini gözlemleyeceksiniz. Öğle yemeği sonrası Hraunfossar ve Barnafoss şelalelerine giderek en güzel manzaraları hafızanıza kazıyıp, çektiğiniz fotoğraflarla ölümsüzleştirebileceksiniz. Akşam üzeri tur sonrası gemiye dönüş ve Reykjavik için hareket. Geceleme seyir esnasında denizde, Panorama Yelkenli gemisinde.

  8. Gün Reykjavik

  Gece geç saatlerde vardığımız Reykjavik Limanı’na demirliyoruz. Sabah, gemide kahvaltı sonrası gemi firmasının veya rehberimizin düzenlediği Golden Circle turuna katılabilirsiniz. 300 km bir çapa sahip, Güney İzlanda’nın en ilgi çekici yeri olan Golden Circle turuna; Thingvellir Ulusal Parkı ziyareti ile başlayıp, büyüleyici şelaleri, sıcak masmavi termal suları, aktif bir gayzer olan Strokkur’u ziyaret edeceğiz. Tur sonrası gemiye dönüş, geceleme Reykjavik Limanı’nda, Panorama Yelkenli gemimizde.

  9. Gün Reykjavik

  Kahvaltı sonrası gemiden ayrılış ve özel araçlarla dönüş yolu öncesi konaklayacağımız otelimize transfer. Otele yerleşme sonrası serbest zaman. Serbest zamanınızda dilerseniz Reykjavik’ teki son keşif turlarını yapabilir, camdan bir kubbe olan ve şehri ısıtan doğa kaynak su tankının üzerine inşa edilmiş Perlan kubbesini ziyaret edebilirsiniz.

  10. Gün Reykjavik - Istanbul

  Sabaha karşı otelden özel araçlarla Reykjavik Havaalanına transfer. Icelandair Fl 322 no’lu seferi ile saat 10:30’da Oslo’ya hareket. Yerel saat ile 14:00’da Oslo’ya varış sonrası kısa bir aktarmanın ardından saat 17:45’te Türk Hava Yolları’nın TK 1754 sefer sayılı uçuşu ile 17:45’te İstanbul Atatürk Havaalanı’na hareket. Yerel saat ile 22:35’te İstanbul’a varış.

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • İstanbul – Kopenhag Türk Hava Yolları Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
  • Kopenhag – Reykjavik Scandinavian Airlines Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
  • Reykjavik – Oslo Icelandair Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
  • Oslo – İstanbul Türk Hava Yolları Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
  • Reykjavik’te 2 Gece otel konaklaması
  • Mega Yat Panorama’ da 7 Gece - 8 Gün Tam Pansiyon konaklama (karşılama kokteyli, havanın uygunluğuna göre BBQ partisi, Açık Büfe Kahvaltı, Günde 2 Ana Yemek dahil olup içeçekler hariçtir)
  • Gemide düzenlenen tüm animasyon ve aktiviteler
  • Kaptan’ın Veda Gecesi
  • Soft içecekler (gün boyu çay, kahve, su)
  • Türkçe Rehberlik Hizmetleri ( Grup kişi sayısı 20 olduğu takdirde)
  • Transferler
  • Havaalanı ve Liman Vergileri (525 Euro)
  • Seyahat ve İptal Sigortası (70 Yaş ve üzeri için surprim alınmalıdır.)

  Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

  • Her türlü kişisel harcama ve bahşişler
  • Alkollü ve alkolsüz içecekler
  • Wifi
  • Gemi şirketinin düzenlemiş olduğu Ekstra liman gezileri
  • Schengen Vize Ücreti

  Uçuş Detayları

  • İstanbul Havalimanı – Kopenhag 09 Ağustos 2019 TK1781 11:45 (Kalkış) 14:00 (Varış)
  • Kopenhag– Reykjavik 09 Ağustos 2019 SK2595 16:40 (Kalkış) 17:55 (Varış)
  • Reykjavik - Oslo 18 Ağustos 2019 Fl322 10:30 (Kalkış) 15:00 (Varış)
  • Oslo – Istanbul Havalimanı 18 Ağustos 2019 TK1754 17:44 (Kalkış) 22:35 (Varış)

  Vize & Notlar

  • **Çok girişli Schengen vizesi gerekmektedir. Vize alımları için gerekli süreyi vize yetkililerine danışarak öğrenebilirsiniz. Lütfen programa katılımınızı buna göre ayarlayınız.**
  • Yukarıda belirtilen fiyatlar gemideki müsaitliğe göre belirlenmiş en düşük kategoriye ait fiyatlar olup, müsaitlikle doğru orantıda fiyatlarda değişiklik olabilir.
  • En az 25 kişinin katılımı durumunda profesyonel SETUR rehberlik hizmeti verilecektir.
  • Programda belirtilen saatler Havayolları ve Gemi şirketlerinden alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten SETUR sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü SETUR programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir. Yoğun dönemlerde farklı havayolları kullanılabilir.
  • Gemi firması rota değiştirme hakkını kendinde saklı tutar.Gemi şirketinin yapacağı ve rota değişikliklerinden dolayı SETUR sorumlu tutulamaz.
  • Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 2’si resmi akşam yemeğidir ve burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun yanında en bir adet takım elbise, bayanların da en az 1 adet gece elbisesi bulundurmak zorundadırlar. Resmi olmayan diğer günlerde “smart casual” denilen, çok spor olmayan kıyafetler tercih edilmelidir. Havuz katında serbest spor kıyafetler giyilebilir.
  • Gemi seyahati esnasında grubumuzun akşam yemek alacağı restoran ve masalar daha önceden belirlenmiş ve isimlere göre numaralandırılmış olacaktır. Dolayısıyla gemide alınacak ilk öğün yemekten son öğün yemeğe kadar herkes daha önceden belirlenen yerlerde oturacaktır. Ancak arzu edenler yemeklerini geminin başka restoranlarında da alma hakkına sahiptirler. Serbest oturumlu restaurantlarda müsaitliğe göre masalara oturulur.
  • Gemi seyahati esnasında gün içerisinde geminin yanaştığı limanı dolaşırken öğle yemeği için tekrar gemiye geri dönüp yemeğinizi alabilirsiniz. Ancak sizlere tavsiyemiz gününüzü bölmemenizdir.
  • Özellikle gemi seyahatiniz esnasında sizlere başkalarının telefon ile ulaşması son derece zordur. Geminin uydu sistemi ile görüşmeler sağlanabilir ancak dakikası yaklaşık 17 Euro civarındadır.(vergiler dahil).
  • Gemilerde klimaların tamamen kapatılamadığını (sabit 22-25 derece) gözönünde bulundurarak, seyahatiniz esnasında yanınızda mutlaka bir hırka ya da şal; limanlarda ise mevsimine göre yağmurluk,anorak, altı kalın lastik olan rahat yürüyebileceğiniz bir çift ayakkabı ile spor bir çift ayakkabı almayı kesinlikle ihmal etmeyin.
  • Seyahatiniz esnasında gemi bahşişleri kredi kartınızdan otomatik olarak bir defada tahsil edilecektir. Günlük kişi başına ortalama 10 Euro kadardır. ( Gemi firmasına göre değişiklik gösterir )
  • Gemiye check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 Euro’luk bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız harcamalar içindir. Gemi içindeki harcamalarınızı ise (içki, meşrubat veya alkollü içecekler için)gemi resepsiyonu tarafından sizlere verilecek olan manyetik kartlar ile yapabileceksiniz. Gemide alışveriş ve Casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki televizyonlardan öğrenebilirsiniz.
  • Gemiye içki sokmak kesinlikle yasaktır.
  • Gemi seyahatimizin başlangıcında grubumuzun tüm valizleri için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından önemlidir.
  • Valizlerinizi geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kamaralarınıza gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan ve kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Onun için gemiye bineceğiniz ilk gün elzem olan ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.
  • Geminin uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Dakikası yaklaşık 1,5 Euro civarındadır.
  • Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 45 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da SETUR sorumlu olmayacaktır.
  • Gemi seyahatimizin sonunda ise valizlerinizi toparlayarak bir gece önceden kabinlerinize daha önceden bırakılacak etiketleri takarak saat 00:00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Bu konudaki bilgilendirme; Gemi firması tarafından bir gün evvel kabininize bırakılacak yazıda detaylı olarak bildirilecektir.
  • Dünyada ki petrol krizinden ötürü artan petrol fiyatları yüzünden tüm uluslar arası uçuş yapan IATA statüsündeki havayolları ve gemi şirketleri bu artışları fuel surcharge adı altında yolcularından talep etmektedir. Günden güne değişen petrol varil fiyatları maalesef siz sayın yolcularımıza zamlı olarak yansıtılmaktadır. Havalimanı vergisi adı altında sizlerden tahsil edilen fuel surcharge adı altındaki fark tamamen havayollarına ve gemi şirketlerine ödenen net rakamlardan ibarettir. Bu konuda SETUR un herhangi bir kazancı söz konusu değildir. Havayolunun biletine gelecek vergi, sigorta vb artışlar aynı oranda misafirlerimize yansıtılacaktır.
  • C Kategori ; Alt güvertedir , açılmayan küçük pencereler bulunur . Yaklaşık 10 m² kabin
  • B Kategori; Alt güvertedir , açılmayan küçük pencereler bulunur . Yaklaşık 11,5 m² kabin
  • A Kategori; Üst veya Orta Güvertededir ; 2 ila 3 pencereli fakat güvenlik nedeni ile pencereler açılamaz. Yaklaşık 11,5 m² -12,5 m² olarak m² değişir.

  C Kategori-Alt Güverte

  TarihÇift Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
  Üç Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
  Tek Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
     
  09.08.2019
  17.08.2019
  3.475,00 EURFiyat SorunuzFiyat Sorunuz Biz Sizi Arayalım

  B Kategori-Alt Güverte

  TarihÇift Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
  Üç Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
  Tek Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
     
  09.08.2019
  17.08.2019
  3.675,00 EURFiyat SorunuzFiyat Sorunuz Biz Sizi Arayalım

  A Kategori-Üst veya Orta Güverte

  TarihÇift Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
  Üç Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
  Tek Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
     
  09.08.2019
  17.08.2019
  4.175,00 EURFiyat SorunuzFiyat Sorunuz Biz Sizi Arayalım

  ÜLKELER

  • İzlanda

  LİMANLAR

  • Reykjavik
  • Isafjordur
  • Akureyri
  • Husavik
  • Siglufjordur
  • Patreksfjordur
  • Akranes