Sayfa Yükleniyor

Lütfen Bekleyiniz

Meksika Turu (Mexico City-Merida-Cancun)

17.11.2018'den itibaren kalkışlı

2.399,00 USD 13.955,94 TL
SATIN AL

Gezilecek Yerler;
Mexico City & Campeche & Uxmal & Merida & Chichen Itza & Cancun

Air France

TUR ÖZELLİKLERİ

 • Fırsat
 • Türkçe Rehberli
 • Türkiye Çıkışlı / Varışlı

1.Gün: İstanbul-Paris-Mexico City

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşma sonrasında bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizi tamamlayıp Paris’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3.5 saat sürecek yolculuğun ardından Paris’e varıyoruz. Uçak değiştirip Mexico City’ye hareket ediyoruz. Mexico City Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Mexico City’deki otelimizde.

2.Gün: Mexico City

Kahvaltının ardından, Mexico City panoramik şehir turumuzu yapmak üzere yola çıkıyoruz. Gezimiz, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan şehrin tarihi merkezi ile başlayacak: Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Panoramik şehir turumuz sonrası dünyaca ünlü Ulusal Antropoloji Müzesi’ni gezmek üzere yola çıkıyoruz. Kolomb öncesi Meksika’sına ait arkeolojik ve antropolojik eserlerin sergilendiği bu müzede Güneş Taşı ve Xochipili Heykeli en çok dikkat çeken eserlerden bazılarıdır. Tur sonrası otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

3.Gün: Mexico City

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Teotihuacan Tapınaklar turuna katılabilirler. Milattan önce 100 yılında kurulmaya başlandığına inanılan ve Kolomb-öncesi döneme ait en büyük şehirlerden biri olan Teotihuacan turumuz esnasında, Güneş Piramidi, Ay Piramidi ve Ölüler Yolu gibi çok önemli tarihi yapıtları geziyoruz. Kimler tarafından kurulduğu ve niçin aniden terkedildiği halen açıklığa kavuşmamış bu kadim şehrin kuruluş tarihi hakkında da farklı görüşler ileri sürülmektedir. Teotihuacan kentindeki yapıların konumları, Giza’daki piramitler gibi, Orion Takımyıldızının yerdeki yansıması olacak biçimde ve aynı zamanda, Queatzalcoatl Tapınağı’ndan hareketle gezegenlerin yerdeki yansıması olacak biçimde düzenlenmiştir. Bu büyülü mekanlarda gerçekleştirdiğimiz turumuzdan sonra özel aracımız ile Mexico City’ye dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Ekstra Teotihuacan Tapınaklar Turu: 90-USD (Kişi başı)

4.Gün: Mexico City-Campeche-Uxmal-Merida

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer olup, yerel havayolları ile Campeche’ye uçuyoruz. Varışımızın ardından kısa bir Campeche panoramik şehir turu yapıyoruz. Şehir turumuzda; tarihi kent meydanını çevreleyen surları, kentin limana açılan kapısı olan Puerta de Mar (deniz kapısı) ve karaya açılan kapısı olan Puerta de Tierra, Campeche Katedrali, Bağımsızlık Meydanı, rengarenk boyanmış evlere ev sahipliği yapan ara sokakları gördükten sonra Uxmal’a hareket ediyoruz. Maya Uygarlığı'nın en olağanüstü ifadelerinden biri olan Uxmal’da yapacağımız gezimizde; Büyük Cuadrilatero de Las Monjas (Dörtlü Rahibe Heykeli), Templo Del Adivino (Kahin Tapınağı) ve Mayalara özgü olan Vali Sarayı görülecek yerler arasındadır. Ardından Merida’ya hareket ediyoruz. Varışın ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama otelimizde.

5.Gün: Merida-Chichen Itza-Cancun

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyor ve Merida panoramik şehir turu için hareket ediyoruz. 450 yılı aşkın süre önce eski bir Maya şehri olan T'ho'nun yerine inşa edilmiş olan Merida'nın tarihi merkezini keşfedeceğiz. Eski Maya tapınaklarının taşlarıyla yapılmış muhteşem San Ildefonso Katedrali'ni ziyaret edeceğiz. Bu katedralin inşası 1561'de başladı ve bu nedenle Latin Amerika'nın en eskisi. İçinde Francisco de Montejo - Merida'nın kurucusu - ve Maya Kralı Tutl Xiu arasındaki toplantıyı gösteren duvar resimleri göreceksiniz. Casa Montejo - Francisco de Montejo'nun görkemli evi ve Vali Sarayı'nı ziyaret edeceğiz. Don Fernando Castro Pacheco'nun 27 büyük duvar resmi, Yucatan'ın şiddetli tarihini gösterir. Ağaçlarla gölgeli Plaza Principal'tan (merkez meydan) Katedral, Palacio Belediyesi (belediye binası), Casa Montejo ve Vali Sarayını göreceğiz. Şöhretli evleri, dükkanları ve şirin restoranlarıyla Champs Elysees'den sonra moda olan tarihi bulvarı Paseo Montejo'yu geziyoruz ve ardından Chichen Itza turu için hareket ediyoruz. Kukulkan Piramidi, Caracol, Cenote Kaplan Tapınağı ve Savaşçılar tapınağı görülecek yerler arasındadır. Gezilecek yapılar arasında en ünlüsü olan ve 2007 yılında Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri seçilen Kukulkan Piramidi’nin bu ünü kazanmasındaki en büyük etken hiç şüphesiz mimarinin yapımında kullanılan bilimsel gözlemlerdir. Yüzlerce yıl önce Mayalar tarafından yapılan piramidde yer alan basamakların her biri, bir yıl içerisindeki 365 günün parçalarını temsil etmektedir. Öğle yemeğini yerel resoranda alacağız. Tur sonrası Cancun’a hareket ve otele yerleşme. Geceleme Cancun’daki otelimizde.

6.Gün: Cancun

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak yapılacak olan Tulum turuna katılabilirler. Tulum kalıntıları, Cancun’a yaklaşık 1 saatlik mesafede olup, Meksika’da Chicen Itza ve Teotihuacan’dan sonra en çok ziyaret edilen arkeolojik alandır. M.Ö 300 ile M.S 1500 yılları arasında Orta Amerika ve Meksika sınırları içerisinde yaşamış ve tarihin en gizemli medeniyeti olan Mayaların Saray ve Tapınakları ziyaret edeceğiz. Kayalıkların üzerine inşa edilen bu yapılar deniz seviyesinden 12 mt yüksekliktedir. Tulum sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak yapılacak olan Xcaret Park turuna katılabilirler. Xcaret; Meksika’nın gizli cennet olan dünyanın en ünlü eko-arkeolojik parkıdır. Karayipler denizinin büyüleyici güzelliğinde kaybolup, bin yıl öncesi medeniyetlerin sihirinin etkisinde kalacaksınız. Mayaların zamanında oynanan oyunlar, su aktiviteleri, muhteşem gösterileri ile bu parkta zaman su gibi akıp gidecek.Turumuz sonrası otelinize transfer. Konaklama otelimizde.

Ekstra Tulum turu: 85-USD (Kişi başı)
Ekstra Öğle Yemekli Xcaret Park Turu: 220-USD (Kişi başı)
Not: Tulum ve Xcaret Park turu aynı anda alınırsa ücret: 250-USD (Kişi başı)

7.Gün: Cancun

Kahvaltının ardından denizin ve güneşin tadını çıkarabilmeniz ve şehrin sokaklarında bir de kendi başınıza gezebilmeniz için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak yapılacak olan Mujares Adası Catamaran turuna katılabilirler. Mujeres adası Cancun’un tam karşısındadır. Cancun’daki otelimizden ayrılıp, Karayipler denizinde güneş ve meltemin tadını çıkarmak için Catamaran’a geçiyoruz. Kısa bir yolculuk sonrası seçilen koyda mola veriyoruz. Burada size dağıtılan ekipman ile özel eğitmen eşliğinde yaklaşık 30 dakika dalışımızı yapıyoruz. Daha sonra ana rıhtıma geçip, Mujeres adasının çarşısını geziyoruz. Alışveriş ve kahve içmek için serbest zamanımız olacak. Daha sonra catamarana geçiyoruz ve kaptanımız öğle yemeği için Beach Cluba götürüyor. Açık büfe öğle yemeğimizi aldıktan sonra; Kuzey sahilde yüzme molası verilecek. Daha sonra Cancun rıhtımına geçiyoruz. Ardından otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman.

Ekstra Öğle Yemekli Mujeres Adası Catamaran turu: 250-USD (Kişi başı)

8.Gün: Cancun-Paris

Kahvaltının ardından havalimanına transfer olmak üzere buluşuyoruz. Özel aracımız ile havalimanına transfer oluyor ve yerel havayolları ile Mexico City’e uçuyoruz. Ardından Air France Havayolları ile Paris’e hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçiriyoruz.

9.Gün: Paris-İstanbul

Paris Havalimanı’na varıyoruz. Uçağımızı değiştirdikten sonra İstanbul’a hareket ediyor ve geceyi uçakta geçiriyoruz.

10.Gün: İstanbul

Sabah erken saatlerde İstanbul Atatürk Havalimanına varışımız ile turumuz sona eriyor.

Otel Bilgileri

 • Mexico City: El Emporio Hotel 4* vb.
 • Merida: La Casa de las Columnas Hotel 4* vb.
 • Cancun: El Emporio Hotel 4* vb.

Fiyata dahil olan hizmetler

 • Air France Havayolları ile İstanbul-Paris-Mexico City ve Mexico City-Paris-İstanbul arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Mexico City-Campeche arası tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Meksika’da 4* Otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Merida’da 4* otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • Cancun’da 4* otelde 3 gece herşey dahil konaklama
 • Mexico City panoramik şehir turu
 • Campeche panoramik şehir turu
 • Uxmal turu
 • Merida panoramik şehir turu
 • Chichen Itza turu ve öğle yemeği
 • Havalimanı-Otel-Havalimanı arası transferler
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası (Tur'un iptali durumunda tur ücretinin 15%'i kapsam dışıdır.)

Fiyata dahil olmayan hizmetler

 • Yurtdışı çıkış fonu (15 TL)
 • Vize Ücreti
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar

Önemli Notlar

 • ***Satın alınan tur Bin-Rota organizasyonu olup,diğer seyahat acentaları misafirlerinin de katılımı muhtemel olacaktır.
 • Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.
 • Tur fiyatlarımıza yurt dışı çıkış harç bedeli (15 TL) dahil değildir. Çıkış harcının yolcular tarafından ödenmesi gerekmektedir.
 • 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır. 70 yaşın üzerindeki misafirlerimize yapılacak sigortalarda sürprim çıkmaktadır. Satış temsilcimiz bilgi verecektir.
 • Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.
 • Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.
 • Üç kişilik odalar müsaitlikler dahilinde verilmektedir. 3.kişi için katlanabilir yatak verilmektedir.
 • Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.
 • Kesin otel ve havayolu bilgisi tur kalkış tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir.
 • Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.
 • Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.
 • Binrota havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Binrota sorumlu tutulamaz. Binrota gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Binrota, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Binrota sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

Sıkça sorulan sorular

 • Sağlık: Meksika’da herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.
 • Vize Bilgileri: Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Hususi ve Hizmet Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik Pasaport hamilleri ise vizeden muaftır. Turizm, iş, eğitim, gazetecilik veya transit geçiş gibi nedenlerle Meksika'ya seyahat edecek vatandaşlarımız, havayoluyla seyahat etmek kaydıyla 30 gün geçerli tek giriş vizelerini http://inm.gob.mx/index.php/page/Inicio_Autorizacion_Electronica/tr.html şeklindeki internet adresinden harçsız olarak alabilmektedirler.
 • Uçuş Süreleri: İstanbul-Paris uçuşu yaklaşık 3.5 saat, Paris-Mexico City uçuşu ise yaklaşık 12 saat sürmektedir. Mexico City-Paris uçuşu yaklaşık 11 saat, Paris-İstanbul uçuşu ise yaklaşık olarak 3.5 saat sürmektedir.
 • Para Birimi: Meksika’nın para birimi de Meksika Pesosu’dur (MEX) ve tüm yurtdışı seyahatlerinde de olduğu gibi önceden parayı çekmenin gerekliliği ve önemini hatırlatmak gerekmektedir.
 • Saat Dilimi: Meksika ile Türkiye yerel saati arasında ise 8 saat fark vardır (Türkiye saati daha ileri olmak üzere)
 • Telefon Kullanımı: Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanabilirsiniz. Fakat iletişim ücretleri çok yüksek olacaktır.
 • Kıyafet ve Gerekli Eşyalar: Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.
 • Yemek Kültürü: Meksika’da Tortilla, Guacamole, Nachos gibi yemeklerin tadına varabileceksiniz. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.
 • Elektrik: Meksika'da 120 voltluk elektrik akımı var. Fişleri ise iki düz uçtan oluşuyor. Aynı Amerika'dakiler gibi. Türkiye'den götürdüğünüz elektrikli ve elektronik aletleri Meksika'da sorunsuz bir şekilde kullanmak isterseniz bir fiş adaptörü ve voltaj dönüştürücü almanız gerekli.
 • Alışveriş: Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ayrıca dünyaca ünlü yöresel içeceklerinden de alabilirsiniz.

Turun artıları

 • Dünyaca ünlü Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi’ni görme imkanı bulacağız.
 • Teotihuacan Tapınakları olarak da geçen, Güneş ve Ay Piramidi’ni gezme fırsatı elde edeceğiz.
 • Yüzlerce yıl önce Mayalar tarafından inşa edilen ve Dünya Harikaları listesine giren Kukulkan Tapınağı ve Piramidi’nin de bulunduğu Chichen Itza bölgesini görme olanağı bulacağız.
 • Karayip Denizi’nin berrak suları ve mercan resifleri arasında yüzlerce denizaltı canlısının yaşamını yakından gözlemlemek için dalış yapma ve yüzme şansını elde edeceğiz.

Mexico City(3)-Merida(1)-Cancun(3) 17-26 Kasım / Air France Hava Yolları

TarihÇift Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Kişilik Oda
(Kişi Başı)
1. Çocuk
0 - 1 yaş
1. Çocuk
2 - 11 yaş
   
17.11.2018
24.11.2018
2.399,00 USD2.399,00 USD3.199,00 USD400,00 USD2.349,00 USD Satın Al