Mısır Turu SE (Kahire-Ebu Sımbel–Asvan–Esna–Luksor)

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 6 taksit imkanı


Tur Hakkında

Kahire & Ebu Simbel & Asvan & Esna & Luksor

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Setur Exclusive
  • Türkçe Rehberli
  • Yeşil Pasaporta Vizesiz

1 Gün : İstanbul - Kahire

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Kahire uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımıza istinaden havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile Gize Piramitleri turumuz için otelimizden hareket edeceğiz. İlk durağımız Dünya’nın yedi harikasından birisi olan ve isimlerini yaptıran firavunlardan almış Keops, Kefren ve Mikerinos piramitleri olacaktır. Binlerce yıl önce yapılan ve gizemlerini hala koruyan bu 3 piramit, aralarında Pisagor üçgeni olacak şekilde tasarlanmıştır. Pisagor’dan yıllar önce yapılan bu piramitler Mısırlıların çok gelişmiş matematik ve geometri bilgileri olduğunu göstermektedirler. Gizemli piramitleri gezdikten sonra kafası Firavun, gövdesi aslan şeklinde olan , doğan güneşi ve firavun için yeniden dirilişi temsil eden Sfenks’i göreceğiz. Pençelerinin arasında tapınak bulunan, “ yaşayan heykel” Sfenks’i gezdikten sonra öğle yemeğimizi alacağız. Yemek sonrası Mısır'ın antik başkenti Memphis'te bulunan, basamaklı Piramit olarak da bilinen Sakkara Piramit’ini gezeceğiz. Dünya üzerinde taştan yapılan ilk büyük anıt olarak kabul edilen Sakkara Piramit’ini gezdikten sonra otelimize dönüyoruz.Akşam yemeğimi ve konaklama otelde.

2 Gün : Kahire - Luksor

Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Lukor uçuşu. Varışta ilk durağımız Mısır’daki en büyük tapınak kompleksi olan Karnak Tapınağı. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan, Dünyada bugüne kadar inşa edilmiş en geniş antik yapı olan Karnak Tapınağını gezdikten sonra gemiye transfer ve Öğle Yemeği. Öğle yemeğimizin ardından dünyanın en büyük açık hava müzesinin bulunduğu Luksor’da 9. Firavun tarafından eski Mısır Tanrılarının en büyüğü Amon adına inşaa ettirilmiş Luksor Tapınağını gezeceğiz. Açık hava müzesini andıran tapınak gezimizin ardından gemimize dönüyoruz. Akşam yemeğimi ve konaklama gemide.

3 Gün : Luksor

Kahvaltının ardından Krallar-Kraliçeler Vadisi turumuz için hareket ediyoruz. Kral mezarlarını gezdikten sonra ilk kadın firavun Hatşepsut anısına yaptırılan Hatşepşut Tapınağını da göreceğiz. Kraliçe Hatşepsut’a ait ,mezar tapınaklarının en eskisi Hatşepşut’u gezdikten sonra gemimize dönüyoruz ve Öğle Yemeğimizi alıyoruz. Gemi Edfu’ya haraket edecektir. Akşam yemeğimi ve konaklama gemide.

4 Gün : Edfu - Kom Ombo - Aswan

Kahvaltının ardından Şahin Başlı Horoz Tapınağı olan M.Ö. 57 yılında tamamlanan Edfu Tapınağını gezeceğiz. Kom Ombo’ya doğru hareket edecek. Öğle yemeği gemide. Yemek sonrası Nil ırmağı kıyısında, Timsah & Şahin Tanrı Tapınağı olan Kom Ombo Tapınağını ziyaret ediyoruz. İyilik tanrısı Horus ve kötülük tanrısı Sobek yani 2 tanrı tarafından paylaşılan tek tapınak olan Kom Ombo içerisindeki kabartmalar, burayı daha sonra kilise olarak kullanan Kıptiler tarafından silinmiştir. Nil ırmağının taşmaları ve depremler sonucu zarar görmüş tapınağın taşlarından başka inşaatlarda kullanılmak üzere kullanılmıştır. Aswan’a hareket. Akşam yemeğimi ve konaklama gemide.

5 Gün : Aswan - Abu Simbel - Aswan

Bugün erken kahvaltımızı kumanya olarak alacağız. Özel aracımız ile Abu Simbel’e hareket ediyoruz. Varışta muhteşem bir başyapıt olan Abu Simbel Tapınağını geziyoruz. Bu tapınak Güney Mısırda Firavun 2. Ramses tarafından düşmanlarına ne kadar güçlü olduğunu göstermek ve eşi Nefertari’ye sevgisini için yaptırılmıştır. Simbel dağının içerisi oyularak yapılan tapınak, Aswan Barajı yapımında sular altında kalma tehlikesine karşı, UNESCO liderliğinde 6 sene süren çalışma sonrası geriye taşınmıştır. Bu büyüleyici gezinin ardından özel aracımızla Aswan’a dönüyoruz. Asvan’a varışımızla birlikte gemimize binecek ve limandan ayrılacağız. Öğle yemeğimiz gemimizde olacak. Bugün görülecek yerler arasında tamamlanmamış 3500 yıl öncesine ait Obelisk ( dikili taş) ve baraj yapımından önce UNESCO Nubiye Projesi kapsamında sökülmüş ve Agilkia adasına taşınmış Filai Tapınağı bulunmaktadır. Gezilerimizin ardından Nil Nehrinin huzurlu manzarasını geleneksel yelkenli Felluca ile çıkaracağız. Tur sonrası gemiye transfer. Akşam yemeğimi ve konaklama gemide.

6 Gün : Aswan - Kahire

Havaalanına transfer. Yerel havayolları ile Kahire uçuşu. Kahvaltı uçakta. Varışta 7000 yıllık tarihi ile en eski medeniyetlerden birisi olan Mısır’ın eski şehir merkezi, Piramitleri görmeden önce tarihlerini öğrenebileceğimiz Mısır Müzesi, Mohamed Ali Cami ve Han El Halil Bazaar gezeceğiz. Öğle yemeğini turumuz sırasında yerel bir restoranda alacağız. Bugün akşam yemeğimizi teknede dans gösterisi eşliğinde alacağız. Otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelde.

7 Gün : Kahire - İstanbul

Kahvaltımızın ardından alış veriş ve Kahire’yi keşfetmek için akşama kadar serbest zaman. Akşamüstü otelimizde buluşuyor ve havalimanına transfer oluyoruz. Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuyoruz. Turumuz evinize özel transferiniz ile son buluyor.

Otel Bilgileri

Kahire: Hotel Marriott Cairo 5* vb.

Gemi: M/S Blue Shadow vb.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul-Kahire-İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri

Yerel Havayolları ile Aswan – Kahire ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri

Ev – alan – ev transferi Belirtilen otelde kahvaltı dahil konaklama

Nil Nehri’nde 4 gece 5* Gemi’de tam pansiyon konaklama

Tur boyunca 6 öğle ve 6 akşam yemeği

Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler

Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerlerine giriş ücretleri

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

Yurtdışı çıkış harcı

Seyahat sigortası


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

Yemekler esnasında alınacak içecekler

Bahşişler ( Yerel rehberler, Gemi personelleri ve şoförler için ortalama kişi başı 40-$ toplanmaktadır)

Fazla bagaj ücretleri

Kişisel harcamalar

Vize Ücreti


Önemli Notlar

Satın alınan tur SeturExclusive turu olup, Setur&Gazella ortak organizasyonudur.

***14 Yaşın altındaki misafirler bu tura kabul edilmemektedir. Bu tur için vize gerekmektedir. Vize departmanımız ile iletişime geçmeniz ricadır.

Tur fiyatlarımıza yurt dışı çıkış harç bedeli (15 TL) dahil değildir.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.

70 yaşın üzerindeki misafirlerimize yapılacak sigortalarda sürprim çıkmaktadır. Satış temsilcimiz bilgi verecektir.

Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.

Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.

3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür.

Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.

Sayfalarında veya kabında; yırtıklar ve aşınma olan pasaport sahibi misafirlerimizin ülkeye girişinde sorunlar yaşanmaktadır. Bu şekilde deformasyona uğramış pasaportların yeni pasaportlarla değiştirilmesi gerekmektedir.

10 yıldan eski pasaportlar ile yurt dışına çıkış yapılamamaktadır.

Kesin otel ve havayolu bilgisi tur kalkış tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir.

Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

Ücretsiz eviniz – alan – eviniz transferi yurt dışı kültür turlarında geçerli olup, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bodrum, Trabzon, Samsun, Gaziantep ve Kayseri için geçerlidir. Belirtilen havalimanlarına 40 km mesafeye kadar geçerlidir.


Sıkça Sorulan Sorular

Sağlık: Mısır’a girişlerde Türk Vatandaşları'na herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Geziniz boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

Vize Bilgisi: Detaylı bilgi için vize departmanımızla iletişime geçmeniz ricadır.

Uçuş Süreleri: Türkiye’den Mısır’a uçuş süresi 2 saat 25 dakikadır.

Para Birimi: Mısır'ın para birimi Mısır Poundu (EGP)’dur

Saat Dilimi: Türkiye ile Mısır arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Mısır’da 11.00’dır.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar: Ülkede camilere ve kiliselere girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca şapka veya güneş gözlükleriniz var ise ibadethane içinde bulunduğunuz sürece kullanmamanız gerekmektedir. Hem erkek hem de kadınların bir camiye girerken ayakkabılarını çıkarmaları gerekmektedir.

Yemek Kültürü: Birçok deniz kenarı ülkelesi gibi Mısır'da balık restoranları ve balık pazarları ile doludur.

Elektrik: Mısır’da elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır.

Alışveriş: Yöreye özgü el işi ve hediyelik eşyalar alabilirsiniz.


Turun Artıları

7000 yıllık köklü geçmişi ile Antik Dünya’nın en eski medeniyetini keşfedeceğiz

Antik Mısır uygarlığının en görkemli koleksiyonunu barındıran Mısır Müzesi’ni gezecek, 120.000 parçadan oluşan eserlerden en önemlilerini göreceğiz

Dünyadaki en büyük tek-taş heykeli olan 73.5 metre uzunluğunda, 6 metre genişliğinde ve 20 metre yüksekliğindeki Büyük Gize Sfenksi’ni ziyaret edeceğiz

Dünya’daki taştan yapılan ilk büyük anıt tasarımı olarak kabul Sakkara Piramidi’ni görme fırsatı bulacağız

Antik Mısır’ın başkenti Memphis’teki piramit bölgesinde keşifler yapacağız

2.Ramses tarafından tam 20 yılda yaptırılan ve dağın içini oyarak inşa edilen soluk kesici Simbel Tapınakları’nı gezeceğiz

Tam 6650km uzunluğu ile Dünya’nın en uzun nehri olan Nil’de keyif ve keşif dolu bir gemi turuna çıkacağız

Asvan’dan Luksor’a yapacağımız gemi gezintimizde, limanlarda duracak ve bölgedeki antik çağdan kalma bir çok yapıyı göreceğiz.

Krallar ve Kraliçeler Vadisi’nde, Amon-Ra adına inşa edilmiş Hatshepsut Tapınağı’nı keşfedeceğiz


Yerel Hizmetler Hakkında Önemli Bilgilendirme

Satın alınan tur SeturExclusive turu olup, Setur&Gazella ortak organizasyonudur.