Myanmar & Kuzey Tayland Turu SE (Bagan-Inle Lake-Yangon-Chiang Mai)

06 Kasım 2020 'den itibaren kalkışlı

3.290,00 USD 18.970,14 TL

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 6 taksit imkanı


Tur Hakkında

Inle Lake & Bagan & Yangon & Chiang Mai

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Setur Exclusive
  • Turlar Dahil
  • Türkçe Rehberli

1 Gün : İstanbul-Doha

Turumuz kişiye özel ev-alan transferinizi gerçekleştirmek üzere önceden vermiş olduğunuz adrese gelecek olan araç ve şoförünüz ile buluşmanız ve havalimanına transferiniz ile başlıyor. Sabiha Gökçen Hava Limanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Check-in işlemleri ve pasaport kontrollerinin ardından Doha’ya hareket ediyoruz. Ardından uçak değiştiriyor ve Yangon'a hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta gireceğiz.

2 Gün : Yangon-Heho-İnle Gölü

Yangon’a varış. Yerel havayollarının tarifeli seferi ile Heho uçuşumuz için biniş işlemlerimizi tamamlıyoruz. Yaklaşık 1 saat 10 dakikalık uçuşumuzu tamamladıktan sonra Heho’ya varıyor ve Myanmar’ın en güzel manzaralarına sahip olan rotamızı izleyerek İnle Gölü’ne transfer oluyoruz. Yolculuğumuz sırasında; muazzam oyma eserler ve Buddha heykelleri görebileceğimiz ahşap Shwe Yan Pyay Manastırı’nda mola vereceğiz. Öğle yemeğimiz yerel restoranda. Yemek sonrasında özel botumuza binerek keyifli bir tura çıkacağız. Bot yolculuğumuz sırasında Intha halkının yaşadığı ve ahşap sütunlar üzerine inşa edilmiş evleri göreceğiz. Nga Hpe Chaung Manastırı, Phaung Daw Pagodası ile Myanmar'ın en sevilen yerlerini gezeceğiz. Yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeğinin ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

3 Gün : Inle Gölü-Heho-Bagan

Kahvaltımızın ardından bölgenin en renkli pazarlarından Nam Pam pazarını ziyaret ediyoruz. Birçok kabileden insanın yaşamına tanıklık edeceğimiz pazar gezimizi tamamladıktan sonra küçük kanallar boyunca ilerleyecek Paoh Köyü’ne varacak ve çok mütevazı bir hayat yaşayan insanlar ile sosyalleşme imkanı bulacağız. Inle Gölü'nün muhteşem manzarasını buradan gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından otelimize dönecek ve çıkış işlemlerinin ardından havalimanına transfer olacağız. Yerel havayolları ile Bagan uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımızı takiben otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız otelimizde.

4 Gün : Bagan

Kahvaltımızın ardından Bagan şehrini ve bitki örtüsünü panoramik olarak görebileceğimiz Tayokye Pyay tapınağını ziyaret ediyoruz. İkinci durağımız ise, Irrawaddy Irmağı kenarına kurulu birçok tapınağın en etkileyicilerinden biri olan altın kaplı Shwezigon Pagoda. Kral Anawrahta döneminde yapımına başlanan bu muazzam yapıtın gezilmesinden sonra 13. yüzyıl duvar resimleri ile son derece etkileyici iki tapınak Gubyaukgyi ve Htilomino Tapınakları’nı geziyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Öğleden sonraki gezimiz, Myanmar’a özgü el yapımı lake eşyaların üretildiği atölyelerden birini ziyaretimiz ile başlıyor. Sonrasındaysa, eşsiz Buddha görüntüleri içeren, Bagan'ın en güzel tapınaklarından biri olan Ananda Tapınağı da ziyaretlerimiz ve fotoğraf makinelerimizdeki yerini alıyor. Buradan at arabaları eşliğinde yapacağımız gezimiz sırasında; Bagan’ın en yüksek tapınağı olan Thatbyinnyu, en büyük tapınağı Dhammayangyi, olağanüstü tuğla işçiliği ile ünlü Sulamani Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Tapınaklardan birinin tepesinden günbatımını gözlemleme fırsatı bulacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5 Gün : Bagan-Yangon

Kahvaltımızın ardından rengârenk bir Pazar yeri olan Nyaung U Pazarı’na gidiyoruz. Ardından Myinkiba Köyü’ne gidecek, kısa ve keyifli bir yürüyüş ile Manuha ve Nan Paya tapınaklarını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından Irrawaddy Nehri’nde keyifli bir bot turuna çıkacağız. Bot turu sırasında balıkçı köylerinin yanından geçecek, geleneksel yöntemler ile balık avlayan yerlileri göreceğiz. Turumuzun ardından Yangon uçuşumuz için havalimanı transfer oluyoruz. Yangon’a varışımız ile birlikte otelimize transfer olacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6 Gün : Yangon-Chiang Mai

Kahvaltının ardından Yangon gezimize başlıyoruz. İlk durağımız, uzanmış devasa bir Buddha heykelinin bulunduğu Chaukhtatgyi Pagodası. Sonrasında ise Kandawgyi Gölü çevresinde gezimizi gerçekleştiriyoruz. Şehrin kalbinde yer alan, 2.500 yıllık geçmişi ile Myanmar’ın en önemli tapınaklarından biri olan Sule Pagoda’yı ziyaret ediyoruz. Mahabandoola Park’ında yapacağımız keyifli yürüyüşün ardından belediye binasını görüyoruz. Ardından son durağımız ise Shwegadon Pagodası. Gezimizin ardından öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alarak Cihang Mai uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayollarıyla yapacağımız uçuş sonrası bizi bekleyen aracımızla yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alarak otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde. 

7 Gün : Chiang Mai-Chiang Rai-Altın Üçgen-Chıang Mai

Erken kahvaltının ardından Chiang Rai Bölgesi ve Altın Üçgen diye tabir edilen bölgeyi gezmek için hareket ediyoruz. İlk durağımız Wat Rong Khun (Beyaz Tapınak), Baan Si Dam (Black House) ve Wat Rong Seur (Mavi Tapınak) tapınağı olacak. Gezi esnasında öğle yemeğimizi alıyor olacağız. Sonrasında Mekong nehri’nde Tayland, Laos ve Myanmar’ın kesiştiği noktayı görebileceğimiz tekne turuna çıkıyoruz. Tekne turumuz esnasında Don Xao Laos adasını da ziyaret edeceğiz. Turumuzun bitiminde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8 Gün : Chiang Mai

Güne kahvaltımız ile başlıyoruz. İlk durağımız uzun boyunlu sakinleri görebileceğimiz kabileler olacak. Chiang Mai şehrini ve tapınaklarını keşfe çıkıyoruz. Şehir Kuzey Tayland Krallığı’nın en önemli şehirlerinden birisi olup, burada bazı önemli ve korunmuş Buddha heykelleri ile şehrin merkezinin kurulduğu Wat Phra Singh, Wat Chiang Man ve Wat Chedi Luang tapınağı göreceklerimiz arasındadır. Sonrasında merkez çarşısı olan Worarot Market’i göreceğiz. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz. Gezimizin bitişiyle otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

9 Gün : Chiang Mai-Doha-İstanbul

Hava Limanına transfer.Doha aktarmalı olarak İstanbul’a hareket. Varışımızı takiben turumuz sizi adresinize bırakacak özel transferiniz ile son buluyor. Başka bir turumuzda görüşmemiz dileği ile.

Otel Bilgileri

Yangon : 4* Rose Garden Hotel vb.

İnle Gölü : 4* Novotel Inle Lake Hotel vb.

Bagan : 4*Thiripyitsaya Sanctuary Resort vb.

Chiang Mai : 4*Dusit D2 Chiang Mai Hotel vb.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Qatar Havayolları ile İstanbul-Doha-Yangon / Chiang Mai-Doha-İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri,

Yerel havayolları ile Yangon-Heho / Heho-Bagan / Bagan-Yangon / Yangon Chiang Mai arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin havalimanı vergileri,

İnle Gölü’nde 1 gece 4* otelde konaklama,

Bagan’da 2 gece 4* otelde konaklama, 

Yangon’da 1 gece 4* otelde konaklama,

Chiang Mai’de 3 gece 4* otelde konaklama,

Ev – alan – ev transferi de dâhil olmak üzere programda belirtilen tüm transferler 

Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler,

Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerleri ile diğer noktalara giriş ücretleri,

Programda belirtilen bot/tekne gezileri,

Programda belirtilen tüm öğle yemekleri,

Programda belirtilen tüm akşam yemekleri,

Türkçe rehberlik hizmeti,

Yurtdışı çıkış harcı,

Seyahat sigortası,


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Programda belirtilmeyen yemekler

Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler

Fazla bagaj ücretleri

Kişisel harcamalar

Myanmar vize ücreti


Önemli Notlar

Satın alınan tur SeturExclusive turu olup, Setur&Gazella ortak organizasyonudur.

14 Yaşın altındaki misafirler bu tura kabul edilmemektedir. 

Program için vize gerekmektedir. Lütfen vize departmanı ile iletişime geçiniz. 

Tur fiyatlarımıza yurt dışı çıkış harç bedeli  dahil değildir.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.

70 yaşın üzerindeki misafirlerimize yapılacak sigortalarda sürprim çıkmaktadır. Satış temsilcimiz bilgi verecektir.

Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.

Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.

3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür.

Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.

Sayfalarında veya kabında; yırtıklar ve aşınma olan pasaport sahibi misafirlerimizin ülkeye girişinde sorunlar yaşanmaktadır. Bu şekilde deformasyona uğramış pasaportların yeni pasaportlarla değiştirilmesi gerekmektedir.

10 yıldan eski pasaportlar ile yurt dışına çıkış yapılamamaktadır.

Kesin otel ve havayolu bilgisi tur kalkış tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir.

Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

Ücretsiz eviniz – alan – eviniz transferi yurt dışı kültür turlarında geçerli olup, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bodrum, Trabzon, Samsun, Gaziantep ve Kayseri için geçerlidir. Belirtilen havalimanlarına 40 km mesafeye kadar geçerlidir.Sıkça Sorulan Sorular

Sağlık : Myanmar’a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır.  Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

Vize Bilgileri :Myanmar’da Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Myanmar vizesini ücreti karşılığında Gazella Turizm sizin için temin edecektir. 

Tayland: Umuma Mahsus Pasaport hamilleri ise 30 güne kadar vizeden muaftır.  Diplomatik, Hizmet, Hususi Pasaport Hamilleri 90 güne kadar vizeden muaftır.

Uçuş Süreleri : İstanbul – Doha arası 4 saat 15 dakika, Doha – Yangon arası 5 saat 40 dakika , Yangon – Doha arası 7 saat 15 dakika , Doha– İstanbul arası 4 saat 45 dakika.

Para Birimi : Myanmar’ın para birimi Myanmar Kyat’tır (MMK).Gezimiz için yanınıza Amerikan Doları almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz. Ülkeye götürülen USD'nin eski, kırışık, silik, çizik veya damgalı olmaması konusunda dikkatli olunması gerekmektedir. Bu tip banknotlar ülkede kabul edilmemektedir.

Saat Dilimi : Myanmar ile Türkiye arasında +3 saat 30 dakika saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Myanmar’da 15.30.

Telefon Kullanımı : Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar : Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü : Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne oldukça benzer bir mutfak hâkim.

Elektrik : Elektrik genellikle büyük şehirlerde 220 volt, kırsal kesimlerde ise 110 volttur. Priz kullanımı ise A tipi ikili yassı priz ve C tipi ikili ince yuvarlak priz şeklindedir.

Alışveriş : Myanmar özellikle yeşim taşı, yakut gibi mücevherlerin ucuza alınabildiği bir ülkedir. Yangon’da bulunan Bogyoke (Scott) Market mücevher ve antika eşyalar satan dükkanlarla doludur. Bunun dışında özellikle Bagan’da bulunan lake kaplama el yapımı ürünler de alınabilecekler arasındadır.

Önemli Not : Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.


Turun Artıları

Yangon’da 2.500 yıllık geçmişi ile Myanmar’ın en önemli tapınaklarından biri olan Sule Pagoda
Genç yaşlı birlikte herkesin emek vererek yetiştirdiği Burma Çayı'nın tadına bakma deneyimi
HalBagan’ın yerel pazarı Nyaung U Pazarı’nda halkla iç içe zaman geçirerek, Myanmar halkını yakından tanııma fırsatı,
Chiang Mai’nin en meşhur ve Kuzey Tayland’ın en kutsal  tapınağı sayılan Wat Phrathat Doi Suthep Tapınağını gezeceğiz.
Bir sergiden farksız resimlerle bezenmiş duvarlarıyla, inançların sanata olan etkisini açıkça görebileceğiniz, mimarisi ve atmosferiyle sizi büyüleyen Gubyaukgyi ve Htilomino Tapınakları
Kanallar boyunca kendimizi akıntının kucağın bırakarak, Inle Gölü’nün üzerine kurulmuş köyler arasında, küçücük sallar içinde bacakları ile kürek çeken balıkçılarla tanışacağımız sıra dışı bir gezinti
Ping nehri boyunca uzayan vadilerde eşsiz fotoğraf çekme imkânı,
Sıra dışı tasarımı ve mimarisiyle Tayland’ın en güzel tapınakları arasında yer alan Beyaz Tapınak klasik tapınaklardan farklı olarak beyaz malzeme ve camdan inşa edilmiş Beyaz Tapınak’ta farklı bir deneyim yaşayacağız.
Zürafa kadınlar olarak bilinen uzun boyunlu kadınları göreceğiz,
Asya fillerini doğal ortamlarında gözlemleme,


Yerel Hizmetler Hakkında Önemli Bilgilendirme

Satın almış olduğunuz tur Setur Exclusive turu'dur. Setur & Gazella turizm tarafından organize edilmektedir.

Inle Lake(1)-Bagan(2)-Yangon(1)-Chiang Mai(3) 06-14 Kasım / Qatar Hava Yolları

Tarih
6.11.2020
14.11.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 3.290,00 USD
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 3.290,00 USD
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 4.040,00 USD
Satın Al
Son2 kişi

Inle Lake(1)-Bagan(2)-Yangon(1)-Chiang Mai(3) 11-19 Aralık / Qatar Hava Yolları

Tarih
11.12.2020
19.12.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 3.290,00 USD
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 3.290,00 USD
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 4.040,00 USD
Satın Al
Son2 kişi