Sayfa Yükleniyor

Lütfen Bekleyiniz

Myanmar & Kuzey Tayland Turu SE (Inle Lake-Bagan-Yangon-Chiang Mai-Chiang Rai)

05.11.2019'den itibaren kalkışlı

3.690,00 USD 21.443,33 TL
BİZ SİZİ ARAYALIM

Gezilecek Yerler;
Inle Lake - Bagan - Yangon – Chiang Mai – Chiang Rai

Qatar Havayolları

TUR ÖZELLİKLERİ

 • Setur Exclusive
 • Turlar Dahil
 • Türkçe Rehberli

1.Gün: İstanbul - Doha - Yangon

Turumuz kişiye özel ev-alan transferinizi gerçekleştirmek üzere önceden vermiş olduğunuz adrese gelecek olan araç ve şoförünüz ile buluşmanız ve havalimanına transferiniz ile başlıyor. Belirtilen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Check-in işlemleri ve pasaport kontrollerinin ardından Doha’ya hareket ediyoruz. Ardından uçak değiştiriyor ve Yangon'a hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta gireceğiz.

2.Gün : Yangon-(Heho) - İnlake Gölü

Varışımıza istinaden yerel havayolları ile Heho uçuşu. Heho’ya varışımızın ardından Myanmar’ın en güzel manzaralarına sahip olan rotamızı izleyerek İnle Gölü’ne transfer oluyoruz. Yolculuğumuz sırasında; muazzam oyma eserler ve Buddha heykelleri görebileceğimiz ahşap Shwe Yan Pyay Manastırı’nda mola vereceğiz. Öğle yemeğimiz yerel restoranda. Yemek sonrasında özel botumuza binerek keyifli bir tura çıkacağız. Bot yolculuğumuz sırasında Intha halkının yaşadığı ve ahşap sütunlar üzerine inşa edilmiş evleri, Nga Phe Chaung Manastırı, Hpaung Daw Pagodası ile Myanmar'ın en sevilen yerlerini gezeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün : Inle Gölü - Bagan

Kahvaltımızın ardından bölgenin en renkli pazarlarından Nam Pam pazarını ziyaret ediyoruz. Birçok kabileden insanın yaşamına tanıklık edeceğimiz pazar gezimizi tamamladıktan sonra küçük kanallar boyunca ilerleyecek Paoh Köyü'ne varacak ve çok mütevazı bir hayat yaşayan insanlar ile sosyalleşme imkânı bulacağız. Inle Gölü'nün muhteşem manzarasını buradan gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından havaalanına transfer oluyoruz ve yerel havayolları ile Bagan uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışta otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama Bagan otelimizde.

4.Gün : Bagan

Kahvaltımızın ardından Bagan şehrini ve bitki örtüsünü panoramik olarak görebileceğimiz Tayoke Pyay tapınağını ziyaret ediyoruz. İkinci durağımız ise, Irrawaddy Irmağı kenarına kurulu birçok tapınağın en etkileyicilerinden biri olan altın kaplı Shwezigon Pagoda. Kral Anawrahta döneminde yapımına başlanan bu muazzam yapıtın gezilmesinden sonra 13. yüzyıl duvar resimleri ile son derece etkileyici iki tapınak olan Gubyaukgyi ve Htilominlo Tapınaklarını geziyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Öğleden sonraki gezimiz, Myanmar’a özgü el yapımı lake eşyaların üretildiği workshoplardan birini ziyaretimiz ile başlıyor. Sonrasındaysa, eşsiz Buddha görüntüleri içeren, Bagan'ın en güzel tapınaklarından biri olan Ananda Tapınağı da ziyaretlerimiz ve fotoğraf makinelerimizdeki yerini alıyor. Buradan at arabaları eşliğinde yapacağımız gezimiz sırasında; Bagan’ın en yüksek tapınağı olan Thatbyinnyu, en büyük tapınağı Dhammayangyi, olağanüstü tuğla işçiliği ile ünlü Sulamani Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Tapınaklardan birinin tepesinden günbatımını gözlemleme fırsatı bulacağız. Akşam yemeği ve konaklama Bagan’daki otelimizde.

5.Gün : Bagan - Yangon

Kahvaltımızın ardından rengarenk bir Pazar yeri olan Nyaung U Pazarı’na gidiyoruz. Ardından Myinkaba Köyü’ne gidecek kısa ve keyifli bir yürüyüş ile Manuha ve Nanpaya tapınaklarını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından Minnanthu köyüne gidecek ve Payathonzu, Lemyethna ve Nandamannya tapınaklarını gezme şansımız olacak. Tapınak ve köy gezilerimizi tamamladıktan sonra Irrawaddy Nehri’nde keyifli bir bot turuna çıkacağız. Bot turu sırasında balıkçı köylerinin yanından geçecek geleneksel yöntemler ile balık avlayan yerlileri göreceğiz. Turumuzun ardından Yangon uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Yangon’a varışımız ile birlikte otelimize transfer olacağız. Akşam yemeği otelimizde veya yerel bir restoranda ardından konaklama için otelimize geçiyoruz.

6.Gün : Bagan - Chiang Mai

Kahvaltının ardından Yangon gezimize başlıyoruz. İlk durağımız, uzanmış devasa bir Buddha heykelinin bulunduğu Chaukhtatgyi Pagodası. Sonrasında ise Kandawgyi Gölü çevresinde gezimizi gerçekleştiriyoruz. Şehrin kalbinde yer alan, 2.500 yıllık geçmişi ile Myanmar’ın en önemli tapınaklarından biri olan Sule Pagoda’yı ve Shwedagon Pagoda’yı ziyaret ediyoruz. Mahabandoola Park’ında yapacağımız keyifli yürüyüşün ardından öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıp havaalanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Chiang Mai uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışta otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Chiang Mai’daki otelimizde.

7.Gün : Chiang Mai

Kahvaltının ardından Chiang Mai’nin dağlık köylerinde yaşayan kendilerine özgü dilleri, yaşam tarzları, dinleri olan dağ kabilelerini yani etnik azınlık köylerini gezeceğiz. Gezeceğimiz kabileler arasında ergenlik çağlarından itibaren boyunlarına pirinç halkalar takan Uzun boyunlu Karen kadınlarının bulunduğu kabile de olacak. Her sene halka sayısını arttırarak normal boynun iki üç katına sahip olan zürafa kadınlar olarak bilinen kadınların yaşadığı bu kabileyi gezdikten sonrası yerel restoranda öğle yemeğimizi alacağız ve ardından Chiang Mai’in tarihi eski şehrinin sokaklarında dolaşacağız. Akabinde 1383 yılında Lanna Krallığı zamanında yapılmış Chiang Mai’nin en meşhur ve Kuzey Tayland’ın en kutsal tapınağı sayılan Wat Phrathat Doi Suthep Tapınağını gezeceğiz. Doi Suthep dağının tepesinde Muson ormanları içinde bulunan bu tapınak Tay Mimarisinin en önemli örneklerinden birisidir. Tapınak gezisi sonrası Chiang Mai’daki otelimize transfer. Otelde alacağımız akşam yemeğinin ardından akşam pazarına gideceğiz. Konaklama otelimizde.

8.Gün : Chiang Mai - Chiang Rai

Kahvaltının ardından gerçek Tayland olarak bilinen Chiang Rai’ye hareket ediyoruz. İlk durağımız Beyaz Tapınak (Wat Rong Khun) olacak. Sıra dışı tasarımı ve mimarisiyle Tayland’ın en güzel tapınakları arasında yer alan Beyaz Tapınak klasik tapınaklardan farklı olarak beyaz malzeme ve camdan inşa edilmiştir. Kendinizi bilim kurgu filminde gibi hissedeceğiniz bu tapınaktan sonra Siyah ev olarak bilenen ağaç evi ziyaret edeceğiz. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından ilk durağımız Mavi tapınak olacak ardından Altın Üçgen bölgesi olarak da bilinen Tayland Myanmar ve Laos'nun ortak sınırı olan bölgeye gidiyoruz. Myanmar – Laos sınırından geçeceğimiz Mekong nehri tekne gezisi sırasında Laos’a ayak basma imkânı elde edeceğiz. Tekne gezisinin ardından sınır pazarını geziyoruz. Chiang Rai’daki gezilerimizin bitişi sonrasında Chiang Mai’a doğru yola çıkıyoruz ve otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

9.Gün : Chiang Mai - Bangkok

Kahvaltının ardından Filleri koruma altına alan Fil bakım merkezini gezeceğiz. Dilerseniz ellerimizle besleyip, çamur banyolarında yardımcı olacağız. Keyifli bir deneyimin ardından Kaplan Krallığına gideceğiz. Kaplanlar ile yakın temas kurup fotoğraf çektirebileceğimiz bu turumuzun ardından yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası havaalanına transfer. Bangkok uçuşu ve varış.
Not: 05 Kasım hareketli turda Bangkok'a uçulmayacak olup; Chiang Mai- Doha - İstanbul olarak gerçekleşecektir.

10.Gün : Bangkok - Doha - İstanbul

Doha uçuşu ve Doha'ya varış. İstanbul uçuşu İstanbul'a varış. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese kişiye özel transferiniz ile son buluyor.

Otel Bilgileri

 • Yangon : Best Western Green Hill Hotel 4* vb
 • Bagan : Thiripyitsaya Sanctuary Resort 4* vb
 • İnle Gölü : Novotel Inle Lake 4* vb
 • Chiang Mai : Dusit D2 Chiang Mai Hotel 5* vb

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Qatar Havayolları ile ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin havalimanı vergileri
 • Kişiye özel Ev – Alan – Ev transferi dâhil olmak üzere programda belirtilen tüm transferler
 • Yerel Havayolları ile bütün ara uçuşlar
 • Kahvaltı dahil konaklama
 • Özel araçlar ile programda belirtilen tüm turlar
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm akşam yemekleri
 • Tüm giriş ücretleri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat Sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Myanmar vize ücreti
 • Programda dahil olduğu belirtilmeyen tüm hizmetler

Önemli Notlar

 • Satın alınan tur SeturExclusive turu olup, Setur&Gazella ortak organizasyonudur.
 • ***14 Yaşın altındaki misafirler bu tura kabul edilmemektedir.
 • Yurt dışına çıkarken havalimanında devlet tarafından istenebilecek belgeler için çalıştığınız kurum ile irtibata geçmeniz tavsiye edilir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Tur rehberi program içeriği aynı kalmak şartıyla gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir.
 • Üç kişilik konaklama müsaitlik doğrultusunda yapılır. Müsaitlik olması durumunda üçüncü kişi için ek yatak verilir.
 • Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.
 • Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.
 • Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.
 • Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.
 • Kesin otel ve havayolu bilgileri tur kalkış tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir.
 • Program için vize gerekmektedir. Lütfen vize departmanı ile iletişime geçiniz.
 • 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.
 • Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır. Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.
 • Acentemiz, gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları yeterli katılım sağlanamaz ise gezi başlangıcından 15 gün önce iptal edebilir veya kısmen gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Fiyatlar ilanın yayınlandığı gün geçerlidir. Ödemeler ödeme yapılacak günün merkez bankası satış efektif kuru baz alınarak yapılmaktadır. Ücretsiz eviniz – alan – eviniz transferi yurt dışı kültür turlarında geçerli olup, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bodrum, Trabzon, Samsun, Gaziantep ve Kayseri için geçerlidir. Belirtilen havalimanlarına 40 km mesafeye kadar geçerlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Sağlık: Myanmar’a ve Kuzey Tayland’a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.
 • Vize Bilgileri: Myanmar (Burma veya Birmanya): Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Kuzey Tayland vizesizdir.
 • Uçuş Süreleri: İstanbul – Doha arası 4 saat 15 dakika, Doha – Yangon arası 5 saat 40 dakika , Chiang Mai – Bangkok: 1 Saat 10 dk., Bangkok - Doha: 8 Saat 5 dk.
 • Doha– İstanbul arası 4 saat 45 dakika.
 • Para Birimi: Myanmar’ın para birimi Myanmar Kyat’tır (MMK). Kuzey Tayland para birimi Baht’tır ( THB) Gezimiz için yanınıza Amerikan Doları almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz. Ülkeye götürülen USD'nin eski, kırışık, silik, çizik veya damgalı olmaması konusunda dikkatli olunması gerekmektedir. Bu tip banknotlar ülkede kabul edilmemektedir.
 • Saat Dilimi: Myanmar & Kuzey Tayland Türkiye arasında +3 saat 30 dakika saat fark bulunmaktadır.
 • Telefon Kullanımı: Myanmar’da cep telefonu kullanımı son derece kısıtlıdır. Bazı yerlerde Vodafone hatlar çekmektedir. Bunun dışında herhangi bir hat çalışmıyor.
 • Tayland'da tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir
 • Kıyafet ve Gerekli Eşyalar: Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.
 • Yemek Kültürü: Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne oldukça benzer bir mutfak hakim.
 • Alışveriş: Myanmar özellikle yeşim taşı, yakut gibi mücevherlerin ucuza alınabildiği bir ülkedir. Yangon’da bulunan Bogyoke (Scott) Market mücevher ve antika eşyalar satan dükkânlarla doludur. Bunun dışında özellikle Bagan’da bulunan lake kaplama el yapımı ürünler de alınabilecekler arasındadır.

Turun Artıları

 • Yangon’da 2.500 yıllık geçmişi ile Myanmar’ın en önemli tapınaklarından biri olan Sule Pagoda’yı gezeceğiz.
 • HalBagan’ın yerel pazarı Nyaung U Pazarı’nda halkla iç içe zaman geçirerek, Myanmar halkını yakından tanıma fırsatı bulacağız.
 • Güneşin tüm ışıklarını saklamışçasına sapsarı görünen, kaplaması için 60 tondan fazla saf altın kullanılan Altın Tapınak Shwedagon Pagoda’yı göreceğiz.
 • Bir sergiden farksız resimlerle bezenmiş duvarlarıyla, inançların sanata olan etkisini açıkça görebileceğiniz, mimarisi ve atmosferiyle sizi büyüleyen Gubyaukgyi ve Htilomino Tapınaklarını gezeceğiz.
 • Shwesandaw Pagoda’nın üst teraslarında Bagan’ın muhteşem gün batımına tanık olurken, Nget Pyit Taung Tepesi’nin ikiz tapınaklar ve mağara-tapınak mimarisinin en önemli örneklerinden Thamee Hwet ve Hmya Tha U Min Tapınakları’yla zamanın derinliğine yolculuk.
 • Chiang Mai’nin en meşhur ve Kuzey Tayland’ın en kutsal tapınağı sayılan Wat Phrathat Doi Suthep Tapınağını gezeceğiz.
 • Kanallar boyunca kendimizi akıntının kucağın bırakarak, Inle Gölü’nün üzerine kurulmuş köyler arasında, küçücük sallar içinde bacakları ile kürek çeken balıkçılarla tanışacağımız sıra dışı bir gezinti yapacağız.
 • Sıra dışı tasarımı ve mimarisiyle Tayland’ın en güzel tapınakları arasında yer alan Beyaz Tapınak klasik tapınaklardan farklı olarak beyaz malzeme ve camdan inşa edilmiş Beyaz Tapınak’ta farklı bir deneyim yaşayacağız.
 • Altın Üçgen bölgesi olarak da bilinen Tayland Myanmar ve Laos'nun ortak sınırı olan bölgeye gidip Laos’a ayak basma fırsatı bulacağız.
 • Zürafa kadınlar olarak bilinen uzun boyunlu kadınları göreceğiz.

Yerel Hizmetler Hakkında Önemli Bilgilendirme

 • Satın almış olduğunuz tur Setur Exclusive turu'dur. Setur & Gazella turizm tarafından organize edilmektedir.

Inle Lake(1)-Bagan(2)-Yangon(1)-Chiang Mai(3) 05-13 Kasım

TarihÇift Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Kişilik Oda
(Kişi Başı)
   
05.11.2019
13.11.2019
3.690,00 USD3.690,00 USD4.340,00 USD Biz Sizi Arayalım