Sayfa Yükleniyor

Lütfen Bekleyiniz

Nepal - Bhutan Turu SE (Katmandu-Thimphu-Punakha-Paro)

16.10.2018'den itibaren kalkışlı

3.290,00 USD 19.786,72 TL
SATIN AL

Gezilecek Yerler;
Katmandu - Thimphu - Punakha - Paro

THY

TUR ÖZELLİKLERİ

  1.Gün: İstanbul - Katmandu

  Turumuz adresinize gelecek özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor. Atatürk Havalimanı’nda kurulacak Setur & Gazella Turizm kontuarında buluşuyor; bilet-bagaj ve pasaport kontrollerinin ardından Türk Havayolları’na ait tarifeli sefer ile Katmandu’ya hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

  2.Gün: Katmandu

  Yerel saat ile Katmandu’ya varıyoruz. Özel aracımız ve yerel rehberimiz ile havalimanında buluşuyoruz ve otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Otelde alacağımız kahvaltının ardından şehir turumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Turumuz esnasında, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Katmandu Vadisi’nde ilk durağımız Durbar Meydanı olacak. Ardından Swayambhunat Stupayı, Pahpatinath Stupasını ve Boudhanath Stupa’yı geziyoruz. Öğle yemeğimizi turlarımız arasında alacağız.Günün sonunda otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  3.Gün: Katmandu - Paro - Thimphu

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz ve Paro uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanı transferimizi gerçekleştiriyoruz. Yerel havayolları ile Paro uçuşumuzu gerçekleştiriyor ve varışımızın takiben havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile Thimpu’ya doğru yola çıkıyoruz. Bhutan’ın başkenti olan Thimpu’ya varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz.Öğle ve Akşam yemeği otelimizde.

  4.Gün: Thimphu

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün Thimphu’nun güzelliklerini ve tarihi yerlerini tanımaya başlayacağız. Turumuzda ilk durağımız Tekstil Müzesi olacak ve burada halkın yerel kıyafet ve dokuma kültürünü yakından göreceğiz, ardından Ulusal Kütüphaneyi göreceğiz, ardından Zorig Chusum Enstitüsünü ziyaret edeceğiz ve Bhutan el sanatlarını yakından tanıma fırsatımız olacak. Ardından Bhutan Müzesini gezeceğiz ve ardından öğle yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Yemeğimizin ardından turumuza Bhutan’nın babası olarak adlandırılan Kral Jigme Dorji için yapıla Thimphu Chorten’i gezeceğiz ve ardından Thimphu vadisini güzel gören bir nokta olan Kuensel Phodrang’a çıkacağız. Turumuzun sonunda ise Trashichhoedzong’a gideceğiz. Turumuzun bitiminde otelimize transfer olacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  5.Gün: Thimphu - Punakha

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Punakha’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde Dochula geçidine gidecek ve Himalayaların eşsiz manzarasını bu noktadan göreceğiz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ardından Punakha’ya varacak ve otelimize yerleşeceğiz ve hemen ardından iki nehrin buluştuğu noktaya inşa edilmiş olan Punakha Dzong göreceğiz. Bu ziyaretimizi bitirdikten sonra öğle yemeğimizi alıp Chimi Lhakhang’a rotamızı çeviriyoruz. İnanışa göre burayı ziyaret eden bebek sahibi olamayan kişiler kısa süre içinde bebek sahibi olmaktadırlar. Turumuzun bitiminde otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  6.Gün: Punakha - Paro

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz ve Paro’ya doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik güzel manzaralar eşliğinde yapacağımız gezimizin ardından Paro’ya varıyoruz ve ilk durağımız Simtokha Dzong olacak, öncelerde tantrik öğretilerin verildiği bir okul iken, günümüzde Dzongkha dilini öğreten bir okul olarak hizmet vermektedir. Bu gezimizin ardından otelimize yerleşiyoruz . Öğle yemeğimizi aldıktan sonra ve turumuza devam ediyoruz. Turumuzun bu kısmında Ta Dzong’u ziyaret ediyoruz, burası ilk başlarda gözetleme kulesi olarak inşa edilmiş günümüzde Ulusal Müzeye ev sahipliği yapmaktadır. Öğle yemeğinin ardından yürüyüş ile Rinpung Dzong’a gezeceğiz. Bu göz kamaştırıcı yapının avlusunda 4 Budist arkadaşın hikayesinin anlatıldığı duvar resmi önünde rehberimizin hikayeyi anlatımını dinleyeceğiz. Turumuzun bitiminde otelimize transferimizi oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  7.Gün: Paro - Tıgre (Nest Manastırı)

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm Bhuta’nın simgesi olan Kaplan Yuvası “Tiger’s Nest” gezimizi yapacağız. Buranın adının Kaplan Yuvası olması, bölgenin kaplan popülasyonunun burada olmasından kaynaklanmıyor. Efsaneye göre Guru Rimboche 7. yy ‘da Bhutan’a Budizm’i getirirken bir kaplanın sırtında gelmiş. Manastırın bulunduğu yüksek kayalıklara gelmiş ve burada bir mağarada meditasyon yapmaya başlamıştır. 8 formda enkarne olduğuna inanılmaktadır. Öğle yemeğinin ardından Paro şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Drukgyel Dzong, yerel Pazar ve Paro vadisini göreceğiz. Turumuzun bitiminde akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  8.Gün: Paro

  Otelimizde alacağınız kahvaltının ardından otelimizindin ayrılıyoruz Chele-la geçidine doğru yola çıkıyoruz. Ormangüllerinin ve mavi ladin ağaçlarının süslediği güzel bir yolculuk ile Chele-la’ya ulaşıyoruz ve karşımıza çıkan muhteşem Chomolhari ve Jichu Drake dağlarının manzaralarını izleyeceğiz. Piknik şeklinde güzel bir öğle yemeği alacağız. Turumuzun bitiminde otelimize transfer olacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  9.Gün: Paro - Katmandu

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılma işlemlerimizi tamamlıyoruz ve havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Yerel havayolları ile yapacağımız yolculuğun ardından Katmandu’ya varacağız. Havalimanında bizi bekleyen yetkililerce karşılanacak ve otelimize transfer olacağız. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra şehir turumuza başlayacağız. Turumuzda ilk durağımız Bhaktapur ve Durbar meydanı olacak. Turumuzun devamında dünya üzerinde tek yaşayan Tanrıça’ya ev sahipliği yapan Kumari Tapınağını göreceğiz ve buradan Rickshaw’lar ile 30 dakikalık güzel bir gezinin ardından Thamel gezimizi yapacağız. Turun ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  10.Gün: Katmandu - İstanbul

  Kahvaltının ardından rehberin belirlediği saate kadar serbest zaman. Havaalanı transferimizi gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Turumuz daha önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak olan alan – ev transferi ile turumuz son bulacak

  Otel Bilgileri

  • Kathmandu : Crown Plaza Soaltee vb.
  • Thimphu: Towers Hotel vb.
  • Punakha: Meri Puensum Resort vb.
  • Paro: Tashi Namgay Resort vb.

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Türk Havayolları ile Katmandu gidiş – Katmandu dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Kişiye özel ev – alan –ev transferi
  • Belirtilen otellerde kahvaltı dahil konaklama
  • Programda belirtilen tüm yemekler
  • Özel araçlar ile programda belirtilen tüm turlar
  • Yurtdışı çıkış harcı
  • Seyahat sigortası
  • Bhutan Vize Ücreti
  • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Programda belirtilmeyen yemekler
  • Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler
  • Fazla bagaj ücretleri
  • Kişisel harcamalar
  • Nepal vize ücreti ( Kapıda Çok girişli Nepal vizesi alınmaktadır)

  Önemli Notlar

  • Satın alınan tur SeturExclusive turu olup, Setur&Gazella ortak organizasyonudur.
  • ***14 Yaşın altındaki misafirler bu tura kabul edilmemektedir.
  • Yurt dışına çıkarken havalimanında devlet tarafından istenebilecek belgeler için çalıştığınız kurum ile irtibata geçmeniz tavsiye edilir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
  • Tur rehberi program içeriği aynı kalmak şartıyla gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir.
  • Üç kişilik konaklama müsaitlik doğrultusunda yapılır. Müsaitlik olması durumunda üçüncü kişi için ek yatak verilir.
  • Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.
  • Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.
  • Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.
  • Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.
  • Kesin otel ve havayolu bilgileri tur kalkış tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir.
  • 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.
  • Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır. Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.
  • Acentemiz, gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları yeterli katılım sağlanamaz ise gezi başlangıcından 15 gün önce iptal edebilir veya kısmen gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir.
  • Ödemeler ödeme yapılacak günün merkez bankası satış efektif kuru baz alınarak yapılmaktadır.
  • Ücretsiz eviniz – alan – eviniz transferi yurt dışı kültür turlarında geçerli olup, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bodrum, Trabzon, Samsun, Gaziantep ve Kayseri için geçerlidir. Belirtilen havalimanlarına 40 km mesafeye kadar geçerlidir.
  • Gazella Turizm , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Gazella Turizm sorumlu tutulamaz. Gazella Turizm gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Gazella Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

  Sıkça Sorulan Sorular

  • Bhutan’a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.
  • Nepal Vizesi Kapıdan Çok girişli olarak alınmalıdır.
  • Bhutan tüm pasaport tiplerine vize istemektedir. Bhutan vizesi acentemiz tarafından temin edilmektedir.
  • İstanbul - Katmandu: 6 saat 45 dakika, Katmandu - İstanbul: 7 saat 40 dakika, Katmandu- Paro:1 saat sürmektedir.
  • Bhutan’ın para birimi ise Bhutan Ngultrumu. Yanınıza USD ve bunun da ufak birimlerini almanızı öneriyoruz.
  • Türkiye ile Bhutan arasında +4 saat fark vardır.
  • Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.
  • Mutfak kültürü Türk mutfağına göre farklı bir bölgeye gidildiği unutulmamalıdır. Ülkede baharatlı yemekler, pirinç, et yemekleri ağırlıktadır. Hindistan mutfağına benzemektedir.
  • Hindistan'da 220 volt ve 50 Hz’dir. Elektrikli aletlerde üç uçlu, ince girişli prizler kullanılmaktadır. Adaptör gerekecektir.
  • El yapımı hediyelik eşyalar ve mücevher satın alınabilir.

  Turun Artıları

  • Dünyaca meşhur Kaplan Yuvası tapınağını göreceğiz
  • Trafik ışığı bulunmayan dünyadaki tek örnek olan başkent Thimphu'yu gezeceğiz,
  • Nepal'in Başkenti Katmandu'yu yakından tanıyacağız,
  • Thimphu'da Ulusal Kütüphaneyi gezeceğiz.
  • Punakha'da inanışa göre çocuk sahibi olamayan çiftlerin gittikleri ve kısa süre sonra hamile kalındığına inanılan Chimi Lhakhang Manastırını göreceğiz.
  • Paro Vadisini göreceğiz.
  • Dünya üzerinde tek yaşayan tanrıçanın bulunduğu Kumari Tapınağını gezeceğiz.

  Katmandu(2)-Thimphu(2)-Punakha(1)-Paro(3) 16-25 Ekim / Türk Hava Yolları

  TarihÇift Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
  Üç Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
  Tek Kişilik Oda
  (Kişi Başı)
     
  16.10.2018
  25.10.2018
  3.290,00 USDFiyat Sorunuz3.880,00 USD Satın Al