Özbekistan & Kırgizistan & Kazakistan Turu

22 Mayıs 2020 'den itibaren kalkışlı

2.199,00 USD 12.792,24 TL

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 6 taksit imkanı


Tur Hakkında

İpek yolunda 3 Ülke; Özbekistan, Kırgızistan ve Kazakistan...

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

 • Turlar Dahil
 • Türkçe Rehberli
 • Vizesiz

1 Gün : İstanbul-Semerkand

Belirtilen havalimanında buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Özbekistan’ın önemli kentlerinden biri olan Semerkand'a hareket ediyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.

2 Gün : Semerkand

Sabah erken saatte Semerkand’a varışımızın ardından alanda bizi bekleyen aracımız ile erken check-in yapmak için otelimize geçiyoruz. Dinlenmek için serbest zaman. Ardından Semerkand şehir turumuza başlayacağız. Rotamızın ilk varış noktası Orta Asya Türk mimarlığının nadir örneklerinden biri olan Registan Meydanı olacak. Registan Meydanı üç medreseden ibarettir. Uluğbey Medresesi, Şiir-Dor Meresesi ve Tilla-Kari Medresesi. Registan Meydanını gördükten sonra fotoğraf ve video çekmek için serbest zaman verilecektir. İslamiyeti Orta Asya’ya getiren Qusam Ibn Abbas’ın mezarının da bulunduğu efsanelere konu olan Shahi Zinda Kompleksi, ünlü imparator Timurlenk’in mezarı Gur Emir Mozolesi, Semerkand’ı kültürel anlamda zirveye taşımış imparatora adanmış Uluğbey Gözlemevi ve Merkez Çarşı da görülecekler arasındadır. Semerkand’da yerel restoranda alınacak akşam yemeği sonrası otelimize transfer ve geceleme.

3 Gün : Semerkand-Buhara

Sabah erken alacağımız kahvaltının ardından otel lobisinde rehberimiz ile buluşarak Semerkand tren istasyonu’na transfer oluyoruz. Semerkand – Buhara Afrosiyab hızlı treni ile Buhara’ya hareket edeceğiz. Buhara’ya varışımıza istinaden, tren istasyonunda karşılanarak aracımıza geçeceğiz. Sonrasında Buhara şehir turumuza başlıyoruz. Buhara şehir turumuz sırasında, Pioyi Kalon Minaresi, Kalon Camii, Miri Arab Medresesi, Nodir Devonbegi Medresesi görülecek yerler arasındadır. Lyabi-Khauz Compleksi, Maggoki Attori Camii ziyaretleri sonrası Buhara’da yerel restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında otelimize transfer ve geceleme.

4 Gün : Buhara-Hive

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından tren istasyonuna transfer oluyor ve Hiva'ya tren yolculuğumuz başlıyor. Eskiden Buhara'dan Hive'ye yolculuk bir aydan fazla sürüyordu. Bugün ise “Khorezm” toprakları olan gizemli kırmızı çöl “Kyzyl-Kum” aracılığıyla araçla yolculuk yaklaşık 6-7 saat sürüyor. Trenle bu yolculuğu yaklaşık 5,5 saat içinde tamamlıyoruz. Yolculuğumuz esnasında çölün egzotik manzaraları, gezici develer, göçebe yurtlar ve Amudarya (Oxus) nehri bize benzersiz manzaralar eşliğinde keyifli bir yolculuk sunacak. Hive'ye varışımıza takiben otelimize transfer oluyor ve giriş işlemlerimizi yapıyoruz. Akşam yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Geceleme otelimizdedir.

5 Gün : Hive

Kahvaltının ardından otel lobisinde rehberimiz ile buluşarak Hive turumuza başlayacağız. Bu gezimize UNESCO Dünya Mirası Listesine dahil olan tarihi yerlerden biri olan Içan – Kala kompleksi ile başlayacağız. Hisir Kunya – Ark, Muhammad Amin Khan Medresesini göreceğiz. Sonrasında Kazi Kalon Medresesi, Muhammad Rakhimkhan II Medresesi, Ismail Khodja Mozolesi, Sayid Allauddin Mozolesi, Kalta Küçük Külesi, Taş-Khovli Sarayi, Palvan Darvaza (Savaş Kapısı), Djuma Cami, Allakulikhan Medresesi, Kutlug Murad Inaq Medreselerini ziyaret edeceğiz. Hive’de yerel restoranda akşam yemeğimizi alacağız. Yemek sonrasında otelimize transfer ve geceleme.

6 Gün : Hive-Taşkent

Sabah erken kahvaltımızın ardından havalimanına transfer oluyor ve yerel havayolları ile Taşkent'e hareket hareket ediyoruz. Varışımıza takiben alanda bizi bekleyen aracımızla Taşkent’in eski kesimine doğru turumuz başlayacaktır. Barak Han Medresesinden oluşan Khazrati Imam Kompleksi, Muyi - Mübarek Cami – Halife Osman'ın kendi el yazmasıyla yazmış olduğu Kuran-ı Kerim ve Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed`in kutsal altın saçının bulunduğu cami, Khodja Akhrar Valin'ın Cuma Camisi ve Kukeldaş Medreselerini ziyaret edeceğiz. Taşkent’in en canlı pazarı olan ÇARSU oryantal çarşıda alışveriş için serbest zamanımız bulunuyor. Turumuz öğleden sonra Taşkent’in yeni kesiminde devam edecek olup; Bağımsızlık Meydanı, Amir Temur Heykeli, Yeni Minor Camisi, Cesaret Anıtı ve Taşkent TV kulesi (dışarıdan) ile gezilerimizi tamamlayacağız. Akşam yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra otelimize transfer ve geceleme.

7 Gün : Taşkent-Bişkek

Sabah erken alacağımız kahvaltımızın yerel havayolları seferi ile Bişkek'e hareket edeceğiz. Kırgızistan’nın başkenti Bişkek’e varışımızın ardından tüm gün sürecek olan Bişkek turumuzda, Pobeda Meydanı (Zafer Meydanı), Duboviy Parkı (Oak Park), Merkez Ala-Too Meydanı, Ulusal Sanat Müzesi, Ulusal Filarmoni ve diğer birçok ilgi çekici yerleri ziyaret edeceğiz. Asya Çarşısı ziyaretimizde, hareketli yerel hayatın birçok fotoğraflarını çekebileceksiniz. Bu çarşı kumaş ürünlerin, mal satan ve satın alanların ve renkli halıların pazarıdır. Gezi sonrası yerel restoranda geleneksel akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından otele transfer ve geceleme.

8 Gün : Bişkek-Ala Archa-Bişkek

Kahvaltının ardından, Ala Archa'yı ziyaret edeceğiz. Burası doğal bir parktır. Sovyetler zamanında sadece VIP insanların burada yürüyüşe çıkma izni vardı. Ala Archa Gorge, Tien Shan sıradağlarının bir uzantısıdır. Bişkek'e sadece 45 km uzaklıktadır. Boğazın panoramik manzarasını görmek için kısa bir yürüyüş turuna katılabilirsiniz. Daha sonra Bişkek'e dönüyoruz. Alışveriş için serbest zamanınız olacaktır. Yerel bir restoranda geleneksel akşam yemeği servis edilecektir. Sonrasında otelimize transfer ve geceleme.

9 Gün : Bişkek-Korday Sınırı-Almaata

Sabah erken kahvaltımızın ardından Almaata yolculuğumuz için Korday sınırına transferimizi gerçekleştireceğiz. Sınıra varışımızın ardından Almaata şehrine doğru yolculuğumuz devam edecek. Almaata’ya varışımızın ardından otele transfer ve check-in ardından Almaata şehir turumuz başlayacak. İlk durağımız İkinci Dünya Savaşı sırasında General Ivan Panfilov'un komutası altında Almati bölgesindeki insanlardan oluşan ve adını alan 28 Panfilov askerinin bulunduğu park olacak. Parkın kendisi yerel halk ve ziyareçiler için çok popülerdir. Parkın içinde, sonsuzluk ateşini, farklı kahraman karakterlerin anıtlarını, Yükseliş Katedrali'ni, 20. yüzyılda güçlü bir depremden sonra yapılan Rus Ortodoks ahşap kilisesini bulacaksınız. Sadece yürüme mesafesinde bulunan, Almaata "Yeşil Çarşı" veya Yeşil Pazarının turistik cazibesinin tadını çıkarabilirsiniz. Bu yürüyüş bizi Kazakistan'da yaşayan farklı halkların ana lezzetlerini bulabileceğiniz gerçek oryantal bir pazarı tanımamız için fırsat olacak. Burada yiyecekleri deneyebilir ve açık bir şekilde yerel lezzetli ürünleri çok uygun bir fiyata satın alabilirsiniz. Bugünün son durağı yeşil bir tepede 1100 metre yükseklikte bulunan bir park olan Kok-Tobe'dir. Teleferik boyunca bir gezintiye çıkacağız ve 10 dakika içinde şehrin muhteşem panoramik manzarasını seyredeceğiz. Park ayrıca ziyaretçilerine diğer eğlence hizmetlerini de sunuyor. Almatı yerel restoranında akşam yemeğimizi aldıktan sonra otelimize geri dönüyoruz. Sonrasında serbest zaman ve geceleme.

10 Gün : Almaata

Kahvaltı sonrası Almaata çevresini keşfedeceğiz. 1996 yılında kurulan Ilya Alatau Milli Parkı 120 km boyunca uzanmaktadır. Toplam alanı 202.292 hektar, yüksekliği 600 - 5000 metre arasında değişmektedir. Medeo, Ili-Alatau Parkının ayrılmaz bir parçasıdır ve Almaata’nın bir şehir olarak gelişmesinin en iyi nedenlerindendir. 1690 metre yükseklikte yer alan Medeo buz pateni pisti dünyanın en yüksek buz pateni pisti olma özelliğine sahiptir. Ancak ziyaretimizin ana amacı Shymbulak (Deniz seviyesinden 2.260 m yükseklikte bulunan bir dağ beldesi) beldesidir. 1950'lerde kayak tutkunları genellikle 15 saat boyunca 3 saat dağa tırmanıp burada kayak yaparlardı. Şu anda, yüksek seviye ekipman ve altyapı ile gelişmiş bir kayak tesisidir. Burası tüm yıl boyunca çok popülerdir. Kayak ve snowboard için sadece yamaçları değil, aynı zamanda at veya bisiklet binme, otel ve restoranlar, geziler ve helikopter turları gibi diğer birçok hizmeti de sunmaktadır. Burada Büyük Almatı Gölü'nü ziyaret edeceğiz. Bu göl, Ili-Alatau Ulusal Parkı'nda, Almatı merkezinin 15 km güneyinde, deniz seviyesinden 2.511 metre yükseklikte bulunan bir dağ rezervidir. Gölün yanı sıra Tien Shan dağlarındaki göllerin büyük çoğunluğu depremlerin sonucunda ortaya çıkmıştır. Mevsime bağlı olarak Büyük Almatı Gölü'nün suyu açık yeşilden turkuaz mavisi rengine dönüşür. Sonrasında Kazakistan'da tek şahin çiftliğinde özel eğitimli şahinler ile muhteşem bir şovun tadını çıkaracağız. Onlarla avlanmak, Kazak yaşam tarzının eşsiz özelliklerinden biridir. Gösteride, altın ve cesur kartallar, bir baykuş, bir akbaba ve bir izleyici ile etkileşimde bulunan bir avcı yer almaktadır. Turumuzun ardından Almatı yerel restoranında akşam yemeği alınıp sonrasında yol güzergahımızda bulunan Birinci Başkanın Parkını ziyaret edeceğiz. Gezimizin bitiminde otelimize transfer ve ertesi günkü erken uçuşumuza kadar otelimizde serbest zaman.

11 Gün : Almaata-İstanbul

Gece yarısından sonra erken saatlerde havalimanına transfer oluyor ve İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. İstanbul'a varışımızla turumuz sona eriyor. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere...

Otel Bilgileri

 • Semerkand: Registan Plaza Hotel 4* vb.
 • Buhara: Omar Khayyam 4* vb.
 • Hive: Bek Hive 4* vb.
 • Taşkent: Ramada Hotel 4* vb.
 • Bişkek: Plaza Hotel 4* vb.
 • Almaata: Kazzhol Hotel 4* vb.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • THY tarifeli seferi ile İstanbul-Semerkand gidiş / Almaata-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Semerkand-Buhara ve Buhara-Hive arası tren yolculuğu
 • Yerel havayolları ile Hive-Taşkent arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel havayolları ile Taşkent-Bişkek arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Tüm şehirler arası geçişler
 • Belirtilen kategori otellerde kahvaltı dahil konaklamalar
 • Programda belirtilen tüm akşam yemekleri
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Programda belirtilen gezilerde müze ören yeri giriş ücretleri
 • Teleferik ve dağ aktiviteleri ücretleri
 • Havalimanı-Otel-Havalimanı arası transferler,
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış fonu
 • Otel Ekstraları
 • Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Bahşişler
 • Kişisel harcamalar

Önemli Notlar

 • ***Satın alınan tur Bin-Rota organizasyonu olup, diğer seyahat acentaları misafirlerinin de katılımı muhtemel olacaktır.
 • 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır. 70 yaşın üzerindeki misafirlerimize yapılacak sigortalarda sürprim çıkmaktadır. Satış temsilcimiz bilgi verecektir.
 • Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.
 • Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.
 • 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür.
 • Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.
 • Sayfalarında veya kabında; yırtıklar ve aşınma olan pasaport sahibi misafirlerimizin ülkeye girişinde sorunlar yaşanmaktadır. Bu şekilde deformasyona uğramış pasaportların yeni pasaportlarla değiştirilmesi gerekmektedir.
 • 10 yıldan eski pasaportlar ile yurt dışına çıkış yapılamamaktadır.
 • Kesin otel ve havayolu bilgisi tur kalkış tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir.
 • Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.
 • Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.
 • Binrota havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Binrota sorumlu tutulamaz. Binrota gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Binrota, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Binrota sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir

Sıkça Sorulan Sorular

 • Sağlık: Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.
 • Vize Bilgileri: En az altı ay geçerli pasaportunuz olması kaydı ile Özbekistan, Kırgızistan ve Kazakistan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Farklı ülke pasaportu ile seyahat edecek TC vatandaşlarının ilgili ülke konsolosluklarıyla vize durumunu kontrol etmeleri gerekmektedir.
 • Uçuş Süreleri: İstanbul-Semerkand 5 saat 05 dakika, Almaata-İstanbul 5 saat 50 dakika
 • Para Birimi: Özbekistan somu, Kırgızistan Somu, Kazakistan tengesi’dir. Dolar ve Euro kolayca değiştirilebiliyor. Kredi kartı kullanımı çok yaygın olmamakla birlikte, kredi kart dolandırıcılığına karşı dikkatli olunmalıdır.
 • Saat Dilimi: Özbekistan, Kazakistan ve Kırgızistan Türkiye’den 2 saat ileridedir.
 • Telefon Kullanımı: Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.
 • Kıyafet ve Gerekli Eşyalar: Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, sort ve pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.
 • Yemek Kültürü: Özbek, Kırgız ve Kazak Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır. Yemeklerimizi otelimizde ve en iyi restoranlarda alacağımız için hiçbir sorunla karşılaşmayacaksınız. Ayrıca gideceğimiz her yerde kapalı şişe suyu temin etme imkânımız olacaktır. Asla açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan akan suyu tüketmemeliyiz. Konaklayacağımız oteller sağlık bilgisi bakımından üst düzey tesisler olduğundan bu riskler minimumdur.
 • Elektrik: Genelde 200-220 V kullanılıyor. Birçok priz tipine bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir.
 • Alışveriş: Taşkent’te Puşkin caddesi şehrin önemli alışveriş noktalarından biridir. Özbekistan’a özgü şeyleri bulabileceğiniz en güzel yöntem kurulan semt pazarlarıdır. Çok sayıda semt pazarlarından en ünlüsü Çarşı pazarıdır. Şehir merkezinin batısında yer alan OSH bazaar şehrin en popüler alışveriş merkezlerinden biridir. Almaata’nın en popüler alışveriş caddesi Gogol şehir merkezinin kuzeyinde yer almaktadır. Semt pazarları yerel çarşıların kurulduğu yer ise Zhibek Zholy’dir.

Turun artıları

 • İpek yolunun en önemli duraklarından Özbekistan’da Başkent Taşkent, Buhara ve Semerkand’ı ziyaret edeceğiz.
 • Özbekistan’da Taşkent metrosunda her biri sanat eseri durakları keşfedecek, Dünya’nın 2. Büyük Kuran-ı Kerim’inin bulunduğu Barak Han medresesi, Rus hanedanlığının en ilginç mekanlarından Romanov köşkü, Buhara’da Nasrettin Hoca Heykeli, içinden Emir Timur geçen tüm yapıların ihtişamı, tarihin en eski bilim merkezlerinden Uluğ Bey medresesi, Dünya bihaberken astronominin merkezi olmuş Ali Kuşçu Rasathanesi, Khiva’nın dar sokakları, kerpi ve taş mimarisine hayranlıkla keşfedeceğiz.
 • Kazakistan’da Almatı tarafında, Sharyn kanyon, Büyük Almatı gölü, Medeo, Panfilov parkı ve Yükseliş kilisesi, çikolata fabrikası, Gezeceğiz.
 • Taraz tarafında ise kent merkezi ve müzeleri keşfedeceğiz. (Taraz tarihimizde önemli yere sahip olan Talas savaşının yapıldığı yer)
 • Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te ise Şehrin Kalbi Ala Too meydanını, Geniş caddeleri saran mağazaları, geleneksel restoranları, zafer meydanı ve Ala Arca Milli parkı göreceğimiz yerler arasında.

Yerel Hizmetler Hakkında Önemli Bilgilendirme

 • Satın almış olduğunuz tur paketi “Bin-Rota Turizm” tarafından düzenlenmektedir. Havalimanı karşılamaları ve diğer tüm yerel hizmetler “Bin-Rota Turizm” tarafından organize edilmektedir. Farklı acente misafirlerinin de tura katılımı muhtemeldir.

Semerkand(1)-Buhara(1)-Hive(2)-Taşkent(1)-Bişkek(2)-Almaata(2) 22 Mayıs-01 Haziran / Türk Hava Yolları

Tarih
22.05.2020
1.06.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 2.289,00 USD
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.289,00 USD
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.888,00 USD
1. Çocuk
0 - 2 yaş
450,00 USD
1. Çocuk
2 - 11 yaş
2.239,00 USD
Satın Al
Son 2 oda

Semerkand(1)-Buhara(1)-Hive(2)-Taşkent(1)-Bişkek(2)-Almaata(2) 24 Temmuz-03 Ağustos / Türk Hava Yolları

Tarih
24.07.2020
3.08.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 2.249,00 USD
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.249,00 USD
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.848,00 USD
1. Çocuk
0 - 2 yaş
450,00 USD
1. Çocuk
2 - 11 yaş
2.199,00 USD
Satın Al
Son 3 oda

Semerkand(1)-Buhara(1)-Hive(2)-Taşkent(1)-Bişkek(2)-Almaata(2) 09-19 Ekim / Türk Hava Yolları

Tarih
9.10.2020
19.10.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 2.199,00 USD
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.199,00 USD
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.798,00 USD
1. Çocuk
0 - 2 yaş
450,00 USD
1. Çocuk
2 - 11 yaş
2.149,00 USD
Satın Al
Son 3 oda