Özbekistan Turu SE (Taşkent-Khiva-Buhara-Semerkant)

19 Ekim 2019 'den itibaren kalkışlı

2.240,00 USD 12.534,82 TL

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 6 taksit imkanı


Tur Hakkında

Özbekistan

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Setur Exclusive
  • Türkçe Rehberli
  • Vizesiz

1 Gün : İstanbul - Taşkent

Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek olan özel aracın adresinize ulaşması ile başlıyor. Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında ise Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Taşkent'e hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta gireceğiz.

2 Gün : Taşkent

Varışımıza istinaden, özel aracımız tarafından karşılanıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Sabah kahvaltımızın ardından Taşkent şehir turumuza başlıyoruz. Geleneksel Orta Asya mimarisinin, İslami mimari ile zenginleştirilip, Avrupai bir şehircilik planlaması ile taçlandırıldığı bu şehirdeki turumuz sırasında Hz İmam Camii, Hz Osman’ın el yazması, Kükeldaş Medresesi, Eski Şehir, Emir Timur Müzesi ve Meydanı, Özbekistan’ın en büyük meydanı olan Bağımsızlık Meydanı’nı ve bu merkezi çevreleyen anıtları, sonrasında Uygulamalı Sanatlar müzesini göreceğiz.. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alıyoruz. Akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz ve konaklama otelimizde.

3 Gün : Taşkent - Ürgenç - Hive

Kahvaltının ardından havalimanına transfer. Yerel havayolları ile Urgench’e hareket. Varışımıza istinaden Khiva’ya aracımızla devam ediyoruz. Yüzyıllardır değişmeden ayakta kalmayı başaran enfes bir şehir olan Khiva turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Içhan Kale ve iç kalesi olan Kunya-Ark (Eski Kale), Cuma Camisi, İlam Hoca medresesi ve minaresi, Allah kulu Han Medresesi, Muhammed Emin han, Muhammed Rahim Han medresesi, Şirgazi Han Medresesi, Pehlivan dervaze kapısı, Taşkale Kervansarayı göreceklerimiz arasında. Yerel bir restoranda alınacak öğle yemeğinin ardından Khiva turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz.. Akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz ve konaklama Hive otelimizde.

4 Gün : Hive - Buhara

Kahvaltinin ardından aracımızla Buhara'ya hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden öğle yemeği alacağız sonrasında Buhara sehir turumuzun ilk bölümü için hareket ediyoruz. Kısa Buhara şehir turumuz yaptıktan sonra serbest zaman. Akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz, konaklama Buhara otelimizde.

5 Gün : Buhara

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan başka bir şehir Buhara gezimize başlıyoruz. 5. Yüzyılda kurulmuş ve bugüne kadar varlığını sürdürmüş olan devasa Ark Kalesi, Bolo Havuz Mescidi, Mir Arab Medresesi, Kalan minaresi ve Mescidi, Uluğbey Medresesi, Leb-i Havuz Küllüyesi, Nasreddin Hoca Heykeli, Nadir Divan Bey Medresesi, Buhara Emir’in yazlık sarayı, Nakşi Bendi Hazretleri Türbesi göreceklerimiz arasında yer alıyor. Öğle yemeğimiz turlar esnasında yerel bir restoranda alıyoruz. Akşam yemeğimizi de yerel restoranda alıyoruz; konaklama Buhara otelimizde.

6 Gün : Buhara - Semerkant

Kahvaltının ardından aracımızla Semerkand’a hareket ediyoruz. Semerkand’a varışımıza istinaden; öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Semerkand şehir turumuza balıyoruz, tur sırasında İmam Buhari Türbesi ve Camiisi, Semerkand’ı kültürel anlamda zirveye taşımış imparatora adanmış Uluğbey Gözlemevi , özel kağıt atölyesi,ve el yapımı halı dokuma fabrikası, Afrosiyab arkeolojik müzesi görülecekler arasında. Akşam yemeğimizi de yerel restoranda alıyoruz; konaklama Semerkand otelimizde.

7 Gün : Semerkant

Kahvaltının ardından turumuzun bugünkü kısmında Ortaçağ’da İslam Dünyası’nın gururu olarak görülen Semerkand’ın kalbi, 14. ve 15. Yüzyıllardan kalma medreseler, camiler, hanlar ile çevrili Registan Meydanı ilk durağımız. Bibi Hanım Mescidi ve türbesi, İslamiyeti Orta Asya’ya getiren Qusam Ibn Abbas’ın mezarının da bulunduğu efsanelere konu olan Şah-ı Zinde türbesi, ünlü imparator Timurlenk’in mezarı Gur Emir türbesi, öğle yemeğimiz tur esnasında yerel bir restoranda aldıktan sonra Siyab Lokal Pazar’ında alış veriş için serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi de yerel restoranda alıyoruz; konaklama Semerkand otelimizde.

8 Gün : Semerkant - İstanbul

Kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Semerkant Havalimanına transfer oluyor ve check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile son buluyor.

Otel Bilgileri

4* Hotel Grand Mir vb - Taşkent

4* Bek Hive Hotel vb. - Khiva

4* Omar Khayyam Hotel vb.  - Buhara

4* Grand Samarkand Hotel vb. - Semerkand


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Hava Yolları ile İstanbul – Taşkent –Semerkant- İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri

Buhara-Semerkant arası araç transferleri

Ürgenç –Hive arası araç transferleri

Yerel hava yolları ile Taşkent Ürgenç arası uçak bileti

Taşkent’te 2 gece, 4* otelde konaklama, Khiva’da 1 gece, 4* otelde konaklama, Buhara’da 2 gece, 4* otelde konaklama, Semerkant’da 2 gece, 4* otelde konaklama,

Ücretsiz kişiye özel eviniz – alan – eviniz transferi de olmak üzere programda belirtilen tüm transferler

Programda belirtilen tüm geziler

Gerekli olan müze, ören yeri giriş ücretleri

Programda belirtilen 6 öğle yemeği

Programda belirtilen 6 akşam yemeği

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

Yurtdışı çıkış harcı

Seyahat sigortası (Muafiyet oranı iptal sonrası belli olacaktır.) 


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Programda belirtilmeyen yemekler

Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler

Fazla Bagaj ücreti

Kişisel harcamalar


Önemli Notlar

Satın alınan tur SeturExclusive turu olup, Setur&Gazella ortak organizasyonudur.

14 Yaşın altındaki misafirler bu tura kabul edilmemektedir.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.

70 yaşın üzerindeki misafirlerimize yapılacak sigortalarda sürprim çıkmaktadır. Satış temsilcimiz bilgi verecektir.

Tur rehberi program içeriği aynı kalmak şartıyla gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir.

Üç kişilik konaklama müsaitlik doğrultusunda yapılır. Müsaitlik olması durumunda üçüncü kişi için ek yatak verilir.

Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.

Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.

Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.

Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.

Kesin otel ve havayolu bilgileri tur kalkış tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir.

Türk vatandaşlarına vize uygulaması yoktur. Fakat farklı ülke vatandaşı olan misafirlerimizin, kendi elçilikleri ile görüşerek konu ile ilgili bilgi almaları gerekmektedir.

Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

Acentemiz, gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları yeterli katılım sağlanamaz ise gezi başlangıcından 15 gün önce iptal edebilir veya kısmen gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir.

Fiyatlar ilanın yayınlandığı gün geçerlidir.

Ödemeler ödeme yapılacak günün merkez bankası satış efektif kuru baz alınarak yapılmaktadır.

Ücretsiz eviniz – alan – eviniz transferi yurt dışı kültür turlarında geçerli olup, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bodrum, Trabzon, Samsun, Gaziantep ve Kayseri için geçerlidir. Belirtilen havalimanlarına 40 km mesafeye kadar geçerlidir.


Yerel Hizmetler Hakkında Önemli Bilgilendirme

Satın alınan tur SeturExclusive turu olup, Setur&Gazella ortak organizasyonudur.

Taşkent(2)-Khiava(1)-Buhara(2)-Semerkant(2) 19-26 Ekim / Türk Hava Yolları

Tarih
19.10.2019
26.10.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 2.240,00 USD
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.240,00 USD
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.630,00 USD
Satın Al
Son2 kişi