Patagonya Turu SE (Buenos Aires-Ushuaia–El Calafate–Torres del Paine–Puerto Natales-Punta Arenas–Santiago de Chile )

17 Ekim 2019 'den itibaren kalkışlı

5.600,00 USD 34.139,28 TL

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 6 taksit imkanı


Tur Hakkında

Buenos Aires & Ushuaia & El Calafate & Torres del Paine & Puerto Natales Punta Arenas & Santiago de Chile

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Setur Exclusive
  • Turlar Dahil

1 Gün : İstanbul - Amsterdam - Buenos Aires

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında Amsterdam’a hareket ediyoruz. Amsterdam’a varışımızın ardından uçak değiştirip Buenos Aires’e hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.

2 Gün : Buenos Aires

Sabah Buenos Aires’e varıyoruz. Kahvaltımızı almak üzere otele transfer oluyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından tam gün Buenos Aires gezimize başlıyoruz. Güney Amerika’nın en büyük şehirlerinden olmasına rağmen kendinizi önemli bir Avrupa kenti geziyormuş hissi uyandıran mimarisi, birbirinden lezzetli yemeklerden oluşan mutfağı ve elbette kalbinden taşan tango ile eşsiz şehir Buenos Aires’te ilk durağımız bu şehre neden “Güney Amerika’nın Paris’i" namının verildiğini bize varlığı ile anlatan La Recoleta semti olacak. Şehrin seçkin semtlerinden biri olan bu yerde Eva Peron’un (Evita) da mezarının bulunduğu Recoleta Mezarlığı’nı ziyaret edeceğiz. Bir sonraki durağımız Plaza Dorrego etrafına çevrelenmiş, tangonun doğduğu semt, antikaları, yuvarlak taşlı sokakları, kolonyal mimarisi ile San Telmo. Buenos Aires’in kurulduğu meydan olan Plaza de Mayo ve etrafında yer alan başkanlık makamı Casa Rosada, Evita Balkonu, Katedral ve Colon Tiyatrosu gezileri ile güne devam ediyoruz. Şehrin “Grand Boulevard”ı olarak inşa edilen Avenida de Mayo’yu dolaşıyoruz. Kendine has mimarisi ile La Boca semti ve dünyanın en geniş bulvarı olan 9 Temmuz Bulvarı gezimizin diğer önemli noktaları arasında. Bugün öğle yemeğimizi geziler esnasında yerel bir restoranda alıyoruz. Akşam ise bambaşka bir tango deneyimine tanık olmak için şehrin en iyi tango mekânlarından birinde olacağız. Akşam yemeğimizi de bu mekânda alıyoruz. Konaklama otelimizde.

3 Gün : Buenos Aires - Ushuaia

Kahvaltının ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolu ile Ushuaia’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben otelimize transfer oluyoruz. Check in işlemlerinin ardından Tierra del Fuego Ulusal Park’ına doğru gitmek için Tierra del Fuego'nun girişine kadar uzanan ünlü “Dünyanın Sonu” trenine biniyoruz. Patikalardan yapacağımız yürüyüşte kayın ağaçlarını, nehirleri, gölleri ve Beagle Kanalı'nın muhteşem manzarasını ve ayrıca burada dünyanın sonundaki postaneyi göreceğiz. Burada kendimize veya arkadaşımıza posta gönderme imkânı bulabileceğiz. Öğle yemeğimiz tur esnasında alınacaktır. Buradaki turumuzu tamamladıktan sonra otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4 Gün : Ushuaia

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Beagle Kanalı turumuza başlıyoruz. Turumuz Ushuaia koyunun girişini gösteren Eclaireurs Deniz Feneri’ne kadar sürecek. Turumuz boyunca birçok farklı türden kuşu göreceğimiz Kuş Adasını ve denizaslanlarının olduğu Denizaslanı Adasını göreceğiz. Ardından Paso Mackinlay ve Hammer Adasını ve buradaki penguenleri görecek, onlarla yürüme imkânı bulabileceğiz. Öğle yemeğimizi kumanya olarak alıyoruz. Burada ki turumuzu tamamladıktan sonra Ushuaia’ya transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5 Gün : Ushuaia - El Calafate

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra El Calafate’ye uçmak için havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile El Calafate’ye hareket ediyoruz. Varışımızı takiben öğle yemeğimizi almak üzere yerel restorana gideceğiz. Öğle yemeğimizin ardından otelimize transfer olacağız. Check in işlemlerinin ardından serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6 Gün : El Calafate

Sabah kahvaltımızın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunan Perito Moreno Buzulları için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından turumuza başlıyoruz. Yüksekliği 50–60 metreyi bulan, dünyaca ünlü Perito Moreno Buzulu, Argentino Gölü'nde kırılır ve burada buzdağları oluşturur. Dağlardan gelen buzul uzantıları gölü bölümlere ayırır ve bu yavaş süreç kendini tekrarlar. Burada köprü üzerinden buzulları görme fırsatı bulacağız ve ardından öğle yemeğimizi yiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından tekne ile Argentinean Gölü üzerinden buzula yaklaşacağız ve buradaki turumuzu tamamladıktan sonra El Calafate’ye transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7 Gün : El Calafate - Torres Del Paine – Puerto Natales

Sabah kahvaltımızın ardından özel aracımız ile Şili sınırını geçerek, Şili Patagonyası sınırları içerisinde yer alan Torres del Paine Ulusla Park’ına doğru hareket edeceğiz. İsmini gökyüzüne kule gibi uzanan masif 3 kayadan alan ulusal park içerisinde dağlar vadilerle, nehirler göllerle, buzullar şelalelerle buluşarak muhteşem bir doğa sergilemektedir. Ayrıca Ulusal Park Pumaya, kanat genişliği 3 metreyi bulan Kondor’lara, And Dağları’na özgü bir hayvan olan Guanako’lara ve Gri Patagonya Tilki'si gibi hayvanlara ev sahipliği yapar. Sonrasında arka planında muhteşem dağ manzaralarını bulunduran Cerro Castillo’dan geçeceğiz. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında alacağız. Tur bitiminde Puerto Natales’e hareket edip, otelimize transfer olacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8 Gün : Puerto Natales - Punta Arenas - Santiago de Chile

Kahvaltının ardından özel aracımız ile içerisinde Magellan Penguenleri'ni bulunduran Seno Otway Körfezi'ne doğru hareket edeceğiz. Yüzlerce penguenin bir arada olduğu körfezde, penguenler her yıl burada yuvalarını hazırlayıp yumurtalarını bırakıyorlar. Bu sevimli hayvanları izleyip, fotoğraflarını çektikten sonra Punta Arenas’a geri dönecek ve havalimanına transfer olacağız. Yerel havayolu ile Santiago de Chile’ye hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden otelimize geçeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

9 Gün : Santiago de Chile

Kahvaltının ardından şehir merkezinde kısa bir panoramik şehir turu yaparak Santiago de Chile’ye 115 km uzaklıkta bulunan dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak görülen Valparaiso’ya doğru hareket edeceğiz. Şili’nin kültür başkenti olarak kabul edilen Valparaiso, sokak sanatıyla nam salmış renkli renkli evleri, grafitileri ile süslü sokaklarıyla sanat dolu bir liman şehridir. Valparaiso’yu gezdikten sonra “Aşk ne kadar kısa ve unutmak ne kadar uzun” dizesinin sahibi, Nobel Edebiyat Ödüllü şair Pablo Neruda’nın Valparaiso’da bulunan evini ziyaret edeceğiz. Pasifik okyanusunun manzarasını her yerden görebileceğimiz evde ayrıca Pablo Neruda’nın yazı yazarken kullandığı yeşil mürekkebin izlerini bugün hâlâ yatağında, masası ve koltuğunda görmek mümkün. Tur bitimi otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

10 Gün : Santiago De Chile - Amsterdam

Kahvaltının ardından havalimanına transfer olacağız. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerini tamamlayıp Amsterdam’a hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta gireceğiz.

11 Gün : 11.Gün: Amsterdam - İstanbul

Sabah Amsterdam’a varışımızın ardından uçak değiştirip İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul Atatürk Hava Limanına varışımızın ardından, turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile son buluyor.

Otel Bilgileri

Buenos Aires: Hotel 725 Continental 4* vb.

Ushuaia: Albatros Hotel 4* vb.

El Calafate: Calafate Paraque Hotel 4* vb.

Puerto Natales: Hotel Costaustralis 4* vb.

Santiago De Chile: Providencia Hotel 4* vb.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

KLM Hava Yolları ile İstanbul – Amsterdam / Buenos Aires - Santiago de Chile / Amsterdam - İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri

Buenos Aires – Ushuaia, Ushuaia – El Calafate ve Punta Arenas - Santiago de Chile arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve havalimanı vergileri

Buenos Aires’te, Ushuaia’da, El Calafate’de, Puerto Natales’te ve Santiago de Chile’de 4* otellerde konaklama,

Kişiye özel ev – alan – ev transferi Kahvaltı dahil konaklama

Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

Programda belirtilen tüm transferler

Özel araçlar ile programda belirtilen tüm geziler

Buenos Aires şehir turu

Tierra del Fuego Ulusal Parkı,

Beagle Kanal Turu,

Kuş ve Deniz Aslanı Adası,

Paso Mackinlay, Hammer Adası turu,

Perito Moreno buzulları,

Torres del Paine Ulusal Parkı,

Punta Arenas ve Valparaiso Turları

Programda belirtilen tüm Ulusal Parklar için giriş ücretleri,

Buenos Aires’te tango gösterisi,

Geziler esnasında gerekli olan tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

Yurtdışı çıkış harcı ve seyahat sigortası


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

Yemekler esnasında alınacak içecekler

Fazla bagaj ücretleri

Kişisel harcamalar


Önemli Notlar

****Satın alınan tur SeturExclusive turu olup, Setur&Gazella ortak organizasyonudur.

14 Yaşın altındaki misafirler bu tura kabul edilmemektedir.

Tur rehberi program içeriği aynı kalmak şartıyla gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir. Üç kişilik konaklama müsaitlik doğrultusunda yapılır.

Müsaitlik olması durumunda üçüncü kişi için ek yatak verilir.

Hava yolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.

Hava yolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentemiz sorumlu değildir.

Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.

Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.

Kesin otel ve hava yolu bilgileri tur kalkış tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.

Tüm hava yollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

Fiyatlar ilanın yayınlandığı gün geçerlidir. Ödemeler ödeme yapılacak günün merkez bankası satış efektif kuru baz alınarak yapılmaktadır.

Ücretsiz eviniz – alan – eviniz transferi yurt dışı kültür turlarında geçerli olup, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bodrum, Trabzon, Samsun, Gaziantep ve Kayseri için geçerlidir. Belirtilen havalimanlarına 40 km mesafeye kadar geçerlidir.


Sıkça Sorulan Sorular

Sağlık: Arjantin ve Şili’de girişlerde aşı zorunluluğu bulunmuyor. Yemeklerde sağlığınıza etki edecek bir sorun olacağını düşünmüyoruz. Musluk suyu kullanmamanızı, kapalı şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz. Yanınıza gerekiyorsa mide ve ishal ilaçları, vitaminler, baş dönmesi, kusma, baş ağrısı, soğuk algınlığı ve tansiyon hastalıklarına karşı ilaçlarınızı almayı unutmayınız.

Vize Bilgileri: Arjantin ve Şili’ye girişlerde Türk Vatandaşları'na vize uygulaması yoktur. Fakat farklı ülke vatandaşı olan misafirlerimizin, kendi elçilikleri ile görüşerek konu ile ilgili bilgi almaları gerekmektedir.

Uçuş Süreleri: Amsterdam - Buenos Aires arası uçuş 13 saat 50 dakikadır. Uçak Sao Paulo’da 1 saat 20 dakika kadar sürecek bir teknik duruş gerçekleştirecektir. Bu esnada uçaktan inilmesi yasaktır. Santiago de Chile – Amsterdam arası 16 saat 10 dakikadır. Uçak Buenos Aires’te 2 saat 05 dakika kadar sürecek bir teknik duruş gerçekleştirecektir. Bu esnada uçaktan inilmesi yasaktır. İstanbul - Amsterdam arası 3 saat 50 dakika, Amsterdam – Buenos Aires arası 13 saat 50 dakika, Santiago de Chile – Amsterdam arası 9 Saat 10 Dakika ve Amsterdam – İstanbul arası 3 Saat 20 dakikadır.

Para Birim: Şili’nın para birimi Şili Pezosudur (CLP): Arjantin’in para birimi Argentine Peso (ARS):

Saat Dilimi: Her iki ülke ile Türkiye arasında –6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken her üç ülkede de saat 06.00 'dır.

Telefon Kullanımı: Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar: Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü: Arjantin ve Şili’de et yemekleri başta olmak üzere, tahıl ürünlerinin de ağırlıkta olduğu mutfak kültürleri vardır. Şili’nin enfes içeceklerini özellikle denemenizi öneririz.

Elektrik: Her iki ülkede de elektrik 220 volttur. Arjantin’de C tipi ikili yuvarlak ve I tipi üçlü yassı prizler kullanılmaktadır. Şili’de A tipi ikili yassı ve C tipi ikili yuvarlak uçlu prizler kullanılmaktadır. Adaptör gerekecektir.

Alışveriş: Buenos Aires’te şehir merkezindeki Avenida Santa Fe ve Avenida Corrientes ile Belgrano'daki Avenida Cabildo alışveriş açısından şehirdeki en hareketli yerlerdir. Fakat kredi kartı ile yapılan alışverişlerde yüksek banka komisyonları uygulandığını göz önünde bulundurmakta ve mümkünse alışverişler sırasında nakit para kullanmakta fayda olduğunu belirtmek isteriz.


Turun Artıları

Dünyanın sonu olarak bilinen Ushuaia'yı göreceğiz

Tierra del Fuego Milli Parkında dünyanın sonundaki postaneyi göreceğiz ve buradan yakınlarımıza kart gönderme fırsatı yakalayacağız

Dünyaca ünlü Perito Moreno Buzullarını göreceğiz

Paso Mackinlay ve Hammer adasını ve buradaki penguenleri görüp onlarla yürüme imkanı bulacağız

Buenos Aires'in kurulduğu meydan olan Plaza de Mayo ve etrafında yer alan Casa Rosada'yı göreceğiz

Dünyadaki en geniş yollardan biri The 9 de Julio Avenue'yu keşfedeceğiz

Tiyatroları ve gece hayatıyla ünlü De Mayo Avenue'yu gezme fırsatı yakalayacağız

Florida caddesindeki tango gösterilerine tanıklık edeceğiz

Güzel meydanları, sokak sanatı ve her tepeyi kaplayan rengarenk boyalı evleriyle Valparaiso’yu keşfedeceğiz

Dünyaca ünlü Nobel Edebiyat Ödüllü şair Pablo Neruda’nın evini ziyaret edeceğiz

Şili Patagonyası sınırları içerisinde yer alan Torres del Paine Ulusla Park’ını gezeceğiz

Seno Otway körfezinde bulunan sevimli Magellan Penguenlerini görme imkanı bulacağız


Yerel Hizmetler Hakkında Önemli Bilgilendirme

Satın alınan tur SeturExclusive turu olup, Setur&Gazella ortak organizasyonudur.

Buenos Aires(1)-Ushuaia(2)–El Calafate(2)–Puerto Natales(1)-Santiago de Chile(2) 17-27 Ekim / KLM Hava Yolları

Tarih
17.10.2019
26.10.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 5.600,00 USD
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 5.600,00 USD
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 6.550,00 USD
Satın Al
Son2 kişi