Sayfa Yükleniyor

Lütfen Bekleyiniz

Peru-Bolivya-Kolombiya Turu SE (Bogota-Lima-Kutsal Vadi-Cusco-La Paz-Puno)

22.01.2019'den itibaren kalkışlı

5.490,00 USD 30.919,68 TL
SATIN AL

Gezilecek Yerler;
Bogota, Lima, Kutsal Vadi, Cuzco, La Paz, Puno

THY

TUR ÖZELLİKLERİ

 • Setur Exclusive
 • Türkçe Rehberli

1. Gün: İstanbul

Turumuz vermiş olduğunuz adrese gelecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor. Atatürk Havalimanı’nda kurulacak Kontuarda buluşuyoruz.

2. Gün: İstanbul - Bogota

Bilet-bagaj ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerinin ardından Bogota’ya hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor ve özel aracımız ile şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzun bu kısmında Altın Müzesi ve Botero Müzesi ve La Candelaria tarihi mahallesini göreceğiz. Turumuzun devamında şehrin tarihi dokusunu tanımak için rehberimiz eşliğinde öncelikle 17yy yapılmış olan ve 1926 yılından yeniden daha büyük şekilde inşa edilen El Carmen Kilisesi’ni görerek başlıyoruz, devamında Plaza Bolivar, Kolombiya Devlet Başkanı’nın ikametgahı olan Casa Del Narino ve bahçesinde bulunan uzay gözlem evini gezeceğiz. Turumuzun devamında Kolonyal Sanat eserlerinin de bulunduğu Santa Clara kilisesini geziyoruz. Sonrasında Capitolio Nacional, Placia de Justica, Primada Katedrali, Capilla Del Sagario anda Palacio del Arzobispapo’yu gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz ve turumuza devam ediyoruz. Günün son durağı Bogota’yı harika manzarasını yakalayacağımız teleferikle çıkacağımız 3000 metre yükseklikteki Monserrate tepesine çıkıyoruz Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve odaların alınmasının ardından akşam yemeğine kadar istirahat etmeniz için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün: Bogota - Lima

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, özel aracımız ile Lima’ya hareket ediyoruz. Yerel havayolları ile Lima’ya hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor ve Lima şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda 1625 senesinde inşa edilmiş ancak 1940 senesindeki büyük depremde yıkılan ve tekrar inşa edilen Lima Katedralini geziyoruz. Turumuzun devamında San Francisco manastırını görüyoruz. Turumuzun bitiminde otelimize transferimi gerçekleşiyor. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

4. Gün: Lima - Cuzco - Pisac - Ollantaytambo - Kutsal Vadi

Kahvaltının ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Cuzco’ya hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor ve özel aracımız ile dün- yanın en renkli yerel pazarlarından biri olan, bölgede bulunan birçok köy ve kasabadan gelen yerlilerin alışverişlerini çoğunlukla da takas usulü gerçekleştirdikleri Pisac Pazarı’nı görmek üzere Pisac’a hareket ediyoruz. Burada And Dağları yerlilerinin yapmış olduğu ürünlerden alabilir ya da renk cümbüşü içinde muazzam kareler yakalayabilirsiniz. Gezinin ardından öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Daha sonra özel aracımız ile Ollantaytambo’ya geçiyoruz. Toplamı 50 tonu geçen 6 monolitten oluşan Ollantaytambo Kalesi ve Güneş Tapınağı bugün görülecek son yerler. Akşam yemeği ve konaklama Kutsal Vadi’de yer alan otelimizde

5. Gün: Kutsal Vadi - Machu Picchu - Cuzco

Kahvaltının ardından Ollanta Tren İstasyonu’na transfer oluyoruz. Özel gezi treni ile Kutsal Vadi boyunca yaklaşık 1 saat 30 dakika kadar sürecek olan keyifli yolculuğumuz Mac- hu Picchu’nun eteklerinde yer alan Aguas Calientes’te son buluyor. Küçük otobüsler ile yüzyıllarca gizli kalan ve 1911 yılında Hiram Bing- ham tarafından keşfedilen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Machu Picchu’ya gidiyoruz. Lokasyonunun eşsizliği ve dahice mimarisi ile dünyanın en büyük tarihi eserlerinden olan Machu Picchu’da öğle yemeğine kadar turumuz devam ediyor. Öğle yemeğimizi ören yerinin içinde yer alan Machu Picchu Sanctuary Lodge’da alıyoruz. Yemekten sonra Machu Picchu’da serbest zaman. Bu unutulmaz deneyimin ardından küçük otobüsler ile tren istasyonuna transfer oluyor ve Ollanta’ya hareket ediyoruz. Dönüşümüzde Cuzco’ya giderek otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün: Cuzco

Kahvaltının ardından başlayacağımız şehir turunda ilk durağımız İnka döneminden kalma bir dini kompleks olan Kenko Tapınağı. İçinde barındırdığı yarım daire şeklindeki tribünleri nedeni ile aynı zamanda mahkeme olarak da kullanıldığına inanılan Kenko gezisinin ardından yine bir İnka kalıntısı olan Sacsayhuaman Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımız İnka Banyoları olarak da adlandırılan Tambomachay Kalıntıları. Öğle yemeğimizden önce gezeceğimiz son yer ise askeri bir yapıt olan “Kızıl Kale” Puca Pucara. Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Yemeğin ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cuzco Tarihi Merkezi’ni gezmeye başlıyoruz. Birçok tarihi olaya sahne olan Plaza de Armas ve Barok tarzı muazzam mimarisi ile Cuzco Katedrali göreceklerimiz arasında. Günü İnkaların Güneş Tanrısına adanmış olan Korikancha Tapınağı gezisi ile tamamlıyoruz. Konaklama otelimizde.

7. Gün: Cuzco - La Paz

Kahvaltının ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz.Yerel havayolları ile La Paz’a hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor ve özel aracımız ile La Paz’ın merkezine hareket ediyoruz. Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Daha sonra La Paz turumuza başlıyoruz. Altın kaplama sunağı ile ünlü Barok tarzı mimarinin bir mücevheri kabul edilen San FranciscoKilisesi, kentin merkezi konumundaki Plaza Murillo ve çevresinde yer alan Katedral ile Hükümet Binası, kolonyal sokaklar ve meydanlar ve dünyaca ünlü Cadılar Pazarı’nı gezdikten sonra özel aracımız ile şehrin güneyinde yer alan Ay Vadisi’ne gidiyor ve eşsiz manzaraya tanık oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8. Gün: La Paz – Copacabana – Güneş Adası - Puno

Kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Puno’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde her yıl binlerce Hıristiyan hacıya ev sahipliği yapan Copacabana ve “Copacabana’nın Bakiresi” tarafından kutsanmış olan tarihi tapınağı geziyoruz. Gezinin ardından katamaranlar ile Manco Capac ve Mama Ocllo’nun İnka İmparatorluğu’nu kurmak üzere üzerinde belirdiğine inanılan Güneş Adası’na gidiyoruz. Öğle yemeğimizi katamaranda alacağız. Adada İnka bahçesi, merdivenler ve kutsal çeşme ile Tiwanaku ören yerinden çıkarılan koleksiyonların da sergilendiği Inti Wata Kültür Kompleksi’ni geziyoruz.

9. Gün: Puno - Juliaca - Lima

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Juliaca Havalimanı’na hareket ediyoruz. Yerel havayolları ile Lima’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek olan yolculuğun ardından Lima’ya varıyoruz ve havalimanında yerel rehberimiz tarafından karşılanıyoruz ve şehir turumuza başlıyoruz. 45.000’den fazla arkeolojik eserin bulunduğu Larco Herrera Müzesi, eski şehir merkezi göreceğimiz yereler arasında olacak. Akşam yemeği yerel restoranda ve konaklama otelimizde..

10. Gün: Lima - Bogota

Sabah otelde alacağımız erken kahvaltının ardından, havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Yerel havayolları ile Bogota’ya hareket ediyoruz. Varışın ile birlikte otelimize transfer ve sonrasında öğle yemeğimizi lokal restoranda aldıktan sonra Zipaquira’ya hareket ediyoruz ve burada tuz madenleri tünelline inşa edilmiş olan Salt Catedral’i rehberimiz eşliğinde geziyoruz ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

11. Gün: Bogota - İstanbul

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından Bogota ‘’ El Dorado’’ havalimanına transfer sonrası bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. Uçağımız önce Panama'ya uğrayacak yaklaşık 1 saat 30 dakikalık beklemenin ardından İstanbul'a havalanacaktır.

12. Gün: İstanbul

Turumuz sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanız ve transferinizle son buluyor.

Otel Bilgileri

 • Bogota: 5* Hilton Bogota vb.
 • Lima: 5* Estelar Miraflores vb.
 • Kutsal Vadi: 4*Sonesta Posadas Del Inca Yucay vb.
 • Cusco: 4*Sonesta Hotel v.b
 • La Paz: 5* Hotel Europa vb.
 • Puno: 4* Sonesta Posada Puno vb.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları ile İstanbul - Bogota - İstanbul arası dönüş ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri
 • Bogota - Lima / Lima - Cuzco / Cuzco - La Paz / Juliaca - Lima / Lima Bogota arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri
 • Bogota'da 2 gece 5* otelde konaklama
 • Lima’da 2 gece 5* otelde konaklama
 • Kutsal Vadi’de 1 gece 4* otelde konaklama
 • Cuzco’da 2 gece 4* otelde konaklama
 • La Paz’da 1 gece 5* otelde konaklama
 • Puno’da 1 gece 4* otelde konaklama
 • Programda belirtilen 8 öğle yemeği
 • Programda belirtilen 8 akşam yemeği
 • Ev – alan – ev transferi dahil olmak üzere tüm transferler
 • Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler
 • Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Seyahat sigortası (İptal durumunda ki muafiyet oranı poliçede belirtilecektir.)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Dahil olduğu belirtilmeyen herşey

Önemli Notlar

 • Satın alınan tur SeturExclusive turu olup, Setur&Gazella ortak organizasyonudur.
 • ***14 Yaşın altındaki misafirler bu tura kabul edilmemektedir.
 • Yurt dışına çıkarken havalimanında devlet tarafından istenebilecek belgeler için çalıştığınız kurum ile irtibata geçmeniz tavsiye edilir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Tur rehberi program içeriği aynı kalmak şartıyla gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir.
 • Üç kişilik konaklama müsaitlik doğrultusunda yapılır. Müsaitlik olması durumunda üçüncü kişi için ek yatak verilir.
 • Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.
 • Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.
 • Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.
 • Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.
 • Kesin otel ve havayolu bilgileri tur kalkış tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir.
 • 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.
 • Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır. Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.
 • Acentemiz, gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları yeterli katılım sağlanamaz ise gezi başlangıcından 15 gün önce iptal edebilir veya kısmen gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Fiyatlar ilanın yayınlandığı gün geçerlidir. Ödemeler ödeme yapılacak günün merkez bankası satış efektif kuru baz alınarak yapılmaktadır. Ücretsiz eviniz – alan – eviniz transferi yurt dışı kültür turlarında geçerli olup, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bodrum, Trabzon, Samsun, Gaziantep ve Kayseri için geçerlidir. Belirtilen havalimanlarına 40 km mesafeye kadar geçerlidir.

Yerel Hizmetler Hakkında Önemli Bilgilendirme

 • Satın almış olduğunuz tur Setur Exclusive turu'dur. Setur & Gazella turizm tarafından organize edilmektedir.

Bogota(2)-Lima(2)-Kutsal Vadi(1)-Cuzco(2)-La Paz(1)-Puno(1) 22 Ocak-02 Şubat / Türk Havayolları

TarihÇift Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Kişilik Oda
(Kişi Başı)
   
22.01.2019
01.02.2019
5.490,00 USD5.490,00 USD6.265,00 USD Satın Al

Bogota(2)-Lima(2)-Kutsal Vadi(1)-Cuzco(2)-La Paz(1)-Puno(1) 04-15 Haziran / Türk Havayolları

TarihÇift Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Üç Kişilik Oda
(Kişi Başı)
Tek Kişilik Oda
(Kişi Başı)
   
04.06.2019
14.06.2019
5.490,00 USDFiyat Sorunuz6.265,00 USD Satın Al