Pieomonte Gurme Turu

29 Ekim 2020 'den itibaren kalkışlı

1.997,00 EUR 14.839,71 TL
13 10 16
Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 3 taksit imkanı


Gezilecek Yerler
Torino & La Morra & Bra & Alba & Asti

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

 • 2 Akşam Yemeği Dahil
 • Setur Select
 • Turlar Dahil

1 Gün : İstanbul-Milano-Torino-Serralunga d’Alba

Saat 06:00'da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde bulunma. THY'nin  TK1873 seferi ile saat 08:55'de Milano'ya hareket ve saat 10:00'da Milano Malpensa Havalimanına varışa istinaden özel otobüsümüz ile Torino’ya hareket ediyoruz. İtalya’nın ilk başkenti Torino, sarayları, müzeleri, yemyeşil parkları, ağaçların gölgesindeki bulvarları, Po nehri kenarında tepelere doğru yükselen sokakları, tarihi kafeleri, restoranları, zarif revaklarla çevrelenmiş uzun caddeleri, farklı kültürleri barındıran semtleri ile keyifli bir ziyareti hak ediyor.Torino, Antik Roma’ya özgü düzgün geometrik bir yapıda ve ızgara planlı şehir planında, Piemonte bölgesine has gösterişli ama abartısız barok mimarisi ile birlikte, çağdaş ve modern dünyanın hayranlık uyandıran eserlerini ziyaretçilerine sunuyor. Torino’da SeturSelect seçimi lokantamızda alacağımız öğle yemeğinden sonra yapacağımız şehir gezimize Piazza Castello Meydanı ve San Lorenzo Kilisesi ziyareti ile başlıyoruz. Meşhur Torino tatlıları ve bicerin kahvesi için Torino Caffé San Carlo’da mola veriyoruz.' Gezi bitiminde Serralunga d’Alba’daki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi SeturSelect seçimi lokantamızda alıyoruz.

2 Gün : Serralunga d’Alba-Barolo Turu-Serralunga d’Alba "Mantar Avı Turu"

Kahvaltı sonrası özel aracımız ile Truf avı yapacağımız araziye hareket. Ekim ve Kasım aylarında beyaz trüf sezonu için ziyaretçilerin akın ettiği Pastoral Piedmonte kırsalında trüf avına çıkmak eşsiz bir tecrübedir.
Üzüm bağlarıyla kaplı tepelerde kurulu ortaçağ köy ve kasabaları ile keşfedilmesi heyecan verici bir coğrafyaya sahip Piedmonte bölgesi yerel yemek kültürlerinin korunmasına çok önem vermektedir.Bu sebeple pek çok nedenle İtalya'nın lezzet başkenti olarak anılmaktadır. Trüf avı sonrasında Langhe bölgesinin kültürel ve gastronomik zenginliklerini keşif için öğle yemeği alacağımız Setur Select lokantasına hareket. Öğle yemeği ardından Italya'nın ve dünyanın yakından tanıdığı Barolo şaraplarının üretiminin yapıldığı Barolo'ya hareket. Barolo 19. yy'da doğmuş küçük bir kasabadır.  İtalyanın son krallarının bulunduğu Savoy hanedanı, bu kasabada üretilen şarapları çok benimsemiştir. Şarabın uluslararası alanda ünlemesinde en büyük pay Barolo Markizi Giulia Colbert Falletti'ye aittir. Tur sırasında şarap tadımı yapılacaktır. Akşam yemeğimizi SeturSelect'in seçtiği bir restaurantta yiyoruz. Yemek sonrası otelimize  hareket ve geceleme otelimizde.

3 Gün : Serralunga d'Alba-"La Morra & Bra Turu"

Kahvaltıdan sonra özel aracımız ile Serralunga d’Alba bölgesine hareket ediyoruz. Fontanafredda bağları, Kral II. Vittorio Emanuele’nin 1858 yılında karısına armağan ettiği 19.yüzyıldan kalma bağlar, mahzenler ve şarap imalathanelerini ziyaret ediyoruz.
Öğle yemeğimizi SeturSelect seçimi lokantamızda alıyoruz. Öğle yemeği ardından Barolo şarap üretimi alanında yer alan La Morra bölgesi ziyaret edilecektir. San Martino barok kilisesi ziyareti ardından La Morra şarap tadımı yapıyoruz. Piazza Castello meydanında tüm Langhe bölgesindeki en iyi manzara açısına sahip tepede seyir ve fotoğraf molası gerçekleştiriyoruz. 
Tur ardından Slow Food’un başkenti Bra’ya panaromik şehir turu için hareket ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından akşam yemeğimizi SeturSelect'in seçtiği bir restaurantta yiyoruz. Yemek sonrası otele hareket ve geceleme otelimizde.

4 Gün : Milano - İstanbul "Alba & Asti Turu"

Kahvaltı sonrası Alba ve Asti turu için hareket ediyoruz. Alba Kasabası’nın meydanında yer alan lokal Pazar ve Dünya Beyaz Trüf Mantarı açık arttırmasının yapıldığı İtalya’nın kurucularından Kont Cavour’un bir dönem evi olan Castello Grinzane Cavour’u ve müzeyi ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi SeturSelect seçimi lokantamızda alıyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Asti’ye hareket ediyoruz. Asti şarabı ve yemekleriyle meşhur İtalya’nın gözde küçük şehridir. Panoramik şehir turumuzda gotik katedralleri ve 18.yy.dan kalma evleri keşfediyoruz.  Öğle yemeğimizi SeturSelect seçimi lokantamızda alıyoruz öğle yemeği ardından havalimanına transfer. 
Bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının ardından THY'nin TK1876 seferi ile saat 18:45'de İstanbul'a hareket ve saat 23:45'de İstanbul'a varış. Hizmet kalitemizi arttırmak adına sizlere vereceğimiz anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere... 

SeturSelect


Otel Bilgisi

 • Grand Hotel Sitea 5*vb.

Tur LideriFiyata Dahil Olan Hizmetler

 • THY  ile İstanbul-Milano-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergisi
 • Toskana da 5 yıldızlı otelde oda-kahvaltı esasında 3 gece konaklama
 • Belirtilen tüm turlar Şarap Tadımı
 • 4 Öğle ve 2 Akşam yemeği dahil
 • Kont Cavour’un bir dönem evi olan Castello Grinzane Cavour’u ve müze ziyareti
 • Havaalanı-otel-havaalanı transferleri
 • Setur rehberlik hizmetleri
 • Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Önemli Notlar

 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için minimum 15 kişi katılım şartı gerekmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, gezi hareket tarihinden 20 gün önce tur iptali bilgisi tarafınıza iletilecektir.
 • Setur, gerekli gördüğü durumlarda tur kalkışından önce haber vermek kaydıyla rehberlik hizmetini varışa istinaden sağlayabilir.
 • Uçak biletleri pasaportunuzda geçen isim/soy isim, doğum tarihi, T.C. kimlik numarası ve pasaport detaylarına göre kesilmektedir. Bu bilgilerin acentemize hatalı bildirilmesi durumunda acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Setur, gerekli gördüğü durumlarda önceden yolcularına haber vermeksizin, programın içeriğini bozmadan, turların ve şehirlerin, program içerisindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen/verilemeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezilerin ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir.
 • Otel Voucher belgenizin, uçak biletinizin ve seyahat sigortanızın seyahat süresince yanınızda bulunması gerekmektedir. Bu evrakların yanınızda olmaması durumunda ülkeye girişlerde sıkıntı yaşanabilmektedir. Acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Uçuş saatinden minimum 3 saat öncesinde belirtilen havalimanında olunması gerekmektedir.
 • Kimi hava yolları grup rezervasyonlarında online check-in ve koltuk seçimine izin vermemektedir. Misafirlerimizin koltuk isteklerini (Müsaitliğe göre) check-in esnasında kontuar yetkilisine belirtmeleri gerekmektedir. Bazı hava yollarında gruba özel koltuk blokajı yapılmaktadır. Yan yana veya daha önde oturmak isteyen misafirlerin havalimanında check/in kontuarında işlem yaptırması gerekmektedir.
 • Otellere giriş saati en erken 15.00’dir.
 • İç hat bağlantı almak isteyen misafirlerin acentamıza başvurması gerekmektedir. Uçak biletlerinin bağlantılı olarak kesilmesi için iç hat uçuşun acentamızdan alınması gerekmektedir. İç hat uçuşunu misafirlerimizin kendileri almaları durumunda, uçuşlar bağlanamayacağından olası bir uçuş gecikmesi halinde ana uçuşa yetişilemezse hava yolları ve acentamızın bu konuda bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Grup biletlerinden gidiş uçağına binilmediği/kullanılmadığı durumlarda dönüş uçuşu sistem tarafından otomatik olarak iptal edilmektedir.
 • Çocuk fiyatı, aynı odada 2 yetişkin olması durumunda uygulanmaktadır. 1 Yetişkin + 1 Çocuk olması durumunda 2 yetişkin fiyatı uygulanmaktadır.
 • Programda belirtilen turlar panoramik olarak yapılacak olup, herhangi bir ören yeri/müze giriş ücreti fiyatlara dahil değildir.
 • Programda belirtilen oteller “ve benzeri” dir. Kesin otel bilgisi tur kalkış tarihinden önce bildirilecektir.
 • Üç kişilik odada konaklama müsaitliğe bağlıdır. Üçüncü kişi için açılır-kapanır ek yatak verilir. Bu yatak tipi standart yataklardan küçüktür.
 • Kimi otellerde iki ayrı yataklı oda bulunmaması durumunda çift kişilik yataklı bir oda verilebilir. Çift kişilik yatak bulunmaması durumunda da iki ayrı yataklı bir oda verilebilir.
 • Kimi oteller check-in esnasında kredi kartınızdan olası harcamalarınız adına belli bir miktar bloke edebilir.
 • Turlarımızda kullandığımız otellerde yapılan rezervasyonlar grup rezervasyonu olup, alınacak kahvaltılar farklı bir salonda gruba özel olarak verilebilir ve standart otel kahvaltısından farklı olabilir.
 • Tek kişilik odalarda yatak tipi tek kişiliktir. Çift kişilik yataklı oda müsaitlik doğrultusunda verilebilir.
 • Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş iptallerinden, uçuş saatleri ile parkur değişikliklerinden ve fiyat artışlarından acentamız sorumlu değildir.
 • Türkiye çıkışlı uçuşlarda bagaj hakkı istisnai durumlar dışında 1 parça/20 kg ile sınırlıdır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişkenlik gösterebilir.
 • Gidilecek ülkelerdeki iç/dış hat uçuşlarında ise bagaj hakları havayollarına göre değişkenlik göstermektedir. Bu uçuşlarda bagaj taşıma ücretli olabilmektedir.
 • Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır. Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.
 • Uçak biletlerini kendileri alarak (Acentamızın uçak bileti hariç kayıt almayı kabul etmesi halinde) tura katılan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turu veya diğer turlara da katılamayabilirler. Misafirlerin bu durumda grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.
 • Sigorta şirketinin kabul etmesi durumunda; 75 yaş üzeri sigortalıların ani rahatsızlık sonucu tedavi masrafları ödenmez, sadece kaza sonucu tedavi masrafları karşılanır. 80 yaş üzeri sigortalıların ise tıbbi tedavi masrafları ödenmez, sadece nakil hizmetleri organize edilir ve karşılanır. Sigorta poliçenizin tüm detayları için satış temsilcinize danışabilirsiniz.
 • Bazı ülkeler artan güvenlik unsurları nedeniyle cep telefonu ve laptop gibi elektronik aletleri güvenlikte açmanızı isteyebilir. Şarjı olmayan cihazları uçağa almayabilir ve bu cihazları ayrı bir güvenlik prosedüründen geçirebilir.

Vize ve Pasaport Bilgisi

 • ***Yurt Dışı çıkış fonu ücreti fiyatlarımıza dahil değildir. Çıkış harcının yolcular tarafından ödenmesi gerekmektedir.
 • Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.
 • Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.
 • Türk vatandaşları için vize gerekmektedir. Güncel vize prosedürü ve işlemleri için Setur Vize bölümü ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Acentemiz, misafirlerimiz ile konsolosluklar arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi acentemizin sorumluluğunda değildir.
 • Vize başvurularının tur hareket tarihinden en az 3 ay öncesinde yapılması tavsiye edilir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi adına başvurunuzu tur kalkış tarihinden en az 3 ay öncesinde tamamlamanızı önemle tavsiye ediyoruz.
 • Ziyaret edilen ülke Türk vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin geçerli pasaportunuzda olması gerekmektedir. İptal edilmiş bir pasaporttaki vize geçerli bir vize dahi olsa, bu vize/pasaport ile seyahat edilememektedir. Acentemizin doğacak olumsuzluklardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Gümrük geçişlerinde ve sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 6 boş sayfa olması gerekmektedir. Vize alınmış olması veya vize gerektirmeyen pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş ve çıkış yapılabileceği anlamına gelmeyip, pasaport polisinin sizi ülkeye giriş izni vermeme veya ülkeden çıkarmama yetkisi bulunmaktadır. Acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir. Acentemizin doğacak olumsuzluklardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Farklı bir ülkede oturum izni bulunan misafirlerin vize durumlarını, bağlı bulundukları konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir. Acentemizin doğacak olumsuzluklardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Yırtılmış, yıpranmış veya benzeri tahribatlara uğramış pasaportlar ile seyahat edilememektedir.
 • 18 yaşından küçük bireylerin tek başlarına ya da anne ve babadan sadece bir tanesi ile seyahat etmesi durumunda hem anneden hem de babadan noter onaylı muvafakatname alması gerekmektedir. Detaylı bilgiyi Setur vize departmanından alabilirsiniz.

Torino(3) 29 Ekim - 01 Kasım 2020 / Türk Hava Yolları

Tarih
29.10.2020
1.11.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.997,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.647,00 EUR
Satın Al
Son 3 oda