Prof.Dr. İlber Ortaylı İle Endülüs Turu "Uğur Soner Koordinatörlüğünde"

10 Nisan 2020 'den itibaren kalkışlı

2.997,00 EUR 20.113,17 TL
2 4 3 5 7 9 8 6 1

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 3 taksit imkanı


Tur Hakkında

Granada , Sevilla , Cordoba , Ronda , Malaga

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • 5 Akşam Yemeği Dahil
  • Setur Select
  • Turlar Dahil
  • Türkçe Rehberli
  • Uçaklı

1 Gün : İstanbul - Malaga - Granada "Granada Keşif Turu "

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar terminalinde saat 05:30’da rehberinizle K4 Setur kontuarında buluşma. Türk Hava Yolları TK1305 seferi ile 08:20’de Malaga’ya hareket. 12:05’de Malaga’ya varış. Granada’ya yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası varış. Otele yerleşme ve ardından Arap mahallesi , Sacramonte çingene mahallesiyle , Endülüs’ün geçmişine yürüyerek bir yolculuk gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeğimiz otel dışında olacaktır. Geceleme otelde.


2 Gün : Granada "Alhambra Sarayı & Generalife Bahçeleri Ziyareti"

Sabah kahvaltısının ardından adı Endülüs ile özdeşleşen meşhur Alhambra Sarayı ve Generalife Bahçeleri’ni geziyoruz. Muhteşem Generalife bahçelerinin içinde yeralan bu saray , Sagrada Familia ve Prado’dan sonra İspanya’nın en çok ziyaret edilen 3.ncü müzesidir. Saray gezimizin ardından şehri doyasıya keşfetmek için serbest zaman. Akşam yemeği için hareket ve geceleme otelde.


3 Gün : Granada - Cordoba - Sevilla " Cordoba Keşif Gezisi & Cordoba Camii & Medina Azahara Gezisi "

Sabah kahvaltısının ardından Cordoba’ya hareket. 10. ve 11.yy’da dünya uygarlığının önemli zirvelerinden birini teşkil eden Endülüs Uygarlığının merkezi Cordoba’yı keşfediyoruz . Mezquita ve Yahudi Mahallesi sizleri derinden etkilemekle kalmayacak uygarlığın o dönemde ulaştığı nokta, ayrıca hayrete düşürecek.Öğle yemeği için serbest zaman. Öğleden sonra Medina Azahara’yı gezip Sevilla’ya devam ediyoruz. Medina Azahara 10.ncu yy’da III. Abdurrahman’ın gözdesi Zahra için inşa edilmiştir. Hem saray hem şehir olarak kullanılmıştır.Bu eşsiz müzeyi ziyaret ettikten sonra Sevilla’ya hareket. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği otel dışında olacaktır. Geceleme otelde.


4 Gün : Sevilla "Sevilla Keşif Gezisi & Alkazar ve Katedral Gezisi"

Sabah kahvaltısının ardından , El sanatları ile bezenmiş mimarisi ile sadece İspanya ‘nın değil Dünya ‘nın en ilginç kentlerinden biri olan Sevilla ‘yı keşif turumuz sırasında “İspanya Meydanı, Altın Kule, havuzları ve bahçeleri ile ünlü Maria Luisa Parkı, Santa Cruz Mahallesi” görüldükten sonra Alkazar ve Sevilla Katedrali gezilecektir. Emeviler döneminde 844 yılında yapımına başlanan Alkazar, müslüman dönemi İspanya’sının en etkileyici iki sarayından biridir. Şu anda İspanya Kraliyet Ailesinin özel mülkü olup belirli kısımları müze olarak kullanılmaktadır. Gezeceğimiz diğer eser Sevilla Katedrali ise gotik mimarinin İspanya’daki en muhteşem örneklerinden olup minareden bozma çan kulesi Giralda ile tanınır. Kapalı alanı bakımından dünyanın en büyük katedralleri arasında yeralan bu katedral, günümüz katolik dünyasının en önemli ibadet yerleri arasındadır. Tur bitiminde serbest zaman. Akşam yemeğimiz otel dışında alınacaktır. Geceleme otelde.


5 Gün : Sevilla - Ronda - Malaga "Ronda Şehir Keşif Turu & Setenil de las Bodegas Keşfi "

Sabah kahvaltısının ardından otobüsümüzle Ronda’ya hareket. Endülüs’ün beyaz köyler lakabıyla anılan Ronda kenti aynı zamanda boğa güreşlerinin çıkış mekanı olarak bilinir.Başta Ernest Hemingway olmak üzere Alexander Dumas,Orson Welles,Rainer Maria Rilke gibi birçok sanatçıya ilham kaynağı olmuştur. O yüzden Romantik yolcular bölgesi olarak da anılır.Sunduğu görüntüler bir sanatçının fırça darbelerinden çıkmış gibidir. Tarihi köprü "Çanlar Kimin İçin Çalıyor" romanının sayfalarına sürükler sizi. Şehri ve arenasını keşfettikten sonra Setenil de las Bodegas’a geçiyoruz. Kayaların ve mağaraların içi oyularak yapılan evler bu köyü eşsiz kılmaktadır. Köyü ziyaret ettikten sonra Malaga’ya hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonrası otelimize varış. Akşam yemeği için hareket. Geceleme otelde.


6 Gün : Malaga - İstanbul "Malaga Keşif Gezisi & Picasso Müzesi Ziyareti"

Sabah kahvaltısının ardından ünlü ressam Pablo Picasso’nun doğduğu, muhteşem güneş ışıltısına, sahip Malaga’yı keşfediyoruz. Picasso Müzesi gezisinin ardından, Castillo del Gibralfaro, Teatro Romano , Catedral şehirde göreceğimiz yerlerden. Öğle yemeği için serbest zaman. Belirlenen saatte havalimanına hareket. Türk Hava Yolları TK1304 seferi ile saat 17:55'de Malaga'dan İstanbul'a hareket ve saat 23:05'de İstanbul'a varış. Sizlere vereceğimiz hizmet kalitesini arttırmak adına anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere!


SeturSelect

Bu bir SeturSelect turudur. 


Otel Bilgileri

Granada Hotel Vincci Albayzın 4* veya benzeri 

Sevilla Hotel Inglaterra 4* veya benzeri

Málaga Vinchi Posada 4* veya benzeri


BU TURDA PROF. DR. İLBER ORTAYLI'YA REHBERİMİZ UĞUR SONER EŞLİK EDECEKTİR.

1967 yılında İstanbul'da doğan Uğur Soner, Galatasaray Lisesinin son yıllarında turizme merak sardı. Öyle ki bu merak Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünde okurken profesyonel bir uğraş haline dönüştü. Yurt içinde başlayan rehberlik hayatı 90'lı yılların başından itibaren Türkiye dışında da devam etti. 

Lisansüstü eğitimini Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde "Siyaset Sosyolojisi" konusunda tamamladı. Bitirme tezi olan "Dünyada Sınır Aşan Nehirler Hukuku ve Fırat ve Dicle Örneği" Ortadoğu'ya olan ilgisinin artmasına vesile oldu. 

Edebiyat, tarih ve coğrafya başlıca ilgi alanlarıdır. Bu konularda derinleşmek ve kitap ve belge toplamak için Dünya'nın değişik bölgelerine seyahat etmek en büyük zevkidir. 

Kitap ve dergi makalesi çevirileri olan Uğur Soner 2007 yılından bu yana Setur'da rehber koordinatörlüğü görevini üstlenmiştir. 

Setur ve İstanbul rehberler odası işbirliğinde düzenlenen yurt dışı turlar seminerlerinde proje koordinatörü ve eğitmen olarak yer almaktadır. 

Cep Telefonu : 0549 562 73 78 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Hava Yolları ekonomi sınıf İstanbul - Malaga - İstanbul uçak bileti 

4* otellerde oda & kahvaltı bazında konaklama 

Profesyonel Setur Rehberlik Hizmeti 

Seyahat Sigortası ( %15 muafiyet uygulanmaktadır.)

Belirtilen tüm geziler 

Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri 

Tüm akşam yemekleri 

Tüm transferler 

Alhambra Sarayı & Generalife Bahçeleri Ziyareti

Cordoba Cami & Medina Azahara Gezisi 

Alkazar ve Katedral Gezisi 

Setenil de las  Bodegas Keşfi

Picasso Müzesi 


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Ekstra bagaj ücretleri

Otele erken giriş ya da geç çıkış farkları

Yurtdışı çıkış harcı

Kişisel harcamalar

Yemeklerde alınan içecekler

Vize ücreti


Önemli Bilgiler

Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.

Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.

Üç kişilik oda müsaitlik doğrultusunda verilmektedir.

Üç kişilik oda müsaitliği olur ise 3.kişi için katlanabilir yatak verilmektedir.

Yurtdışı çıkış harcı fiyatımıza dahil değildir.

Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.

Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.

Setur, program içeriği aynı kalmak kaydıyla programda gezilecek yerlerin sırasını, gününü, saatlerini değiştirebilir.

Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

Program için vize gerekmektedir.Vizenin sorumluluğu yolcuya aittir. 


Granada (2) - Sevilla (2) - Malaga (1) 10-15 Nisan 2020 / Türk Hava Yolları

Tarih
10.04.2020
15.04.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 2.997,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 3.697,00 EUR