Prof. Dr. İlber Ortaylı ile St. Petersburg Gezisi "Serhan Güngör Rehberliğinde"

10 7 8 11 9 1

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 6 taksit imkanı


Tur Hakkında

St.Petersburg

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • 3 Akşam Yemeği Dahil
  • Setur Select
  • Turlar Dahil

1 Gün : 1.Gün İstanbul - St.Petersburg "St.Petersburg Şehir Turu ve Özel Tekne ile Kanallar Turu"

Istanbul Havalimanı’nda saat 07:30’da buluşma.St. Petersburg’a hareket. 3 saat 20 dakikalık uçuş sonrası St. Petersburg’a varış. Otobüsle hareket önce Çeşme Kilisesi ziyareti, sonrasında panoramik şehir turu. Tur bitiminde otele yerleşme ve dinlenme. Akşam Yemeğimizi Russian Vodka Room No: 1 Restaurant'ta alacagız. Akşam yemeği sonrası özel teknemizle kanallar turu.

2 Gün : 2.Gün St.Petersburg "Hermitage Müzesi ve Rus Devlet Müzesi "

Sabah kahvaltısının ardından Hermitage Müzesi Ziyareti (Pazırık Bölümü özellikle görülecek). Öğle yemeği Seturselect'in seçtiği restaurantta alınacaktır. Öğleden sonra Pushkin Evi, Dökülen Kan Kilisesi ve içinde Aivasovski’nin ünlü “Dalga” resminin de bulunduğu Rus Devlet Müzesi ziyaretleri. Akşam Yemeği Terrassa Restaurant. Geceleme otelde.

3 Gün : 3.Gün St.Petersburg "Peterhof Sarayı"

Sabah kahvaltısının ardından bugünü, hızlı feribotlarla ulaşacağımız Peterhof sarayında geçireceğiz. Saray ve bahçelerinde gezi. Öğle yemeği: Red Kabak Restaurantta alınacaktır. St. Petersburg’a dönüş. Serbest zaman. Akşam yemeği için otelden hareket. Akşam yemeği: Rib Eye Restaurant'ta alınacaktır. Geceleme otelde.

4 Gün : 4.Gün St.Petersburg - İstanbul "Çarskoye Selo Sarayı ve Türk Hamamı "

Sabah otelden valizlerimizle çıkış yapıyoruz ve St. Petersburg güneyindeki Çarışkoye Selo sarayına gidiyoruz. Bu saray 18nci yüzyılda Çariçe I. Yekaterina için inşa edilmiş. Sarayın görkemli iç mekanları yanında, gölün yanındaki ünlü Türk Hamamı’nı da göreceğiz. Buradan havalimanına geçerek Istanbul’a döneceğiz.

Setur Select

Bu bir Setur Select turudur. Setur Select

Otel Bilgileri

Radisson Royal St. Peterburg Hotel 5*veya benzeri

BU TURDA PROF. DR. İLBER ORTAYLI'YA REHBERİMİZ SERHAN GÜNGÖR EŞLİK EDECEKTİR.

Serhan Güngör Kimdir ?

Serhan Güngör 1969 yılında Ankara'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini TED Ankara Koleji'nde yaptı. 1992 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Çeşitli yabancı şirketlerde denetmen ve yönetici olarak çalıştı. 1993-95 yılları arasındaki askerlik hizmetinde, Deniz Piyade subayı olarak Türk Deniz Kuvvetleri'nin Foça ve Şırnak'taki birliklerinde takım ve tim komutanı olarak görev yaptı. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın profesyonel turist rehberliği kursunu 1997 yılında bitiren Serhan Güngör, bu tarihten beri serbest profesyonel turist rehberi olarak çalışmaktadır. Tarihi savaş alanları konusunda yazdığı tezi ile Istanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünden 2010 yılında yüksek lisans derecesi alan Güngör, 1998 yılından beri Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı alanları başta olmak üzere Türkiye ve dünyanın çeşitli savaş alanlarına yapılan gezilerde uzman rehber olarak hizmet vermektedir. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın direktifleri ile, “Tarihi Savaş Alanları” konusunda Istanbul’daki 4,500 profesyonel rehbere 20 kadar seminerde eğitim vermiştir. Antik Çağ tarihi ile de özel olarak ilgilenen Serhan Güngör, Cornell Üniversitesi Tarih Bölümü Profesörü Dr. Barry Strauss ile birlikte Troya Savaşı, Anadolu’nun Bronz Çağı, Büyük İskender’in Anadolu Seferi ve Julius Caesar’ın Anadolu ve Galya seferlerinin Türkiye ve Fransa’da arazide izinin sürüldüğü çok sayıda tarihi coğrafya araştırma gezilerine katılmış, Zela Savaşı hakkında yazdığı makale NTV Tarih dergisinde yayınlanmıştır. BBC, Discovery Channel, ARTE TV, History Channel gibi uluslararası televizyon kuruluşlarının belgesel yapımlarına danışman ve uzman olarak katkı sağlamıştır. Halen #tarih dergisi danışma kurulundadır ve yazıları düzenli olarak bu dergide yayınlanmaktadır. İstanbul ve Türkiye'nin her yerine kültür turları rehberliğinin yanısıra, otuzdan fazla ülkeye yurtdışı rehberliği yapan Güngör, arkeoloji, sanat tarihi ve askeri tarih konularında uzmanlaşmıştır. Türkiye’de gezdirdiği konukları arasında devlet ve hükümet başkanlarının yanısıra, Meryl Streep ve Dan Brown gibi dünyaca ünlü isimler bulunan Serhan Güngör, Açık Radyo ve Yapı Radyo'da "Seyahatname" ve "Rehberesor" programlarını yapıp sunmuştur. İlgi alanları arasında siyasi ve toplumsal tarih, sanat tarihi, arkeoloji, askeri tarih, kentleşme, plastik sanatlar, geleneksel Türk el sanatları, fotoğraf, caz ve klasik müzik, doğa yürüyüşleri ve denizcilik bulunan Serhan Güngör, iyi bir kitap ve müzik koleksiyoncusudur.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

5*otellerde oda&kahvaltı bazında konaklama

Profesyonel Setur Rehberlik Hizmeti

Seyahat Sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Belirtilen tüm geziler

Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri

Tüm Öğle Yemekleri

Tüm Akşam Yemekleri

Tüm Transferler

Rusya Vizesi işlem ve Ücreti

Marinskii Tiyatrosunuda bir gösteri


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Ekstra bagaj ücretleri

Otele erken giriş ya da geç çıkış farkları

Yurtdışı çıkış harcı

Kişisel harcamalar

Yemeklerde alınan içecekler


Önemli Notlar

Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.

Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.

Üç kişilik oda müsaitlik doğrultusunda verilmektedir.

Üç kişilik oda müsaitliği olur ise 3.kişi için katlanabilir yatak verilmektedir.

Yurtdışı çıkış harcı (15 TL) fiyatımıza dahil değildir.

Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.

Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.

Setur, program içeriği aynı kalmak kaydıyla programda gezilecek yerlerin sırasını, gününü, saatlerini değiştirebilir.

Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

Acente, kendi iradesi dışında oluşan nedenlere veya tura katılan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak hiçbir sorumluluk taşımaksızın turlarını iptal etme veya hareket saatlerini, duraklama yerlerini, ulaşım şirketlerini, konaklama tesislerini, programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşulu ile, 6 gün önceden yazılı haber vererek değiştirme veya yolcusunu başka bir acenteye devretmek hakkına sahiptir.

Tek otel konaklamalı organizasyonlarda ise rezervasyon yapılan oteli en geç 6 gün önceden haber vermek koşulu ile değiştirebilir.

Tur dâhilinde sunulan Etkinlik programında(Konser, Festival, Spor turları) oluşabilecek tarih değişikliği ve/veya iptalinden acentamız hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Böyle bir durumda Tur programımızın Turistik servisleri verilecek olup, iptal durumunda Paket sözleşmedeki şartlar geçerlidir. “Program için vize gerekmektedir.

Vizenin sorumluluğu yolcuya aittir. 0216 229 40 47 numaralı telefondan veya bireyselvize@setur.com.tr adresinden ilgili departmanımız ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz.”


St.Petersburg(3) 05-08 Temmuz 2019 / Türk Havayolları

Tarih
5.07.2019
8.07.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 2.857,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.857,00 EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 3.357,00 EUR