Prof. Dr. İlber Ortaylı İle St. Petersburg Gezisi "Uğur Soner Koordinatörlüğünde"

05 Ağustos 2020 'den itibaren kalkışlı

2.897,00 EUR 21.173,88 TL
10 7 8 11 9 1
Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 3 taksit imkanı


Tur Hakkında
St.Petersburg

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • 3 Akşam Yemeği Dahil
  • Setur Select
  • Turlar Dahil
  • Türkçe Rehberli
  • Uçaklı

1 Gün : İstanbul - St.Petersburg "St.Petersburg Şehir Turu "

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali K4 numaralı Setur Kontuarında saat 08:00’da buluşma. Türk Hava Yolları TK 401 seferi ile saat 11:00’da St. Petersburg’a hareket. 3 saat 20 dakikalık uçuş sonrası saat 14:20’de St. Petersburg’a varışa istinaden panoramik şehir turu. Tur bitiminde otele yerleşme ve dinlenme. Akşam yemeğimizi otel dışında alacagız. Geceleme otelimizde.

2 Gün : St.Petersburg "Hermitage Müzesi & Genelkurmay Müzesi İzlenimciler Sergisi & Özel Tekne ile Kanallar Turu "

Sabah kahvaltısının ardından Hermitage Müzesi ve devamında Genelkurmay Müzesi İzlenimciler Sergisi ziyareti. Dünyanın en önemli müzeleri arasında yeralan Hermitage, gerçek bir saray-müze’dir.1764 yılında 2.Katarina tarafından kurulan müze gerek mimarisi gerek mobilyaları gerekse de muhteşem sanat eserleri koleksiyonu ile görenleri kendisine hayran bırakmakta. 2. durağımız Hermitage Müzesi İzlenimciler Koleksiyonunu barındıran eski Genelkurmay Binası. Fransa’dan sonra Avrupa’daki en zengin İzlenimci Eserler Koleksiyonu bu müzede bulunmaktadır. Özellikle Kandinski ve Matisse, ayrıca Picasso, Van Gogh, Renoir, Monet, Sisley ve tüm izlenimci ressamlar diyarına keyifli bir yolculuk yapıyoruz. Öğle yemeğimiz tur sırasında alınacaktır. Günümüzün sonunda dinlenmeniz için otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği için hareket. Yemek sonrası özel teknemizle kanallar turu. Geceleme otelde.

3 Gün : St.Petersburg " Rus Devlet Müzesi & Fabergé Müzesi & Dökülen Kan Kilisesi & Mariinski Tiyatrosunda Gösteri"

Sabah kahvaltısının ardından yalnızca Rus sanatçıların eserlerini barındıran Rus Devlet Müzesi için hareket. 2.Nikolay’ın tahta geçmesiyle birlikte babası 3.Alexander’ı anmak için kurduğu müze,Ayvazovski, Maleviç,Repin gibi Rus sanatçılarının en önemli eserlerini barındırır. Sanat turumuza Faberge Müzesi ile devam ediyoruz. Bu küçük ama görkemli müze,Carl Fabergé’nin son 2 Rus çarı için yaptığı 9 paskalya yumurtası ve toplamda 4000’i bulan sanat eserine ev sahipliği yapar. Müzenin ardından Dökülen Kan Kilisesi görülecektir. Erken alınacak akşam yemeği için restorana hareket. Sonrasında tarihi Mariinski Tiyatrosu'nda daha sonra belirlenecek olan gösteriyi izliyoruz. Geceleme otelde. 

4 Gün : St.Petersburg - İstanbul " Yusupov Sarayı Gezisi "

Sabah otelden valizlerimizle çıkış yapıyoruz ve Yusupov Sarayını geziyoruz. Yusupov Sarayı ya da Moika Sarayı, Rusya'da St.Petersburg şehrinde bulunan Yusupov ailesinin ilk evi olan saray aynı zamanda 1916 yılında Grigori Rasputin'in suikast sonucu öldürüldüğü bina olarak da bilinir. Buradan havalimanına geçerek Türk Hava Yolları TK 402 seferi ile saat 15:15’de Istanbul’a hareket ve saat 18:45’de İstanbul Havalimanına varış.

Setur Select

Bu bir Setur Select turudur. Setur Select

Otel Bilgileri

Lotte  Hotel St.Petersburg 5* veya benzeri

BU TURDA PROF. DR. İLBER ORTAYLI'YA REHBERİMİZ UĞUR SONER EŞLİK EDECEKTİR.

1967 yılında İstanbul'da doğan Uğur Soner, Galatasaray Lisesinin son yıllarında turizme merak sardı. Öyle ki bu merak Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünde okurken profesyonel bir uğraş haline dönüştü. Yurt içinde başlayan rehberlik hayatı 90'lı yılların başından itibaren Türkiye dışında da devam etti. 

Lisansüstü eğitimini Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde "Siyaset Sosyolojisi" konusunda tamamladı. Bitirme tezi olan "Dünyada Sınır Aşan Nehirler Hukuku ve Fırat ve Dicle Örneği" Ortadoğu'ya olan ilgisinin artmasına vesile oldu. 

Edebiyat, tarih ve coğrafya başlıca ilgi alanlarıdır. Bu konularda derinleşmek ve kitap ve belge toplamak için Dünya'nın değişik bölgelerine seyahat etmek en büyük zevkidir. 

Kitap ve dergi makalesi çevirileri olan Uğur Soner 2007 yılından bu yana Setur'da rehber koordinatörlüğü görevini üstlenmiştir. 

Setur ve İstanbul rehberler odası işbirliğinde düzenlenen yurt dışı turlar seminerlerinde proje koordinatörü ve eğitmen olarak yer almaktadır. 

Cep Telefonu : 0549 562 73 78 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

5*otelde oda&kahvaltı bazında konaklama

Profesyonel Setur Rehberlik Hizmeti

Seyahat Sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Belirtilen tüm geziler

Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri

1 adet öğle yemeği

Tüm Akşam Yemekleri

Tüm Transferler

Rusya Vizesi işlem ve Ücreti

Marinskii Tiyatrosunuda bir gösteri


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Ekstra bagaj ücretleri

Otele erken giriş ya da geç çıkış farkları

Yurtdışı çıkış harcı

Kişisel harcamalar

Yemeklerde alınan içecekler


Önemli Notlar

Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.

Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.

Üç kişilik oda müsaitlik doğrultusunda verilmektedir.

Üç kişilik oda müsaitliği olur ise 3.kişi için katlanabilir yatak verilmektedir.

Yurtdışı çıkış harcı (15 TL) fiyatımıza dahil değildir.

Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.

Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.

Setur, program içeriği aynı kalmak kaydıyla programda gezilecek yerlerin sırasını, gününü, saatlerini değiştirebilir.

Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

Acente, kendi iradesi dışında oluşan nedenlere veya tura katılan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak hiçbir sorumluluk taşımaksızın turlarını iptal etme veya hareket saatlerini, duraklama yerlerini, ulaşım şirketlerini, konaklama tesislerini, programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşulu ile, 6 gün önceden yazılı haber vererek değiştirme veya yolcusunu başka bir acenteye devretmek hakkına sahiptir.

Tek otel konaklamalı organizasyonlarda ise rezervasyon yapılan oteli en geç 6 gün önceden haber vermek koşulu ile değiştirebilir.

Tur dâhilinde sunulan Etkinlik programında(Konser, Festival, Spor turları) oluşabilecek tarih değişikliği ve/veya iptalinden acentamız hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. 

Böyle bir durumda Tur programımızın Turistik servisleri verilecek olup, iptal durumunda Paket sözleşmedeki şartlar geçerlidir. Acentamızın belirlediği bilet kategorileri ile etkinlik resmi kurumlarının bilet kategorileri farklılık gösterebilir. 

Acentamız etkinlik alanına girişte yaşanabilecek problemlerden sorumlu değildir. Etkinlik alanı görevlileri bilet olsa dahi kişileri etkinliğe sokmama hakkına sahiptir. Böyle bir durumda acentamız sorumlu değildir. “Program için vize gerekmektedir.Vizenin sorumluluğu yolcuya aittir. 


St.Petersburg (3) 05-08 Ağustos 2020 / Türk Hava Yolları

Tarih
5.08.2020
8.08.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 2.897,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.897,00 EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 3.397,00 EUR