Ruanda'da Goril Safarisi Turu SE

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 6 taksit imkanı


Tur Hakkında

Kigali & Volcano Ulusal Parkı

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Setur Exclusive
  • Turlar Dahil
  • Uçaklı

1 Gün : İstanbul-Kigali

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve check-in işlemlerimizi tamamlıyoruz ardından Türk Hava Yolları ile Kigali’ye uçuyoruz.

2 Gün : Kigali-Volcano Ulusal Parkı

Yerel saat ile gece yarısı Kigali’ye varıyoruz ve ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde. Kahvaltımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. 1994 yılında hepimizin duyduğu Ruanda Katliamı'na adanan Soykırım Müzesi’ni gezeceğiz. Koloni döneminden 1994 yılına kadar Ruanda tarihi ile ilgili bilgilenecek ardından başkentin modern kısmını göreceğiz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Uganda sınırının 25 km yakınında bulunan Volcano Ulusal Parkı’na transfer olacağız. Varışımızla birlikte konaklama yapacağımız Lodge'ımıza ulaşıyoruz. Akşam yemeğimiz Lodge'ımızda.

3 Gün : Volcano Ulusal Parkı-Kigali

Erken kahvaltımızın ardından goriller ile ilgili bilgilendirme alacak ve ardından gorillerin bulunduğu bölgeye transfer olacağız. Buradan goril ailelerinin yaşadığı alana doğru 2 ila 6 saat kadar trekking yapacağız. Koruyucular tarafından sürekli yönlendirilecek ve goril ailelerinin bulunduğu yerlerde fotoğraf molaları vereceğiz. Gezimizin ardından Lodge'ımıza döneceğiz. Öğle yemeğimizi Lodge'ımızda alacak ve Kigali’ye transfer olacağız. Akşam yemeğimiz otelimizde. Gece saatlerinde havalimanına transferimiz olacak.

4 Gün : Kigali-İstanbul

Havalimanına transferimizin ardından bilet, bagaj ve gümrük işlemlerini tamamlayııp gece yarısı Türk Hava Yolları ile İstanbul’a uçuyoruz. Geceleme uçakta. İstanbul Havalimanı'na varışımız öğlene doğru olacak. Turumuz özel transfer aracının sizi adresinize bırakması ile son buluyor.

Otel Bilgileri

Kigali: Lemigo Hotel 4* vb.

Volcano Ulusal Parkı: Gorilla Mountain View Lodge vb.Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Hava Yolları ile İstanbul-Kigali-İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri

Kişiye özel ev-alan-ev transferi Kigali’de

4* otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama

Volcano Ulusal Parkı’nda 1 gece tam pansiyon konaklama

Kigali’da 1 akşam ve 1 öğle yemeği

Goril safari turu

Programda belirtilen tüm transferler

Yurt dışı çıkış harcı

Seyahat sağlık sigortası


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Yemeklerde alınan içecekler

Programın dışında kalan servisler

Programda belirtilmeyen yemekler

Fazla bagaj ücretleri

Kişisel harcamalar

Vize ücreti


Önemli Notlar

***Satın alınan tur SeturExclusive turu olup, Setur&Gazella ortak organizasyonudur.

***Dileyen misafirlerimiz Goril Safarisi Turu'na, Kenya Büyük Göçler Programı'nın bitimine ek olarak katılabilirler. Bu durumda uçak biletlerinizi Naoribi gidiş- Kigali dönüş olarak revize edeceğiz.

Katılımcı sayısına ve talebinize göre Türkçe veya İngilizce yabancı dilli rehberler ile programı fiyatlandırabiliriz. Talepleriniz için satış departmanımız ile temasa geçmeniz yeterlidir.

***Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Tur rehberi program içeriği aynı kalmak şartıyla gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir.

Üç kişilik konaklama müsaitlik doğrultusunda yapılır. Müsaitlik olması durumunda üçüncü kişi için ek yatak verilir.

Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır. Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.

Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir. Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.

Kesin otel ve havayolu bilgileri tur kalkış tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir.

Program için vize gerekmektedir. Lütfen vize departmanı ile iletişime geçiniz.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.

Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır. Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir. Acentemiz, gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları yeterli katılım sağlanamaz ise gezi başlangıcından 15 gün önce iptal edebilir veya kısmen gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Fiyatlar ilanın yayınlandığı gün geçerlidir. Ödemeler ödeme yapılacak günün merkez bankası satış efektif kuru baz alınarak yapılmaktadır. Ücretsiz eviniz – alan – eviniz transferi yurt dışı kültür turlarında geçerli olup, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bodrum, Trabzon, Samsun, Gaziantep ve Kayseri için geçerlidir. Belirtilen havalimanlarına 40 km mesafeye kadar geçerlidir.


Sıkça Sorulan sorular

Sağlık: Ülkeye girişlerde herhangi bir aşı zorunluğu yoktur ancak sıtma ile ilgili tedbirleri almanız gerekmektedir, ayrıca yanınıza tropik bölgelere özel sinek kovucular almanızı tavsiye ederiz. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

Vize Bilgileri: Ruanda’ya seyahat edecek vatandaşlarımız vizeye tabi olup, gerekli işlemler için vize departmanımızla irtibata geçmesi gerekmektedir.

Uçuş Süreleri: İstanbul-Kigali yaklaşık olarak 6 saat 40 dakika sürmektedir.

Para Birimi: Ruanda’nın para birimi Ruanda Frangı’dır. RWF olarak geçmektedir.

Saat Dilimi: Türkiye ile saat farkı bulunmamaktadır.

Telefon Kullanımı: Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Ancak dağlık bölgelerde telefonunuz çekmeyebilir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar: Kolayca giyilip çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Safariler için rahat ve doğaya uygun renklerde kıyafetler giymenizi, parlak renklerden çok açık renkli kıyafetlerden kaçınmanız gerekmektedir.

Yemek Kültürü: Özel bir mutfağı olmamakla birlikte dünya mutfağından özellikle et ürünleri bol olarak yenilmektedir.

Elektrik: Ruanda’da elektrik 200 volttur. Genellikle D tipi üçlü prizler kullanılmaktadır. Adaptör gerekecektir.

Alışveriş: Ağaç oymaları, bakır işlemeli eşyalar, biblolar, kumaşlar ve hatta mobilyalar çok uygun fiyata alınabilir.


Turun Artıları

Soyları koruma altında olan gorilleri doğal ortamlarında görecek ve onları fotoğraflama şansına sahip olacağız. Afrika'nın en hızlı gelişen başkentlerinden Kigali'yi keşfedeceğiz. Uganda sınırındaki Volcano Ulusal Parkı'na gideceğiz.

Yerel Hizmetler Hakkında Önemli Bilgilendirme

Satın alınan tur SeturExclusive turu olup, Setur&Gazella ortak organizasyonudur.