Rusya Turu SE (St.Petersburg–Moskova–Vladimir–Suzdal–Ivanovo–Kostroma Pereslavl)

7 9 8 1 6 3 5 4 2

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 6 taksit imkanı


Tur Hakkında

St. Petersburg & Moskova & Vladimir & Suzdal & Ivanovo & Kostroma & Pereslavl

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Setur Exclusive
  • Turlar Dahil
  • Türkçe Rehberli
  • Uçaklı

1 Gün : İstanbul-St. Petersburg

Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek olan özel aracın ulaşması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor St. Petersburg’a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Tekne Turu'muzu gerçekleştirmek için havaalanından ayrılıyoruz. Turumuz esnasında rehberimizin anlatımları ile adalar üzerine kurulmuş olan bu şehri tanımaya başlayacağız. Turumuzun bitiminde yerel restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Akşam yemeğinin ardından otelimize dönüş ve konaklama otelimizde.2 Gün : St. Petersburg

Kahvaltının ardından panoramik şehir turumuzda Nevski Caddesi, Isaac Katedrali, Amirallik Binası, Puşkin’in heykelinin süslediği Sanatçılar Meydanı, devrimin simgesi Aurora Gemisi ile 70 km’lik Neva Nehri’ni göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra, dünyanın en büyük sanat müzesi olan Hermitage Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Katerina’nın kış sarayı olarak inşa ettirdiği binalar kompleksi, günümüzde dünyanın en göz alıcı koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor. 1760’dan itibaren Rus çarlarının kış aylarını geçirdiği bu muhteşem binalar Barok Mimarisi'nin baş yapıtları arasında yer alıyor. Günümüzde 1057 adet oda ve salonunda Da Vinci, Van Gogh, Michelangelo, Rembrandt ve daha nice büyük sanatçının büyüleyici eserleri sergileniyor. Bu gezinin ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.


3 Gün : St. Petersburg-Moskova

Kahvaltı sonrasında Puşkin (Çar Kasabası) Turu'muz için hareket ediyoruz. 18. yüzyılda Katerina tarafından inşa ettirilen ve Çar Kasabası olarak anılan; park, saray ve binalar kompleksi ile 600 hektarlık bir alanı kaplayan bu kasabanın ana binası Katerina Sarayı’dır. Buradaki Amber Odası son derece ilgi çekici olmasına rağmen özellikle yaz aylarındaki yoğunluktan dolayı birçok turist tarafından ziyaret edilemiyor. Çarlık Dönemi aristokrasisinin çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlü şair Puşkin`in eğitim gördüğü okul da yer alıyor. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Ardından  Moskova’ya gitmek üzere  tren istasyonuna hareket edeceğiz ve Moskova’ya yaklaşık 4 saatlik sürecek keyifli bir yolculuk yapacağız. Moskova’ya varışımızın ardından otelimize yerleşeceğiz. Konaklama otelimizde.


4 Gün : Moskova

Kahvaltı sonrasında Moskova şehir turu için hareket ediyoruz. Kızıl Meydan, ünlü Tverskaya Caddesi, şehrin neredeyse tamamının görülebildiği panoramik Lenin Tepesi, devasa Kurtarıcı İsa Katedrali ve Aziz Vasil Kilisesi göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Daha sonra Novodevici Mezarlığı (Nazım Hikmet’in de mezarı burada bulunuyor) gezisi için hareket ediyoruz. Smolenski Katedrali’ni ünlülerin mezarlığını ziyaret edeceğiz. Tur sonrası ünlü Moskova Metrosunu göreceğiz. Stalin tarafından 1931’de inşası başlatılan Moskova Metrosu, günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da iç mimarisi ve dekorasyonuyla dünyanın en güzel metrosu olduğu herkes tarafından kabul ediliyor. Metro ziyareti sonrasında.  Ünlü Arbat Sokağı’nı görüp .Öğle yemeğimizi almak için yerel restorana gideceğiz. Yemeğin ardından bitiminde Rusya’nın kutsal mekanı olan, ilk temellerinin 1147 yılında Yuri Dolgoruky tarafından atıldığına inanılan Kremlin Müzesi’ne hareket ediyoruz. Aralarında Lenin ve Stalin’in de bulunduğu günümüze kadar birçok Rus hükümdar ve devlet adamının ülkeyi yönettiği efsanevi kale olarak bilinen Kremlin’in Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in çalışma ofisi ve yönetim merkezi olduğu için  bir kısmı geziye kapalıdır. Kremlin, çevresindeki surları, bahçeleri, çeşitli binaları ve katedralleriyle göz alıcı bir güzelliğe sahiptir. Çarlık döneminde vaftiz, taç giyme ve cenaze törenleri bu katedrallerde yapılmıştır. 200 ton ağırlığındaki dünyanın en büyük çanı da Kremlin'de bulunuyor. Meryem Ana'nın Göğe Çıkışı Katedrali 14. yüzyıldan beri Moskova'nın en önemli kilisesi olarak kabul ediliyor. Tur sonrası otele transfer ve konaklama otelimizde.


5 Gün : Moskova-Vladimir-Suzdal

Kahvaltının ardından Altın Rota Rusya yolculuğumuz başlıyor. İlk durağımız eski başkent Vladimir olacak. 12. Yüzyılın sonunda Prens Vladimir Monomakh’ın kurduğu bu şehirde hem eski ve hem de yeni yapıları göreceğiz. Altın Kapı, Meryem’in Ölüm Katedrali, St. Demetrius Katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz ve ardından Bolgol Yubovo Köyü'nü görüp Kamenka Nehri'nin tepelik kıyılarına kurulmuş Rus Sanatçılar'ın tablolarına geçen Altın Rotanın en güzel şehri Suzdal’a hareket edeceğiz. Kendinizi ortaçağ kasabasında hissedeceğiniz bu kasaba Kutsal Kapı, Rus Kremlinleri gibi kale aynı zamanda dini ve idari merkezi olan Suzdal Kremlin, Kutsal Doğuş Katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Suzdal pazarında vereceğimiz alışveriş için serbest zaman sonrası akşam yemeğimizi alacağımız restoranımıza hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.


6 Gün : Suzdal-İvanova-Kostroma-Suzdal

Kahvaltının ardından 20. yüzyılın başında Rusya’nın ana tekstil şehri olan “Pamuklu Arazi” olarak da bilinen Ivanovo’ya hareket ediyoruz. Bu güzel kasabada yapacağımız şehir turunun ardından Volga Nehri üzerinde yer alan Kostroma’ya hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Ardından Volga’nın muhteşem manzarası eşliğinde Kutsal Üçleme Katedrali, Çarlık Hanedanlığı'nın beşiği olarak bilinen Ipatiev görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Suzdal’a geri dönüyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda ve konaklama otelimizde.7 Gün : Suzdal-Pereslavl-Moskova-İstanbul

Kahvaltının ardından Yaroslav Bölgesi'nde bulunan Pereslavl’a hareket ediyoruz. Pleshcheyevo Gölü üzerinde bulunan bu küçük kasaba Preobrazhensky ve Kadınlar Kathedralini görüp eşsiz manzaralar eşliğinde fotoğraf çekmek için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz ve Moskova Havalimanı'na transfer oluyoruz. İstanbul Havalimanı'na varışımızın ardından turumuz sizi evinize bırakacak transfer aracımız ile buluşmanıza istinaden son bulacak. Bir sonra ki turumuzda görüşmek üzere.Otel Bilgileri

St.Petersburg: Radisson Sonya Hotel Petersburg 4* vb. 

Moskova: Radisson Belaroskaya Hotel 4* vb.

Suzdal: Pushkarskaya Sloboda Hotel 4* vb. 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile gidiş–dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

Moskova-St. Petersburg arası ekonomi sınıfı tren bileti

Ücretsiz kişiye öze ev–ala –ev transferi 

Kahvaltı dahil konaklamalar

6 Öğle & 3 Akşam yemeği

St. Petersburg Tekne Turu

Hermitage Müzesi Girişi

Puşkin (Çar Kasabası) Turu

Novodevici Manastırı Turu

Kremlin Müzesi girişi

Moskova Metrosu & Arbat Caddesi Turu

Yurtdışı çıkış harcı

Seyahat sigortası (Tur'un iptali durumunda tur ücretinin %15'i kapsam dışıdır.)

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Programda belirtilmeyen yemekler

Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler

Fazla Bagaj ücreti

Kişisel harcamalar

Vize ÜcretiÖnemli Notlar

Satın alınan tur SeturExclusive turu olup, Setur&Gazella ortak organizasyonudur.

***14 Yaşın altındaki misafirler bu tura kabul edilmemektedir.

Yurt dışına çıkarken havalimanında devlet tarafından istenebilecek belgeler için çalıştığınız kurum ile irtibata geçmeniz tavsiye edilir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Tur rehberi program içeriği aynı kalmak şartıyla gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir.

Üç kişilik konaklama müsaitlik doğrultusunda yapılır. Müsaitlik olması durumunda üçüncü kişi için ek yatak verilir.

Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.

Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.

Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.

Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.

Kesin otel ve havayolu bilgileri tur kalkış tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir.

Program için vize gerekmektedir. Lütfen vize departmanı ile iletişime geçiniz.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.

Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır. Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

Acentemiz, gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları yeterli katılım sağlanamaz ise gezi başlangıcından 20 gün önce iptal edebilir veya kısmen gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Fiyatlar ilanın yayınlandığı gün geçerlidir. Ödemeler ödeme yapılacak günün merkez bankası satış efektif kuru baz alınarak yapılmaktadır. Ücretsiz eviniz – alan – eviniz transferi yurt dışı kültür turlarında geçerli olup, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bodrum, Trabzon, Samsun, Gaziantep ve Kayseri için geçerlidir. Belirtilen havalimanlarına 40 km mesafeye kadar geçerlidir.


Sıkça Sorulan Sorular

Sağlık: Rusya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında yiyeceğimiz öğle yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

Vize: Rusya Federasyonu, Türk vatandaşlarından tüm pasaportlar tipleri için vize uygulaması yapmaktadır.

Uçuş Süreleri: İstanbul – St. Petersburg arası uçuş yaklaşık 3 saat 30 dakika, Moskova – İstanbul uçuşu ise 3 saat 5 dakika sürmektedir. Her iki uçuşta direkt olacaktır.

Para Birimi: Rusya’nın  para  birimi  Ruble’dir. Yanınızda  Euro veya Amerikan Doları bulundurabilir ülkeye girişte ve çıkışta bozdurabilirsiniz.

Saat Dilimi: Türkiye  ile  Rusya  arasında  +1  saat  fark  bulunmaktadır.  Türkiye’de  saat  12.00  iken Rusya’da 11.00'dir.

Cep Telefonu: Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanıla- bilmektedir.

Kıyafet: Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.

Elektrik: 200-220 V kullanılmaktadır. Prizler Türkiye ile aynı standarttadır.

Alışveriş: Şehir   merkezlerinde   bulunan   alışveriş   merkezleri   ve   hediyelik   eşya   satan   küçük tezgahlardan alışveriş imkanı bulunmaktadır.Turun Artıları

Beyaz  Geceler esnasında St. Petersburg'da olacağız ve doğa olayını deneyimleme fırsatı yakalayacağız.

Da Vinci, Van Gogh, Michelangelo, Rembrandt gibi dehaların eserlerinin orijinal olarak sergilendiği Hermitage Müzesini gezeceğiz. 

Çarların eğitim aldığı Pushkin Köyünü gezeceğiz

St. Petersburg'dan Moskova'ya Rusların meşhur hızlı treni   ile geçeceğiz.

Moskova'da meşhur Kızıl Meydan ve Kremlin sarayını gezme fırsatımız olacak.

Dünyaca ünlü her istasyonu birbirinden farklı olarak dizayn edilmiş Moskova metrosunu gezeceğiz.

Moskova'nın meşhur alışveriş caddesi olan Arbat'ta gezip yemek yiyeceğiz.

Ünlü Halk Ozanı Nazım Hikmet'in mezarını ziyaret edeceğiz

Eski başkent Vladimir’i keşfedeceğiz

Altın Rotanın en önemli şehirlerinden Suzdal  gezip Volga’nın eşsiz manzarasında Kostroma’yı gezeceğiz.Yerel Hizmetler Hakkında Önemli Bilgilendirme

Satın almış olduğunuz tur Setur Exclusive turu'dur. Setur & Gazella turizm tarafından organize edilmektedir.


St. Petersburg(2)–Moskova(2)–Vladimir–Suzdal(2)–Ivanovo–Kostroma-Pereslavl 10-16 Ağustos / Türk Hava Yolları

Tarih
10.08.2019
16.08.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.990,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.990,00 EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.680,00 EUR